مقالات مرتبط با لیفت

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس، به منظور لیفت ابرو یک روش راحت و سریع است که می ‌توانید در کمترین زمان ممکن، مشکل افتادگی ابروهای خود را رفع کنید. بوتاکس با از بین بردن چین و چروک سطحی پوست و بالا بردن ابروها، به شما چهره ای شاداب تر و جوان تر خواهد داد. بوتاکس، بدلیل اینکه روشی دائمی نیست به همین خاطر عوارضی هم ندارد و به همین دلیل به طور مرتب می توانید از این روش برای جوان سازی و لیفت ابرو استفاده کنید.

به عنوان مثال، ابروهایی که دچار افتادگی شده اند و یا خطوطی که بین ابروهای شما ایجاد می شود، چهره شما را اخمو و پیرتر نشان می ‌دهد. تزریق بوتاکس در جهت لیفت ابرو، یکی از روش‌ های رفع خطوط ایجاد شده بین ابروها است. از طریق تزریق بوتاکس در انتهای ابروها نیز می‌ توانید به بالا رفتن ابرو کمک کنید. در کل تزریق بوتاکس یک راه حل موقت و با عارضه ‌های کمتری نسب به دیگر درمان‌ ها می‌ باشد.

بوتاکس ابرو چیست؟

یکی از نواحی بدن که بالاترین تقاضا برای جوانسازی برای آن وجود دارد، ابرو های دارای افتادگی می ‌باشد که آثاری منفی در زیبایی چهره شما بجای می گذارد. تکرار بعضی حرکات مثل بالا بردن ابروها که باعث ایجاد خطوط افقی و اخم کردن که باعث ایجاد خطوط عمودی روی پیشانی می‌ شود، پس از مدتی چین و چروک و خط اخم ماندگاری را روی صورت ایجاد می ‌کند. اگر از افتادگی و خطوط بین ابروهای خود رنج می ‌برید و درجستجوی راهی برای رفع آن هستید، تزریق بوتاکس روشی بسیار مناسب برای شما است.

استفاده از بوتاکس برای بالا بردن ابروها یکی از سریع ‌ترین روش ‌های لیفت ابرو می باشد. به عبارت ساده تر، از طریق تزریق مواد بوتاکس با فلج کردن عضلات بخشی از پیشانی، خط اخم بین ابروهای شما از بین می‌ رود و ابروها نیز به بالا کشیده می‌ شود. با استفاده از تزریق بوتاکس می ‌توان کمی ابروها را بالا برد. برای لیفت افتادگی‌ های شدید باید از دیگر روش‌ ها مانند لیفت با اندوتاین یا لیفت آندوسکوپیک استفاده کرد.

می ‌توانید برای تاثیرپذیری بیشتر و جوان تر دیده شدن چهره خود با بالا بردن بیشتر ابرو مقداری از بوتاکس را در انتهای ابروها تزریق کنید. تزریق بوتاکس می‌ تواند بر خطوط سخت اخم با نام گلابلا نیز تاثیر بسازی داشته باشد. این روش به افرادی که خواهان یک تغییر موقت و قابل بازگشت در چهره خود هستند، پیشنهاد می‌ شود. البته هر گونه نتیجه ای کاملا به نوع عضلات و سن شما بستگی دارد.

 

علل افتادگی ابرو

تزریق بوتاکس به ابرو، راه حلی موقت برای بالا بردن ابروها و از بین بردن خطوط بین ابرو می ‌باشد. با توجه به بالا رفتن سن که با از دست دادن الاستین و کلاژن پوست همراه است این خطوط و افتادگی در ابروها به وجود می‌ آید.

 

علل افتادگی ابرو
علل افتادگی ابرو و لیفت ابرو با بوتاکس

کلاژن

ظاهری جوان، پوست صاف و بدون چروک ارتباطی مستقیم با کلاژن پوست دارد. کلاژن از فیبروبلاست‌ ها تشکیل می شود و به سفت و مستحکم نگهداشتن پوست کمک می ‌کند. کلاژن‌ ها کمک می ‌کند که پوست مداوم سلول‌ های خود را دوباره تولید کرده و مستحکم باقی بماند. این خاصیت کلاژن باعث می‌ شود که با منبسط و منقبض شدن، پوست همچنان استحکام خود را حفظ کند. با بالا رفتن سن، تولید و کیفیت کلاژن کاهش پیدا می‌ کند به طوری‌ که بعد از سی سالگلی هر ساله  ۱% از تولید کلاژن کمتر می ‌شود.

 

الاستین

کلاژن و الاستین دو پروتئین وابسته به یکدیگر هستند و با فعالیت همزمان بهترین نتیجه، پوستی سالم و جوان را ارائه می ‌دهند. این ماده یک پروتئین مفید دیگر در پوست می ‌باشد که به حالت ارتجاعی پوست کمک می‌ کند. فیبرهای الاستین با قرار گرفت در بین لایه‌ های کلاژن حالت ارتجاعی پوست را افزایش می‌ دهند.

 • بالا رفتن سن
 • کاهش کلاژن و الاستین سازی پوست
 • فعالیت عضلات ابرو با بالا و پایین بردن روزمره

از عوامل افتادگی و خطوط بین ابرو است.

نحوه اثرگذاری

تزریق بوتاکس به منطور آرام کردن عضلات بین ابروها انجام می شود. این کار به عضلات پیشانی و صورت اجازه می‌ دهد تا ماهیچه‌ های آرام شده‌ بین ابروها را بالا بکشند. در نتیجه ابروها نیز بالا کشیده می‌ شوند و این موضوع موجب نمایان شدن بیشتر چشم‌ ها می‌ شود. دیگر تزریقات بوتاکس را می‌ توان در انتهای ابروها انجام داد تا در شل شدن عضلات ابرو اثرگذار باشد. این کار به عضلات پیشانی هم کمک می‌ کند تا این نواحی را بالا بکشد.

میزان لیفت ابروها از طریق تزریق بوتاکس در هر فرد منحصر به خود او خواهد بود. همچنین به عواملی مانند سن و جنس عضلات فعال شده ‌ای که در حال بالا کشیدن عضلات آرام شده هستند، بستگی دارد. تزریق بوتاکس یکی از آسان‌ ترین روش ‌ها برای از بین بردن چین و چروک ‌های خط اخم گلابلا یا همان خطوط اخم سر سخت افراد می ‌باشد.

اگر از جراحی و روش های دیگر بالا کشیدن ابرو که با برش زدن و برداشتن بخشی از پوست صورت همراه است، می‌ ترسید، ما به شما تزریق بوتاکس را پیشنهاد می‌ کنیم.

 

افراد واجد شرایط

اولین نکاته ای که باید به آن توجه کنید سن است. تمام زنان و مردان بالای ۱۸ سال می‌ توانند از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو خود بهره‌مند شوند. البته واضح است که قبل از هر اقدامی ابتدا باید با یک پزشک متخصص در زمینه تزریق بوتاکس و آگاه شدن از خطرات احتمالی، مشورت نمایید. اگر سن مناسبی دارید به جلو آینه بروید و ابروهای خود را بررسی کنید تا بدانید باید چه خواسته‌ ای را از پزشک تان داشته باشید. چند نمونه از دلایلی که افراد با توجه به آن به متخصصان زیبایی برای لیفت ابرو مراجعه می‌ کنند، مطرح می‌ کنیم.

 • افتادگی پلک بالا
 • چروک و چین بین ابرو
 • خستگی چشم‌ ها
 • افتادگی عضلات ابرو و پیشانی
 • چروک‌ های افقی پیشانی
 • برآمدگی بالا ابرو

در صورتی که بیماری‌ های مانند اختلال در انعقاد خون، میاستنی گراویس، نارسایی کلیه، MS، نفروپاتی، بیماری‌ های قلبی و عروقی، ضعف ایمنی، وجود عفونت در بدن را دارید تزریق بوتاکس به شما توصیه نمی‌ شود. همینطور تزریق بوتاکس روی ابرو را به دو هفته بعد از واکسیناسیون موکول کنید.

افراد واجد شرایط لیفت ابرو
افراد واجد شرایط برای انجام دادن لیفت ابرو

 

مقدار تزریق مورد نیاز برای لیفت ابرو

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو در هر کس بنا به سن، جنس عضلات و میزان افتادگی آن‌ ها متفاوت است. اما به طور معمول متخصصان برای ابروها از ۱۲ یونیت بوتاکس استفاده می‌ شود که شامل سه تزریق در چهار یونت در ناحیه ابرو تزریق می‌ شود. یک تزریق حاوی چهار یونیت بوتاکس در گوشه هر دو ابرو و یک تزریق حاوی چهار یونیت بوتاکس بین ابروها تزریق می ‌شود.

نقاط و میزانی که برای از بین بردن خط و چین و چروک ابروها استفاده می‌ شود:

 • خط اخم و یا چروک ‌های بین دو ابرو (۱۰ تا ۲۵ واحد بوتاکس)
 • چروک‌ های بالای ابروها یا لیفت ابرو (۲ تا ۵ واحد بوتاکس در هر طرف)
 • خطوط اطراف چشم (۵ تا ۱۵ واحد در هر طرف)

ماندگاری بوتاکس ابرو

بوتاکس یک روش سریع، ارزان، راحت و بدون نیاز به جراحی برای لیفت ابرو می ‌باشد. اما بدانید اگر به دنبال لیفت دائمی ابرو هستید تزریق بوتاکس انتخاب مناسبی برای شما نیست. چرا که بوتاکس یک درمان موقت برای لیفت ابروها می‌ باشد. پس به شما پیشنهاد می‌ دهیم در صورتیکه از عمل ‌های جراحی می ‌ترسید و یا نمی‌ خواهید بصورت دائمی از لیفت ابرو بهره ببرید از تزریق بوتاکس استفاده کنید در غیر این صورت روش‌ های دیگر را مورد بررسی قرار دهید. اگر می ‌خواهید لیفت دائمی ابرو را تجربه کنید و یا خطوط و افتادگی‌ های شدید دارید روش‌ های جراحی اندوسکوپیک و همین طور اندوتاین را به شما پیشنهاد می ‌کنیم.

میزان ماندگاری لیفت ابرو
میزان ماندگاری لیفت ابرو

 

مراحل انجام بوتاکس ابرو

تا اینجای مقاله، توضیح دادیم که لیفت ابرو با بوتاکس چیست و دلایل افتادگی و خطوط ابرو چه می‌ باشد. آیا کاندید مناسبی برای بوتاکس کردن ابرو هستید، با خطرات و عوارض ناشی از تزریق بوتاکس و هزینه‌ های آن آشنا شدید. اگر آگاهی کافی را از تمام این موارد بدست آورده‌ اید و همچنان به گزینه لیفت ابرو با بوتاکس خود فکر می‌ کنید، پس وقت آن رسیده که خود را آماده کنید و با مراحل تزریق بوتاکس آشنا شوید.

 

مراقبت‌ های قبل از تزریق

در مراجعه اولیه،پزشک از شما می خواهد پس از آزمایشات مختلف و مورد تایید نتایج آن  برای تزریق بوتاکس، به شما توصیه می نماید که یک هفته قبل از انجام تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروهای خود از مصرف داروهای مکمل خودداری کنید؛ زیرا این داروها رقیق کننده خون هستند:

 • اکسردین
 • آلیو
 • آدویل و جنسینگ
 • آسپرین
 • روغن ماهی
 • سیر
 • ویتامین

 

قبل از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو پزشک شما از کرم بی حسی استفاده می ‌نماید و با استفاده از یک تکه یخ و یا غلطک تیتانیوم سرد، پوست و عضلات مجاور را خنک می ‌کند.

در صورت استفاده از این روش ها، اغلب بیمار حتی درد حاصل از تزریق را احساس نمی ‌کند.

 

مراقبت‌ های قبل از تزریق بوتاکس
مراقبت‌ های قبل از تزریق بوتاکس

 

سخن آخر

در انتهای مقاله، باید بگوییم که سوزن‌ های تزریق بوتاکس همانند سوزن‌ های تزریق انسولین بسیار نازک و ظریف هستند و همین باعث می ‌شود شما درد کمتری را تجربه کنید. معمولا زمان تزریق بوتاکس در یک جلسه بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است. اگر شما برای اولین بار اینکار را انجام می ‌دهید ممکن است مقدار بوتاکس کمتری را دریافت کنید. که این خود از عوارض و واکنش‌ های جانبی جلوگیری می ‌کند. با تزریق بوتاکس و افزایش ۱ میلیمتر در ارتفاع ابروها ظاهری بسیار طبیعی و ظریف خواهید داشت.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا