مقالات مرتبط با لیزر موهای زائد

بررسی جامع لیزر الکساندرایت و سوپرانو

برترین دستگاه های لیزر موهای زائد در دنیا

به روز رسانی شده در تاریخ  1401/08/29- 2022/11/20

در دنیای امروز دستگاه های بسیاری با تکتولوژی های مختلف در حیطه لیزر موهای زائد وجود دارند. خوشبختانه به علت تبلیغات بسیار، بیشتر ما با نام این دستگاه ها آشنا هستیم ولی متاسفانه به دلایل مشابه، اطلاعات چندان صحیحی در مورد دستگاه ها نداریم. به همین دلیل برآن شدیم تا اطلاعاتی در این مورد را با شما به اشتراک بگذاریم. نمونه هایی از بهترین دستگاه ها در کلینیک دکتر خلیلی موجود هستند و با توجه به شرایط شما، سازگارترین لیزر برای حذف موهای زائد بدن و صورتتان انتخاب می شود. با ما همراه باشید.

معرفی دستگاه لیزر الکساندرایت

دستگاه لیزر الکساندرایت در حال حاضر محبوب ترین لیزر برای موی زائد در ایران است. این دستگاه به طور ویژه، روی پوست های روشن عملکرد بسیار خوبی دارد. دستگاه لیزر الکساندرایت با طول موج ٧۵۵ نانومتر نوعی لیزر اختصاصی جهت جذب توسط رنگدانه های مو (ملانین)، علی الخصوص جهت از بین بردن موهای زائد می باشد. در واقع “الکساندرایت” مکانیسم عملکرد دستگاه بوده، و بر خلاف تصور عموم برند دستگاه نیست.

معرفی دستگاه لیزر الکساندرایت
دستگاه لیزر الکساندرایت

انواع دستگاه لیزر الکساندرایت

دستگاه های لیزر الکساندرایت بسته به برند تولید کننده دسته بندی می شوند. اما شما باید از نکات قبل از لیزر موهای زائد به خوبی آگاه باشید تا بعد از انجام لیزر موهای زائد با دچاره مساله ای نشوید. برای دسته بندی انواه دستگاه لیزر الکساندرایت، باید به سه دسته کلی از انها اشاره نماییم که در ادامه در مورد هر یک از این دسته بندی ها صحبت کرده ایم.

دستگاه لیزر آلما

این نوع از دستگاه های الکساندرایت نسبت به دیگر نمونه ها، از تکنولوژی منحصر به فردی برخوردار است. زیرا با گرم کردن فولیکول های مو از طریق ارسال مکرر پالس های کوتاه، می تواند بدون درد موهای زائد را از بدن حذف کند. در میان انواع دستگاه لیزر الکساندرایت باید بگوییم دستگاه آلما بهترین نوع به شمار می رود. چراکه این دستگاه ها سیستم خنک کننده دارند و عوارضی همچون سوختگی برجا نمی گذارند.

انواع دستگاه های لیزر الکساندرایت
انواع دستگاه های لیزر الکساندرایت

دستگاه لیزر آریون

این نوع از دستگاه های لیزر الکسانداریت، از جمله سریعترین سیستم های لیزر در دنیا به شمار می روند. طول موج آنها برابر با 755 نانومتر بوده و دارای اسکنر بزرگی هستند که می توانند ناحیه های بزرگی از بدن را لیزر نمایند. در دستگاه لیزر آریون نیز عارضه سوختگی به هیچ عنوان وجود ندارد.

دستگاه لیزر کوترا

یکی دیگر از انواع دستگاه لیزر الکساندرایت، دستگاه کوترا می باشد. این دستگاه برای رفع موهای زائد زنان و مردان استفاده می شود. به وضوح می توان گفت دستگاه کوترا بهترین نوع دستگاه لیزر الکساندرایت است که برای پوست های روشن و تیره مناسب می باشد.

معرفی دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم

دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم برای ازبین بردن موهای زائد، از سه طول موج معروف استفاده می کند. طول موج دیود، الکساندرایت و یاگ (Yag). همگی در این دستگاه وجود دارد. همچنین از سیستم کولینگ (خنک کننده) بسیار عالی پپشتیبانی می کند، که یکی از جدید ترین ویژگی ها در دستگاه های لیزر است.

دستگاه لیزر سوپرانو
دستگاه لیزر سوپرانو

انواع دستگاه لیزر سوپرانو

الکس با طول موج ۷۵۵ نانومت: فولیکول مو و همچنین موهای سطحی مانند ابروها و بالای لب را مورد هدف قرار می دهد.

دایود با طول موج ۸۱۰ نانومتر: یک طول موج کلاسیک با نفوذ عمیق در فولیکول مو و جذب ملانین است برای درمان پاها ،گونه ها و ریش ها ایده آل است.

ان دیاگ با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر: ان دیاگ با جذب کمتر ملانین عمیق ترین نفوذ در فولیکول مو را داراست. لیزر ان دیاگ برای افرادی که پوست برنزه دارند بسیار کاربرد دارد. بخش اعظمی از بدن را می توان با این دستگاه درمان کرد.

سولاری یا سیستم IPL: سولاری یک سیستم IPL جدید است که با تکنولوژی دقیق عوارض جانبی را به حداقل می رساند. بسیاری از کلینیک ها درمان IPL (نور پالسی شدید) را برای از بین بردن موهای زائد پیشنهاد می دهند، که نباید با تکنولوژی لیزر موهای زائد اشتباه گرفته شود. این دو تکنولوژی از لحاظ طول موج نور اعمال شده تفاوت دارند. سیستم IPL با تبدیل انرژی نور به گرما؛ فولیکول مو را تخریب می کند و مانع رشد مو می گردد.

انواع دستگاه لیزر سوپرانو
تفاوت در انواع دستگاه لیزر سوپرانو

دستگاه الکساندرایت 2022

لیزر الکساندرایت 755 نانومتری دستگاهی سریع و بی نظیر است . این سریعترین فناوری موجود در بازار است و یک انتخاب محبوب برای درمان نواحی بزرگ بدن در افرادی با رنگ پوست روشن تا زیتونی و هر دو نوع مو روشن و متوسط است. برای اینکه لیزر سریع عمل کند، دستگاه باید پالس های سریع ارسال کند، که می تواند باعث افزایش ناراحتی در طول درمان شود. این به معنی آن است که میانگین خدمات حذف موهای زائد با لیزر الکساندرایت بسته به اندازه ناحیه تحت درمان تقریباً 30 دقیقه است. بسیاری از افراد، این دستگاه را برای از بین بردن سریع و ایمن موهای نواحی بزرگ بدن انتخاب می کنند.

مزایای استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت

 • دارای نرخ نفوذ به پوست بالا
 • موثر برای موهای نازک و ریز
 • برای رنگ پوست سفید بسیار موثر است
 • درمان طیف وسیعی از مشکلات پوستی
 • دارای دوره ی بهبودی کوتاهی
 • به تعداد جلسات درمانی کم
 • عوارض جانبی لیزر کم و بسیار سطحی
 • نرخ تکرار سریع لیزر به معنی افزایش سرعت درمان
 • بر روی انواع مختلف پوست از رنگ سفید تا زیتونی موثر است
 • پوشش نواحی بزرگ پوست
دستگاه لیزر الکساندرایت
دستگاه لیزر الکساندرایت

دستگاه لیزر سوپرانو 2022

از مزایای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با بالاترین توان و کیفیت در کشور(1800 وات)
 • دارای چهار طول موج به صورت همزمان و ترکیبی
 • تکنولوژی خنک کننده فوق العاده قوی دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم 2022(منفی 30 درجه سانتی گراد)
 • پوشش تمامی تیپ های پوستی از رنگ روشن تا برنزه و تیره و انواع تایپ مو
 • فناوری انحصاری سه بعدی این دستگاه، چهار طول موج را در یک هندپیس با هم ترکیب می کند.
 • همزمان عمق بافت های مختلف و ساختارهای تشریحی موجود در فولیکول مو را هدف قرار می دهد.
 • این دستگاه با جواب دهی عالی، مناسب افرادی است که از دستگاه پلاتینیوم و سایر دستگاه ها جواب ایده آل نگرفته اند.

مزایای استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد سوپرانو

 • استفاده از فناوری های جدیدی
 • از بین بردن تعداد بیشتری از فولیکول های مو های زائد در جلسه ی اول
 • دارای خنک کننده
 • آسیب کمتر به سطح
 • از بین بردن دائمی موهای زائد
 • دارای کمترین عوارض پوستی
دستگاه لیزر سوپرانو 2022
دستگاه لیزر سوپرانو 2022

عوارض استفاده از لیزر

برخی از لیزر ها برای افرادی که رنگ مو و پوست آنها روشن است مورد استفاده قرار می گیرد. می توان از آنها برای پوست تیره تر نیز استفاده کرد اما احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد. لیزر موهای زائد پوست تیره یا برنزه می تواند باعث تغییر رنگ پوست یا به وجود آمدن نقاط سفید شود. این وضعیت به علت از بین رفتن رنگدانه های موجود در فولیکول، توسط نور لیزر به وجود می آید.
پزشک در طول درمان با لیزر از سیستم خنک کننده استفاده می کند تا بیمار دچار درد و ناراحتی نشود. برخی از بیماران پس از اتمام درمان تا چند روز دچار قرمزی، خارش و تورم پوست خود خواهند شد. اگرچه این عوارض جانبی بسیار خفیف هستند و طی مدت کوتاهی از بین می روند باید پزشک از طول موج مناسب برای رفع موهای زائد بیماران استفاده کند.

بیشتر بخوانید: عوارض احتمالی لیزر موهای زائد که ممکن است رخ رهد!

تفاوت دستگاه های الکساندرایت و سوپرانو

دستگاه الکساندرایت بر روی انواع پوست و مو موثراست اما نتایج محدودی در مورد موهای بلوند و قرمز دارد. معمولا خنک سازی با عامل خنک کننده یا انجماد هوا فراهم می شود. این دستگاه لیزر موهای زائد دارای طول موج کمی طولانی تر از برخی از رقبای خود دارد، که باعث می شود در طیف وسیعی از رنگ پوست، از جمله پوست های زیتونی قابل استفاده باشد.
می تواند سطح وسیع تری از پوست را در زمان تقریباً کمی لیزر کند، با وجود طول موج طولانی، جذب ملانین در آن بالا است، بنابراین خطر تغییر رنگ و سوختگی در تمام پوست وجود دارد.
از طرفی لیزر پلاتینیوم بسیار کارآمد است چرا که هیچ زخمی بر جای نمی گذارد و هیچ عوارض جانبی دردناکی ندارد. در دستگاه هاس قدیمی نیز اگر مراقبت های لازم انجام شود عوارضی ایجاد نمی شود اما چند روز بعد از لیزر ممکن است جای سوختگی یا زخم ایجاد شود.

تفاوت دستگاه های الکساندرایت و سوپرانو
تفاوت لیزر الکساندرایت و سوپرانو

قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت 2022

دستگاه لیزر الکساندرایت 2022 یکی از به روزترین فناوری های موجود در عرصه تجهیزات پزشکی و مخصوصا صنعت زیبایی است. این دستگاه با قابلیت عملکرد بر روی طیفی گسترده از انواع پوست و مو، به عنوان یکی از کارآمدترین و بهترین دستگاه های لیزر برای از بین بردن موهای زائد با لیزر در نظر گرفته می شود. قیمت این دستگاه کمی نسبت به دستگاه های دیگر بالاتر است، اما با توجه به امکانات و تکنولوژی دستگاه قیمت آن منطقی است.

قیمت دستگاه لیزر آیس پلاتینیوم پلاس 2022

قیمت دستگاه پلاتینیوم نیز به عوامل بستگی دارد و می تواند حتی از مدلی به مدل دیگر متفاوت باشد. از جمله موارد تاثیرگذار روی قیمت دستگاه پلاتینیوم، کارایی و عملکرد آن است. این دستگاه به دلیل عملکرد خوبی که در طول سال ها استفاده از خود نشان داده است، طرفداران زیادی دارد و حتی برخی افراد بدون در نظر گرفتن قیمت، آن را خریداری می کنند.

قیمت دستگاه الکساندرایت و آیس پلاتینیوم پلاس
قیمت لیزر الکساندرایت 22 و آیس پلاتینیوم پلاس 22

جمع بندی

لیزر موهای زائد یکی از مهم ترین روش های رفع موهای زائد است. این روش غیرتهاجمی و مبتنی بر حمله به فولیکول ریشه مو است و صدمات پوستی مانند قرمزی، خارش و جوش به وجود نمی آورد. براثر اشعه لیزر فولیکول ریشه مو گرم شده و ریشه مو از بین می رود. موهای زائد در سیکل های زمانی مختلفی رشد می کنند. به همین دلیل است که در چند مرحله و در بازه های زمانی مختلف، باید از درمان با لیزر موهای زائد استفاده شود.
یکی از عوامل موثر در درمان موفق با لیزر، دستگاهی است که با آن موهای زائد را لیزر می کنید. در این مقاله سعی نمودیم شما را با دو مدل از بهترین دستگاه ها آشنا نماییم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد. سوالات و نظرات خود را در کامت ها با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

آیا دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم تاثیر دارد؟

با توجه به طیف های پوستی مختلفی که این دستگاهپوشش می هد، عوارض بسیار کم و تعداد جلسات لازم برای از بین بردن موهای زلئد، این دستگاته یکی از بهترین انتخاب هاست که در سالیان اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است.

کدام دستگاه لیزر بهتر است؟

دستگاه های لیزر بسیاری برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که تکنولوژی بکار رفتهدر هر کدام با دیگری متفاوت است. برخی از لیزرها برای انواع خاصی از موها کاربردی تر است. برخی از دستگاه ها برای افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند، ایمن ترند و برخی دیگر، در مناطق خاصی از بدن عملکرد بهتری نسبت به سایر لیزرها دارند. در این مقاله سعی کردیم شما را با دو نمونه از بهترین دستگاه ها آشنا کنیم.

برای استفاده از دستگاه لیزر سوپرانو و الکساندرایت نیاز به چند جلسه است؟

بدن هرکس دارای مقدار متفاوتی مو است. همچنین، سرعت رشد موهای افراد، متفاوت است. برای خلاص شدن از شر تمام موهای زائد شما در یک ناحیه خاص، باید جلسات متعددی را مطابق با چرخه رشد موهای شما برنامه ریزی کنیم. تعداد جلسات لیزر موهای زائد در افراد مختلف متفاوت است زیرا بدن هر فرد متفاوت است. به صورت متوسط تعداد جلسات بسته به عوامل تاثیر گذار، بین 8 تا 12 جلسه است.
هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا