مقالات مرتبط با لیفت

لیفت پیشانی و ابرو با تزریق بوتاکس

راه حلی مناسب جهت بالا بردن پیشانی و ابرو در جهت زیباشدن چشم های شما

شما هم تابحال حتما در مورد لیفت ابرو و پیشانی شنیده اید. و با این حرف موافقید که افتادگی پلک و چین و چروک های روی پیشانی یکی از معضلات مهم برای خانم ‌ها است. بیشتر افراد در جستجوی  راهی برای رفع چین و چروک های روی پیشانی و افتادگی ابروهای خود هستند. چین و چروک و افتادگی پوست یک پدیده کاملا طبیعی است. بعد از ۳۰ سالگی پوست به طور طبیعی دچار کاهش کلاژن می شود که این پروتئین به شادابی پوست بسیار کمک می ‌کند.

یکی از روش ‌های اصلاح فرم ابرو و پلک، لیفت ابرو است. لیفت پیشانی هم از روش‌ های تاثیرگذار در رفع چین و چروک بوده و علاوه بر ایجاد پوستی صاف، ابروها را به سمت بالا می ‌کشد. لیفت ابرو و پیشانی نوعی از روش‌ های مراقبت از پوست بوده که به کلاژن سازی دوباره آن کمک می ‌کند. این روش در چند سال اخیر بسیار محبوبیت پیدا کرده و در سراسر دنیا برای رفع مشکلات این ناحیه از لیفت پیشانی و ابرو استفاده می ‌کنند.

لیفت ابرو و پیشانی؛ راهی مناسب برای رفع چین و چروک

با بالا رفتن سن چین و چروک در ناحیه پیشانی افزایش می یابد. خط اخم پررنگ‌ می شود و چهره شخص عصبانی به نظر می رسد. شل شدن پوست بر ریزش ابروها نیز تاثیر گذاشته و پلک‌ ها را افتاده نشان می ‌دهد. تمامی این مشکلات را می‌ توان با لیفت رفع کرد. لیفت ابرو یک روش زیبایی بوده که باعث بالا بردن ابروها و کشیدگی آن ها می‌ شود.

با افزایش سن پوست شل شده و حالت افتاده به خود می گیرد. همین موضوع باعث می ‌شود صورت خسته‌ تر از حد معمول دیده شود. با انجام لیفت ابرو می ‌توان به جوانسازی پوست و شادابی دوباره صورت کمک کرد. لیفت از طریق روش ‌های مختلفی در کلینیک‌ های زیبایی صورت می گیرد.

از طرفی لیفت پیشانی، متدی جدید در عمل ‌های زیبایی به حساب می آید. متخصص زیبایی با استفاده از روش ‌های مختلف لیفتینگ، به بهبود وضعیت پوست این ناحیه کی پردازد. در این عمل زیبایی پیشانی و ابروها به سمت بالا کشیده می ‌شوند. کشیدگی پوست در رفع چین و چروک و خطوط عمیق تاثیر بسیار زیادی دارد.

بوتاکس برای لیفت ابرو و پیشانی
بوتاکس برای لیفت ابرو و پیشانی

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

ابرو یکی از اجزای صورت است که فرم قرارگیری آن نقش بسیار زیادی در زیبایی دارد. با افزايش سن علائم پیری صورت، در يك قسمت بالایی كه شامل پلك ‌ها، ابرو و پيشاني می شود زودتر از ساير قسمت ‌های صورت قابل مشاهده است. اين علائم به شكل پيدايش چين و چروك پيشانی، افتادگی ابروها و افتادگی پلك‌ ها ظهور می کند كه بيشتر از جنبه زيبايی مورد توجه است چون وجود این علائم چهره ای غمگین برای فرد به وجود می آورد.

از طرف دیگر، افزایش متناسب فاصله ابرو و چشم، زیبایی و جلوه خاصی در صورت فرد ایجاد خواهد کرد. در آقایان ابرو روی لبه استخوانی قرار گرفته ولی در خانم‌ ها ابرو بالای لبه استخوانی قرار دارد. شکل نرمال ابرو به این صورت است که ابتدا و انتهای آن در یک سطح و وسط ابرو بالاتر قرار گرفته است.

هنگامی که این معیار به هم بخورد مخصوصا وقتی که گوشه خارجی ابرو به طرف پایین بیاید، معمولا افراد از چهره خسته و پف دار بودن پلک های بالایی خود شکایت دارند. جراحی های متعددی برای بالا بردن ابرو و پيشانی مطرح شده اند. طی این اعمال برش خاصی بر روی پوست سر یا پیشانی ایجاد شده تا از این طریق کشش لازم برای بالا بردن ابرو به وجود آید.

صرف نظر از روش های جراحی، تمامی این ها نیاز به بستری، بیهوشی و تحمل دوران نقاهت پس از عمل و عوارض آن دارد. ولی بسیاری از افراد تمایل چندانی به انجام عمل جراحی برای این تغییرات ندارند. برای این افراد می‌ توانجایگزینی به نام بوتاكس پیشنهاد کرد که بدون انجام عمل جراحی، چين و چروك‌ های پيشانی را برطرف كرد و بالا بردن ابرو را انجام داد.

ممکن است افرادی که هنوز چين و چروك پيشانی ندارند تمایل به بالا بردن ابروی خود داشته باشند یا افرادی که صرفا مایل به بالا بردن بخش خاصی از ابروی خود هستند نیز می ‌توانند از تزریق بوتاکس استفاده کنند ولی روش تزریق بوتاکس متفاوت است.

 

عوامل مهم در ایجاد خطوط پیشانی

عوامل بسیاری در پدید آمدن خطوط پیشانی نقش دارند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم:

معمولا بخش خارجی پیشانی به صورت ایزوله است. با افزایش سن ابروها شروع به افتادگی و شل شدن می کنند. بعد از این عضلات پیشانی با منقبض شدن در تلاش هستند تا افتادگی ابرو را جبران کنند و آن را به سمت بالا بکشند. این انقباض ماهیچه ‌های پیشانی به مرور زمان باعث پدید آمدن خطوط و چروک می ‌شوند.

خطوط افقی پیشانی، معمولا به دلیل بالا رفتن بیش از اندازه و متعدد ابروها به وجود می ‌آیند. به هر میزان فرد ابروهای خود را بیشتر بالا ببرد خطوط افقی روی پیشانی وی افزایش خواهند یافت و این خطوط عمیق‌ تر خواهند شد.

رفع چین و چروک پیشانی با بوتاکس
رفع چین و چروک پیشانی با بوتاکس

 

مزایای تزریق بوتاکس به پیشانی

برخی از اصلی‌ ترین مزایای تزریق بوتاکس به پیشانی را در زیر برای شما توضیح داده ایم:

بوتاکس خطوط اخم و چروک ‌های پیشانی را برطرف نموده و به صورت شادابی و جوانی هدیه می ‌دهد. می ‌توان گفت که این ماده یک روش حرفه‌ای و یا راز زیبایی است که فارغ از سن و جنسیت ظاهر افراد را بهبود می‌ بخشد. بوتاکس به صورت رایج برای درمان و از بین بردن خطوط پیشانی و جوانسازی صورت به حالت طبیعی استفاده می ‌شود و نتیجه‌ای عالی در پی دارد. این روش به جراحی و بی حسی نیازی نداشته و بسیار سریع و راحت می ‌باشد. بعد از تزریق بیمار به استراحت احتیاجی نیست و می‌ تواند سریعا فعالیت ‌های خود را شروع کند.

چه افرادی برای تزریق بوتاکس مناسب هستند؟

مناسب ‌ترین افراد برای تزریق بوتاکس کسانی هستند که از نظر جسمی در سلامت کامل به سر برده و سابقه‌ بیماری ‌های عصبی عضلانی مانند مولتیپل اسکلروزیس یا همان  ام اس و میاستنی گراویس را نداشته ‌اند، باردار نیستند و در دوران شیر دهی به سر نمی ‌برند و حداقل 18 سال سن دارند.

انجام بوتاکس برای برخی از افراد مناسب نیست از جمله:

 • افرادی که در ماهیچه‌ ای که قرار است بوتاکس به آن تزریق شود دچار ضعف هستند.
 • دچار افتادگی پلک هستند.
 • در صورت خود زخم‌ های عمیقی دارند.
 • کسانی که پوست صورت آن ‌ها بسیار ضخیم است.
 • کسانی که صورتی نامتقارن دارند.
 • افرادی که در قسمتی که نیاز به تزریق بوتاکس دارد دچار عارضه ‌های پوستی هستند.
بوتاکس راه حلی مناسب برا لیفت پیشانی و ابرو
بوتاکس راه حلی مناسب برا لیفت پیشانی و ابرو

 

روش ‌های تزریق بوتاکس به پیشانی

به طور معمول تزریق بوتاکس به پیشانی چندین مرحله دارد که در ادامه به آن ‌ها اشاره می‌ کنیم:

 • در ابتدا بیمار بر روی تخت ‌های مخصوص که قسمت پشتی آن به حالت نیمه نشسته در آمده است می‌ نشیند.
 • سپس قسمتی که قرار است بوتاکس به آن تزریق شود تمیز و پاکسازی می ‌شود.
 • بعد از این به کمک ماژیک‌ های مخصوصی پوست در قسمت ‌هایی که تزریق قرار است در آن انجام شود نشانه گذاری می ‌شود. محل دقیق تزریق بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است و به عملکرد ماهیچه هنگام چروک شدن پیشانی بستگی دارد.
 • تزریق بوتاکس برای درمان خطوط افقی پیشانی معمولاً با تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها همراه است. چرا که اگر بوتاکس فقط به عضلات پیشانی تزریق گردد باعث سنگینی و یا حتی افتادگی ابروها می‌ شود.
 • بعد از مشخص نمودن محل دقیق تزریق، بوتاکس به عضله تزریق می ‌شود. این کار چیزی در حدود یک تا دو دقیقه زمان می‌ برد.
 • بعد از تزریق فشار کمی به عضله‌ فرد وارد می‌ شود تا از کبود شدن آن جلوگیری نماید.
 • و در آخر تمام نشانه گذاری‌ ها از روی پوست پاک می‌ شوند.
لیفت ابرو و پیشانی با تزریق بوتاکس
لیفت ابرو و پیشانی با تزریق بوتاکس

سخن آخر

نتیجه‌ تزریق بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل فرد قبل از تزریق برای اطمینان از مناسب بودن بوتاکس برای او باید حتماً با پزشک مشورت نماید. به طور معمول در اولین سال تزریق بوتاکس فرد باید هر 3 تا 4 ماه یک بار تزریق خود را تکرار نماید. بعد از این فاصله بین تزریق ‌ها به 4 تا 6 ماه افزایش پیدا می ‌کند. باید به خاطر داشت که بوتاکس ماهیچه‌ هایی را که باعث پدید آمدن چروک بر روی پوست می‌ شوند فلج می ‌نماید و کمی زمان می‌ برد تا چروک‌ ها به طور کامل ناپدید شوند.

هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا