کاشت ابرو

ابرو از عوامل تأثیرگذار در زیبایی چهره افراد به شمار می رود. مدل ابرو در هر دوره زمانی تغییر می کند. تا چند سال پیش ابرو اکثر افراد نازک و کشیده بود. اما در سال های اخیر افراد ابروهای پهن و ضخیم را می پسندد. در این بین افرادی هستند که از ریزش ابرو یا کم پشتی ابرو رنج می برند. تغذیه نادرست، بیماری ارثی، استفاده بیش از حد از مواد آرایش ابرو یا استرس و اضطراب در زندگی افراد سبب شده تا جوانان نیز ریزش ابرو داشته باشند.

یکی از بهترین راه حل ها برای افرادی که می خواهند ابروهای پر و زیبایی داشته باشند، کاشت ابرو است. برای داشتن ابروهایی زیبا روش هایی چون تاتو یا هاشور ابرو نیز مورد استفاده قرار می گیرند اما این روش ها موقتی هستند. با این حال برای داشتن ابروهایی خوش فرم و دائمی عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی جایگزین بهتری خواهد بود. عمل کاشت ابرو نه تنها در بین خانم ها بلکه در بین آقایان نیز طرفدار دارد.

فیلم کاشت ابرو

کاشت ابرو چیست؟

مراحل و روش های کاشت ابرو تقریبا با کاشت مو یکسان است. برای کاشت ابرو فولیکول ها و قسمت های مورد نیاز ساخت و رشد مو از پشت سر یا بین گوش افراد گرفته می شود و به ابروها پیوند زده می شود. در کاشت ابرو یا همان پیوند ابرو تارهای موی کاشته شده همانند ابرو رشد می کنند. پس از عمل کاشت ابرو می توانید مانند قبل ابروهای خود را اصلاح کنید.

روش های مختلفی برای پر کردن و فرم دهی به ابرو وجود دارد که اکثر آن ها روش هایی موقتی هستند. ابن روش ها نه تنها موقتی هستند، بلکه نمی توانند همانند قبل ظاهری طبیعی به ابروهای شما بدهند. از این رو اگر به دنبال روشی دائمی و طبیعی برای فرم دهی و پر کردن ابروهای خود هستید، تنها کاشت ابرو می تواند راه حل مشکل شما باشد.

دلایل ریزش ابروها چیست؟

ریزش ابرو و موها یکی از شایع ترین مشکلاتی است که در سنین مختلف برای افراد پیش می آید. حال در چند سال اخیر برخی از افراد برای پر و حیجم تر کردن ابروهای خود دست به کاشت ابرو می زنند؛ اما باید بدانید که تا زمانی که علت ریزش ابرو شما درمان نشود، کاشت ابرو نیز نمی توانید تاثیر خوبی برای شما داشته باشد.
از سری دلایلی که منجر به کم پشتی یا ریزش ابروها می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سوختگی در ناحیه ابروها
 2. بیماری هایی از قبیل تیروئید
 3. عفونت
 4. برداشتن بیش از حد ابروها یا کندن ابرو
 5. مشکلات خود ایمنی
 6. مشکلات پوستی
 7. کمبود ویتامین، روی، اسیدهای چرب و بیوتین در بدن
 8. عوارض جانبی برخی داروها مانند شیمی درمانی
 9. اختلالات مادرزادی که منجر به کم شدن رشد ابروها می شود.
 10. افزایش سن
 11. مشکلات ارثی و ژنتیکی
کاشت ابروهای نازک

کاشت ابرو برای چه کسانی توصیه می شود؟

 • افرادی که به دلیل برداشتن غیر اصولی ابروها دارای ابروهای تا به تا یا نامرتبی هستند.
 • افرادی که به دلیل بیماری هایی چون تیروئید، ابروهای کم پشتی دارند.
 • افرادی که به دلیل انجام هاشور، تاتو و فیبروز دچار کم پشتی ابروها شده اند.
 • افرادی که به دلیل سوختگی ابروهای خود را از دست داده اند.
 • افرادی که به خاطر بیماری های ارثی یا اختلالات مادر زادی ریزش ابرو دارند.
اندازه گیری ابرو برای کاشت

تفاوت کاشت ابرو با تاتو و هاشور

در عمل کاشت ابرو موهای فرد مراجعه کننده به ابروهای آن پیوند زده می شود؛ که در نتیجه آن ابروهایی طبیعی و دائمی رشد می کند. در روش های تاتو، هاشور، فیبروز یا میکرونیدلینگ که بارها در مورد آن ها شنیده ایم، ابروها به صورت موقت و غیر طبیعی پر می شوند. به طوری که هر 6 ماه یک بار هم باید برای ترمیم ابروها مراجعه کنید.

از این رو اگر از کم پشتی ابرو یا ابروهایی نازک و نامرتب خود ناراضی هستید، عمل پیوند ابرو یا همان کاشت طبیعی ابرو بهترین انتخاب برای شما است. کلینیک دکتر خلیلی از تخصصی ترین کلینیک های شمال تهران برای کاشت ابرو است که می توانید برای مشاوره بیشتر در مورد کاشت ابرو یا قیمت پیوند ابرو به صورت حضوری یا تلفنی اقدام کنید.

کاشت ابرو طبیعی

مراحل کاشت ابرو طبیعی

 1. طراحی و قرینه سازی ابرو متناسب با سلیقه فرد
 2. برداشت گرافت مو از پست سر یا موهای نواحی پشت گوش برای پیوند ابرو
 3. آماده سازی گرافت مو در آزمایشگاه
 4. کاشت گرافت مو در ناحیه مشخص شده ابرو توسط جراح

دانستنی: جوان سازی پوست که شامل مواردی چون تزریق ژل، تزریق چربی و … می باشد، در کلینیک زیبایی دکتر خلیلی با مجرب ترین متخصصان صورت می گیرد.

تصاویر کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی

ماندگاری کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل پیوند مو به صورت دائمی است و به همین جهت بهترین جایگزین برای درمان ریزش موهای ابرو نسبت به سایر روش های درمانی موقت است. در این روش سعی می شد فولیکول هایی که برای کاشت استفاده می شوند از قیمت هایی برداشت شوند که در مقابل ریزش مقاوم هستند.
اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که ماندگاری کاشت ابرو به صورت دائمی به مراقبت ها و رعایت اصول بعد از عمل پیوند نیاز دارد تا نتایج حاصل آمده، رضایت بخش و به صورت دائمی باشند که به شرح ذیل هستند:

 • نحوه خوابیدن بعد از کاشت
 • نوع شستشو ابروها
 • عدم انجام ورزش های سنگین تا 10 روز بعد از کاشت
 • مصرف مسکن
 • عدم اصلاح و رنگ کردن ابروها تا چیزی حدود 20 روز بعد از عمل
 • فشار ناوردن به ابروها
 • پوسته ریزی بعد از پیون کاملا طبیعی است اما دقت داشته باشید که برای برداشت آن ها باید با دقت رفتار کنید.

عوارض کاشت ابرو

کاشت ابرو مانند سایر عمل های زیبایی ممکن است دارای عوارض احتمالی ای باشد اما به این معنی نیست که همواره این عوارض برای همگان رخ می دهد. این عوارضی که در ادامه بیان می شوند، تنها عوارض احتمالی می باشند که به شرح زیر هستند:

 • قرمزی پوست
 • ظاهر غیر عادی و ناخوشایند ابروها
 • تفاوت در رنگ بروهای کاشته شده با ابروهای طبیعی فرد
 • خطر خونریزی
 • تورم و کبودی
 • خارش و التهاب در ناحیه کاشت یا برداشت
 • پوسته ریزی در ناحیه ابروها
 • ریزش موقت ابروها
 • درد در ناحیه کاشت شده
 • رشد سریع و مداوم ابروها
 • عفونت

کاشت ابرو در آقایان

میل به زیبایی و داشتن ابروهای پر و سالم تنها خواسته خانم ها نیست؛ بلکه آقایان نیز به دلیل مشکلات ژنتیکی، افزایش سن و مشکلات ارثی دچار ریزش مو و ابرو می شوند. در صورتی که بانک مو آقایان برای کاشت ابرو مناسب باشد، امکان کاشت ابرو برای آن ها نیز وجود دارد.

کاشت مو در زنان

شاید بر این گمان باشید که کاشت مو فقط برای آقایان است و زنان همواره موهایی پرپشت دارند! ام این گونه نیست و بسیاری از زنان وجود دارند که به علت های مختلفی از قبیل عوامل ژنتیکی و هورمونی، سبک زندگی ناسالم و … دچار ریزش مو و کم پشت شدن آن ها می شوند. مو ها تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی افراد به ویژه بانوان دارد که همین امر یعنی ریزش و کم پشت شدن آن ها اعتماد به نفس و زیبایی آن ها را تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر قرار می دهد که با کاشت مو زنان این موضوع برطرف می شود.

تفاوت کاشت مو برای زنان و مردان در این است که دسترسی به بانک مو (ناحیه اهدا کننده) در زنان بسیار بالا است، جای زخم در قسمت برداشت شده برای آن ها اهمیت چندانی ندارد و اینکه آن ها نمی توانند از موهای بدن خود برای کاشت مو به سر استفاده کنند.

مراقبت های قبل و بعد از پیوند ابرو

در کلینیک زیبایی دکتر خلیلی عمل زیبایی کاشت ابرو تنها به بیهوشی موضعی نیاز دارد و بعد از عمل می توانید بدون هیچ مشکلی به خانه برگردید. البته ممکن است بعد از عمل کمی کبودی داشته باشید. کاشت ابرو به نسبت کاشت مو عمل راحت تری است. اما حدوداً 4 ماه برای رشد ابروها نیاز است که در این مدت ابروهای کاشته شده می ریزند و دوباره رشد می کنند.

عمل کاشت ابرو

نتایج کاشت ابرو بعد از یکسال

موارد و عوامل بسیاری وجود دارند که می توانند در نتیجه بخشی کاشت ابرو بعد از یکسال تاثیر مستقیم بگذارند. مواردی از قبیل روش کاشت ابرو، کم پشتی ابروها، سبک زندگی، استرس، اختلالات تیروئیدی،برخی قارچ های پوستی، عوامل ژنتیکی و … که هر کدام به اندازه خود باعث نارضایتی از عمل کاشت و ریزش مجدد موها می شوند.
در دوران اولیه بعد از کاشت، موهای کاشته شده رشد می کنند اما مجددا ریزش می کنند که این امر طبیعی می باشد. این روند تا چند ماه ادامه دارد ولی تقریبا یکسال بعد از کاشت ابرو رشد فولیکول ها کامل شده و موها کاشته شده مانند موهای طبیعی فرد رشد می کنند و نتیجه مطلوب حاصل می گردد.

با این حال بعد از عمل کاشت ابرو باید به نکاتی توجه کنید

 • ابروهای خود را خیس نکنید.
 • برای چند روز از لوازم آرایش کمتر استفاده کنید.
 • حداقل تا 24 ساعت پس از عمل به ابروهای خود دست نزنید.
 • بانک مو و قسمتی که از آن مو برداشته شده باید حداقل 2 روز پانسمان شود.
 • بعد از عمل باید هر 2 یا 3 ساعت یک بار مایع مخصوص را روی ابروها اسپری کنید.
 • برای کاهش تورم و کبودی می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید. اما نباید کمپرس را بیشتر از 20 دقیقه روی ابروهای خود قرار دهید.
 • در صورت عدم تجویز داروی ضد تورم توسط پزشک متخصص از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کنید.
 • بعد از برداشتن پانسمان سر پس از 2 روز این ناحیه را با احتیاط بشویید.
 • ممکن است پس از کاشت ابرو پوسته یا لخته هایی روی ابرو ببینید. از دست زدن به این ناحیه خودداری کنید تا به مرور زمان بهبود یابد.
مراحل کاشت ابرو

آزمایشات لازم قبل از کاشت ابرو

در مرحله مشاوره پیش از جراحی کاشت ابرو به منظور تشخیص بیماری های احتمالی یا سلامت کامل متقاضی نیاز است تا آزمایشاتی انجام شود. از سری آزمایشاتی که برای کاشت ابرو باید انجام دهید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آزمایش HIV، HBC و HCV برای تشخیص بیماری های ویروسی و عفونی
 • آزمایش CBC برای بررسی گلبول های خون یا عفونت های احتمالی
 • آزمایش FBS (سطح گلوکر خون)
 • آزمایش PT و PTT
 • آزمایش HDL، LDL، VLDL
 • آزمایش ادرار

هزینه کاشت ابرو در سال 1401

قیمت کاشت ابرو کاشت مو خانم ها و آقایان به عوامل مختلفی چون هزینه کلینیک، هزینه پزشک، هزینه تیم پزشکی، مدل انتخاب کاشت ابرو و تعداد فولیکول های پیوند بستگی دارد. از این رو می توانید برای مشاوره در مورد مدل کاشت ابرو یا قیمت آن با متخصصان کلینیک دکتر خلیلی تماس بگیرید.

کاشت ابرو برای پرپشت تر کردن ابروهای نازک
سؤالات متداول در مورد کاشت ابرو طبیعی

آیا پس از تاتو می توان کاشت ابرو انجام داد؟

بله کاشت ابرو پس از تاتو نیز امکان پذیر است. در برخی از موارد وجود تاتو موجب زیباتر شدن و بهتر شدن نتیجه کاشت ابرو می شود. چرا که پس از کاشت ابرو ممکن است برخی از گرافت های مو بعد از مدتی از بین برود و فواصل ریزی در بین ابرو ایجاد شود. در این مواقع نیاز به کاشت دوباره ابرو نخواهد بود اما وجود هاشور بین این فواصل باعث عدم تغییر ابرو شما می شود.

زمان بهبود پس از کاشت ابرو چقدر است؟

به طور معمول پس از 48 ساعت از عمل پیوند ابرو می توانید فعالیت های روزمره خود را ادامه دهید. به شرطی که از فعالیت های سنگین یا ورزشی خودداری کنید.

عمل کاشت ابرو چگونه است؟

برای کاشت ابرو با توجه به گرافت های مورد نیاز ابرو شما، موهایی برای پیوند از پشت سر یا بین گوش گرفته می شود. پس از آماده سازی گرافت مو در آزمایشگاه، دکتر جراح به وسیله تیغ های باریک گرافت ها را در نواحی خالی ابرو می کارد. روش FIT کاشت ابرو در کلینیک دکتر خلیلی بدون هیچ درد یا خون ریزی انجام می شود.

دکتر خوب برای کاشت ابرو چه دکتری است؟

کاشت ابرو مانند سایر عمل های زیبایی نیارمند تجربه و تخصص از سوی پزشک است تا نتیجه حاصل آمده مورد رضایت شما و با کمترین عارضه همراه باشد. پزشک با تجربه در ابتدا با معاینه فرد و انجام آزمایشات لازم، بهترین روش درمانی برای کاشت مو را برای فرد انتخاب می کند. از این طریق شما پیوند مویی با بالاترین رضایت خواهید داشت. کلینیک دکتر خلیلی با برخورداری از کادر درمانی متخصص و با تجربه در زمینه کاشت ابرو و استفاده از بهترین دستگاه های روز دنیا، پیوند مویی با بالا ترین درصد رضایت را برای شما به ارمغان می آورد و همواره آماده پذیرش بیماران عزیز است.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا