دانستنی های تزریق چربی به باسن

انتقال چربی برای کمک به ایجاد حجم بیشتر و زیبایی دوچندان در باسن

تزریق چربی به باسن یا لیپوفیلینگ باسن، یک روش بسیار پرطرفدار برای بزرگ کردن و حجم دهی به باسن است. این روش یکی از سریع‌ترین درمان‌های جراحی زیبایی باسن محسوب می شود که همه روزه افراد زیادی برای انجام آن علاقمند می شوند. برای حجم دهی به باسن دو گزینه برای خانم ها وجود دارد: ایمپلنت های سیلیکونی باسن و لیپوفیلینگ یا به عبارت صحیح تر تزریق چربی. در سال های اخیر، لیفت باسن با چربی به گزینه ترجیحی بسیاری از افراد تبدیل شده است، زیرا با استفاده از بافت چربی خود بیمار انجام شده و یک بهبود طبیعی در شکل باسن ایجاد می کند.

تزریق چربی به باسن یا لیپوفیلینگ چیست؟

لیپوفیلینگ که انتقال چربی اتولوگ نیز نامیده می شود، یک تکنیک جراحی زیبایی ترمیمی پیشرفته است که از چربی گرفته شده از سایر نواحی بدن بیماران برای حجم دادن به بافت نرم باسن استفاده می کند. چربی با کانول های نازک از طریق برش های کوچک و با استفاده از تکنیک لیپوساکشن جمع آوری می شود. پس از فیلتراسیون، سلول های چربی جدا شده به نواحی مورد نظر بدن تزریق می شوند. لیپوفیلینگ علاوه بر افزایش حجم، جای زخم را کاهش می دهد و در نتیجه کیفیت و خاصیت ارتجاعی پوست پوشاننده را بهبود می بخشد. تکنیک لیپوفیلینگ علاوه بر حجم دهی به باسن برای رفع عیوب مربوط به بافت های نرم بدن، در جوانسازی صورت، برای بازسازی عیوب صورت و در جراحی سینه (ترمیمی و زیبایی) نیز استفاده می شود.

لیپوفیلینگ باسن
لیپوفیلینگ باسن

آیا لیپوفیلینگ باسن یک روش ایمن است؟

بزرگ کردن باسن با چربی یا لیپوفیلینگ باسن یک روش نسبتاً ایمن محسوب می شود. زیرا از چربی خود بیمار استفاده می کند و معمولاً عوارض آن نادر است. برای اینکه کاندیدای خوبی برای انجام این روش باشید، باید چربی کافی برای جمع آوری از ناحیه دیگری از بدن خود داشته باشید. لیپوفیلینگ همچنین یک روش “کانتورینگ بدن” با مزایای مضاعف است. زیرا این روش چربی های ناخواسته را از طریق لیپوساکشن کمر، شکم و سایر قسمت های بدن برای تغییر شکل باسن استخراج کرده و در فرم دادن به آن نواحی نیز نقش قابل توجهی ایفا می کند.

امروزه به لطف اختراع لیپوفیلینگ، بزرگ کردن باسن به روش ایمن تری انجام می شود. حجم دهی باسن با چربی یک روش بسیار موثر و جایگزین ایمن برای روش سنتی پروتز محسوب می شود. این روش، روشی نسبتاً ساده و آسان است که به بیماران امکان می‌دهد سریع‌تر بهبود یافته و به روال عادی زندگی خود بازگردند.

خوش فرم کردن باسن با چربی: چرا انتخاب جراح با تجربه در این روش مهم است؟

در سال 2019 یک کارگروه از انجمن بین المللی جراحی پلاستیک، عوارض یک روش لیپوفیلینگ ناایمن باسن را مطالعه و آشکار کردند. با قطعیت گفته شده است که در دستان یک جراح بی تجربه عواقب انجام این تکنیک می تواند بسیار وحشتناک باشد. در واقع، در تزریق ناایمن چربی ممکن است پس از ترومبوآمبولی بافت چربی از طریق وریدهای گلوتئال، بیمار دچار مشکل جدی شده و حتی جان خود را از دست بدهد. پس بسیار مهم است که جراح منتخب شما تخصص و تجربه کافی را داشته باشد و در مورد مقدار مطمئنی از چربی که می توان تزریق کرد کاملاً آگاه باشد.

خوش فرم کردن باسن باتزریق چربی
خوش فرم کردن باسن باتزریق چربی

تزریق چربی به باسن: آنچه باید قبل از انجام عمل جراحی بدانید!

به منظور تزریق چربی به باسن اولین مرحله معاینه قبل از عمل است. در این جلسه، جراح از شما سوالاتی در مورد سلامت عمومی تان می پرسد. همچنین معاینه مورفولوژیکی باسن انجام می شود تا مناطق نمونه برداری مشخص شوند و این نتیجه گرفته شود که آیا عمل امکان پذیر است یا خیر. پس از آن، پزشک نظر خود را به شما خواهد گفت و سپس در مورد خطرات، زمان بهبودی و هزینه جراحی با هم صحبت می کنید.

زمان نقاهت پس از لیپوفیلینگ یا تزریق چربی به باسن عموماً سریعتر از جراحی ایمپلنت است زیرا این روش ایمن تر و کم تهاجمی تر می باشد. اکثر بیماران در عرض یک هفته به روال زندگی عادی و سر کار باز می گردند و می توانند بیشتر فعالیت های خود را در عرض سه هفته از سر بگیرند. از آنجایی که لیپوفیلینگ باسن روشی دو مرحله ای است، بیماران از هر دو روش لیپوساکشن و تزریق چربی به طور همزمان برای بهبود وضعیت ظاهری و شکل باسن خود بهره می برند.

انجام عمل لیپوفیلینگ باسن چگونه انجام می شود؟

لیپوفیلینگ باسن یا تزریق چربی به باسن یک عمل جراحی زیبایی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. انجام این عمل جراحی بین 1.00 تا 1.30 ساعت طول می کشد و نیاز به بستری شدن در بیمارستان به مدت 1-2 روز دارد. در این شیوه، عمل در 2 مرحله انجام می شود:

لیپوساکشن و برداشت چربی. در این مرحله، جراح با برش‌های کوچک روی نواحی اهدا کننده چربی بدن (شکم، کمر، بازو، ران‌ها و …) کار را آغاز می‌کند. سپس به لیپوساکشن مقدار چربی لازم برای تغییر شکل باسن، با کمک کانول‌های ریز گرد می‌پردازد.

تزریق مجدد چربی تصفیه شده. چربی استخراج شده از بدن بیمار، قبل از تزریق مستقیم به عضله باسن، فیلتر و با سانتریفیوژ خالص سازی می شود. به منظور تزریق چربی برش های کوچکی در نواحی مشخصی از باسن ایجاد می شوند که در نهایت جراح این برش ها را با نخ های بخیه قابل جذب می بندد. در پایان عمل جراحی لیپوفیلینگ باسن، یک باند فشاری برای تسهیل و تسریع درمان قرار داده می شود.

نحوه انجام عمل لیپوفیلینگ باسن
نحوه انجام عمل تزریق چربی به باسن

بهبودی پس از تزریق چربی به باسن

عمل جراحی تزریق چربی به باسن نیاز به مراقبت ویژه در دوران نقاهت دارد. اگرچه درد در این عمل معمولاً حداقل است و به راحتی با داروهای مسکن کنترل می شود، اما در هفته اول باید از نشستن خودداری کرد و تا جای ممکن بر روی شکم خوابید. پس از این مدت سعی کنید هنوز به روی شکم یا پهلو بخوابید و به استراحت خود ادامه دهید. سعی کنید برای هیچ فعالیتی به جز رفتن به دستشویی تخت خواب خود را ترک نکنید. وقتی به حالت نسبتا بهبودی رسیدید، جراح زیبایی به شما این امکان را می‌دهد که کم کم در یک وضعیت مشخص بنشینید. برای نشستن عادی خود معمولاً پس از حدود 8 هفته مجاز خواهید بود. در مورد تورم و کبودی های ناحیه جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و این آثار در نهایت پس از چند روز ناپدید می شوند.

خطرات و ایمنی

مانند هر روش جراحی، خطرات مرتبطی نیز وجود دارد. در مورد لیفت باسن برزیلی، بیماران باید ملاحظات خاصی داشته باشند:

خطرات تزریق چربی به باسن
خطرات تزریق چربی به باسن

کلام آخر

محبوبیت جراحی لیفت باسن در ایران افزایش یافته است. وقتی توسط یک جراح مجرب و دارای گواهی بورد انجام شود، شانس بیشتری برای نتیجه خوب خواهید داشت. قبل از ثبت نام آماده باشید و از روند، هزینه ها و زمان بازیابی مطلع شوید.

در حالی که لیفت باسن یک جراحی محبوب است، اما برای همه مناسب نیست. در مورد نتایج مورد نظر و همچنین سابقه سلامتی خود با جراح خود صحبت کنید. آنها ممکن است این روش یا چیزی متفاوت را توصیه کنند که بهتر با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. در کلینیک دکتر سمانه خلیلی میتوانید با خیال راحت عمل را انجام دهید و از نتایج آن متحیر شوید.

سوالات متداول

انتقال چربی در باسن چقدر طول می کشد؟

بیماران به طور کلی می توانند فعالیت های عادی روزانه خود را چند هفته پس از جراحی از سر بگیرند و در حدود 6 تا 8 هفته به طور کامل از نتایج BBL جدید خود لذت ببرند. هنگامی که چربی تزریق شده به یک منبع خون مناسب دست یافت، درست مانند سایر سلول های بدن عمل می کند و می تواند چندین سال، حتی چندین دهه دوام بیاورد.

بهترین فیلر برای باسن چیست؟

در Image Surgical Arts، فیلر ترجیحی ما برای تقویت باسن Sculptra است . این پرکننده منحصر به فرد برای ناحیه باسن عالی است. شما بلافاصله با بهبود تدریجی در طی چند هفته تا چند ماه، برخی از بهبودهای اولیه را از Sculptra مشاهده خواهید کرد. Sculptra در مطب انجام می شود و نیازی به توقف ندارد.

عوارض یا خطرات بزرگ کردن باسن چیست؟

تجمع مایع (سروم) یا خون در زیر پوست شما (هماتوم) – درد مزمن – مرگ بافت چربی (نکروز چربی) – شکافتن برش ها – از دست دادن دائمی حس – لخته های خون کشنده یا لخته های چربی که می توانند به قلب و ریه های شما بروند. – جای زخم دائمی

چه مقدار چربی برای انتقال چربی به باسن نیاز دارید؟

به طور کلی، یک جراح پلاستیک برای انتقال چربی به جراحی لیفت باسن باید حداقل 1000 سی سی چربی (500 سی سی چربی در هر باسن) برداشت کند. با این حال، اکثر بیماران حدود 800 سی سی چربی در هر باسن دریافت می کنند.

آیا انتقال چربی باعث لخته شدن خون می شود؟

لخته های خون لخته شدن خون (ترومبوز ورید عمقی، DVT) در وریدهای بازوها، پاها یا لگن ممکن است در اثر انتقال چربی به عنوان یک روش جراحی انجام شود. این لخته‌ها ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در رگ‌ها شوند یا ممکن است شکسته شوند و به ریه‌ها سرازیر شوند (آمبولی ریه؛ PE) جایی که ممکن است مشکلات تنفسی جدی ایجاد کنند.
خروج از نسخه موبایل