مقالات مرتبط با خدمات مو و ابرو

چطور بر اساس فرم چهره مدل ابروی مناسب خود را پیدا کنیم؟

انتخاب مدل ابرو مناسب، یکی از دغدغه های مشترک خانم ها برای ایجاد تعادل در چهره است. ابروها می‌توانند روی ظاهر و حالت چهره شما و حتی تصوری که دیگران از شما پیدا می‌ کنند تأثیر بگذارند، پس با پیدا کردن فرم ابرویی که مناسب چهره شما باشد می‌ توانید به ظاهر خود تعادل ببخشید. ابرو نقش مهمی در نمای چهره دارد و می توانند تغییر زیادی در آن ایجاد کنند. ابروها می توانند روی ظاهر و حالت چهره شما و حتی تصوری که دیگران از شما پیدا می کنند تأثیر بگذارند،

پس با پیدا کردن فرم ابرویی که مناسب چهره شما باشد می توانید به ظاهر خود تعادل بخشید. در ادامه می خواهیم ببینیم برای هر فرم چهره ای چه مدل ابرو یی مناسب است.

انواع فرم چهره

 

فرم چهره و انتخاب مدل ابرو
انتخاب مدل ابرو بر اساس فرم چهره

اولین چیزی که باید بدانید این است که ۶ نوع فرم چهره ی مختلف وجود دارد. برای ایجاد هماهنگی در چهره، شما باید بدانید فرم چهره تان چه نوعی است. پس اول فرم چهره تان را پیدا کنید، سپس ببینید که چه مدل ابرویی مناسب شما است.

چهره های بیضی

 

انتخاب مدل ابرو برای چهره ی بیضی
چهره های بیضی و مدل ابروی مناسب

اول ببینیم چهره های بیضی چه ویژگی هایی دارند. در چهره های بیضی پیشانی پهن تر از چانه است، گونه ها برجسته اند و چانه باریک است. اگر فرم چهره تان بیضی است، بهترین مدل ابرو برای شما ابرویی است که اندکی زاویه دار باشد. یعنی ابرو باید صاف به سمت بالا برود و سپس با قوس مختصری به سمت پایین بیاید. دقت داشته باشید که قوس ابرو نباید خیلی زیاد باشد، در غیر اینصورت چهره تان شکل نامتقارنی پیدا می کند.

چهره های گرد

 

انتخاب مدل ابرو و چهره ی گرد
چهره های گرد و مدل ابروی مناسب

چنین چهره هایی طول و عرض تقریباً یکسان و پیشانی پهنی دارند. اگر چهره تان گرد است، انتخاب مدل ابرو شما باید قوس دار باشند. یعنی ابرو باید از ابتدا تا وسط به سمت بالا برود و سپس به سمت پایین بیاید. ابروهای قوس دار به کشیده تر دیده شدن چهره ی شما کمک می کنند. از آنجایی که هدف این است که از گردی چهره ی شما کاسته شود، ابروهای شما نه باید خیلی منحنی باشند و نه خیلی صاف.

چهره های کشیده

 

انتخاب مدل ابرو و چهره های کشیده
چهره های کشیده و مدل مناسب ابرو

در چهره های کشیده، پهنای پیشانی، استخوان گونه و فک تقریباً به یک اندازه بوده و چانه باریک است. اگر چهره تان کشیده است، بهترین مدل ابرو برای شما ابروی صاف است. خطوط صاف افقی کمک می کنند چهره ی شما کوتاه تر به نظر برسد و در نتیجه شکل متعادل تری پیدا کند. برای این منظور، سعی کنید با حفظ شکل اصلی ابرو، دم آن را تا حد ممکن صاف بکشید.

انتخاب مدل ابرو زاویه دار برای چهره ی شما مناسب نیستند چون خطوط صاف رو به بالا، به جای آنکه به چهره ی شما تعادل بخشند، آن را کشیده تر از آنچه که هست نشان می دهند. پس سعی کنید از این مدل ابرو دوری کنید.

چهره های مربعی

 

انتخاب مدل ابرو و چهره های مربعی
چهره های مربعی و مدل مناسب ابرو

در چهره های مربعی پهنای پیشانی، استخوان گونه و فک تقریباً به یک اندازه است. زاویه دار بودن فک مشهودترین ویژگی چهره های مربعی است. اگر چهره تان مربعی است، توصیه می شود برای انتخاب مدل ابرو ابرویتان قوس دار باشد تا زاویه دار بودن فک تان که پررنگ ترین ویژگی چهره ی شما است را تعدیل کند.

برای این منظور، با حفظ فرم اصلی ابرو، شکلی قوس دار به آن دهید اما نه انحنای قوس باید زیاد باشد نه ارتفاع آن. اگر قوس ابرو خیلی زیاد باشد، این مسأله باعث می شود خصوصیات چهره تان شکل برجسته تری پیدا کنند و بیشتر به چشم بیایند، که این خلاف هدفی است که به دنبالش هستیم.

چهره های قلبی شکل

 

"انتخاب

این چهره ها شبیه چهره های بیضی هستند، با این تفاوت که در چهره های قلبی چانه نوک تیز است. اگر چهره تان قلبی شکل است، بهترین مدل ابرو برای شما ابروی قوس دار است. چون ظاهری طبیعی به چهره ی شما می دهد که هم ملایم است و هم زنانه. کشیدن ابروی قوس دار بسیار ساده است؛ کافی است به شکل طبیعی ابرویتان یک قوس ملایم دهید. قوس ابرو نباید خیلی زیاد باشد، چون هدف ما این است که به چهره ی شما ظرافت دهیم. از ابروهای خیلی صاف دوری کنید چون تیزی چانه ی شما را تعدیل نمی کنند.

چهره های لوزی شکل

این فرم چهره به اندازه ی بقیه ی فرم ها متداول نیست. چهره های لوزی شکل بسیار زاویه دار هستند و پیشانی کوتاهی دارند. در این فرم چهره قسمت شقیقه بیشترین پهنا را دارد. اگر چهره تان لوزی شکل است، بهترین انتخاب مدل ابرو برای شما، ابروی قوس دار است. چون کمک می کند زاویه های چهره تان را تعدیل کنید و کاری می کند که چهره تان متقارن به نظر برسد. برای کشیدن ابروی قوس دار، با حفظ شکل اصلی ابرو، قوسی تا حد ممکن ملایم به آن دهید.

از قوس دادن بیش از اندازه به ابرو خودداری کنید. چون خصوصیات چهره شما به خودی خود برجسته و چشمگیر هستند، پس باید سعی کنید به آن ها تعادل بخشید.

سخن آخر

بازهم فراموش نکنید کـه راز داشتن صورتی زیبا در هماهنگی اجزای صورت اسـت. درست اسـت کـه مدل ابرو تاثیر زیادی در جذابیت ظاهری خانم‌ها دارد و اهمیت دادن بـه این موضوع اصلا عیبی ندارد، ولی باید توجه داشته باشید کـه هر انچه مد می شود بر صورت همه ی زیبا بنظر نمی آید. بهتر اسـت انتخاب مدل ابرو مناسب با اجزای صورت باشد.

پس اگر از ابرو‌هاي خود راضی هستید و چهره‌اي زیبا و بی نقص دارید نیازی نیست حتماً بـه جدید ترین مدل ابرو اهمیت دهید.

همچنین بدانید ابرو‌هاي پر خیلی خوش حالت هستند، اما ابرو‌هاي ژولیده باعث می شود کـه چشم‌های شـما ریزتر بنظر آیند. انچه مد می شود بر روی صورت همه ی‌ي افراد زیبا نیست. پس فقط کافیست ابعاد و فرم صورت خود را بشناسید تا با انتخاب درست فرم و حالت ابرو چهره‌ای زیبا داشته باشید. درضمن رنگ مو با رنگ ابرو باید هارمونی داشته باشد. از انتخاب رنگ‌های متفاوت خودداری کنید.

هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا