مقالات مرتبط با لیفت

لیفت ابرو – مزایا و معایب

روشی معرکه برای جلوگیری از افتادگی پلک

ابرو یکی از تأثیرگذارترین اجزای صورت است که شکل و فرم آن بر روی زیبایی تاثیر بسیار زیادی دارد. بالا رفتن سن یا به دلیل عوامل دیگر ممکن است ابروی شما دچار تغییر حالت و افتادگی شود. در این مواقع ممکن است شما به انجام لیفت ابرو نیاز داشته باشید. طبیعی است که انسان همواره دوست دارد زیبا به نظر برسد و در پی راهی برای کاهش تاثیر افزایش سن بر روی چهره خود باشد. از این رو پزشکان روشی را برای ترمیم فرم ابرو پیشنهاد می‌کنند. این روش لیفت ابرو است که تاثیر زیادی بر روی زیبایی چهره شما دارد. در ادامه قصد داریم بیشتر با این روش زیبایی آشنا شویم.

لیفت ابرو چیست؟

در سال‌های اخیر روشی که بین آقایان و خانم‌ها برای ترمیم افتادگی ابرو مرسوم شده، لیفت است. با گذشت زمان یا کهولت سن، کاهش ناگهانی وزن، کاهش کلاژن پوست پیشانی، داشتن بیماری و یا عوامل وراثتی ابروهای اشخاص دچار افتادگی شده و از زیبایی آن‌ها می‌کاهد. در این موارد ما به شما عمل لیفت ابرو را پیشنهاد می‌کنیم.

کلمه انگلیسی لیفت به بالا کشیدن اشاره می‌کند. این عمل می‌تواند با بالا کشیدن ابرو چین و چروک‌های زیر آن و پیشانی را از بین برده و خط اخم بین ابروهای شما را کاملاً محو کند. همچنین با بالا کشیدن ابرو چشمان شما درشت‌تر دیده خواهد شد.

لیفت ابرو چیست؟
لیفت ابرو چیست؟

انواع روش‌های بالا کشیدن ابرو

روش‌های مختلفی برای ترمیم افتادگی ابرو وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به شرایط جسمانی، هدف و تجویز پزشکتان، می‌توانید یکی از آن‌ها را به‌کار بگیرید. هر یک از این روش‌ها دارای شرایط خاصی هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

لیفت ابرو با نخ
لیفت ابرو با استفاده از نخ

لیفت ابرو با استفاده از نخ

یکی از روش‌هایی که از آن برای بالا کشیدن ابروها به مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه استفاده می‌شود لیفت با استفاده از نخ است. با این نوع لیفت، شما از چین و چروک‌های پیشانی‌تان نیز خلاص خواهید شد. برای به‌کارگیری این روش، برش‌های کوچکی در کناره صورت، جایی که مو شروع به روییدن می‌کند، ایجاد می‌شود. سپس نخ‌های نایلونی و مقاومی به ابرو پیوند خورده و پس از کشیدن ابرو در جایگاه برش‌ها قرار می‌گیرند. با این روش به راحتی می‌توانید چین و چروک‌های اضافه پوستتان را کاملا طبیعی محو کنید. پس از عمل احتمال قرمزی و تورم موقت پوست وجود دارد.

لیفت ابرو با لیزر

یکی از روش‌هایی که در چند سال اخیر بسیار رایج شده، لیفت ابرو با لیزر است. در این روش نیازی به برش و یا تزریق محلول نیست؛ چرا که اشعه‌های لیزر می‌توانند به راحتی چین و چروک‌های اضافی صورت را از بین ببرند. درست است که این روش از هزینه بیشتری نسبت به سایر روش‌ها برخوردار است و به چند جلسه درمانی نیاز دارد؛ اما شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که پس از این نوع عمل لیفت واکنش پوستی رخ نخواهد داد.

لیفت ابرو با لیزر
لیفت ابرو با لیزر

لیفت ابرو با اولتراپی

از آنجایی که بسیاری از افراد به خاطر داشتن پوستی شل دچار افتادگی ابرو می‌شوند، لیفت با اولتراپی برای آن‌ها کاملا مناسب است. در این روش از نیروی اولتراسوند برای تامین کلاژن پوست استفاده می‌شود که این نیرو می‌تواند پوست پیشانی و ابرو را سفت کرده و چین و چروک‌های این قسمت‌ها را کاملاً از بین برد. پس از این عمل ممکن است ۸ الی ۱۲ هفته در قسمت پیشانی خود احساس سفتی کنید؛ اما بعد از این مدت، این حس کاملا از بین خواهد رفت.

لیفت ابرو با بوتاکس

در این روش ابتدا یک لایه کرم بی حسی روی پوست صورت قرار گرفته و سپس تزریق بوتاکس به عضلات مورد نظر انجام می شود. با استفاده لیفت ابرو با بوتاکس عضلاتی که موجب افتادگی ابرو و چین و چروک می‌شوند فلج شده و چین و چروک‌ها از بین می‌روند. می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از این روش لیفت به سایت کلینیک دکتر خلیلی مراجعه کرده و از خدمات دیگر این سایت نیز بهره‌مند شوید.

لیفت ابرو با بوتاکس
لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو به وسیله ژل

با افزایش سن چربی‌های زیر پوستی آب شده و پوست صورت دچار افتادگی می‌شود و کلاژن کمتری تولید می‌کند. با تزریق ژل به زیر پوست جایگاه چربی از دست رفته پر می‌شود و پوست شروع به جذب آب می‌کند؛ در نتیجه چین و چروک‌های پیشانی و اطراف ابرو محو خواهد شد.

اینکه ژل تزریقی تا چه زمانی کاربرد خواهد داشت به میزان چین و چروک شما، مقدار ژل تزریقی و… بستگی دارد؛ اما به طور معمول این روش از شش ماه تا دو سال موثر است. برای آنکه با این نوع لیفت ابرو به نتیجه دلخواه برسید بهتر است در چند مرحله تزریق ژل را انجام دهید. در مراحل اول تزریقات به میزان کمی انجام می‌شود.

مطلب مرتبط: تزریق چربی روشی طبیعی جهت حجم دهی به صورت در کلینیک زیر نظر پزشک متخصص

لیفت ابرو با عمل کلاسیک

اگر در قسمت پیشانی دارای چین و چروک فراوان هستید و افتادگی ابرویتان زیاد است، این روش به شما پیشنهاد می‌شود. لیفت ابرو با عمل کلاسیک پزشک پوست صورت را می‌کشد و پوست اضافه آن را بر می‌دارد. در نتیجه چین و چروک پیشانی از بین رفته و افتادگی ابرو برطرف می‌گردد. نتیجه این نوع لیفت نسبت به سایر روش‌ها تا مدت زمان بیشتری باقی می‌ماند.

لیفت ابرو با عمل کلاسیک
لیفت ابرو با عمل کلاسیک

لیفت ابرو با هایفوتراپی

در لیفت ابرو با هایفوتراپی انرژی اولتراسوند بر روی فرکانس پایین و شدت بالا تنظیم می‌شود. پس از قرار گرفتن آن بر روی چین و چروک‌های عمیق و با سفت کردن پوست، قسمت مذکور ترمیم شده و جوانی به چهره شما باز می‌گردد.

لیفت ابرو با آندوسکوپی

این روش که برای افتادگی‌های کم و یا متوسط انجام می‌شود، می‌تواند برای مدت زمان طولانی شما را از چین و چروک خلاص کند. در این جراحی دوطرف صورت برش‌های کوچک خورده و سپس از طریق یکی از این برش‌ها دستگاه آندوسکوپ به داخل پوست رفته و قسمت‌هایی که نیاز به ترمیم دارند بر روی دستگاه نمایش داده می‌شود. پس از شناسایی این نقاط پوست پیشانی کشیده شده و با جدا کردن پوست‌های اضافه، چین و چروک‌های پیشانی و افتادگی ابرو برطرف خواهند شد.

لیفت ابرو با ورزش

اگر جزو افرادی هستید که نمی‌خواهید با جراحی و مراجعه به پزشک لیفت ابرو انجام دهید می‌توانید از ورزش برای ترمیم افتادگی ابرو کمک بگیرید. در مرحله اول ورزش، ابتدا چشمان خود را بسته و تا جای ممکن به پایین نگاه کرده و بدون استفاده از دست ابروهای خود را به بالا هدایت کنید. ۵ ثانیه چشمان خود را در همین حالت نگه دارید. در مرحله دوم چشمان خود را ببندید و با چشمان بسته به بالا نگاه کنید و دوباره ابروهای خودتان را به سمت بالا بکشید و ۵ ثانیه نگه دارید. این کار را روزانه ۶ بار تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

لیفت ابرو با ورزش
لیفت ابرو با استفاده از ورزش

کاندیدای مناسب برای بالا کشیدن ابرو

به طور معمول افرادی که دارای چین و چروک عمیق در قسمت پیشانی، خط اخم بین ابرو و افتادگی ابرو هستند، گزینه مناسبی برای لیفت ابرو خواهند بود. حال ممکن است این چین و چروک و افتادگی به علت افزایش سن باشد و یا هر عامل دیگری.

به توصیه پزشکان اشخاصی که از مواد دودزا استفاده نمی‌کنند، نتیجه بهتری از عمل لیفت می‌گیرند. به طور کلی افرادی که از جسم و روح سالمی برخوردارند برای این لیفت اشخاص مناسبی به حساب می‌آیند. از سوی دیگر سن نیز بر روی نتیجه این عمل بسیار تاثیر گذار است. پوست افرادی که بیش از ۴۵ سال سن دارند اغلب بهتر و سریع‌تر از افراد جوان‌تر ترمیم می‌شود و رد بخیه از بین می‌رود. از همین رو توصیه می‌شود افراد جوان از این روش استفاده نکنند.

بیشتر بخوانید: روش های موثر برای جلوگیری از پیری پوست

انتخاب مناسب ترین روش جهت افتادگی ابرو

اینکه کدام روش لیفت ابرو برای شما مناسب است بستگی به عوامل متعددی دارد. هر یک از روش‌های نام برده دارای شرایط خاصی هستند و برخی از افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. شما می‌توانید با توجه به عوامل زیر و پیشنهاد پزشک، بهترین روش را برای لیفت انتخاب کنید.

کدام روش برای لیفتینگ ابرو مناسب تر است؟
کدام روش برای لیفتینگ ابرو مناسب تر است؟
 • جنسیت شما
 • کوتاه بودن یا بلند بودن پیشانی شما
 • حجم چین و چروک‌های بین و اطراف ابرو و قسمت پیشانی
 • میزان تغییر فرم و افتادگی ابرو
 • هدف شما از لیفت ابرو

کاربرد لیفت ابرو

اگر به دنبال ترمیم ابروهای خود و جوان‌سازی پوست پیشانی خود هستید لیفت روش بسیار مناسبی برای شما است. همان‌طور که گفته شد عمل مذکور به شما کمک خواهد کرد به طور کامل چین و چروک‌های پیشانی، زیر ابرو و چین و چروک‌های بین ابرو را از بین ببرید و چشمان درشت‌تری داشته باشید. این عمل برای افرادی که دارای ابرو‌های قرینه نیستند نیز می‌تواند کاربردی باشد.

کاربرد لیفت ابرو
کاربرد های بالا کشیدن ابرو

مراقبت های بعد از انجام لیفتینگ ابرو

لیفت ابرو نیز مانند دیگر عمل‌ها به مراقبت‌هایی خاص نیاز دارد که با رعایت آن‌ها به نتیجه مطلوبی خواهید رسید و روند بهبودی شما سریع‌تر خواهد شد. از بین این مراقبت‌ها می‌توان به استراحت چند روزه، دوری از فعالیت‌های سنگین و عمل به دستورات جراح است.

امکان اینکه در محل برش‌ها احساس سوزش و خارش داشته باشید، هست. این حس پس از چند روز از بین می‌رود، پس جای هیچ نگرانی نیست. به هیچ عنوان محل برش‌ها را لمس نکنید. استفاده از کمپرس سرد و در صورت داشتن تورم فراموش نشود. لازم است در صورت مشاهده هر گونه علائم شدید مانند باز شدن بخیه‌ها، خونریزی، درد در قفسه سینه، بالا نیامدن نفس و تپش قلب نا مرتب سریعا پزشک خود را مطلع سازید.

مطالعه بیشتر: برای داشتن موهای باتراکم بالا و دائمی کاشت مو به روش FIT  را پیشنهاد میکنیم.

معایب ناشی از لیفت کردن ابرو

می‌دانید هر عمل زیبایی که صورت می‌گیرد دارای معایب و عوارضی است؛ بنابراین در لیفت ابرو نیز امکان بروز به عوارضی همچون ماندن جای ضخم، خارش، آلرژی، عفونت، واکنش بدن به داروی بیهوشی، خونریزی زخم، کم شدن حرکت ابرو و… وجود دارد. در صورت مشاهده هر کدام از این علائم لازم است به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

قیمت لیفت ابرو

به طور دقیق نمی‌توان هزینه لیفت را مشخص کرد؛ چرا که هر یک از روش‌های این عمل نیازمند دستگاه‌ها و شرایط خاصی هستند که بر روی هزینه عمل تاثیر خواهند گذاشت. علاوه بر این‌ها عوامل زیر نیز در تعیین قیمت لیفت موثر هستند.

 • محل انجام این عمل
 • هزینه دارو‌ها و نسخه‌ها
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه آزمایشات قبل عمل
 • هزینه لباس‌ها
 • هزینه ویزیت پزشک
قیمت لیفت ابرو
هزینه لیفت ابرو

تفاوت روش های لیفت ابرو مردانه و دخترانه

لیفت ابرو نه تنها برای خانم‌ها بلکه برای آقایانی که از فرم ابرو خود راضی نیستند و یا دچار افتادگی ابرو شدند نیز کاملا کاربردی است. البته نمی‌توان گفت روش لیفت مردانه و زنانه با یکدیگر تفاوتی ندارد؛ چرا که سلائق مردان و زنان برای داشتن یک ابروی ایده آل متفاوت است.

اغلب خانم‌ها برای آنکه چهره زیباتر و جذاب‌تری داشته باشند، خواهان ابروهای کمانی شکل و رو به بالا هستند. اما آقایان از آنجایی که با ابروهای صاف چهره جذاب‌تری دارند، روش‌هایی برای لیفت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که به ابروهایشان حالت صاف دهد.

تفاوت های لیفت ابرو دخترانه و لیفت ابرو مردانه
تفاوت های لیفت ابرو دخترانه و لیفت ابرو مردانه

لیفتینگ ابرو در کلینیک زیبایی دکتر خلیلی

اگر به دنبال کلینیکی هستید که بتوانید با اطمینان خاطر لیفت ابرو را زیر نظر یک پزشک متخصص و مجرب انجام دهید، ما کلینیک زیبایی دکتر خلیلی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. از آنجایی که این کلینیک همیشه کیفیت کار و رضایت مشتری را در اولویت کار خود قرار می‌دهد، می‌توانید از بابت قیمت عمل‌ها و بهداشت تجهیزات مطمئن باشید. رضایت ۹۸ درصدی مراجعه کنندگان این مرکز مهر تاییدی بر کیفیت کار کلینیک دکتر خلیلی است.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم شما را با کاربرد، مزایا و معایب لیفت ابرو آشنا کنیم و انواع روش‌های آن را برای شما نام برده و توضیح دهیم. همچنین گفتیم عمق چین و چروک‌ها، افتادگی ابروها، جنسیت، اندازه پیشانی و… تعیین می‌کند که روش بهتر برای عمل لیفت چیست.

در ادامه نیز به تفاوت روش لیفت مردان و زنان، مراقبت‌های پس از لیفت و عوامل موثر بر قیمت عمل مانند هزینه لباس و دارو و… پرداختیم. در مطالب آخر نیز کلینیک دکتر خلیلی به عنوان یکی از کلینیک‌های معبر زیبایی معرفی شد. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

 

سوالات متداول

میزان ماندگاری لیفت ابرو چقدر است؟

میزان ماندگاری این عمل بستگی به روش لیفت مورد نظرتان دارد. به عنوان مثال لیفت با نخ ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد؛ اما روش کلاسیک و روش لیزری از ماندگاری و مدت زمان طولانی‌تری برخوردارند.

آیا نیاز ترمیم یا مراجعه مجدد وجود دارد؟

روش‌های لیفت ابرو اغلب دائمی نیستند و مدت زمان تاثیر آن‌ها بسته به روش لیفتی که انجام داده‌اید دارد. اما پس از لیفت در صورت به وجود آمدن عوارض شدید لازم است به پزشک مراجعه کنید.

آیا لیفت ابرو سبب ریزش ابرو می‌شود؟

ممکن است بعضی از جراحان یا پزشکان دانسته یا ندانسته از مواد نامناسب و غیر استاندارد استفاده کنند که در این صورت احتمال ریزش ابرو وجود دارد.

آیا لیفت ابرو خطرناک است؟

در صورتی که لیفت توسط یک پزشک متخصص و در یک مکان قابل اعتماد انجام شود، خطری شما را تهدید نمی‌کند و فقط ممکن است دچار عوارض جزئی مانند تورم شوید.

دوره نقاهت این فرایند چقدر است؟

مدت زمان دوره نقاهت پس از لیفت بسته به هر شخص و روشی که برای لیفت استفاده شده متفاوت می . پزشک شما تعیین می‌کند مدت زمان دوران نقاهت شما چقدر باشد.
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا