مقالات مرتبط با خدمات مو و ابرو

آیا پروتز مو بهترین متد 2023 برای بازگردانی مو است؟

پروتز مو همان کاشت مو مصنوعی؛ راه حلی موقت برای پوشاندن طاسی سر

بهترین کلینیک پروتز مو

پروتز مو در واقع ساخت کلاه گیس سفارشی برای افرادی است که موهای خود را به صورت دائمی از دست داده‌اند. مهم ترین روش باز گردانی موهای از دست رفته، این روش است. بهترین کلینیک در این زمینه، کلینیکی است که این فرآیند با اتصال پروتز مو توسط بهترین دکتر پروتز  روی سر انجام شود.

پروتز مو چیست؟

پروتز مو یکی از راه‌حل ‌های رفع مشکلات مربوط به ریزش مو به شمار می ‌رود. در این روش تارهای مصنوعی مو به ‌جای کاشت در پوست سر، روی پروتزهای نانویی که جنس ظریف و مشبکی دارند، قرار می‌ گیرند. سپس این پروتز را با چسب مخصوصی روی پوست سر انسان و در نواحی طاس سر می‌ چسبانند. پروتز مو یک راه‌حل موقت اما با ظاهری طبیعی برای پوشش دادن قسمت‌ های طاس سر است.

پروتز مو چیست؟

ساختار پروتز مو چگونه است؟

پروتز مو از دو قسمت «بیس پروتز» و «موهای پروتز» تشکیل شده ‌است. بیس پروتز یک لایه توری مشبک بسیار ظریف است که با شبیه‌ سازی پوست سر انسان ساخته شده و امکان تبادل هوا برای پوست سر را ایجاد می‌ کند. روی این لایه موهای طبیعی و مشابه با موهای اصلی فرد یا به سلیقه خودش قرار می‌ گیرد. تفاوت نحوه کاشت مو مصنوعی در پروتز و کلاه‌ گیس باعث می‌ شود پروتز مانند کلاه ‌گیس نمایی غیرطبیعی نداشته باشد و در نهایت این پروتز روی قسمت طاس سر ثابت می ‌شود.

انواع مدل پروتز مو

پروتز مو دور پوست

در مدل پروتز مو زنانه موهایی که حاشیه بیرونی آن از یک لایه نازک پلاستیک پوست مانند می باشد و چسب مخصوص ترمیم مو روی این قسمت قرار می گیرد.

از ویژگی ها و معایب این نوع می توان به موارد زیر اشاره کرد که به نوعی خود جز تفاوت پروتز با کاشت مو هم محسوب می شود.

 1. دوام و مقاومت بیشتر نصب پروتز مو دور پوست نسبت به پروتزهای موی جلوتور
 2. تمیز کردن راحت تر نسبت به دیگر انواع پروتز دیگر
 3. راحت تر انجام چسب زدن و کندن پروتز  دور سر نسبت به پروتز جلوتر
 4. پروتز دور پوست محدودیت مدل را متاسفانه دارد و مناسب برای مدل موهایی است که به سمت پایین شانه می شود.
پروتز مو دور پوست
پروتز مو دور پوست سر

پروتز مو جلو تور

طبق نظریات در مورد این روش در مدل پروتز جلو تور خط رویش طبیعی مو وجود دارد و قابلیت شناسایی آن بسیار سخت می باشد و این نوع از پروتز در مقایسه با دیگر پروتزها از ماندگاری بیشتری برخودار است.

پروتز مو جلو تور
پروتز جلوتور

پروتز مو کامل

انتخاب دقیق پروتز از نکاتی هست که باید حتما به آن توجه شود و پروتز مو کامل یکی از انواع پروتز می باشد که بسیار مورد انتخاب افراد است.
در این مدل فرد تمام موهای خود را از دست داده و به شدت ریزش پیدا کرده است و زمانی که افراد به چنین مشکلاتی بر می خورند از همین روش استفاده می کنند همچنین این نوع پروتز کامل به صورت کامل بر روی سر قرار می گیرد و آن را پوشش می دهد.

پروتز مو کامل
پروتز کامل مو

انواع پروتز مو پزشکی

افرادی که دچار بیماری پوستی شده اند از این مدل از پروتز استفاده می کنند و فردی که دچار این بیماری شده است بایستی به تمام افراد متخصص و کلینیک ها مراجعه کند تا بهترین پروتز را برای خود انتخاب کند و همچنین قبل از آن در رابطه با تفاوت های پروتز مو با کلاه گیس اطلاعات تکمیلی کسب کند.

پروتز مو تمام تور

در این مدل به طور کامل از تور ساخته می شود و در دو نوع French Lace و Swiss Lace در کلینیک های پروتز و کاشت مو در تهران وجود دارد.

پروتز مو تمام تور

مزایا استفاده از پروتز مو

 1. برای درمان انواع طاسی ‌ها مانند آلوپسی آندروژنیک، آلوپسی آره‌ تا، بیماران تحت شیمی ‌درمانی و… قابل استفاده است.
 2. نتیجه آن بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است.
 3. قیمت پروتز مو از کاشت مو پایین ‌تر است.
 4. گرچه دائمی نیست اما یک راه طولانی مدت محسوب می ‌شود.
 5. هیچ محدودیتی برای فعالیت‌ های زندگی روزمره فرد از قبیل: ورزش، شنا، استحمام و خواب ایجاد نمی ‌کند.
 6. هیچ مورد منع مصرفی در پروتز مو وجود ندارد (به‌ جز موارد آلرژی که ممکن است در اثر هریک از مواد استفاده شده در آن باشد. البته اکثر اجزای سازنده پروتز و مواد نگهدارنده آن ضدحساسیت هستند و آلرژی به ‌ندرت اتفاق می‌ افتد)
 7. این فرآیند یک روش برگشت ‌پذیر است و اگر نتیجه مورد رضایت نبود، امکان برداشتن آن وجود دارد.

نحوه پروتز مو

برای نصب پروتز مو روی سر ابتدا لازم است قسمت ‌های طاس سر فرد اندازه‌ گیری شود. اندازه‌گیری دقیق برای طبیعی بودن نتیجه مهم خواهد بود. در مرحله بعدی پروتز با توجه به رنگ، جنس، حالت، تراکم و ضخامت موهای طبیعی فرد انتخاب می ‌شود. بعد از انتخاب، پروتز مو با استفاده از چسب ‌های کراتینه گیاهی یا گیره‌ های مخصوص روی ناحیه‌ های مورد نظر نصب می‌ شود. در نهایت برای از بین رفتن مرز بین موهای طبیعی فرد و پروتز، موها اصلاح می ‌شوند.

دانستنی: کاشت مو یکی دیگر از روش هایی است که به واسطه آن می توانید جذابیت و جوانی دوباره را به چهره خود هدیه دهید.

عوارض پروتز مو

این روش اگر توسط بهترین پزشک انجام شود، روشی بسیار کم عارضه می باشد که همان عوارض احتمالی نیز به ندرت بروز می کند. معمولاً عدم رعایت نظافت در حین انجام عمل پروتز، استفاده از مواد نا مرغوب و انجام پروتز توسط پرسنل غیر حرفه ای باعث ایجاد بروز عوارض خواهد شد.

معایب استفاده از پروتز مو

با وجود اینکه استفاده از پروتز یک روش راحت و بدون درد است، اما معایبی هم به همراه دارد. معایب پروتز مو عبارتند از:

 1. پروتز نیاز به مراقبت دوره ‌ای دارد؛ بنابر این هزینه نگهداری و ترمیم مو در طولانی‌ مدت بیشتر از کاشت مو خواهد شد.
 2. جمع شدن چربی زیر پروتز مو باعث ایجاد بوی بد در سر انسان خواهد شد.
 3. ممکن است پوست سر دچار خارش، حساسیت یا قرمزی شود.
 4. یک راه‌حل موقت و بدون امکان رشد مو است.
معایب استفاده از پروتز مو

هزینه پروتز مو چقدر است؟

قیمت پروتز مو به عوامل مختلفی از جمله اندازه پروتز، مواد، کیفیت ساخت، طول موهای پروتز و حق ‌الزحمه نصب آن بستگی دارد. محدوده قیمت آن در ایران یک تا سه میلیون تومان و در کشورهای اروپایی ۶۰۰ تا ۲ هزار یورو است. لازم به ذکر است که کلینیک دکتر خلیلی خدمات پروتز مو انجام نمی دهد و در زمینه مو تنها کاشت مو برای زیباجویان ارائه می شود.

تفاوت پروتز مو با کاشت مو چیست؟

تفاوت ‌های قابل توجهی بین پروتز مو و کاشت مو وجود دارد. کاشت مو یک راه ‌حل دائمی برای رفع طاسی سر است که نیاز به جراحی و گذراندن دوران نقاهت دارد. اما بعد از انجام کاشت، موها قابلیت رشد داشته و کاملا طبیعی به ‌نظر خواهند رسید. درصورتی که پروتز  تنها یک راه‌حل موقت است که هیچ‌ گونه خون ‌ریزی و دردی را به همراه ندارد؛ درعوض در این روش موهای نصب شده رشد نخواهند کرد.

هزینه کاشت مو در زنان نسبت به پروتز بسیار بالاتر است. اما توجه کنید که در طولانی مدت پروتز مو نیاز به نگهداری و جایگزینی دارد. بنابراین هزینه پروتز مو در مجموع چندین برابر هزینه کاشت مو خواهد شد.
بعد از گذشت چند ماه از کاشت مو، موهای کاشته شده رشد کرده و عوارض دوران نقاهت بعد از ۱۰ روز ناپدید خواهد شد. درصورتی که پروتز مو با گرفتن امکان رشد مو و دریافت اکسیژن کافی موجب تجمع چربی در زیر لایه خود شده و بوی بد به همراه حساسیت ‌های پوستی، خارش و قرمزی برای پوست سر ایجاد خواهد کرد.
بنابراین درصورتی که شرایط انجام کاشت مو برای فرد وجود داشته باشد، این عمل توصیه می‌ شود؛ چرا که کاشت مو نسبت به پروتز بسیار به‌صرفه‌ تر و با عوارض کمتر خواهد بود.

تفاوت پروتز مو با کاشت مو

ماندگاری پروتز مو چقدر است؟

به‌ طور کلی پروتز مو می‌ تواند ۶ ماه تا ۲ سال استفاده شود. این زمان با توجه به کیفیت و مقاومت مواد تشکیل‌ دهنده و رعایت نکات نگهداری از سوی خود فرد می‌ تواند متفاوت باشد.

پروتز مو

سوالات متداول

قیمت پروتز مو چقدر است؟

هزینه های مربوط به انجام پروتز با توجه به اینکه توسط بهترین دکتر پروتز مو انجام شود و اینکه در کدام کلینیک انجام شود همچنین وسایل و تجهیزات مورد استفاده و کیفیت مواد محاسبه خواهد شد.

برای مراقبت از پروتز مو باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

• در هنگام شستشوی سر بسیار دقت کنید. • بعد از شستشوی موهای خود اطراف پروتز را به آرامی فشار دهید تا در جای خود سفت شود. • به آرامی موهای خود را شانه بزنید. • در هنگام خواب از بالش های مناسب استفاده کنید.

عمر پروتز مو چقدر است؟

عمر این روش تا حدود زیادی به مواد سازنده و نوع اتصال آن به پوست سر مربوط می ‌شود. دوام این مواد بر طول عمر پروتز می ‌افزاید. بهترین روش برای نصب پروتز مو تزریق یا گره‌ زدن بر روی پوست سر است. بین تمام عامل های تاثیر گذار در دوام و ماندگاری پروتز مو دو عامل از مهم ترین ها هستند: 1. جنس پروتز 2. روش نگهداری از آن برای اینکه به نتیجه مطلوب خود برسید حتما قبل از اقدام به خرید از کارشناس مجرب در این زمینه مشورت بگیرید.

نتیجه پروتز مو چقدر است؟

عمر مفید پروتزهای مو متفاوت است و بستگی به نوع آنها بین ۱۰ تا ۱۵ ماه یعنی یک سال تا یک سال و نیم می باشد ولی دیده شده که با رعایت اصول آموزش داده شده از طرف موسسه، بعضا افراد مختلف از پروتز خود حتی بیشتر از دو سال هم براحتی استفاده کرده اند.

هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا