مقالات مرتبط با خدمات مو و ابرو
موضوعات داغ

کاشت مو با خط رویش طبیعی، تراکم بالا و % 100 طبیعی

بهبود ظاهر و اعتماد به نفس شما در کوتاه ترین زمان ممکن

به روز رسانی شده در تاریخ  1401/08/16- 2022/11/17

کاشت مو به روش FIT
کاشت مو به روش FIT
کاشت مو به روش FIT
درباره کاشت مو به روش FIT
کاشت مو به روش FUT
کاشت مو به روش FUT
FUT روشی برای کاشت مو
درباره کاشت مو به روش FUT
کاشت مو به روش DHI
کاشت مو به روش DHI
کاشت مو به روش DHI
درباره کاشت مو به روش DHI
کاشت مو به روش BHT
کاشت مو به روش BHT
کاشت مو به روش BHT
درباره کاشت مو به روش BHT
کاشت مو به روش FCI
کاشت مو به روش سلول های بنیادی
کاشت مو به روش FCI
درباره کاشت مو به روش سلول های بنیادی
کاشت مو میکروگرافت
کاشت مو به روش میکروگرافت
کاشت مو میکروگرافت
درباره میکروگرافت از روش های کاشت مو

کاشت مو و ریزش مو مسئله مهمی است که امروزه یکی از اصلی ترین مشکلات مردم محسوب می شود، به خصوص که اکثر آقایان با آن مواجه هستند و داشتن ظاهری زیبا تاثیر زیادی بر اعتماد به نفس افراد دارد. شما هر روز که خود را در آیینه می بینید در صورت ریزش موهایتان دچار کاهش اعتماد به نفس می شوید.

داشتن موهایی پر پشت، تاثیر بسیار زیادی در جذابیت افراد دارد و آن ها نیز از این موضوع آگاه هستند. پس به دنبال رفع این مشکل کارهای بسیاری از جمله استفاده از دارو های مختلف، مراجعه به پزشک و … را انجام می دهند تا هرچه سریعتر این مشکل را برطرف کنند.

یکی از مناسب ترین راه حل ها برای برطرف کردن موضوع ریزش مو، پیوند مو است. در ادامه شما را با این موضوع بیشتر آشنا می کنیم، پس با ما همراه باشید.

کاشت موهای با تراکم بالا
کاشت موهای با تراکم بالا

کاشت مو چیست؟

کاشت مو نوعی جراحی درمانی است که موهای مقاوم به ریزش را به مناطقی از سر که دچار ریزش مو و طاسی شده، منتقل می‌کنند. پیوند مو یا جایگزینی مو نیز نامیده می شود، معمولاً برای افرادی است که قبلاً سایر درمان های ریزش مو را امتحان کرده اند. پزشک با برداشتن موهای سالم از دیگر نقاط بدن و پیوند آن به نقاط کم تراکم، نتایج طبیعی به شما می دهد. ممکن است موهای سالم را با بریدن نواری از پوست همراه با فولیکول (کاشت مو به روش FUT) یا برداشتن تک تک فولیکول های دیگر نقاط بدن (کاشت مو به روش FUE) انجام دهد.

اصطلاحات ترمیم مو

اتوگرافت

یک پیوند از یک قسمت بدن گرفته می شود و به جای دیگر منتقل می شود. در پیوند مو، پیوندهای واحد فولیکولی، اتوگرافت هستند.آلوگرافت

یک پیوند از یک فرد گرفته می شود و به فرد دیگری پیوند می زنند (مثل پیوند کلیه). در پیوند آلوگرافت باید از عوامل سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده شود تا پیوندها توسط میزبان پس زده نشوند.

استتار

برای اینکه ترمیم مو طبیعی تر به نظر برسد: میکرو گرافت ها (گرافت های کوچک) یا همان واحد های فولیکولی را جلوی گرافت های بزرگتر قرار میدهند. به کل این روند شیوه استتار میگویند.باشگاه مو (موی تلوژن)

مویی که رشدش متوقف شده است. در مرحله تلوژن (استراحت) در چرخه مو است. این مو با ریشه “چوب مانند” خود به پوست چسبیده است، اما در نهایت به بیرون رانده می شود و با موهای در حال رشد جدید جایگزین می شود.

انواع مدل های کاشت مو

روز به روز با پیشرفت علم و تکنولوژی، شاهد دستاورد های باشکوهی در عرصه های مختلف به خصوص پزشکی هستیم که این دستاوردها نقاط ضعف تکنیک های قبلی را برطرف کرده اند و قوی تر از نمونه های قبلی توسط متخصصان استفاده می شوند.

به طور کلی روش های کاشت (پیوند) مو را می توان به 2 دسته کلی تقسیم بندی کرد که در قسمت های مختلف باهم تفاوت دارند. در این بخش شما را با مدل های مختلف آشنا می کنیم که با گذر زمان شاهد تحولات بسیاری در آن ها بوده ایم.

 1. نواری
 2. استخراج واحدهای فولیکولی

روش کاشت مو نواری

در این مدل برای استخراج گرافت ها یا فولیکول های مو، در ناحیه پشت سر ( بانک مو ) برشی بر روی پوست ایجاد می شود. در مرحله بعد فولیکول ها در زیر میکروسکوپ از درون پوست ( قسمت بریده شده ) استخراج می شوند تا برای کاشت آماده شوند. این شیوه از پیوند مو به علت برش پوست نیاز به بخیه وجود دارد و نیاز به ریکاوری طولانی ای دارد که از جمله عوارض این مدل از جراحی به شمار می رود.

نکته: یکی از ویژگی های مهم شیوه نواری کیفیت فولیکول ها برای بخش های مورد عمل هست.

 • ترکیبی
 • سوپر ترکیبی
 • FUT
کاشت مو به روش نواری
انواع کاشت مو به روش نواری

روش استخراج واحدهای فولیکولی

این مدل از عمل پیوند مو به دلیل اینکه از عوارض بسیار کمی برخوردار است، به عنوان کاشت موی بدون جراحی معروف شده است. استخراج واحدهای فولیکولی، نیازی به ایجاد برش در قسمت پشت سر ( بانک مو ) نیست و تنها با ایجاد سوراخ های ریزی که قطر آن ها به کمتر از 1 میلی متر می رسد، فولیکول ها به صورت واحدی استخراج می شوند.

مطلب مرتبط: جهت تقویت موهای کاشته شده نیاز هست که چندین جلسه مزوتراپی مو انجام دهید. در صورت تمایل به این موضوع می توانید به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

مراحل پیوند مو

مراحل کاشت موپیوند مو با روش های مختلفی صورت می گیرد اما تقریبا تمام این روش ها دارای مراحل کلی می باشند که صورت زیر می باشند:

 • مشاوره قبل از کاشت
 • انجام معاینات لازم از بیمار و موهای فرد
 • انتخاب مناسب ترین روش کاشت
 • آماده سازی فرد برای عمل
 • تجویز داروهای لازم توسط پزشک
 • برداشت فولیکول های مو
 • معیانه فولیکول ای برداشت شده
 • کاشت مو
 • معاینه حال جسمی بیمار در حین و بعد از کاشت
 • رعایت مراقبت های بعد از پیوند
قبل و بعد کاشت مو
قبل و بعد کاشت مو

عوارض کاشت مو

به طور کلی هر عمل زیبایی دارای مزایا و معایبی است که کاشت مو نیز از این قائله مستثنا نمی باشد و علاوه بر زیبایی که به ظاهر فرد می بخشند، دارای عوارض طبیعی و جانبی نیز می باشد.

عوارض

 • قرمزی محل برداشت یا کاشت
 • تورم
 • سکسه
 • بی حسی
 • حساسیت و خارش
 • سرگیجه

عوارض جانبی

 • عفونت
 • خونریزی
 • درد ماندگار
 • اسکارهای نقطه ای
 • کیست های زیرپوستی
 • باز شدن بخیه ها
 • ایجاد زخم و اسکار گوشتی
 • ریزش مو شوکی
 • التهاب و جوش فولیکول ها
 • و…

جدیدترین درمان طاسی سر

روش های جدیدی برای کاشت مو هست تا در کمترین زمان و راحت ترین شکل ممکن زیبایی دوباره را به ظاهر افراد برگرداند. در این میان جدیدترین روش درمان طاسی سر در جهان، شیوه SUT نام دارد که در این روش امکان پیوند تا 1400 تار مو در یک جلسه وجود دارد. این روش جزو دسته استخراج واحدهای فولیکولی است که عوارض آن در کمترین حالت ممکن قرار دارد. این مدل بدون درد، بدون جراحی، بدون خونریزی و دوران نقاهت می باشد که در بهترین کلینیک های پزشکی جهان انجام می گردد.

بهترین روش کاشت مو
بهترین روش کاشت مو

بهترین متد کاشت مو

همیشه این موضوع که بهترین روش کاشت مو برای ما کدام است، مشکلی است که همه هنگام انتخاب  عمل پیوند مو با آن مواجه هستند!

در این باره باید از کلمه مناسب ترین به جای بهترین استفاده کنیم، زیرا تمام روش ها به نوبه خود خوب هستند. اما بسته به تشخیص دکتر جنس موهای شما و نوع پوست سر و مقدار بانک موی شما، نوع عمل شما می تواند متفاوت باشد و همیشه از یک روش برای تمام افراد استفاده نمیشود.

با این وجود باید اشاره کرد که در روش پیوند مو به صورت نواری، کیفیت گرافت های استخراج شده نسبت به سایر روش ها بالاتر بوده اما در نقطه مقابل عوارض بیشتری دارد. دوره نقاهت بیشتری را دارد و برای بهبود بیشتر باید استراحت کنید. اما در روش کاشت مو توسط استخراج واحد های فولیکولی عمل پیوند مو بدون درد و خونریزی انجام می شود.

بیشتر بدانید: کاشت ابرو نیز جزو خدماتی است که در کلینیک دکتر خلیلی ارائه می گردد. در صورت تمایل به این موضوع می توانید به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

منابع معتبر خارجی: Healthline , Webmd

تجربیات کاشت مو در کلینیک دکتر خلیلی

کلینیک دکتر خلیلی یکی از فعالان عرصه زیبایی در شمال تهران است که تمام خدمات مربوط به زیبایی را به وسیله بهترین و بروزترین تجهیزات پزشکی خدمت مردم عزیز ارائه می دهد. مشتریان عزیز می توانند با مراجعه به این کلینیک از مشاوره رایگان جهت درمان بهره مند شوند.

یکی از بهترین خصوصیات کلینیک دکتر خلیلی، عمل کاشت مو است. افرادی که تاکنون به این مجموعه جهت پیوند مو مراجعه کرده اند، از رضایت کامل برخوردار هستند.

ما همواره در تلاش هستیم تا بهترین امکانات را برای شما فراهم کنیم و رضایت مندی شما مشتریان عزیز همواره برای در اولویت قرار دارد. رضایت مندی مشتریان، انرژی مثبتی است که ما را در جهت پیشبرد هر چه بهتر این کلینیک یاری می کند.

سن مناسب کاشت مو چقدر است؟

برای گرفتن بهترین نتیجه، سن اهمیت بالایی در روند پیوند مو دارد. سن مناسب کاشت هنگامی است که الگوی طاسی در افراد مشخص و روند ریزش مو در آن ها تا حد زیادی تکمیل شده باشد. اما با این وجود سن کاشت مو در افراد بسیاری تفاوت دارد که بنابراین برای اطلاع دقیق از این مورد بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید. دلیل این امر اختلالات هورمونی و تفاوت سیستم ایمنی در افراد می باشد.
مناسب ترین زمان برای کاشت، هنگامی است که دوره بلوغ تمام شده باشد و طاسی سر مشخص و ریزش مو به انتها رسیده باشد. این نکته را در نظر داشته باشیید که با بالا رفتن سن افراد، فولیکول های مو ضعیف تر می شوند که در نتیجه فرآیند کاشت از نتیجه مطلوبی برخوردار نخواهد بود.
با توجه به این موضوعات، بهترین زمان برای پیوند موی سر از سن 27 تا 40 سالگی می باشد اما در بعضی مواقع به دلیل کاهش اعتماد به نفس فرد و طاسی سر، ممکن است در سنین 25 سال هم بسته به نظر پزشک، پیوند مو انجام شود.

سن مناسب کاشت مو
سن مناسب جهت کاشت مو

درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

درصد موفقیت پیوند مو به عوامل بسیاری وابسته است که به طور کلی با تمام جزئیات آن در جلسات ویزیت قبل از عمل، مشخص شده و بررسی می شوند. در واقع بازدهی و ماندگاری کاشت مو طبیعی با استفاده از هر روشی، به عوامل بسیاری از جمله بیماری های ژنتیکی، دیابت، مشکل تیروئید، میزان تراکم مو در بخش بانک مو، ضخامت و سلامت مو ها و همچنین میزان ریزش بستگی دارد.
بیماری ها می توانند تاثیر بسیاری بر روی فولیکول های کاشته شده بگذارند. تمام این موضوعات می توانند بر سلامت کاشت مو تاثیر گذار باشند اما در این میان تجربه و مهارت جراح، نقش مهمی را در نتیجه بخشی مطلوب پیوند مو ایفا می کند.
بنا بر این این نکته را در نظر داشته باشید که برای داشتن یک عمل با کیفیت به مراکز درمانی معتبر و نزد متخصصان حازق مراجعه کنید. کلینیک زیبایی دکتر خلیلی با دارا بودن کادر مجرب و با سابقه و همچنین برخورداری از دستگاه های روز دنیا، هموراه آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان عزیز است.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کاشت مو بدون بانک مو!

توصیه‌های قبل از کاشت مو

توصیه های قبل از کاشت مو
توصیه و مراقبت های قبل از کاشت مو

یکی از مراحل مهم کاشت مو مراقبت های پیش از آن است و تاثیر ویژه ای بر موفق بودن نتیجه جراحی می گذارد. در بخش زیر به بخشی از مراقبت های قبل کاشت مو اشاره کردیم:

 • دو هفته قبل از جراحی مو، باید هر یک از این داروهای رقیق کننده های خون، آسپرین، داروهای ضد التهاب، ویتامین B یا E را متوقف کنید زیرا خطر خونریزی در طول عمل را افزایش می دهد.
 • حداقل یک هفته قبل از عمل سیگار نکشید و الکل مصرف نکنید استعمال دخانیات بهبودی را برای بدن پس از برش سخت‌تر می‌کند، زیرا هر چیزی که نیکوتین داشته باشد می‌تواند حرکت اکسیژن در خون را دشوارتر کند. همچنین می تواند شانس باقی ماندن جای زخم را در محل برش شما افزایش دهد. نیکوتین نیز باعث عفونت می شود.
 • از یک هفته قبل از جراحی از هرگونه ورزش خودداری کنید.
 • در صورت داشتن هر گونه مشکل سلامتی از جمله تب یا نفس تنگی قبل از انجام عمل کاشت مو با پزشک خود مشورت کنید.
 • قبل از عمل یک صبحانه سبک بخورید.
 • پیراهن دکمه دار یا تی شرت یقه پهن بپوشید تا پیراهن را روی پوست سرتان نکشید. این یک عادت خوب برای هفته های بعد از عمل نیز است.
 • قبل از جراحی موهای خود را بشویید و هیچ محصول حالت دهنده ای در موهای خود نداشته باشید.

کاشت مو با تراکم بالا

پیوند مو با تراکم بالا جزو خواسته هایی است که اکثر کسانی که برای انجام پیوند مو به کلینیک ها مراجعه می کنند، این تقاضا را از پزشک متخصص خود دارند. موارد بسیاری در تراکم بالای مو تاثیر گذارند اما به این نکته توجه داشته باشید که قبل از انجام هرگونه عمل کاشت مو، حتما درباره آن تحقیق کنید تا در دام وعده های دروغین بعضی از کلینیک ها نیوفتید.
منظور از تراکم بسیار بالا از نظر پزشکی و علمی، استفاده از بیشترین و حداکثر گرافت های مویی است که می تواند به فرد متقاضی پیوند زد که این رقم چیزی حدود 4500 تار می باشد.
رسیدن به این عدد کار بسیار دشواری است و نیاز به استفاده از تکنیک های روز دنیا و تخصص بالای پزشک متخصص دارد. اگر همه شرایط مهیا باشد، می توان به عددی حدود این مقدار دست یافت.
بنابر این در انتخاب کلینیک مناسب بسیار هوشیار باشید و به وعده برخی از کلینیک ها که پیوند موی بالاتر از این مقدار را می دهند اعتماد نکنید.

اهمیت بالای کاشت مو با تراکم
اهمیت بالای کاشت مو با تراکم

کاشت مو در زنان

شاید بر این گمان باشید که کاشت مو فقط برای آقایان است و زنان همواره موهایی پرپشت دارند! ام این گونه نیست و بسیاری از زنان وجود دارند که به علت های مختلفی از قبیل عوامل ژنتیکی و هورمونی، سبک زندگی ناسالم و … دچار ریزش مو و کم پشت شدن آن ها می شوند. مو ها تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی افراد به ویژه بانوان دارند که همین امر یعنی ریزش و کم پشت شدن آن ها اعتماد به نفس و زیبایی آن ها را تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر قرار می دهد که با پیوند مو زنان این موضوع برطرف می شود.

تفاوت کاشت  برای زنان و مردان در این است که دسترسی به بانک مو (ناحیه اهدا کننده) در زنان بسیار بالا است، جای زخم در قسمت برداشت شده برای آن ها اهمیت چندانی ندارد و اینکه آن ها نمی توانند از موهای بدن خود برای پیوند مو به سر استفاده کنند.

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو
توصیه و مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو آخرین و اصلی ترین بخش کاشت مو است و باید توصیه های لازم را به درستی انجام دهید چراکه عامل مهمی در موفق آمیز بودن نتایج جراحی است و در صورت عدم رعایت به نتایج مورد نظر خود نخواهید رسید.

 • در منزل بمانید و استراحت کنید و تا دو هفته پس از کاشت مو از انجام ورزش های شدید اجتناب کنید.
 • برای چند روز تورم، خارش و درد احساس کنید که جراح داروها و مسکن هایی را برای این علائم تجویز می کند.
 • بعد از برداشتن بانداژ جراح در مورد تمام مراقبت های بعد از عمل به شما آموزش می دهد.
 • در روز دوم یا سوم، می توانید موهای خود را طبق دستور جراح بشویید.
 • از مصرف الکل به مدت سه روز پس از جراحی و سیگار کشیدن حداقل تا دو هفته پس از جراحی باید اجتناب شود.
 • سعی کنید در مقابل نور مستفیم خورشید قرار نگیرید.

پزشک ممکن است از شما بخواهد که در روزهای بعد پس از عمل شما را معاینه کند تا مطمئن شود که بریدگی های شما به درستی بهبود یافته است. پس از تکمیل این روش، بهبودی بین افراد متفاوت است و ممکن است از دو روز تا دو هفته طول بکشد.

هزینه کاشت مو

همانطور که به روش های مختلف پیوند مو اشاره کردیم به این نتیجه رسیدیم که قیمت کاشت مو در روش های گوناگون باهم متفاوت است. از آن جایی که ریزش مو در آقایون و بانوان نیز باهم فرق می کند، متد های مختلفی جهت کاشت و ترمیم موهای از دست رفته استفاده میشود. شما می توانید برای اطلاع از قیمت های کاشت مو به روش های مختلف و گرفتن مشاوره از متخصصان مجموعه، با کلینیک زیبایی دکتر خلیلی تماس حاصل فرمایید تا از تمام جزئیات مطلع شوید.

عکس قبل و بعد کاشت مو
عکس قبل و بعد کاشت مو شماره 1
عکس قبل و بعد کاشت مو
عکس قبل و بعد کاشت مو شماره 2
عکس قبل و بعد کاشت مو
عکس قبل و بعد کاشت مو شماره 3
عکس قبل و بعد کاشت مو
عکس قبل و بعد کاشت مو شماره 4

  سوالات متداول

  چه کارهایی را نمی توانید بعد از کاشت مو انجام دهید؟

  موارد خاصی وجود دارد که باید در طول این چند روز از آنها اجتناب کرد، زیرا آنها خطرات پس از کاشت مو را فراهم می کنند، مانند شنا کردن، نوشیدن مشروبات الکلی، مصرف دخانیات، ورزش های شدید و… همچنین بسیار مهم است که پوست سر خود را در این دوره با اسپری های معمولی مرطوب نگه دارید.

  درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

  یک متخصص پزشکی باتجربه می تواند پیوند FUT را با میزان موفقیت 95 تا 98 درصد انجام دهد. به خاطر داشته باشید که ریزش فولیکول‌های پیوند شده قبل از رشد مجدد فولیکول‌های دائمی طبیعی است، این بخشی از چرخه زندگی طبیعی و فرآیند کاشت مو است.

  کاشت مو در چه سنی بهتر است؟

  وقتی بیمار در 20 سالگی است، ممکن است شدت یا الگوی ریزش مو هنوز به طور کامل مشخص نشده باشد. بنابراین بیشترین سن توصیه شده برای کاشت مو حدود 40 سال یا بالاتر است.

  ماندگاری موها بعد از کاشت چقدر است؟

  به طور کلی پیوند مو تا پایان عمر دوام خواهد داشت، آنها به گونه ای طراحی شده اند که دائمی باشند و به ندرت مردم نیاز به انجام مجدد دارند. بلافاصله پس از تکمیل کاشت مو توسط پزشک، می توانید شکل خط موی جدید و بهتر خود را ببینید.

  چه کسانی برای کاشت مو مناسب نیستند؟

  کسانی که از بدو تولد مو ندارند، از آنجایی که کاشت مو با برداشتن فولیکول های مو از قسمتی از پوست سر و پیوند آن به قسمت دیگر انجام می شود، کسانی که از بدو تولد مو نداشته اند، کاندید عمل جراحی نیستند.

  آیا ریزش موهای کاشت شده طبیعی است؟

  فولیکول های کاشته شده در طول عمل تا چند هفته بعد از جراحی می ریزند و بخشی از مراحل کاشت مو (پیوند مو) است؛ در واقع ریزش موهای کاشته شده دو تا هشت هفته پس از جراحی، بر اثر شوک، طبیعی است.
  هنوز امتیازی ثبت نشده

  چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

  مشاهده بیشتر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا