مقالات مرتبط با لیزر موهای زائد

رشد مجدد مو پس از لیزر موهای زائد: هر آنچه که باید بدانید!

رشد مجدد موهای زائد با لیزر معمولاً به موهایی بستگی دارد که در زمان درمان در مرحله کاتاژن یا غیرفعال بوده اند.

لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی و زیبایی است که برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن انجام می شود. برای برخی از افراد، لیزر موهای زائد روی بدن نتایج دائمی یا تقریباً دائمی دارد. برخی دیگر ممکن است کاهش زیادی در مقدار و ضخامت موهایی که با گذشت زمان دوباره رشد می کنند، مشاهده کنند. در حالی که نتایج دائمی معمولاً روی صورت به دست نمی‌آید، رشد مجدد ممکن است برای سال‌ها اتفاق نیفتد. نتایج متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد شامل نواحی تحت درمان و نوسان سطح هورمونی است.

چه مدت طول میکشد موها دوباره رشد کنند؟

برای تعیین اینکه چقدر طول می کشد تا موهای شما دوباره رشد کند، نیاز است الگوی رشد مو را درک کنید.

مراحل رشد مو

موها چهار مرحله رشد را طی می کنند. آن ها هستند:

  • آناژن، مرحله رشد
  • کاتاژن، مرحله انتقالی
  • تلوژن، مرحله استراحت
  • اگزوژن، مرحله ریزش

در هر زمان، شما موهایی دارید که این هر چهار مرحله را طی می کنند.

مراحل رشد مو
مراحل رشد مو

لیزر موهای زائد با از بین بردن فولیکول موهای موجود در زیر پوست و در ریشه کار می کند. به همین دلیل، فقط می تواند موها را در طول آناژن یا مرحله رشد هدف قرار دهد. به همین دلیل است که برای رسیدن به تمام موهایی که در یک نقطه خاص رشد می‌کنند، چندین درمان با فاصله از هم لازم است.

رشد مجدد مو روی بدن

در طول دوره لیزر درمانی، موها را مشاهده خواهید کرد. برخی از اینها رویش مجدد است، اما بیشتر آن موهایی است که هنوز درمان نشده اند. هنگامی که دوره درمانی شما کامل شد، ممکن است تا سال ها شاهد رشد مجدد نباشید.

بر روی بدن، لیزر موهای زائد ممکن است نتایج دائمی یا بسیار طولانی مدت ارائه دهد. با گذشت زمان، هر مویی که دوباره رشد می کند باید بسیار کم و ریز باشد.

رشد مجدد مو روی صورت

در صورت، لیزر موهای زائد معمولاً دائمی نیست، اما ممکن است طولانی مدت باشد. برخی از افراد گزارش می دهند که پس از 10 سال یا بیشتر، هیچ مویی برنمی گردد. برخی دیگر زودتر رشد مجدد را تجربه می کنند و برای جلوگیری از موهای ناخواسته به درمان های لمسی سالانه تکیه می کنند.

بیشتر بخوانید: موهای کرکی را لیزر کنیم یا نه؟

آیا موهای نواحی خاصی از بدن یا صورت سریعتر رشد می کنند؟

پس از لیزر موهای زائد، موهای زائد در چانه، گردن و سایر نواحی صورت به احتمال زیاد سریعتر رشد می کنند.

این ممکن است تا حدی به دلیل نوسانات هورمونی و فعال شدن مجدد فولیکول های مو توسط آندروژن ها، مانند دهیدرواپی آندروسترون (DHEA) و تستوسترون باشد.  در برخی از زنان، رشد مجدد مو در چانه، گردن، لب بالایی و سوزش پهلو ممکن است همزمان با یائسگی باشد، زمانی که سطح استروژن کاهش می یابد، رشد مجدد مو در بدن نیز امکان پذیر است. در برخی افراد، ممکن است بیشتر روی بازوها، پاها یا قفسه سینه رخ دهد تا روی خط بیکینی، معده یا زیر بغل. وقتی موها دوباره روی بدن رشد می کنند، معمولاً کم و بسیار ظریف هستند.

رشد سریعتر مو در کدام ناحیه از بدن
رشد سریعتر مو در کدام ناحیه از بدن

در موارد نادر، لیزر موهای زائد ممکن است باعث رشد یا رشد مجدد موهای ضخیم تر و تیره تر در ناحیه مجاور ناحیه تحت درمان شود. این وضعیت به عنوان هیپرتریکوز پارادوکسیکال شناخته می شود. هیپرتریکوز متناقض می تواند در هر نقطه از صورت یا بدن رخ دهد.

رنگ مو یا پوست فرقی می کند؟

رنگ مو یا پوست شما ممکن است تعیین کند که لیزر درمانی در ابتدا چقدر برای شما موثر است، اما تاثیری بر سرعت رشد مجدد موهای شما پس از اتمام درمان ندارد. در حال حاضر، لیزر موهای زائد برای موهای بور، سفید یا خاکستری موثر در نظر گرفته نمی شود.

آیا کاری برای جلوگیری از رشد مجدد مو وجود دارد؟

در صورت نیاز می توان با انجام لیزر درمانی از رشد مجدد موها جلوگیری کرد. اگر رشد مو کم است، گزینه دیگر الکترولیز است. الکترولیز روی موها یک به یک کار می کند نه روی مناطق کامل.

اگر به بیماری هایی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) مبتلا هستید، متعادل نگه داشتن هورمون ها می تواند به کاهش احتمال رشد مجدد مو کمک کند. شما می توانید با داروهایی مانند متفورمین یا با اصلاح رژیم غذایی، مانند مصرف کم کربوهیدرات، به تعادل این هورمون ها کمک کنید.

جلوگیری از رشد مجدد مو
جلوگیری از رشد مجدد مو

آیا جلسات مکرر لیزردرمانی در نهایت باعث کاهش رشد مو می شود؟

لیزر درمانی اغلب در بسته های چهار جلسه یا بیشتر فروخته می شود. ممکن است برای از بین بردن کامل رشد مو به 12 درمان یا بیشتر نیاز داشته باشید. پس از آن، نیاز به شارژ حداقل می باشد. برخی از افراد ممکن است در ابتدا به درمان های شش ماهه نیاز داشته باشند. برخی دیگر ممکن است متوجه شوند که به مدت 5 سال یا بیشتر نیازی به لمس ندارند.

همچنین بخوانید : همه چیز درباره مراقبت های پس از لیزر!

خوراکی های کلیدی در توقف رشد موهای زائد

لیزر موهای زائد یک روش طولانی مدت برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن است. برخی افراد نتایج دائمی را می بینند. این احتمال بیشتر در بدن رخ می دهد تا روی صورت. نوسانات هورمونی نیز می تواند در رشد مجدد مو برای برخی افراد نقش داشته باشد.

هیچ دو نفری شبیه هم نیستند.

مهمتر از همه، مهم است که به یاد داشته باشید که همه ما متفاوت هستیم، این بخشی از چیزی است که انسان را فوق العاده می کند. موهای شما با دیگران متفاوت خواهد بود. آنها می توانند رنگ ها یا ضخامت های مختلفی داشته باشند و مراحل رشد آنها می تواند متفاوت باشد. بنابراین، مهم است که نتایج خود را با شخص دیگری که لیزر موهای زائد انجام می دهد مقایسه نکنید.

به همین دلیل است که ما همیشه قبل و بعد از درمان شما مشاوره می دهیم. به این ترتیب، ما می توانیم شما را به عنوان فردی که هستید ارزیابی و حمایت کنیم. اگر بعد از لیزر درمانی دچار رشد مجدد می شوید، دچار استرس یا ناامیدی نشوید. در عوض، با ما تماس بگیرید تا در مورد نگرانی های خود صحبت کنید و ببینید چگونه می توانیم از شما حمایت کنیم.

تفاوت افراد در رشد موها
تفاوت افراد در رشد موها

سخن پایانی

با این حال، موهایی که رشد می‌کنند هیچ شباهتی به موهای قبل از لیزر موهای زائد در جای خود ندارند. موهایی که ممکن است دوباره رشد کنند بسیار روشن‌تر و ظریف‌تر خواهند بود و بسیار کمتر خواهند بود. به همین دلیل است که چندین جلسه لازم است تا یک بار برای همیشه از شر آن فولیکول مو خلاص شوید و چیزی جز پوست صاف و بدون مو برای شما باقی نماند! ممکن است موها به آن اندازه قابل توجه نباشند و مطمئناً مانند گذشته ضخیم یا تیره نخواهند بود، اما با این وجود، هر زمان که احساس کردید به آن نیاز دارید، می توانید جلسات بیشتری را نیز برای شارژ مراجعه کنید.

تعداد دقیق جلسات بسته به محل انجام لیزر موهای زائد و میزان ضخامت مو در آن ناحیه می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. هرکسی الگوی رشد موی منحصر به فرد خود را دارد و این نیز می تواند تعیین کند که چقدر سریع یا کند موهای شما رشد می کند.

سوالات متداول

چگونه رشد مو را بعد از لیزر موهای زائد متوقف کنیم؟

کندن و تراشیدن مو پس از لیزر می تواند باعث رشد سریعتر موهای ناخواسته شود. برای جلوگیری از این اتفاق، مهم است که از دست زدن به ناحیه تحت درمان در بین مراحل اجتناب کنید

آیا موها بلافاصله بعد از لیزر رشد می کنند؟

بله، پس از اولین جلسات لیزر موهای شما دوباره رشد می کند . روش لیزر موهای زائد به این صورت است که گرمای لیزر از رشد موهای جدید برای مدت طولانی جلوگیری می کند، بسیار بیشتر از اصلاح، اپیلاسیون یا موچین

چرا موهای صورتم بعد از لیزر سریعتر رشد می کنند؟

متأسفانه یک عارضه جانبی احتمالی لیزر موهای زائد این است که لیزر در واقع رشد مو را بدتر می کند. به این هیپرتریکوزیس پارادوکسیکال می گویند

چه مدت طول می کشد تا فولیکول مو بعد از لیزر رشد کند؟

برخی از مراجعان ممکن است یک یا دو سال پس از اتمام یک سری درمان، مقدار کمی رشد مجدد پراکنده را تجربه کنند. در این مورد، ممکن است یک بار در سال نیاز به یک درمان لمسی برای حفظ نتایج باشد. موهایی که با لیزر آسیب دیده اند معمولاً دوباره رشد نمی کنند، اگرچه رشد مجدد امکان پذیر است.
هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا