مقالات مرتبط با جراحی زیبایی

زاویه سازی صورت | مزایا و معایب + نمونه کار 💥

فک و چانه زاویه دار شما را جوان تر می کند و بینی شما را باریک تر و زیباتر نشان می دهد.

فهرست محتوا پنهان

به روز رسانی شده در تاریخ  1401/09/02- 2022/11/23

مدلینگ چهره یا همان زاویه سازی صورت و فک یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در آقایان و خانم ها است. داشتن چهره ای زیبا و بی نقص یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد است. گاهی عوامل مادرزادی، عوامل محیطی و … باعث می شوند تا چهره افراد تناسب کافی را نداشته باشد. با کانتورینگ چهره می توان تا حد قابل قبولی این نواقص را درمان کرد.

زاویه سازی فک و صورت چیست و به چه شکل انجام می شود؟

زاویه سازی صورت به معنای فرم دهی و زاویه دهی به فک و صورت است. افرادی که دارای صورت های گرد هستند برای لاغرتر کردن اجزای صورت خود به دنبال روش های جراحی زیبایی هستند. از طرف دیگر افرادی که صورت لاغری دارند نیز به دنبال روشی برای برجسته کردن گونه ها و فرم دهی به فک خود می گردند. با زاویه سازی و مادلینگ چهره هر دو این دسته از افراد می توانند فرم دلخواهی به صورت خود بدهند.

زاویه سازی صورت و زاویه سازی فک، به منظور رفع نقایص چهره و جوان سازی پوست صورت انجام می گیرد. امروزه روش های مختلفی برای این کار ابداع شده است که بسته به تمایلات هر فرد و حالت اولیه چهره می توان آن ها را مورد استفاده قرار داد. برخی از این تکنیک ها مانند جراحی پلاستیک تهاجمی تر بوده و بنا بر این ثبات قدم بیشتری را می خواهد. در حالی که برخی روش ها ساده تر بوده و می توان آن ها را به صورت سرپایی و بدون هیچ گونه عارضه ای بر روی چهره انجام داد.

مادلینگ چهره باعث جوان سازی پوست، اصلاح زاویه بینی، حالت دادن به چانه و اصلاح غبغب می شود. زاویه سازی صورت با تزریق چربی، تزریق ژل، لیفت نخ و … انجام می گیرد. خانم ها و آقایان هر دو متقاضی عمل زاویه سازی فک و صورت هستند.

زاویه سازی فک و صورت چیست؟
زاویه سازی فک و صورت چیست؟

فرم ایده آل برای صورت افراد

اگر چه معیار دقیق و مشخصی برای زیبایی و چهره ایده آل وجود ندارد، اما به صورت کلی جوامع به تعریف هایی رایج در مورد زیبایی صورت دست یافته اند. این تعریف ها مورد قبول اکثر افراد جامعه بوده و اکثریت نیز می کوشند ظاهر خود را به این معیارهای نسبی نزدیک نمایند. برای مثال، به طور معمول صورت قلبی شکل و یا V شکل برای خانم ها مورد قبول است و در مورد آقایان فک برجسته از معیارهای جذابیت در نظر گرفته می شود. بنابراین معمولاً زاویه بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ درجه برای خانم ها و زاویه کمتر برای آقایان ایده آل به شمار می آید.
البته این استانداردها با گذر زمان تکامل پیدا کرده و بنابراین ممکن است در آینده فرم جدیدتری به خود بگیرند؛ کما اینکه همین حالا هم بسیاری از خانم ها نسبت به زاویه تند فک در خود تمایل نشان داده و آن را نشانی از زیبایی و اعتماد به نفس بالا به شمار می آورند.

مراحل زاویه سازی صورت

با زاویه سازی، فک شما کشیده تر شده و اجزای صورت متقارن می شوند؛ به صورتی که صورت شما کشیده تر شده و حالت V پیدا می کند. عمل مدلینگ چهره به ساده ترین شکل ممکن و بدون درد انجام می گیرد.

 1. ابتدا مناطق مورد نظر صورت برای تزریق فیلر بی حس می شود.
 2. سپس سرنگ های حاوی فیلر یا چربی به تعداد کافی پر می شود.
 3. مناطق مورد نظر صورت توسط پزشک معالج کانتور می شود.
 4. سپس سرنگ های نازک حاوی فیلر به زیر پوست و نواحی مشخص شده تزریق می شوند.
زاویه سازی صورت و فک
زاویه سازی صورت و فک

روش های مدلینگ صورت

زاویه سازی صورت در کلینیک های تخصصی به روش های مختلفی انجام می شود. زاویه سازی با تزریق ژل، زاویه سازی با تزریق چربی و زاویه سازی صورت با لیفت نخ از متداول ترین روش های آن محسوب می شود. با مراجعه به کلینیک های تخصصی مانند کلینیک دکتر سمانه خلیلی ابتدا حالت صورت و گردن متقاضیان بررسی می شود. سپس با انجام آزمایشات لازم بهترین روش برای کانتورینگ چهره پیشنهاد می شود.

زاویه سازی فک و صورت با جراحی

زاویه دار کردن صورت با جراحی یک روش دائمی است که نیاز به بیهوشی کامل دارد. در این روش پزشک چانه های نامنظم، نامتعادل و غیر طبیعی را اصلاح کرده و فرمی هماهنگ و جذاب ایجاد می کند. در این روش پزشک متخصص با ایجاد برشی در ناحیه فک یا چانه، نواحی نیاز به ترمیم و بهبود را مشخص می کند. پزشک با استفاده از ابزارهای جراحی مخصوص شروع به شکل دادن به نقاط مشخص شده و برش نواحی اضافی می کند و یا در صورت نیاز پروتزی در این ناحیه قرار می گیرد تا با چانه های صاف حجم دهد.

کانتورینگ چهره با جراحی
زاویه سازی با جراحی

زاویه سازی فک و صورت با نخ

یکی دیگر از روش های زاویه سازی فک و صورت استفاده از نخ های قابل جذبی است که برای لیفت صورت نیز استفاده می شود. این نخ در لایه زیرین پوست قرار می گیرند و پزشک زیبایی به کمک آن ها زاویه سازی را انجام می دهد. در این روش معمولا از نخ سیلوئت که از نظر کارایی و کیفیت بهتر از سایر نخ ها است استفاده می شود.

زاویه سازی صورت با نخ یکی دیگر از روش های غیرتهاجمی و ساده برای متقاضیان است. در این روش بنا به نظر دکتر معالج، نواحی مورد نظر صورت شما برای ورود و خروج نخ مشخص می شود. سپس به وسیله سوزن های نازکی نخ را وارد صورت می کنند و پس از خارج کردن نخ آن را گره زده و در زیر پوست پنهان می کنند. لیفت صورت با نخ یا لیفتینگ صورت بدون عارضه است.  این نخ ها با قرار گرفتن در زیر پوست کلاژن سازی را افزایش می دهند و علاوه بر آن به سنتز الاستین و اسید هیالورونیک نیز کمک می کنند که جوانسازی پوست را نیز به همراه دارند.

ماندگاری زاویه سازی با نخ، بستگی به پوست فرد دارد و معمولا تا 2 سال باقی می ماند. خود نخ ها 6 تا 8 ماه بعد جذب بدن می شوند.

مدلینگ صورت با نخ
زاویه سازی فک و صورت با نخ

زاویه سازی فک و صورت با تزریق چربی

زاویه سازی فک و صورت با تزریق چربی یکی از بهترین روش های مادلینگ چهره است. چرا که چربی مورد نیاز برای تزریق از بدن خود فرد گرفته می شود؛ همین امر سبب ماندگاری بالا و عدم حساسیت و آلرژی نسبت به مواد مصرفی می شود. تزریق چربی برای مادلینگ چهره پس از استخراج از بدن در لابراتور آماده شده و در عملی سرپایی به صورت تزریق می شود.

زاویه سازی فک و صورت با تزریق فیلر

یکی از روش های غیرتهاجمی برای زاویه سازی، تزریق فیلر یا ژل است. در این روش قسمت هایی از چهره متقاضی که نیاز به تزریق ژل دارد، مشخص می شود. سپس با استفاده از ژل های استاندارد که ماندگاری آن ها بین 6 تا 36 ماه است، تزریق ژل انجام می شود. البته برای زاویه سازی صورت با تزریق ژل باید آزمایشات لازم روی بدن شما انجام شود تا آلرژی نسبت به مواد نداشته باشید و بهترین ژل برای مدلینگ صورت شما تزریق شود.

مدلینگ چهره با تزریق ژل و فیلر
تزریق ژل و فیلر

زاویه سازی فک و صورت با تزریق بوتاکس

یکی دیگر از راه های زاویه سازی فک و صورت تزریق بوتاکس است. در این روش با تزریق بوتاکس، پزشک پوست و زیبایی بخش هایی از عضلات فک و صورت را فلج می کند و این عضلات در نهایت کوچک می شوند. به این ترتیب صورت و فکر به خوبی زاویه سازی می شود. خطوط و چین و چروک پوستی نیز با این روش از بین می رود و چهره جوان تر به نظر می رسد. در این روش نیز با بی حسی موضعی تزریق انجام می شود و هیچ گونه درد، خونریزی، خارش و قرمزی به همراه ندارد. نتیجه این روش زاویه سازی 3 تا 5 روز بعد از تزریق قابل مشاهده است و نتیجه آن نیز 3 تا 4 ماه باقی می ماند.

مدلینگ چهره با تزریق بوتاکس
زاویه سازی با تزریق بوتاکس

متقاضیان مناسب برای عمل فک و صورت کشیده

 • افرادی با صورت گرد
 • افرادی با گونه های لاغر یا چاق
 • افرادی با فک مربعی یا دایره ای شکل
 • افرادی بدون خط فک زاویه دار

مزایا زاویه سازی صورت

زاویه سازی برای افرادی که دچار دفورمیتی های مادرزادی صورت هستند و یا کسانی که در اثر تصادف فرم طبیعی صورت خود را از دست داده اند بسیار مفید خواهد بود. پر کردن فرو رفتگی ها و نقایص صورت، اعتماد به نفس از دست رفته شما را مجددا باز خواهد گرداند.

زیبایی چهره عامل مهمی در ایجاد تصویر کلی هر فرد از خود بوده و بنابراین با کانتورینگ صورت با یک تیر دو نشان خواهید زد؛ هم زیبایی و تناسب اجزای چهره خود را دوباره بدست خواهید آورد و هم از نظر روانی اعتماد به نفستان تقویت خواهد شد. این امر خصوصا برای افراد مسن که به دلیل کهولت سن دچار افتادگی بافت صورت و ناهماهنگی اجزای چهره خود شده اند بسیار حائز اهمیت بوده و در کیفیت زندگی این قشر از جامعه نقش بسزایی خواهد داشت.

 • جوان سازی پوست صورت
 • کشیده شدن و لیفتینگ پوست
 • از بین بردن غبغب
 • باریک تر به نظر رسیدن خط گونه ها
 • زاویه دار شدن چانه
 • متقارن شدن اجزای صورت
 • برجسته شدن استخوان گونه
مزایای زاویه سازی فک و صورت
فواید زاویه سازی صورت

عوارض و معایب زاویه سازی صورت

روش های غیرتهاجمی زاویه سازی صورت مانند تزریق ژل و چربی تقریبا بی خطر بوده و عوارض چندانی را برای فرد به همراه ندارند. البته میزان مهارت پزشک و تجهیزات مرکز زیبایی نیز در این امر بسیار حائز اهمیت اند. جراح با انتخاب صحیح محل درمان و دوز ماده تزریق شده قادر خواهد بود بهترین نتایج را برای فرد رقم بزند.
برای کسانی که ترجیح می دهند یک بار برای همیشه و به صورت دائمی چهره خود را بازسازی نمایند، روش های جراحی کانتور و مدلینگ بیشترین کاربرد را خواهند داشت. در غیر اینصورت می توان از روش های موقتی استفاده کرد. این روش ها برگشت پذیر بوده و در صورتی که فرد از ظاهر خود رضایت نداشته باشد، می توان از طریق تزریق یک آنزیم این مواد را تجزیه و صورت فرد را به حالت اولیه بازگرداند.
محاسن روش های تزریق ژل و چربی در مقایسه با دیگر تکنیک ها بیشتر بوده و این عمل ها با کمترین عوارض و قیمت مقرون به صرفه شما را به نتایج دلخواهتان می رسانند. این در حالی است که جراحی همواره با خطر بروز عوارض و دوره های طولانی نقاهت همراه بوده و هزینه بسیار بیشتری را نیز روی دست شما خواهد گذاشت.

علی رغم این موضوع، ژل ها ماندگاری کمتری دارند. اغلب این ترکیبات در حدود ۹ تا ۱۲ ماه در زیر پوست باقی مانده و پس از آن جذب می گردند. بنابراین اگرچه این موضوع از جنبه برگشت پذیری مطلوب در نظر گرفته می شود، اما دردسرهای تزریق مجدد و جلسات ترمیمی را نیز نباید فراموش کرد. البته برندهای جدید ژل با ماندگاری بالاتر نیز به بازار عرضه شده اند که می توان از آن ها برای زاویه سازی به مدت طولانی نیز بهره جست.

تزریق چربی مانند روش های جراحی تقریبا دائمی بوده و به دلیل عمل لیپوساکشن همزمان و برداشت بافت چربی تاحدودی تهاجمی در نظر گرفته می شود. از سوی دیگر این روش ها (تزریق ژل و چربی) عمدتا به منظور جوان سازی و بازگرداندن طراوت طبیعی پوست به کار گرفته می شوند.

این بدان معناست که اگر قرار باشد از این ترکیبات برای زاویه سازی صورت و کانتور چهره استفاده شود، نیاز به حجم بالایی از این ژل ها خواهد بود و درنتیجه هزینه درمان نیز متناسب با این موضوع افزایش خواهد یافت.

 • تورم صورت که طی 3 الی 7 روز به خوبی بهبود می یابد. بهتر است در صورت تورم صورت از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • ایجاد آلرژی
 • ایجاد کبودی هایی که در طی 5 الی 7 روز بهبود می یابد.
  مدلینگ صورت مردان روش طبیعی
  زاویه سازی صورت مردان روش طبیعی

بهترین روش انجام عمل کانتورینگ صورت چیست؟

به مرور زمان و با افزایش سن، آتروفی بافت پوست منجر به تشدید خطوط لبخند در اطراف بینی و گونه ها شده و بسیاری از بخش های صورت دچار شل شدگی و افتادگی می گردند. انواع روش های زاویه سازی صورت و مدلینگ چهره به منظور رفع عیب و ایرادهای کانتور صورت مورد استفاده قرار گرفته و طرفداران زیادی را هم در میان خانم ها و هم آقایان به خود جلب نموده اند. تزریق ژل در مقایسه با سایر روش ها از محبوبیت خاصی برخوردار بوده و نتایج رضایت بخش آن موجب تبلیغات فراوان برای این تکنیک زیبایی شده است.

با این حال، در چهره هر فردی مشکلات و نقایص منحصر به فردی یافت می شود که هرکدام بسته به شدت و محل خود نیاز به تکنیک های ویژه ای برای اصلاح و بازسازی خواهند داشت. تصمیم گیری در خصوص انتخاب این تکنیک ها با مشورت با جراح زیبایی و دریافت راهنمایی براساس وضعیت آناتومیک چهره هر فرد صورت می گیرد.

چه کسانی نمی توانند از زاویه سازی صورت استفاده کنند؟

در کنار معیارهایی که شما را به کاندیدی مناسب برای عمل زاویه سازی و مدلینگ چهره تبدیل می کنند، برخورداری از برخی ویژگی های ظاهری نیز موجب می شوند که نتوانید از این روش ها بهره مناسب را ببرید. اگر هر یک از ویژگی های زیر را دارید، بهتر است از در مورد کانتورینگ و زاویه سازی فک بیشتر فکر کنید:

 1. اگر صورت خیلی چاق یا خیلی لاغر دارید.
 2. اگر پوستتان دچار افتادگی شده است.
 3. اگر فک پایینی کوچکی دارید.
 4. اگر گونه های کوچکی دارید.
 5. اگر بینی بزرگی دارید.
 6. اگر چانه تان دچار عقب رفتگی است.
 7. اگر گردن چاقی دارید.
 8. اگر قسمت بالای صورتتان نسبت به قسمت پایین باریکتر است.
زاویه سازی صورت طبیعی
زاویه سازی فک طبیعی

چه عواملی بر زاویه صورت تاثیر می گذارد؟

زاویه چهره افراد را ژنتیک والدین تعیین می کند و هورمون ها نیز روی آن تاثیر می گذارند. به عنوان مثال، اگر استروژن یا پروژسترون مصرف کنید، شکل و زاویه صورت شما به تدریج تغییر می کند. همچنین ممکن است عوامل مختلفی مانند بالا رفتن سن، افتادگی پوست، تصادفات و سوختگی ها باعث تغییر شکل چهره افراد شود.

قبل و بعد از عمل مدلینگ چهره باید چه کنیم؟

 1. قبل از عمل از مصرف نوشیدنی های الکی خودداری کنید.
 2. با مشورت پزشک پیش از عمل از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، وارفارین و … خودداری کنید.
 3. بعد از عمل بهتر است تا یک هفته مایعات زیاد بنوشید.
 4. از ماساژ دادن و دست زدن به محل تزریق فیلر خودداری کنید.
 5. تا 24 ساعت پس از عمل دوش نگیرید.
 6. در صورت ایجاد کبودی صورت بهتر است از کمپرس سرد استفاده کنید.
 7. کرم های تجویز شده دکتر را به صورت منظم طبق دستور استفاده کنید.
 8. تا یک هفته بعد از عمل غذاهای سبک بخورید و از خوردن غذاهای سفت خودداری کنید.
 9. تا 48 ساعت بعد از عمل روی شکم نخوابید.

قبل و بعد زاویه سازی صورت

قیمت و هزینه زاویه سازی فک و صورت

این روزها مادلینگ چهره برای مردان و زنان به شدت پرطرفدار است. هزینه مدلینگ چهره به عوامل مختلفی بستگی دارد. روش زاویه سازی چهره، حالت صورت و گردن متقاضی، هزینه پزشک معالج، هزینه کلینیک و … در قیمت عمل زاویه سازی دائمی و طبیعی تاثیرگذار هستند. با توجه به اینکه عمل زاویه سازی بسیار حساس است بهتر است به متخصصان این حوزه مراجعه کنید.

نمونه کار زاویه سازی صورت

در این بخش به راحتی می توانید تصاویر قبل و بعد زاویه سازی صورت را بررسی کنید و از نتایج عالی زیباجویان آگاه شوید. همچنین برای مشاهده سایر تصاویر قبل و بعد خدمات دکتر خلیلی می توانید وارد بخش گالری تصاویر شوید.

نمونه کار زاویه سازی صورت

تصویر قبل و بعد زاویه سازی صورت

عکس قبل و بعد زاویه سازی صورت

تصاویر قبل و بعد زاویه سازی صورت

نمونه کار زاویه سازی صورت

   

  سوالات متداول

  مدلینگ صورت با چه چیزی انجام می شود؟

  زاویه سازی صورت به وسیله تزریق چربی، فیلر یا نخ انجام می شود. بسته به فرم صورت فرد و تشخیص پزشک، تزریق انجام می گیرد.

  در زاویه سازی فک، استفاده از چربی بهتر است یا فیلر؟

  باید بگوییم که تزریق ژل برجستگی بیشتری ایجاد می ‌کند در حالی که تزریق چربی حجم عمومی صورت را زیاد می‌ کند. پس هر دو روش تزریق ژل و تزریق چربی می‌ توانند در کانتور و زاویه سازی فک موثر عمل کنند و در واقع این شرایط شماست که تعیین می‌ کند کدام روش برایتان مناسب ‌تر است.

  ماندگاری نتایج کانتورینگ صورت تا چه زمانی است؟

  در تمامی روش های گفته شده برای زاویه سازی صورت، ماندگاری حداقل شش ماه و حداکثر تا 2 سال ماندگار خواهد بود.

  هزینه زاویه سازی صورت با تزریق چربی چه تفاوتی با تزریق ژل دارد؟

  هزینه تزریق چربی به نسبت تزریق ژل پایین تر است. اگر نواحی تزریق فیلر در صورت شما بیشتر باشد، تزریق چربی انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

  سن مناسب برای انجام عمل زاویه سازی صورت چقدر است؟

  محدودیت سنی خاصی برای انجام زاویه سازی چهره و مدلینگ صورت وجود ندارد و همه افراد با سن بالاتر از ۱۸ سال، به شرط آنکه باردار نبوده و مشکل زمینه ای خاصی نداشته باشند می توانند از مزایای این تکنیک ها جهت رفع نقایص و ایرادات چهره خود استفاده کنند.

  آیا عمل زاویه سازی فک و صورت دردناک است؟

  خیر، برای زاویه سازی صورت محل تزریق ژل یا چربی بی حس می شود و متقاضی دردی احساس نمی کند.
  هنوز امتیازی ثبت نشده

  چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

  مشاهده بیشتر

  نوشته های مشابه

  دکمه بازگشت به بالا