مقالات مرتبط با خدمات مو و ابرو

ماندگاری کاشت ابرو چه مدت است؟

یکی از مزیت هایی که کاشت ابرو دارد، دوام و ماندگاری است. پزشکان و متخصصان برای کاشت از قسمت هایی از موی سر کمک می‌ گیرند که احتمال ریزش در آن نزدیک به صفر است. آن‌ ها اغلب از پشت سر که ریزش کمتری دارد و فولیکول‌ های قوی ‌تری دارند، استفاده می کنند. ممکن است تثبیت رشد موهای کاشته شده نیاز به زمان زیادی داشته باشد، اما بعد از یک دوره کوتاه، موهای کاشته شده، زیبایی چهره و ابروی شما را تضمین خواهند کرد.

و حالا ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟ بعد از کاشت ابرو، فولیکول‌ ها مانند موی طبیعی رشد خواهند کرد لذا برای اینکه ماندگاری پیوند طبیعی بیشتر شود لازم است از ابروهای خود مراقبت کنید.

 

ماندگاری کاشت ابرو و مراقبت های بعد از آن
مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 

ثبات موهای کاشته شده در ابرو

بلافاصله بعد از کاشت، ممکن است حفره‌ هایی در ابرو مشاهده شود. با کمی رسیدگی و صبر از بین رفته و موهای ابرو رشد می کنند. اولین موهای کاشته شده در اغلب موارد دچار ریزش می شوند. ولی جای نگرانی نیست چرا که این روند طبیعی پیوند فولیکولی ابرو است و پس از آن، موهای پیوندی رشد مجدد خود را شروع نموده و شاهد ماندگاری کاشت ابرو خواهید بود. موها از محل ریزش، مجددا رشد می‌ کنند و اگر در نحوه نگهداری و رسیدگی به آن‌ ها دقت کافی داشته باشید، سال ها ابروهایی زیبا و خوش ‌حالت خواهید داشت.

نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو

در گذشته ابروهای نازک و کشیده طرفداران زیادی داشت و به عنوان بخشی از زیبایی چهره شناخته می ‌شد. اما در حال حاضر، تعریف دیگری از زیبایی مطرح است. ابروهای پهن حالت طبیعی‌ تر و زیباتر به چهره می ‌بخشند. از این رو افرادی که ابروهای کم‌ پشت و نازکی دارند، در صدد پیدا کردن راهی برای افزایش تراکم موی ابرو هستند.

کاشت طبیعی ابرو به عنوان روشی دائمی، گزینه‌ مناسبی برای این افراد خواهد بود چرا که بعد از پیوند، نیازی به استفاده از روش ‌های موقتی برای پر کردن ابرو های خود ندارند. در نتیجه مشکلاتی نظیر آلرژی ‌های پوستی و عفونت‌ های احتمالی ناشی از اعمال روش ‌های موقتی پیش نمی‌ آید. ماندگاری کاشت ابرو دائمی است و نتایج طبیعی ‌تری برای متقاضی حاصل می‌ کند. اگر چه سابقه‌ کاشت مو به زمان‌ های طولانی‌ تری باز می گردد، اما کاشت ابرو برای نخستین بار در سال 1990 با موفقیت رو برو شد.

به نظر می‌ رسد که پروسه‌ ی کاشت ابرو به مراتب سخت‌ تر از پیوند مو باشد چرا که این روش ظرافت ‌‌های زیادی می خواهد. طراحی ابرو قبل از کاشت، مشخص نمودن نقاط کاشت و تعیین خط ابرو از موارد بسیار مهمی است که در کاشت طبیعی ابرو الزامی است. آنچه که مهم است، زاویه‌ بندی صحیح تارهای مو است، به شکلی که این تارها با یکدیگر هم‌ جهت باشند. در غیر این صورت نمی توانند در زیبایی ابرو و چهره شما تاثیر زیادی داشته باشند. در ادامه به عوامل تاثیرگذار و نکات مهم در خصوص افزایش ماندگاری کاشت ابرو خواهیم پرداخت.

 

ماندگاری کاشت ابرو و نتایج آن
نتایج و ماندگاری کاشت ابرو

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری و دوام کاشت ابرو

پیوند طبیعی ابرو عموما با روش ‌های متفاوتی انجام می ‌شود. با توجه به تفاوت‌ هایی که بین کاشت مو و ابرو هست، احتمال اینکه بهترین روش‌ های کاشت مو را هم برای ابرو  بکار ببرند  و نتیجه‌ مطلوبی داشته باشد بسیار کم است. بنابراین لزوما بهترین روش‌های کاشت مو برای کاشت ابرو استفاده نمی‌ شود.

باید بدانید که ماندگاری کاشت ابرو دائمی است، اما به شرطی که این روش به درستی و با آگاهی از حساسیت‌ های کاشت ابرو انجام پذیرد. عوامل مختلفی در میزان ماندگاری کاشت ابرو موثر هستند که به معرفی برخی از این موارد می پردازیم. متقاضی کاشت ابرو باید از فرآیند پیوند طبیعی ابرو مطلع باشد. بنابراین باید در حین جلسه مشاوره، انتظارات خود از نتیجه‌ کاشت ابرو با پزشک متخصص خود در میان بگذارید.

 

نتایج ماندگاری کاشت ابرو

نتیجه‌ کاشت ابرو تا حد قابل توجهی به مرکز ارائه‌ دهنده و عملکرد متخصص بستگی دارد. در صورتی که در ماه‌ های اولیه‌ به دقت از ابروها مراقبت کنید، ماندگاری پیوند طبیعی حاصل می شود. باید بدانید که احتمال رویش تمامی فولیکول‌ های مو بسیار کم است چرا که در حین انتقال ممکن است فولیکول ‌ها آسیب ببینند یا عوامل دیگری در عدم رشد موها دخیل شوند. بنابراین کاشت ابرو معمولا نیاز به جلسات ترمیمی دارد تا فولیکول‌ هایی که با موفقیت کاشته نشده‌ اند جایگزین و موهایی که در جهت نامناسب رشد کرده ‌اند مرتب شوند.

 

نتایج ماندگاری کاشت ابرو
ماندگاری کاشت ابرو و نتایج آن

 

راه های افزایش ماندگاری کاشت ابرو

ریزش ابروها در خانم ‌ها در پی اصلاح بیش از اندازه و لوازم آرایشی غیراستاندارد اتفاق می افتد. البته وراثت، کم‌ پشت بودن ابرو به صورت مادرزادی و بیماری هایی همچون سرطان نیز در این اتفاق موثر هستند. توصیه های ساده و در عین حال مهمی وجود دارد که باید بعد از کاشت به آن‌ ها دقت کنید تا مدت ماندگاری کاشت از حالت استاندارد بیشتر شود:

استفاده از لوازم آرایشی استاندارد

لوازم آرایشی غیر استاندارد مانند مداد ابرو باعث التهاب و خارش در پوست می شوند و افزایش روند ریزش ابرو را در پی دارند. البته ناگفته نماند افرادی که به لوازم آرایش استاندارد حساسیت دارند نیز نباید از مداد و سایه ابرو استفاده کنند. مداد ابرو و سایه ابرو استاندارد از برندهای معتبر، باعث ریزش ابرو نمی شوند.

 

ماندگاری کاشت ابرو و لوزام آرایش
لوازم آرایشی غیر استاندارد

 

ابروهای خود را نازک نکنید

نحوه اصلاح ابرو  به مد روز بستگی دارد. اگر مدت ماندگاری کاشت ابرو برای شما مهم است از اصلاح موهای کاشته شده تا مدتی پس از زمان کاشت بپرهیزید. پیشنهاد ما این است که در زمان کاشت ابرو، از مد روز تبعیت نکرده و مدلی را انتخاب کنید که با چهره شما مطابقت دارد. به این شکل همیشه چهره زیبا و جذاب خواهید داشت. یادتان باشد که زیبایی واقعی در تناسب بین اعضای صورت است.

 

مصرف داروها طبق تجویز

بعد از کاشت ابرو، پزشک متخصص برای تقویت فولیکول موها، بعضی از انواع تقویت کننده ‌ها را برای شما تجویز می‌ کند. در مصرف این داروها دقت داشته باشید. امکان آسیب دیدن فولیکول مو در روزهای اولیه کاشت نسبت به مدت های طولانی تر بیشتر است. در صورتی که بتوانید فولیکول موی کاشته شده در ابرو را تقویت کنید ماندگاری آن ها افزایش پیدا می کند.

 

به هیچ عنوان به محل کاشت ابرو دست نزنید

ممکن است در دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو در محل جراحی احساس خارش داشته باشید. به هیچ عنوان نباید به احساس خارش واکنش نشان دهید و ابرو را بخارانید. همان طور که گفته شد آسیب رساندن به فولیکول‌ های مو در روز های اولیه، نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو را تحت تاثیر قرار می دهند.

 

تقویت کننده های خانگی و ماندگاری کاشت ابرو

استفاده از بادام تلخ، روغن زیتون، فندق، تخم مرغ و غیره در تقویت موهای ابرو بی‌ تاثیر نیستند. البته بخاطر داشته باشید که این مواد به هیچ عنوان باعث معجزه نمی شوند. در صورت از بین رفتن فولیکول مو دیگر هیچ روشی قادر به زنده کردن آن نیست. این روش‌ های خانگی تنها فولیکول‌ های زنده را تقویت می کنند.

 

ماندگاری کاشت ابرو و تقویت آن
تاثیر تقویت کننده های خانگی

 

انجام ورزش و فعالیت های پرتحرک

انجام ورزش و فعالیت های سنگین در زمان کوتاهی پس از کاشت ابرو، باعث ریزش موهای کاشته شده می شود. لازم است که فرد از انجام ورزش و فعالیت پرتحرک پس از کاشت ابرو خود داری کند. ۷ روز بعد از کاشت ابرو، انجام ورزش های سبک بلامانع است. معمولا بعد از ۱۴ روز فرد قادر به انجام تمام فعالیت های عادی خود است. در این زمان انجام ورزش های سنگین در ریزش موهای کاشته شده بی تاثیر است.

 

توقف استعمال دخانیات

بیان مضرات استعمال دخانیات، سخنی تکراری و کلیشه ای است. کسی نیست که از مضرات و اثرات زیانبار استعمال دخانیات نشنیده باشد. امروزه با توجه به تبلیغات بسیار گسترده در این زمینه، تمام افراد از آسیب های جبران ناپذیر استعمال دخانیات و سیگار آگاه هستند.

استعمال دخانیات بر  ماندگاری کاشت ابرو نیز تاثیر گذار است. گفته می شود که اشخاص متقاضی کاشت ابرو، بهتر است تا دو هفته بعد از کاشت ابرو از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن خودداری کنند.

 

ماندگاری کاشت ابرو و دخانیات
ماندگاری کاشت ابرو و تاثیر دخانیات

 

چند سال بعد از کاشت ابرو، باید دوباره برای کاشت اقدام کنیم؟

فولیکول موهای لازم برای کاشت در ابرو از اسکالپ یا پوست سر برداشه می شوند. این موها بعد از کاشت در ابرو به رشد طبیعی خود ادامه می دهند.

موهای برداشته شده اساسا به مناطقی از سر تعلق دارند که نسبت به ریزش، مقاومت بالایی نشان می دهند. منطقه پشت سر، بهترین نقطه ممکن برای انتخاب شدن به عنوان بانک مو به شمار می رود.

البته در مردان برای کاشت مو، به سراغ موهای سایر نقاط بدن نیز می روند اما به طور کلی برای کاشت ابروها، استفاده از موهای پشت سر منطقی ترین و بهترین انتخاب است. چرا که این موها معمولا صاحب مقاوم ترین فولیکول ها هستند.

در نتیجه زمانی که این تغییر را به وجود می آورید، ابروهای جدید شما دیگر با خطر ریزش روبرو نخواهند شد. نتایج کاشت ابرو به خودی خود، بسیار پر دوام است اما این موضوع به چند عامل مختلف نیز بستگی دارد. اینکه کاشت ابرو در چه شرایطی انجام شود و فرد چطور از نتایج کار مراقبت کند، در همیشگی بودن ماندگار کاشت ابرو  جدید موثر است.

سخن آخر

رسیدگی و مراقبت از ابروها پس از کاشته شدن بسیار مهم است و گاهی افراد به دلیل کم توجهی به توصیه های پزشک یا دانش کم، به فولیکول های کاشته شده آسیب می رسانند. و بنابراین سبب می شوند که نتیجه مطلوب حاصل نشود.

هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا