زیبایی پوست

دانستنی های شگفت انگیز درباره لیزر خانگی موهای زائد و دستگاه های لیزر خانگی

عملکرد لیزر خانگی

عملکرد دستگاه به گونه ای می باشد که برای از بین بردن موهای ناخواسته یا موهای زائد، با قرار گرفتن در معرض پالس لیزر نور، منجر به از بین بردن فولیکول مو و عدم رشد مجدد مو می شود. نور لیزر از سطح پوست عبورکرده و جذب رنگدانه های مشکی تنه مو در زیر پوست می شود. انرژی جذب شده تبدیل به حرارت شده و این حرارت سلول های زاینده مو را که در تحتانی ترین قسمت مو یا در محل اتصال عضله مو به ساقه مو قرار دارند از بین می برد.

عملکرد لیزر خانگی موهای زائد

اطلاعات قابل توجه قبل از انجام لیزر خانگی موهای زائد

محدود بودن لیزر خانگی

از بین بردن موها با لیزر همچنین یک محدودیت قابل توجه دارد. فولیکول مو هنگامی نور را به خوبی جذب می کند که یک رنگی متضاد بین پوست و مو وجود داشته باشد، شخصی با رنگ پوست روشن با یک موی تیره بهترین گزینه برای درمان است. اما با پیشرفت تکنولوژی و عرضه لیزرهای پیشرفته در کلینیک های زیبایی مانند ND;Yag به سادگی می توان افراد با پوست های تیره و برنزه را لیزر کرد.
البته باید در جریان باشید این تیرگی و برنزه بودن باید مادرزادی باشد و نه به وسیله حمام آفتاب و سولاریوم، زیرا این حمام آفتاب و سولاریوم پوست را به شدت خشک میکند و ممکن است در برابر لیزر آسیب پذیر باشد.
این کار نیاز به یک تنفس عمیق و امتحان کردن آن دارد. حدود ده سال قبل، من در یک کلینیک لیزر درمانی بودم و موهای بیشتر مناطق مد نظرم از بین رفته بودند، بجز مناطقی کوچک و تک. در تلاش بودم یک روش علمی خوب را پیدا کنم پس تصمیم گرفتم زیر بغل چپم را با دستگاه های لیزر خانگی درمان کنم و سمت راستم را برای مقایسه بدون دخالت رها کنم.
پس از خواندن دفترچه ی راهنمای طولانی آن که شامل یک راهنمای رنگ دست برای تعیین رنگ پوست هایی که قابل درمان هستند، به این موضوع پی بردم که من داوطلب مناسب هستم. قبل از درمان، باید یک قسمت از پوستم را آزمایش می کردم. اگر سنسور های دستگاه لیزر خانگی متوجه شوند که در ناحیه ی تیره ی پوست در حال استفاده هستید، دستگاه قفل شده و اجازه ی استفاده را نمی دهد.

نواحی ممنوعه و غیر قابل استفاده لیزر خانگی

نواحی در بدن وجود دارد که نباید لیزرشود شامل: ابروها، گوش ها، نوک پستان قسمت هایی از پوست که دارای کک و مک یا لک می باشد. قسمت هایی که دچار آفتاب سوختگی شده و یا جاهایی که تتو شده و همینطور نباید برای کودکان استفاده شود.

داشتن شرایط لازم برای انجام لیزر

 • قبل از استفاده از دستگاه حتما باید دفترچه راهنما به طور کامل مطالعه شود و دستگاه به کاملا شارژ شود.
 • قبل از لیزر پوست کاملا تمیزو بدون هیچ رطوبتی باشد و حتما پوست خود را شیو کنید.
 • مدت زمانی که طول می کشد تا موهای زائد بدن از بین برود، برای هر فرد متفاوت است.
 • تنها نکته ای که میتوان به آن اشاره کرد استفاده مداوم از لیزر می باشد. فقط دراین صورت است که شما میتوانید به نتیجه مطلوب برسید.
برترین دستگاه های لیزر خانگی موهای زائد

برترین دستگاه های لیزر خانگی موهای زائد

دستگاه لیزر خانگی یکی از دستگاه های کاربردی و البته پر طرفدار ویژه برای خانم ها بوده است، چرا که آن ها را به سرعت از شر موهای زائدشان خلاص خواهد کرد.
دستگاه لیزر خانگی فیلیپس بهترین مارک لیزر خانگی و یکی از پر فروش ترین محصولات در سراسر جهان به حساب می آید.
فیلیپس، براون و رمینگتون بهترین مارک دستگاه لیزر خانگی در سراسر جهان است.
دستگاه لیزر براون را می توان سریع ترین و بهترین مارک لیزر خانگی نامید، زیرا در ۸ دقیقه می تواند، موهای زائد را از بین ببرد.
کمپانی های متعددی در سراسر جهان وجود دارند که در زمینه تولید لیزرهای خانگی فعال هستند و توانسته اند، بهترین برند لیزر خانگی باشند. در ادامه قصد داریم شما را با بهترین مارک های لیزر خانگی آشنا کنیم.

دستگاه لیزر خانگی اکساندرا

لیزر الکساندرایت محبوب ترین دستگاه لیزر موهای زائد است. همچنین سریعترین سیستم لیزر درماني را دارد به طوري كه نواحي بزرگ بدن ،مانند كمر و پاها را در كمتر از 30 دقیقه از بين مي برد. در حقيقت لیزر الکساندرایت یکی از پركاربردترين سیستم های لیزر موهای زائد است. اين ليزر با طول موج کوتاه 755 نانومتر براي افرادي با رنگ پوست روشن ایده آل است.

دستگاه لیزر خانگی تریا

دستگاه لیزر موهای زائد تریا مدل یک ابزار خانگی با روش استفاده ی بسیار ساده است که به خاطر نتیجه ی فوق العاده پس از استفاده ی منظم، از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. این دستگاه برای تمام نقاط بدن از جمله صورت قابل استفاده است و در صورتی که رنگ مو و پوست طبق استانداردهای این محصول باشد، می توان نتیجه ای مطلوب را انتظار داشت. اثر سریع این دستگاه نتیجه ی تابانده شدن لیزر به رنگدانه های فولیکول موست که بدون رساندن آسیب به پوست کاربر، توانایی رشد دوباره ی مو را از فولیکول می گیرد. این تکنولوژی با شیوه ی حرارت دادن به فولیکول‎های مو و متمرکزکردن انرژی نور روی ریشه‎ی مو چرخه‏ ی رشد را متوقف می کند. فولیکول مسیری لوله مانند زیر پوست است که ریشه ی مو در آنجا رشد می کند و این دستگاه با استفاده از دیودهای نوری تاثیر خود را اعمال می کند. در انتهای فولیکول ناحیه ای برجسته به نام «بولب» است که پیگمان رنگی ملانین در آن تولید می شود. انرژی نور توسط ملانین مو جذب شده و از طریق متوقف کردن فولیکول‏ ها از رشد مو ممانعت می کند. پالس های تولیدشده توسط این محصول کاملا بی ضرر بوده و از نظر بالینی، مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا هستند. تاثیر استفاده از این دستگاه پس از دو دوره ی اول استفاده مشخص خواهد شد. این روش بسیار کم هزینه تر از روش های مشابه کلینیکی است.

لیزر خانگی رمینگتون

رمینگتون چندین فناوری در زمینه ی لوازم خانگی و شخصی نیز به نام خود ثبت کرده که از مهم ترین آن ها می توان به ماشین های ریش تراش بدون سیم اشاره کرد. یکی دیگر از لوازمی که رمینگتون اهمیت آن را احساس و روی طراحی، ساخت و تولید انبوه آن تمرکز کرد دستگاه های از بین برنده ی دائمی موهای زائد بدن بود. محققان رمینگتون با ارائه ی یک تکنولوژی پیش رفته که نام (PROPULSE) را برای آن انتخاب کرده اند، توانسته اند ابزاری سبک، مقرون به صرفه و با تاثیر بیشتر تولید کنند. این تکنولوژی با شیوه ی حرارت دادن به فولیکول‎های مو و متمرکز کردن انرژی نور بر روی ریشه‎ی مو چرخه‏ی رشد را متوقف می کند. فولیکول مسیری لوله مانند در زیر پوست است که ریشه مو در آنجا رشد می کند و دستگاه های iLight رمینگتون با حرارت دادن آن تاثیر خود را اعمال می کند. در انتهای فولیکول ناحیه ای برجسته به نام «بولب» است که پیگمان رنگی ملانین در آن تولید می شود. انرژی نور توسط ملانین مو جذب شده و از طریق متوقف کردن فولیکول‏ ها از رشد مو ممانعت می کند. پالس های نوری این محصول رمینگتون کاملا بی ضرر بوده و از نظر بالینی مورد تایید هستند.

دستگاه لیزر بدن خانگی مک استایلر مدل (MC-77000)

دستگاه لیزر موهای زائد مک استایلر مدل MC-77000 می تواند مو های زائد بدن شما را به طور کامل از بین ببرد. این دستگاه خانگی نیاز شما به رفتن به کلینک ها و مراکز آرایشی را از بین می برد.
این دستگاه با دارا بودن ۵۰۰،۰۰۰ پالس، یکی از بهترین دستگاه های موجود در بازار است. این دستگاه قابلیت تنظیم و استفاده در ۵ حالت قدرت را دارد. بنابراین می توانید بسته به نیاز سطح قدرت لیزر این دستگاه را تنظیم کرد. این مدل دستگاه لیزر به دو سری مجزا که قابلیت پوشش ۴ سانتی متر مربع روی پوست بدن و ۲ سانتی متر مربع برای صورت را دارد، مجهز شده است. دستگاه لیزر موهای زائد مدل MC-77000، با یک آداپتور با ولتاژ ۱۲ ولت و شدت جریان ۴ آمپر کار می کند. گفتنی است روی بدنه این محصول یک نمایشگر LED جهت نمایش حالت ها و نحوه عملکرد در هنگام استفاده وجود دارد.

دستگاه لیزر بدن لسکلتون مدل (T009)

لیزر خانگی رفع موهای زائد لسکلتون مدل LESCOLTON T009 از برندهای شناخته شده در دنیا بوده که از تکنولوژی نوری جهت از بین بردن موهای زائد بهره می برد. سیستم های نوری لیزر لسکلتون T009 موجب توقف کامل در رشد مو خواهد شد. یکی از مهم ترین ویژگی های دستگاه لیزر LESCOLTON T009 کارایی دوگانه دستگاه است، که علاوه بر رفع موهای زائد، افراد می توانند از لامپ جوانسازی جهت از بین بردن چین و چروک های سطحی پوست استفاده کنند. لیزر خانگی LESCOLTON T009 با قابلیت سیصد هزار شات برای لامپ رفع موهای زائد و صد هزار شات برای لامپ جوانسازی امکان استفاده برای کل بدن و صورت و امکان استفاده برای افراد مختلف بدون محدودیت ایجاد خواهد کرد. این تعداد شات برای لسکلتون T009 مزیت بسیار مهمی محسوب می شود. از دیگر مزیت های دستگاه LESCOLTON T009 که موجب تمایزش نسبت به برندهای دیگر خواهد شد، امکان استفاده دستگاه با برق مستقیم است به این معنا که برخلاف دستگاه های لیزر خانگی که شارژری هستند، هیچ محدودیتی برای استفاده افراد ایجاد نخواهد کرد. بنابراین افراد بدون وقفه در چندین ساعت می توانند کل بدن و صورت را لیزر کنند. به دلیل طراحی منحصر به فرد مدل T009 افراد می توانند با تنظیم سطح انرژی مورد نیاز و انتخاب روش لیزر دستی یا خودکار در راحت ترین شکل کل نواحی بدن را لیزر نمایند.

مزایا و عوارض لیزر خانگی موهای زائد

مزایا و عوارض دستگاه لیزر خانگی موهای زائد

عوارض لیزر موهای بدن در خانه

 • ایمنی دستگاه های لیزر خانگی

اگر شما یک متخصص لیزر درمانی مورد تایید نباشید، قطعا نمی توانید تشخیص دهید که آیا یک لیزر ال پی ال خانگی برای پوست و موهای شما مناسب است یا خیر. این که آیا طبیعت پوست شما تیره است یا این که موهای شما در مرحله مناسب رشد هستند یا خیر.
در چنین شرایطی ریسک بروز سوختگی شدید و یا هیپرپیگمانتاسیون وجود دارد. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب و مصرف برخی مواد دارویی خاص نیز می تواند پوست شما را نسبت به گرما و یا اشعه لیزر حساس کند و در نتیجه ریسک های مربوط به لیزر کردن موها در خانه و بدون توجه به نکات امنیتی می تواند بسیار خطرناک باشد.

 • کالیبراسیون دستگاه لیزر

حتی بهترین مارک دستگاه لیزر خانگی و حتی IPL با گذر زمان، به دلیل فرسوده شدن دستگاه سطح انرژی و لیزر آن کاهش می یابد.
از دیگر عوارض دستگاه لیزر خانگی کالیبراسیون آن است. این گونه دستگاه ها باید به طور منظم کالیبره شوند تا مطمئن شوید که میزان انرژی مناسب و کافی را ارائه می کنند. متاسفانه دستگاه های حذف موهای زائد خانگی طوری طراحی نمی شوند که بتوان آن ها را با گذر زمان کالیبره و یا تعمیر کرد.

 • اثر بخشی دستگاه لیزر

بیشتر دستگاه های لیزر ال پی ال که برای استفاده شخصی و در منزل طراحی می شوند توانایی ارائه میزان گرمای لازم جهت نابود کردن پیاز موها به شکل دائمی را ندارند. انرژی تولیدی این دستگاه ها فقط برای ایجاد آسیب محدود و کوتاه مدت به موهای بدن کافی است و موهای تیره و ضخیم را باریک تر می کند. با این حال، این موهای باریک و ضعیف شده دیگر در مراحل درمانی بعدی واکنش خوبی به لیزر نشان نمی دهند و در نتیجه حذف دائمی آن ها اتفاق نمی افتد.

 • عوارض و تاثیرات جانبی لیزر

مواردی مانند التهاب پوست، قرمزی، خارش و … به عنوان تاثیرات جانبی لیزر دیده شده اند. این نشانه ها اصلا خطرناک نخواهند بود و معمولا چند ساعت تا چند روز بعد از لیزر از بین خواهند رفت. مواردی مانند شکستگی مو، بی رنگ یا خاکستری شدن مو نیز پس از استفاده از لیزر دیده شده اند که بسیار نادر و با احتمال پایین هستند. در نمونه های بسیار بسیار کمیاب نیز لیزر باعث بیشتر شدن رشد موهای زائد شده است!
به طور کلی با رعایت بهداشت می توان اکثر این تاثیرات را از بین برد و کنترل کرد.

مزایا دستگاه لیزر خانگی

 1. راحت
 2. انعطاف پذیر
 3. اختصاصی
 4. کاهش درد احساس شده
 5. کاهش مو در طولانی مدت
قیمت دستگاه لیزر خانگی موهای زائد

قیمت دستگاه لیزر خانگی

قیمت دستگاه بر اساس برند ، عملکرد و چندکاره بودن دستگاه متفاوت می باشد همچنین برخی از دستگاه های لیزر موهای زائد دارای ماساژور هستند که اگر خواهان این قابلیت باشید باید هزینه بیشتری بپردازید.

 

سخن آخر

در هنگام خرید یک دستگاه لیزر خانگی توجه کنید که آیا آن دستگاه با رنگ پوست و جنس و رنگ موهای شما سازگار هست یا خیر! با توجه به این موضوع می توانید انتخابی درست را انجام دهید و در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواهتان برسید. توجه داشته باشید که برای موهای روشن تر و نازک تر کمی بیشتر طول می کشد تا نتیجه قابل قبول حاصل شود.

سوالات متداول

عمر دستگاه لیزر خانگی چقدر است؟

تعطول عمر دستگاه به شرایط و نحوه استفاده و نگهداری بستگی دارد. موارد زیر طول عمر دستگاه را بالا می برد

 • تنظیمات دستگاه
 • حداکثر توان خروجی
 • استفاده از ایزالاتورهای سیگنال

آیا دستگاه لیزر خانگی خوبه؟

در واقع، نمی توان به این پرسش، پاسخ مناسبی داد. علت این است که باید در درجه نخست از اثرگذاری این دستگاه برای بدن اطمینان حاصل کنید. اگر وسیله برای تان مؤثر نباشد و موهای زائدتان را از بین نبرد، ضرر خواهید کرد پس قبل از خرید، به همه ی موارد ذکر شده در مقاله توجه داشته باشید

لیزر خانگی موهای زائد با لیزر در کلینیک چه تفاوتی دارد؟

با بررسی معایب و مزایا میتوان به این نتیجه رسید که لیزر کلینیکی درمقایسه با لیزر خانگی گزینه بهتری است زیرا این نوع لیزر با نظارت کامل پزشک و فرد متخصص دراین کار انجام می شود و احتمال بروز خطر و آسیب برای افراد کاهش پیدا می کند و نتیجه حاصل از لیزر موهای زائد برای افراد رضایت بخش تر می شود.

چگونه دستگاه لیزر خانگی مناسبی خریداری کنیم؟

باتوجه به موارد گفته شده دستگاهی که مناسب با نیاز شما است از مراکز معتبر و مشورت با پزشک و متخصص خریداری کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا