مقالات مرتبط با خدمات مو و ابرو

کاشت مو به روش FIT؛ راهنمای جامع

روشی کم تهاجمی با متد برداشت نواری از بانک مو

فهرست محتوا نمایش

به روز رسانی شده در تاریخ  1401/08/26 – 2022/11/17

همان طور که می دانید، مو یکی از مهم ترین فاکتور های زیبایی و اعتماد به نفس در افراد محسوب می شود. به طوری که هرکس برای نگهداری و حفاظت از آن هزینه می کند و وقت می گذارد. در نتیجه اگر موی افراد به دلایل مختلفی بریزد، ممکن است از روش های مختلفی برای برگرداندن و یا کاشت مو استفاده کنند. یکی از بهترین روش ها که هم توسط پزشکان حاذق بسیار توصیه می شود و هم بسیار کارآمد و طبیعی است، کاشت مو به روش FIT می باشد.

شما می توانید به راحتی این کار را توسط افراد خبره انجام دهید. در این روش از پانچ گرد کوچکی استفاده می کنند تا واحد های فولیکولی مو را استخراج کنند و بعد به صورت متراکم، کاشت موی شما را انجام می دهند. هر واحد از این نوع، چهار تار مو را شامل می شود که گرافت مو نیز نام دارد. اگر شما هم می خواهید درباره این روش جدید و پر طرفدار اطلاعات بیشتری بدست آورید و از نحوه انجام، مراحل و مزایا و معایب آن اطلاعاتی کسب کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

منظور از کاشت مو به روش FIT چیست؟

کاشت مو به روش FIT نوعی از عمل پیوند مو است که در آن بدون استفاده از تیغ جراحی و تنها با استخراج واحدهای فولیکولی مو عمل کاشت مو انجام می شود. در این روش احتیاجی به برش قسمت پشت سر (بانک مو) نیست و فقط به وسیله ایجاد سوراخ های ریزی که قطر آن ها به کمتر از میلی متر می رسد، فولیکول های مو (واحدهای مو) استخراج می شوند و بعد در قسمت هایی از سر که کم پشت یا بدون مو هستند طبق نظر پزشک متخصص کاشته می شوند. این روش نیازی به جراحی ندارد بسیار طبیعی به نظر می رسد.

کاشت مو به روش FIT
کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT به عنوان یکی از بهترین روش های کاشت مو در جهان شناخته می شود. در این روش که موثرترین و جدیدترین روش کاشت مو برای داشتن موهایی بیشتر شناخته می شود، در حقیقت یک جراحی سرپایی بدون استفاده از تیغ جراحی برای ترمیم مو می باشد. این تکنیک چند سالی است که توسط بسیاری از افراد استفاده می شود و به دلیل نتایج موفقیت آمیزی که داشته است، بسیار مورد استقبال قرار می گیرد، زیرا در روش FIT، بین 1000 تا 1500 تار در یک جلسه کاشت می شوند و این می تواند یک رقم بسیار عالی باشد. همچنین لازم به ذکر است که به دلیل عدم حضور پزشک در برخی موارد و استفاده از تکنسین های تجربی در این زمینه، این روش دارای عوارضی خواهد بود. در نتیجه بهتر است حتما از پزشک و افراد متخصص کمک بگیرید و این کار را در یک کلینیک مورد اعتماد و حرفه ای انجام دهید.

در مدل کاشت مو به روش FIT شما از موهایی با ماندگاری طبیعی و تاثیری بسیار بالا برخوردار می شوید که این روش نوید یک چهره زیبا را به شما می دهد، به شکلی که موهایی که کاشته شده اند با موهایی که از قبل وجود داشته اند، هیچ تفاوتی با یکدیگر نخواهند داشت.

کاندید مناسب کاشت مو به روش FIT

کاشت مو FIT یکی از رایج ترین روش های کاشت مو در ایران است. روشی کم تهاجمی و موثر، که به راحتی می تواند یک سری مو به شما بدهد. این روش یکی از محبوب ترین متدها محسوب می شود و افرادی که دچار ریزش مو در بخشی از سر و  یا کم پشتی مو شده اند، از آن استفاده می کنند. معمولا کسانی که دچار طاسی شده باشند، این روش را انتخاب نمی کنند و پزشک درمان ها و کاشت های دیگری را به آن ها پیشنهاد خواهد داد. ناگفته نماند که کاشت مو اف آی تی معمولا برای افرادی توصیه می شود که پوستشان قابلیت کشسانی ندارد و یا این ویژگی در آن کمتر است. همچنین اطراف موی آن ها پر است و تنها بخشی از آن دچار ریزش و یا طاسی شده و یا کم پشت می باشد.

کاندیدهای مناسب کاشت به روش FIT
کاندیدهای مناسب کاشت به روش FIT

اگر شما هم در بخش هایی از موهایتان دچار کم پشتی شده اید و تراکم آن برایتان مثل قبل رضایت بخش نیست، می توانید از کاشت مو به این روش استفاده کنید. همچنین اگر ریزش مو دارید اما در عین حال بانک موی مناسبی در بخش های مختلف سرتان داشته باشید، پزشک به احتمال زیاد، این روش را به شما توصیه می کند. فراموش نکنید که سن انجام این درمان بین 25 الی 55 است و باید حتما سن بلوغ را گذرانده باشید. این روش غیرتهاجمی می باشد و در کاشت ابرو و کاشت سبیل و ریش هم کاربرد دارد.

مراحل کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT یکی از جدیدترین روش های کاشت مو می باشد. این روش بدون خونریزی و بدون عارضه است و از آن به عنوان روش کاشت مو بدون جراحی نیز یاد می شود. این درمان شامل مراحل مختلفی می شود که طی آن ها، شما می توانید کاشت مو را بدون درد و به راحتی انجام دهید و از داشتن موهایی پر پشت و زیبا لذت ببرید.

استخراج گرافت های مو در روش FIT
استخراج گرافت های مو در روش FIT
 • انتخاب یک کلینیک معتبر و قابل‌اعتماد

اگر شما مرکزی مطمعن و تخصصی را انتخاب نکنید، این روش می تواند عوارضی مانند ریزش، دفن فیلیکول ها، حذف ناقص فولیکول ها و دیگر موارد را شامل شود. در نتیجه، پیشنهاد می کنیم یک کلینیک معتبر انتخاب کنید تا بتوانید با خیال راحت، این کار را به متخصصین آن بسپارید. کلینیک دکتر خلیلی، بهترین مجموعه برای این کار هستند.

 • عکس برداری

مرحله بعدی پیش از انجام کار های دیگر، عکس برداری است. برای این کار شما کافیست به کلینیک مراجعه کنید و جایی که می خواهید عکس بگیرید را به شما معرفی می کنند. معمولا این کار برای در نظر گرفتن مکان های کاشت مو و البته مقایسه قبل و بعد از کاشت مو به روش FIT و مشاهده نتایج آن نیز می باشد. این کار را متخصصین با دوربین های حرفه ای انجام می دهند و باید به مراکزی که مورد تایید کلینیک و متخصص است، مراجعه کنید.

 • طراحی خط رویش مو

بعد از عکس برداری، با توجه به فرم صورت، پیشنهاد پزشک، علاقمندی فرد و بسیاری از موارد دیگر؛ خط رویش مشخص می شود. این مسئله معمولا با توافق بیمار و پزشک انجام می گیرد و می تواند نقش مهمی در نتیجه کار داشته باشد. فراموش نکنید که شما باید به توصیه افراد متخصص در این زمینه گوش کنید تا نتیجه طبیعی تر به نظر برسد.

طراحی خط رویش جهت کاشت مو
طراحی خط رویش جهت کاشت مو
 • تزریق بی حسی موضعی

پس از مشخص شدن خط رویش، باید بی حسی موضعی انجام شود تا کاشت و مراحل دیگر بی دردسر پیش بروند. این روش بدون جراحی است اما برای جلوگیری از درد و سوزش های احتمالی، به بی حسی نیاز خواهد بود. از دارو هایی مثل لیدوکائین در این مرحله از کاشت مو به روش FIT استفاده می کنند. البته اگر داروی خاصی مصرف می کنید و یا به دارو هایی حساسیت دارید، حتما این مسئله را با متخصص خود در میان بگذارید.

 • استخراج واحدهای فولیکولی مو (گرافت مو)

همان طور که احتمالا می دانید، به محلی که موهای نمونه را برای کاشت از آن جا بر می دارند، بانک مو گفته می شود. این منطقه معمولا از اطراف سر انتخاب می شود و جایی را انتخاب می کنند که شامل ریزش موی ارثی نخواهد شد. در این مرحله، واحد های فولیکولی را با استفاده از تجهیزات به روز و کامل، به صورت استرلیزه و استاندارد، برمی دارند. بعد از برداشتن فولیکول ها، آن ها را با در نظر گرفتن تعداد تار های مویی که دارند، دسته بندی کرده . در ظروف مخصوص قرار می دهند. این فولیکول ها شمرده می شوند و اطلاعات به صورت کامل در اختیار بیمار قرار می گیرند تا اطلاعات کاملی از مراحل داشته باشد. بعد از استخراج فولیکول ها که با وسیله ای به نام پانچ انجام می شود، فولیکول ها را طی یک یا چند جلسه می کارند. تعداد فولیکول هایی که استخراج می شوند، به تعداد تار مو در هر فولیکول بستگی دارد.

بی حس کردن ناحیه سر قبل از کاشت
بی حس کردن ناحیه سر قبل از کاشت
 • آماده سازی و نگهداری واحدهای فولیکولی

بعد از اینکه فولیکول ها استخراج شدند، پزشک آن ها را در محلول ها و محفظه های مخصوصی نگهداری می کند تا آسیب نبینند. این فولیکول ها به صورت کاملا منظم، روی شیت ها چیده می شوند تا کیفیت پیوند و یا کاشت مو حفظ شود. برای آماده سازی فولیکول ها در روند کاشت مو به روش FIT، از عینک های ذره بینی و چراغ های ال ای دی استفاده می شود. این نگهداری و مراحل آماده سازی، اهمیت بسیار زیادی دارند. نتیجه و کیفیت کاشت، به این مراحل بستگی دارد.

 • استراحت

کاشت مو به روش FIT، شامل سه مرحله می شود که به سه بخش استخراج فولیکول، استراحت و کاشت دسته بندی شده اند. مرحله اول را پیش از این به صورت دقیق توضیح دادیم. حالا نوبت به استراحت می رسد. در این جا، بعد از برداشت فولیکول ها، بیمار حدودا نیم ساعت وقت دارد استراحت کند و یک غذای سبک میل نماید.

 •  کاشت گرافت‌ها

به واحد های فولیکول، گرافت مو گفته می شود. بعد از استراحت، برش ناحیه گیرنده مو انجام می شود و کاشت گرافت ها آغاز خواهد شد. پیوند ها بسیار حساس هستند و متخصص در این مرحله آن ها را به صورت کاملا دقیق قرار می دهد. علاوه بر دقت بالا، سرعت عمل نیز در این زمینه نق مهمی دارد و پزشک ها و متخصصین حرفه ای، هردو فاکتور را دارا می باشند. ایجاد کاشت در جهات درست، برش های دقیق و دیگر موارد، می توانند روی نتیجه به صورت متسقیم تاثیر بگذارند.

مطالب مرتبط: کاشت مو به روش FUT یکی دیگر از روش های کاشت مو محسوب می شود که در این صفحه می توانید تمام اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

تفاوت کاشت مو به روش FIT و FUT چیست ؟

بر اساس تشخیص متخصص، کاشت مو برای الگوهای مختلف ریزش مو امکان پذیر است. معاینه کلیه بیماران محترم متقاضی کاشت مو به روش FIT و سایر روش های کاشت مو یک ضرورت است که بر اساس آن مشخص می شود که کدام یک می توانند از روش کاشت مو به روش کاشت مو FIT را انجام دهند.

تفاوت روش های FIT و FUT کاشت مو
تفاوت روش های FIT و FUT کاشت مو

کاشت FUT

در روش FUT، جراح یک نوار خطی از پوست سر را از ناحیه اهدا کننده استخراج می کند. سپس این نوار به 500 تا 2000 گرافت فولیکولی تقسیم می‌شود که در برش‌های کوچک ایجاد شده در ناحیه گیرنده قرار می‌گیرند. برخلاف FIT، FUT یک اسکار خطی طولانی در ناحیه اهداکننده بر جای می گذارد. با این حال، به سختی قابل توجه است، زیرا جای زخم توسط موهای موجود پوشانده می شود.

کاشت FIT

در کاشت مو به روش FIT، جراح واحدهای فولیکولی را از ناحیه اهداکننده که معمولاً پشت سر است، از طریق برش‌های دایره‌ای کوچک برداشت می‌کند. سپس این فولیکول‌های منفرد به قسمتی از پوست سر که دارای موهای نازک یا طاسی است پیوند داده می‌شوند. این روش کم تهاجم است و تنها آثار برش کوچکی بر جای می گذارد که در نهایت توسط موهای جدید شما بهبود می یابند و پنهان می شوند. پیوند FIT می تواند دستی یا رباتیک باشد. در کاشت مو به FIT دستی، فولیکول‌های مو توسط جراح با استفاده از یک دستگاه دستی استخراج می‌شوند.

روند ریزش و رشد مو در روش FIT چگونه است ؟

یکی از مراحلی که در انواع کاشت مشاهده می شود و برای افراد متقاضی سوال پیش می آید، این است که ریزش و رشد مو در این روش چیست؟ بعد از اینکه کاشت برای شما انجام می شود، مو ها رشد می کنند و بعد از 6 الی 9 هفته اول بعد از کاشت مو به روش FIT، مو ها ریزش خواهند داشت و این مسئله کاملا طبیعی است. این ها فقط ساقه های مو هستند و اصلا احتیاجی به نگرانی نیست زیرا فولیکول ها کاملا سالم می مانند و بعد از این شوک ریزش مو که حدود سه هفته ادامه دارد، مو ها دوباره رشد می کنند و تراکم خوبی خواهند داشت. فراموش نکنید این موضوع در اکثر کاشت ها در نظر گرفته می شود و حتی شامل ابرو، ریش و غیره هم خواهد شد.

روند ریزش و رشد مو در متد FIT
روند ریزش و رشد مو در متد FIT

نتایج کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT، می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد و نتایج موفقیت آمیز زیادی نیز داشته است. این روش کاملا ماندگار است و بسیار امید وار کننده بوده و تا به حال مورد استقبال عده زیادی قرار گرفته است. فراموش نکنید که این روش باید توسط یک متخصص پیشنهاد و انجام شود و اگر مانعی وجود داشته باشد، شما نباید به هیچ وجه اصرار داشته باشید. دقت کنید تا این کار را در یک مرکز بهداشتی و به روز انجام دهید. انتخاب مکان های نانعتبر، می تواند نتایج زیان باری برایتان داشته باشد. مراقبت های قبل و بعد از کاشت را هم جدی بگیرید و همه را به بهترین شکل انجام دهید.

مزایای کاشت مو به روش استخراج واحد های فولیکولی

کاشت مو تنها درمان دائمی و قطعی ریزش مو است. البته راه های زیادی برای جلوگیری از ریزش مو و کند کردن این روند وجود دارد. کاشت مو به روش FIT، می تواند ریزش موی شما را درمان کند. آنچه در کاشت مو اتفاق می افتد این است که ساختارهای تشکیل دهنده مو در بدن به نام فولیکول ها از بانک مو به مناطق طاس منتقل می شوند. فولیکول هایی که در محل جدید هستند موهای جدید ایجاد می کنند و این موها رشد می کنند. مهمتر از همه، این موهای جدید در برابر ریزش مو مقاوم هستند. بنابراین ما انتظار داریم که آنها نتایج پایدار برای شما داشته باشند. از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • رویش 95 درصدی موهای کاشته شده به این روش
 • نتیجه بخشی سریع و عالی
 • دوران نقاهت بسیار کوتاه و بهبود سریع
 • این تکنیک کاملا غیر جراحی است
 • تقریبا بدون درد
 • سریع و نتیجه بخش
 • آسیب و خون ریزی بسیار کم و جزئی
 • غیر تهاجمی بودن
 • بدون نیاز به بخیه است
  مزایای کاشت مو به به روش FIT
  مزایای کاشت مو به به روش FIT

توصیه‌های قبل از کاشت مو به روش FIT

برخی توصیه ها می توانند بسیار نجات بخش باشند و به کار گیری آن ها، نتیجه را تحت تاثیر قرار می دهد. در این بخش می خواهیم مواردی که بهتر است بدانید را با شما در میان بگذاریم تا از این طریق، بتوانید آسیب ها را به حداقل برسانید و از عوارض احتمالی تا حد ممکن پیشگیری نمایید. مهم ترین توصیه ها شامل موارد زیر می شوند که سعی کرده ایم به صورت مختصر و مفید، به آن ها اشاره کنیم.

 • یک الی دو هفته پیش از کاشت، از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی و سیگار خودداری کنید.
 • تمامی دارو های خود را با پزشک در میان بگذارید
 • در صورت استفاده از دارو های رقیق کننده خون، ضد التهاب و ضد ریزش مو نیز، پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • اگر ویتامین و یا مکمل مصرف می کنید، به متخصص مورد نظر اطلاع دهید.
 • پیش از کاشت مو، حتما یک جلسه توجیهی و چکاپ با پزشکتان داشته باشید.
 • اگر دچار بیماری هستید یا به دارویی حساسیت دارید، حتما این مسئله را با دکترتان در میان بگذارید.
 • موی خود را پیش از کاشت بشویید تا کاملا تمیز شود.
  توصیه های مهم قبل از کاشت مو
  توصیه های مهم قبل از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT

همان طور که حتما به شما نیز گفته شده است، نگهداری بعد از کاشت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هرگونه کوتاهی در این مرحله می تواند تمامی هزینه ها و زحمات شما و متخصصین را از بین ببرد و یا روند رشد مجدد را دچار مشکل کند. در نتیجه مواردی که در ادامه گفته ایم را در نظر بگیرید و سعی کنید همه را دقیق انجام دهید.

 • مصرف دارو ها به موقع و به اندازه
 • ده روز بعد از کاشت از داشتن رابطه جنسی دوری کنید
 • ورزش های سنگین انجام ندهید
 • از ماساژ منطقه کاشت و یا بانک مو خودداری کنید
 • شامپو ها و مواد شوینده مناسب را استفاده نمایید
 • دوره نقاهت را به استراحت و رژیم غذایی مناسب اختصاص دهید.
 • مواردی مانند مرغ، گوشت، موز، برنج و مغزیجات، تخم مرغ و هویج را بسیار مصرف کنید.
 • بین هفته های سوم تا ششم، ریزش خواهید داشت و این کاملا طبیعی می باشد. در نتیجه نگران نباشید.
 • بعد از شش ماه، رشد مو شروع خواهد شد و تا شش ماه دوم کاملا تغییرات را متوجه خواهید شد.
  مراقبت های لازم بعد از کاشت FIT
  مراقبت های لازم بعد از کاشت FIT

معایب و عوارض کاشت مو به روش FIT

هر روشی عوارض و معایب خود را دارد. یکی از مهم ترین معایب این روش، این است که هزینه بر است و کمی طول می کشد تا نتیجه اصلی را ببینید. با این حال ارزشش را دارد چرا که ماندگار است و کاملا طبیعی می باشد. همچنین ممکن است نتوانید برای موقعیت هایی که طاسی بسیار بزرگ است از آن استفاده کنید. با این حال روش های مشابهی هستند که قطعا توسط پزشکتان به شما پیشنهاد خواهند شد. مطمعن باشید که اگر این کار را در یک مرکز تخصصی انجام دهید، نه تنها عوارضی نخواهید داشت، بلکه نقاهت نیز بسیار جزئی و کوتاه خواهد بود.

برخی عوارض نیز مقطعی هستند که شامل کبودی، تورم و التهاب در پیشانی، دلمه های کوچک، زخم و عفونت می شوند. با این حال همه این ها یا بسیار جزئی هستند و یا اصلا پیش نمی آیند. برای اینکه بهترین تجربه را داشته باشید، می توانید به مجموعه دکتر خلیلی مراجعه کنید. تمامی پرسنل این مجموعه کاملا آموزش دیده هستند و خدمات کاشت مو به روش FIT را با نتیجه گیری عالی ارائه می کنند.

هزینه کاشت مو به روش FIT

مسئله هزینه کمی پیچیده است و نمی توان مبلغی را مشخص کرد. میزان ریزش موی شما، نوع کاشت، تراکمی که مد نظر دارید، تجهیزاتی که کلینیک استفاده می کند، کیفیت بانک موی فرد، دستمزد تیم، مشاوره و جلسات، متفاوت خواهد بود. شما می توانید این نوع کاشت را به صورت تخصصی و با کمترین عوارض، در مجموعه ما انجام دهید.

میزان هزینه کاشت مو به روش FIT
میزان هزینه کاشت مو به روش FIT

دلیل پرطرفدار بودن عمل کاشت مو به روش FIT چیست؟

عمل کاشت مو، همانگونه که از نامش پیداست برای کاشت مو در نواحی ای که دچار طاسی یا کم پشتی شده است استفاده می شود. روش های بسیاری برای درمان ریزش مو وجود دارند اما هیچ کدام به صورت قطعی ریزش مو را قطع نمی کنند اما در این روش این کار عملی است و به همید دلیل دارای محبوبیت بالایی است.

همچنین کاشت مو به روش FIT عملی بسیار کم تهاجمی، بدون درد و خونریزی و با دوره نقاهت کم می باشد. علاوه بر این ها از این روش برای کاشت ابرو نیز استفاده می شود و هیچ گونه جای زخمی از خود باقی نمی گذارد.

سوالات متداول

آیا کاشت مو برای افرادی که به فشارخون و دیابت مبتلا هستند، امکان‌پذیر است؟

در صورتی که این بیماری را کنترل می کنید، می توانید زیر نظر پزشک، بدون مشکل این کاشت را انجام دهید.

بعد از کاشت مو از کی می‌توان به زندگی عادی بازگشت؟

تنها بخشی از فعالیت های سخت و سنگین برایتان منع می شوند و تنها بعد از 5 الی 10 روز، می توانید به زندگی عادی بازگردید و کار های روزمره تان را انجام دهید.

نحوه محاسبه هزینه کاشت مو چگونه است؟

با ارسال عکس های بالا، پشت و بغل مو، می توانید هزینه تقریبی را بپرسید. با این حال این مسئله با توجه به تراکم مو، نوع کاشت، کلینیک و دیگر موارد، می تواند متفاوت باشد و نیاز به یک جلسه توجیهی خواهید داشت.

 در کاشت مو به روش FIT هر جلسه می‌توان چند تار مو کاشت؟

معمولا با توجه به میزان تراکمی که قرار است کاشته شود، بین 6 تا 8 جلسه متفاوت می شود. در هر جلسه با توجه به تجهیزات، حدودا 14000 تار کاشته می شود.

از چه سنی می‌توان برای کاشت مو اقدام کرد؟

این درمان بازه سنی مشخصی ندارد اما گفته می شود که سنین 25 به بالا، برای این کاشت مناسب تر هستند.

 چه عواملی سبب نتیجه‌بخش شدن کاشت مو می‌شود؟

پاسخ

 آیا می‌توان از زیربغل یا ناحیه تناسلی فولیکول مو استخراج کرد؟

پاسخ این سوال منفی است، این مو ها برای کاشت مناسب نیستند. معمولا موهای دور سر و یا گاهی ریش های زیرین آقایان به بانک مو اختصاص پیدا می کنند.

 آیا محدودیتی برای استفاده از روش FIT برای آقایان و بانوان وجود دارد؟

خیر، همه می توانند این روش را استفاده کنند و با یک جلسه با پزشک، از روند کار مطمعن شوید.

آیا بعد از کاشت مو حتماً باید هرچند وقت مزوتراپی انجام داد؟

وضعیت سلامت و رشد موی شما و توصیه پزشک این مورد را مشخص می کنند. در صورت لزوم، مزوتراپی از ماه دوم بعد از کاشت شروع می شود.

 آیا پی آر پی تأثیری در روند موهای کاشته شده دارد؟

پی آر پی نیز از ماه دوم به بعد، برای درمان موهایی که کاشته شده اند، قابل انجام است.

آیا عرق کردن سر در نتیجه کاشت اثرات منفی می‌گذارد؟

بله، این مسئله اهمیت دارد که بعد از کاشت، پوست سر را به وسیله محلول های توصیه شده شست و شو دهید و آن را تمیز نگهدارید. در غیر این صورت این نواحی مو می توانند عفونت کنند و یا خشک شوند.

آیا کاشت مو دردناک است؟

این مورد می تواند به آستانه تحمل و نوع پوست هر شخص بستگی داشته باشد. این روش معمولا درد بسیار کمی دارد و در آن از مسکن برای فرد استفاده می شود.
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا