کاشت مو

کاشت مو آقایان دکتر سمانه خلیلی

کاشت مو و ریزش مو مسئله مهمی است که امروزه یکی از اصلی ترین مشکلاتی مردم محسوب می شود، به خصوص که اکثر آقایان با آن مواجه هستند و داشتن ظاهری زیبا تاثیر زیادی بر اعتماد به نفس افراد دارد. شما هر روز که خود را در آیینه می بینید در صورت ریزش موهایتان دچار کاهش اعتماد به نفس می شوید.

داشتن موهایی پر پشت، تاثیر بسیار زیادی در جذابیت افراد دارد و آن ها نیز از این موضوع آگاه هستند. پس به دنبال رفع این مشکل کارهای بسیاری از جمله استفاده از دارو های مختلف، مراجعه به پزشک و … را انجام می دهند تا هرچه سریعتر این مشکل را برطرف کنند.

یکی از مناسب ترین راه حل ها برای برطرف کردن موضوع ریزش مو، کاشت مو است. در ادامه شما را با این موضوع بیشتر آشنا می کنیم، پس با ما همراه باشید.

به روز رسانی شده در تاریخ 1401/01/30

4/19/2022

کاشت مو چیست؟

برای کسانی که این سوال برایشان پیش می آید که کاشت مو چطور انجام می شود.

جواب: کاشت مو، نوعی روش درمانی محسوب است که در آن مناطقی از سر که دچار ریزش مو و طاسی میشود با موهای مقاوم به ریزش که در بدن یا سر هستند پوشانده می شود. به این روش پیوند مو یا کاشت طبیعی مو می گویند.

اصطلاحات ترمیم مو

اتوگرافت

یک پیوند از یک قسمت بدن گرفته می شود و به جای دیگر منتقل می شود. در پیوند مو، پیوندهای واحد فولیکولی، اتوگرافت هستند.

آلوگرافت

یک پیوند از یک فرد گرفته می شود و به فرد دیگری پیوند می زنند (مثل پیوند کلیه). در پیوند آلوگرافت باید از عوامل سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده شود تا پیوندها توسط میزبان پس زده نشوند.

استتار

برای اینکه ترمیم مو طبیعی تر به نظر برسد: میکرو گرافت ها (گرافت های کوچک) یا همان واحد های فولیکولی را جلوی گرافت های بزرگتر قرار میدهند. به کل این روند شیوه استتار میگویند.

باشگاه مو (موی تلوژن)

مویی که رشدش متوقف شده است. در مرحله تلوژن (استراحت) در چرخه مو است. این مو با ریشه “چوب مانند” خود به پوست چسبیده است، اما در نهایت به بیرون رانده می شود و با موهای در حال رشد جدید جایگزین می شود.

فیلم کاشت مو

انواع مدل های کاشت مو

روز به روز با پیشرفت علم و تکنولوژی، شاهد دستاورد های باشکوهی در عرصه های مختلف به خصوص پزشکی هستیم که این دستاوردها نقاط ضعف تکنیک های قبلی را برطرف کرده اند و قوی تر از نمونه های قبلی توسط متخصصان استفاده می شوند.

به طور کلی روش های کاشت (پیوند) مو را می توان به 2 دسته کلی تقسیم بندی کرد که در قسمت های کاشت مو باهم تفاوت دارند. در این بخش شما را با مدل های مختلف آشنا می کنیم که با گذر زمان شاهد تحولات بسیاری در آن ها بوده ایم.

 1. نواری
 2. استخراج واحدهای فولیکولی
نحوه خط کشی برای کاشت مو دکتر خلیلی

روش کاشت مو نواری

در این مدل برای استخراج گرافت ها یا فولیکول های مو، در ناحیه پشت سر ( بانک مو ) برشی بر روی پوست ایجاد می شود. در مرحله بعد فولیکول ها در زیر میکروسکوپ از درون پوست ( قسمت بریده شده ) استخراج می شوند تا برای کاشت آماده شوند. این شیوه از کاشت مو به علت برش پوست نیاز به بخیه وجود دارد و نیاز به ریکاوری طولانی ای دارد که از جمله عوارض این مدل از جراحی به شمار می رود.

نکته: یکی از ویژگی های مهم شیوه نواری کیفیت فولیکول ها برای بخش های مورد عمل هست.

 • ترکیبی
 • سوپر ترکیبی
 • FUT

روش استخراج واحدهای فولیکولی

این مدل از عمل پیوند مو به دلیل اینکه از عوارض بسیار کمی برخوردار است، به عنوان کاشت موی بدون جراحی معروف شده است. استخراج واحدهای فولیکولی، نیازی به ایجاد برش در قسمت پشت سر ( بانک مو ) نیست و تنها با ایجاد سوراخ های ریزی که قطر آن ها به کمتر از 1 میلی متر می رسد، فولیکول ها به صورت واحدی استخراج می شوند.

 • کاشت به روش میکرو گرافت
 • SUT
 • FIT
 • MICRO FIT
 • BHT
تزریق برای کاشت مو روی سر

مراحل کاشت مو

پیوند مو با روش های مختلفی صورت می گیرد اما تقریبا تمام این روش ها دارای مراحل کلی ای می باشند که صورت زیر می باشند:

 • مشاوره قبل از کاشت
 • انجام معاینات لازم از بیمار و موهای فرد
 • انتخاب مناسب ترین روش کاشت
 • آماده سازی فرد برای عمل
 • تجویز داروهای لازم توسط پزشک
 • برداشت فولیکول های مو
 • معیانه فولیکول ای برداشت شده
 • کاشت مو
 • معاینه حال جسمی بیمار در حین و بعد از کاشت
 • رعایت مراقبت های بعد از پیوند

عوارض کاشت مو

به طور کلی هر عمل زیبایی دارای مزایا و معایبی است که کاشت مو نیز از این قائله مستثنا نمی باشد و علاوه بر زیبایی که به ظاهر فرد می بخشند، دارای عوارض طبیعی و جانبی نیز می باشد.

عوارض

 • قرمزی محل برداشت یا کاشت
 • تورم
 • سکسه
 • بی حسی
 • حساسیت و خارش
 • سرگیجه

 

عوارض جانبی

 • عفونت
 • خونریزی
 • درد ماندگار
 • اسکارهای نقطه ای
 • کیست های زیرپوستی
 • باز شدن بخیه ها
 • ایجاد زخم و اسکار گوشتی
 • ریزش مو شوکی
 • التهاب و جوش فولیکول ها
 • و…

جدیدترین درمان طاسی سر

روش های جدیدی برای کاشت مو هست تا در کمترین زمان و راحت ترین شکل ممکن زیبایی دوباره را به ظاهر افراد برگرداند. در این میان جدیدترین روش درمان طاسی سر در جهان، شیوه SUT نام دارد که در این روش امکان پیوند تا 1400 تار مو در یک جلسه وجود دارد. این روش جزو دسته استخراج واحدهای فولیکولی است که عوارض آن در کمترین حالت ممکن قرار دارد. این مدل بدون درد، بدون جراحی، بدون خونریزی و دوران نقاهت می باشد که در بهترین کلینیک های پزشکی جهان انجام می گردد.

بهترین روش کاشت مو

همیشه این موضوع که بهترین مدل کاشت مو برای ما کدام است، مشکلی است که همه هنگام انتخاب  عمل پیوند مو با آن مواجه هستند!

در این باره باید از کلمه مناسب ترین به جای بهترین استفاده کنیم، زیرا تمام روش ها به نوبه خود خوب هستند. اما بسته به تشخیص دکتر جنس موهای شما و نوع پوست سر و مقدار بانک موی شما، نوع عمل شما می تواند متفاوت باشد و همیشه از یک روش برای تمام افراد استفاده نمیشود.

با این وجود باید اشاره کرد که در روش کاشت مو به صورت نواری، کیفیت گرافت های استخراج شده نسبت به سایر روش ها بالاتر بوده اما در نقطه مقابل عوارض بیشتری دارد. دوره نقاهت بیشتری را دارد و برای بهبود بیشتر باید استراحت کنید. اما در روش کاشت مو توسط استخراج واحد های فولیکولی عمل پیوند مو بدون درد و خونریزی انجام می شود.

بیشتر بدانید: کاشت ابرو نیز جزو خدماتی است که در کلینیک دکتر خلیلی ارائه می گردد. در صورت تمایل به این موضوع می توانید به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

منابع معتبر خارجی: Healthline , Webmd

کاشت مو و پر کردن جلو سر

تجربیات کاشت مو در کلینیک دکتر خلیلی

کلینیک دکتر خلیلی یکی از فعالان عرصه زیبایی در شمال تهران است که تمام خدمات مربوط به زیبایی را به وسیله بهترین و بروزترین تجهیزات پزشکی خدمت مردم عزیز ارائه می دهد. مشتریان عزیز می توانند با مراجعه به این کلینیک از مشاوره رایگان جهت درمان بهره مند شوند.

یکی از بهترین خصوصیات کلینیک دکتر خلیلی، عمل کاشت مو است. افرادی که تاکنون به این مجموعه جهت پیوند مو مراجعه کرده اند، از رضایت کامل برخوردار هستند.

ما همواره در تلاش هستیم تا بهترین امکانات را برای شما فراهم کنیم و رضایت مندی شما مشتریان عزیز همواره برای در اولویت قرار دارد. رضایت مندی مشتریان، انرژی مثبتی است که ما را در جهت پیشبرد هر چه بهتر این کلینیک یاری می کند.

سن مناسب کاشت مو چقدر است؟

برای گرفتن بهترین نتیجه، سن اهمیت بالایی در روند کاشت مو دارد. سن مناسب کاشت هنگامی است که الگوی طاسی در افراد مشخص و روند ریزش مو در آن ها تا حد زیادی تکمیل شده باشد. اما با این وجود سن کاشت مو در افراد بسیاری تفاوت دارد که بنابراین برای اطلاع دقیق از این مورد بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید. دلیل این امر اختلالات هورمونی و تفاوت سیستم ایمنی در افراد می باشد.
مناسب ترین زمان برای کاشت، هنگامی است که دوره بلوغ تمام شده باشد و طاسی سر مشخص و ریزش مو به انتها رسیده باشد. این نکته را در نظر داشته باشیید که با بالا رفتن سن افراد، فولیکول های مو ضعیف تر می شوند که در نتیجه فرآیند کاشت از نتیجه مطلوبی برخوردار نخواهد بود.
با توجه به این موضوعات، بهترین زمان برای کاشت موی سر از سن 27 تا 40 سالگی می باشد اما در بعضی مواقع به دلیل کاهش اعتماد به نفس فرد و طاسی سر، ممکن است در سنین 25 سال هم بسته به نظر پزشک، پیوند مو انجام شود.

درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

درصد موفقیت کاشت مو به عوامل بسیاری وابسته است که به طور کلی با تمام جزئیات آن در جلسات ویزیت قبل از عمل، مشخص شده و بررسی می شوند. در واقع بازدهی و ماندگاری کاشت مو طبیعی با استفاده از هر روشی، به عوامل بسیاری از جمله بیماری های ژنتیکی، دیابت، مشکل تیروئید، میزان تراکم مو در بخش بانک مو، ضخامت و سلامت مو ها و همچنین میزان ریزش بستگی دارد.
بیماری ها می توانند تاثیر بسیاری بر روی فولیکول های کاشته شده بگذارند. تمام این موضوعات می توانند بر سلامت کاشت مو تاثیر گذار باشند اما در این میان تجربه و مهارت جراح، نقش مهمی را در نتیجه بخشی مطلوب کاشت مو ایفا می کند.
بنا بر این این نکته را در نظر داشته باشید که برای داشتن یک عمل کاشت مو با کیفیت به مراکز درمانی معتبر و نزد متخصصان حازق مراجعه کنید. کلینیک زیبایی دکتر خلیلی با دارا بودن کادر مجرب و با سابقه و همچنین برخورداری از دستگاه های روز دنیا، هموراه آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان عزیز است.

قبل و بعد از کاشت مو

کاشت مو با تراکم بالا

کاشت مو با تراکم بالا جزو خواسته هایی است که اکثر کسانی که برای انجام پیوند مو به کلینیک ها مراجعه می کنند، این تقاضا را از پزشک متخصص خود دارند. موارد بسیاری در تراکم بالای مو تاثیر گذارند اما به این نکته توجه داشته باشید که قبل از انجام هرگونه عمل کاشت مو، حتما درباره آن تحقیق کنید تا در دام وعده های دروغین بعضی از کلینیک ها نیوفتید.
منظور از تراکم بسیار بالا از نظر پزشکی و علمی، استفاده از بیشترین و حداکثر گرافت های مویی است که می تواند به فرد متقاضی پیوند زد که این رقم چیزی حدود 4500 تار می باشد.
رسیدن به این عدد کار بسیار دشواری است و نیاز به استفاده از تکنیک های روز دنیا و تخصص بالای پزشک متخصص دارد. اگر همه شرایط مهیا باشد، می توان به عددی حدود این مقدار دست یافت.
بنا بر این در انتخاب کلینیک مناسب بسیار هوشیار باشید و به وعده برخی از کلینیک ها که پیوند موی بالا تر از این مقدار را می دهند اعتماد نکنید.

کاشت مو در زنان

شاید بر این گمان باشید که کاشت مو فقط برای آقایان است و زنان همواره موهایی پرپشت دارند! ام این گونه نیست و بسیاری از زنان وجود دارند که به علت های مختلفی از قبیل عوامل ژنتیکی و هورمونی، سبک زندگی ناسالم و … دچار ریزش مو و کم پشت شدن آن ها می شوند. مو ها تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی افراد به ویژه بانوان دارند که همین امر یعنی ریزش و کم پشت شدن آن ها اعتماد به نفس و زیبایی آن ها را تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر قرار می دهد که با کاشت مو زنان این موضوع برطرف می شود.

تفاوت کاشت  برای زنان و مردان در این است که دسترسی به بانک مو (ناحیه اهدا کننده) در زنان بسیار بالا است، جای زخم در قسمت برداشت شده برای آن ها اهمیت چندانی ندارد و اینکه آن ها نمی توانند از موهای بدن خود برای کاشت مو به سر استفاده کنند.

قیمت کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت یکی از روش های موثر در زمینه رفع طاسی و پرپشت کردن ناحیه های مختلف موی سر، ریش و ابرو می باشد. هزینه این فرآیند به عواملی بسیاری چون تعداد گرافت های کاشته شده، تیم پزشکی، پزشک متخصص و … بستگی دارد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت های کاشت مو به روش میکروگرافت و گرفتن مشاوره از متخصصان مجموعه، با کلینیک زیبایی دکتر خلیلی تماس حاصل فرمایید تا از تمام جزئیات مطلع شوید.

اطلاعات تماس

کلینیک زیبایی دکتر سمانه خلیلی

تهران – تقاطع کاوه شمال و بلوار اندرزگو

تلفن: 02122212030   تلفن همراه: 09010960069

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا