مقالات مرتبط با مکمل های خوراکی

کپسول هیالورونیک اسید و مزیت های آن

کپسول های هیالورونیک اسید مای ویتامینز یک منبع بسیار غنی، خالص و قوی از مولکول های نگهدارنده رطوبت در پوست هستند. به طور طبیعی این ماده در بافت های پیوندی مانند مفاصل، عضلات، پوست و حتی داخل چشم وجود دارد. هیالورونیک اسید می تواند هزار برابر وزن خود آب ذخیره کند.

کپسول هیالورونیک اسید و استفاده از آن
کپسول هیالورونیک اسید و استفاده از آن

دلیل استفاده از کپسول های هیالورونیک اسید

اسید هیالورونیک را تقریبا در همه سلول های بدن می توان یافت. این ماده برای حفظ رطوبت از مولکول های آب استفاده می کند. اگر چه بدن می تواند به طور مستقل این ماده را تولید کند اما گذشت زمان بر میزان تولید آن تاثیر می گذارد و مدام در حال کمتر شدن هستند. مکمل ها می توانند به بازیابی مقدار تولید آن در بدن کمک زیادی کنند. این کپسول ها با یک فرمولاسیون قدرتمند و ماهرانه سطح هیالورونیک پوست و بدن را در حالت طبیعی نگه می دارد و مانع از کمبود آن می شود.

چه محصولی را همراه با هیالورونیک اسید باید مصرف کرد

با افزایش سن و شروع روند پیری پوست به جز هیالورونیک اسید ماده دیگری نیز دیگر در بدن تولید نمی شود و آن کلاژن است. جوانی، شادابی و شفافیت پوست وابسته به این دو فاکتور مهم (هیالورونیک و کلاژن) می باشد. با مصرف مکمل های هیالورونیک و کوکونات کلاژن(که در مقالات بعدی بصورت تخصصی برای شما توضیح خواهیم داد) معجزه را برای پوست خود به ارمغان بیاورید.

تاثیر بر سلامت مفاصل و استخوان ها

علاوه بر پوست، این ماده شگفت انگیز می تواند سلامت مفاصل و استخوان را نیز تامین کند و تا حدودی باعث پیشگیری دردهای آرتروزی می شود.

نحوه اثر گذاری

از بین تحقیقات و مطالعات انجام شده در بین افرادی که از این محصول استفاده کرده اند نتیجه و اثرگذاری شگفت انگیز آن را بعد از سه هفته اعلام کردند. علاوه بر جوانسازی، رفع خشکی پوست و درمان آکنه را نیز به همراه داشته است.

 نحوه ی اثر گذاری کپسول هیالورونیک اسید
نحوه ی اثر گذاری کپسول هیالورونیک اسید

ترکیبات هیالورونیک اسید برند مای ویتامینز (MyVitamins)

هیالورونیک اسید، سلولز میکروکریستالی، دی کلسیم فسفات، منیزیم، سیلیکا

منیزم

منیزیم، ماده معدنی است که کمبود آن در بدن می تواند به پوست و مو آسیب جدی برساند. همچنین استفاده از مکمل هایی که حاوی منیزیم هستند علاوه بر درمان جوش های ملتهب و بهبود کیفیت بافت پوست، برای تقویت رشد موها نیز نقش بسزایی دارند.

سیلیکا

سیلیکا یا سیلیس مانند هیالورونیک اسید به طور طبیعی در استخوان ها، مفاصل، چشم ها و پوست بدن وجود دارد و تولید می شود. اثرگذاری سیلیس بعد از مصرف آن در طولانی مدت مشخص می شود. سیلیکا می تواند پوست را شفاف، نرم و انعطاف پذیر نماید.

نحوه مصرف کپسول هیالورونیک اسید

میزان مصرف آن یک عدد کپسول در روز است. دوز این کپسول به گونه ای اندازه گیری و تعیین شده است که همین میزان کافی است و نباید سرخود تعداد و یا فاصله زمانی بین آن ها را تغییر دهید. این نکته را فراموش نکنید که مکمل ها و ویتامین ها به هیچ عنوان جایگزین مواد غذایی نیستند. حتما در جای خشک، خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری کنید.

کپسول هیالورونیک اسید و نحوه مصرف
نحوه ی مصرف کپسول هیالورونیک اسید

فواید اسید هیالورونیک برای صورت و بدن

اسید هیالورونیک hyaluronic acid  قندی است که به طور طبیعی در بدن، از جمله پوست، چشم ها و مفاصل، تولید می شود و وجود دارد. عملکرد اصلی اسید هیالورونیک تأمین رطوبت در این نواحی از بدن است. اسید هیالورونیک نقش مهمی در تامین رطوبت پوست دارد. با افزایش سن، رطوبت پوست افراد کاهش می یابد، بنابراین برخی ترجیح می دهند اسید هیالورونیک مکمل مصرف کنند. این مکمل می تواند به صورت مکمل های خوراکی، کرم های موضعی، سرم یا حتی تزریق باشد.

آب رسانی به پوست

بسیاری از افراد برای آبرسانی به پوست خود از اسید هیالورونیک استفاده می کنند. افراد می توانند هیالورونیک اسید را به عنوان مکمل مصرف کنند، یا می توانند آن را به صورت موضعی به عنوان کرم استفاده کنند. اسید هیالورونیک می تواند رطوبت پوست را افزایش دهد و کیفیت زندگی را برای افرادی که پوست خشک دارند بهبود بخشد.

در یک مطالعه در سال 2014 شرکت کنندگان زن از اسید هیالورونیک موضعی به عنوان لوسیون، سرم و کرم استفاده کردند. نتایج مطالعه پس از 8 هفته نشان داد که استفاده از انواع مختلف این ماده، افزایش میزان آبرسانی به پوست را تا 96٪ به دنبال دارد .

کمک به بهبود

اسید هیالورونیک به پوست کمک می کند تا رطوبت خود را حفظ کند و کمک زیادی به روند بازسازی بافت در ترمیم زخم ها می کند. یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که استفاده از اسید هیالورونیک برای بهبود زخم ها می تواند به تسکین التهاب و ترمیم بافت ها نیز کمک کند.

بافت پوست را صاف می کند

وقتی فردی تغییراتی را در پوست خود تجربه می کند، ممکن است این تغییر تأثیر روانی اجتماعی بر او داشته باشد. این شرایط می تواند در طی روند پیری رخ دهد. محققان به این نتیجه رسیده اند که اسید هیالورونیک می تواند به کاهش زبری پوست فرد و افزایش کشسانی پوست کمک کند.

فواید اثرگذاری کپسول هیالورونیک اسید
فواید اثرگذاری کپسول هیالورونیک اسید

ضد پیری پوست

حدود 50٪ هیالورونیک اسید کل بدن در پوست وجود دارد. تغییر در این مقدار، احتمالاً به دلیل اشعه ماورا بنفش، می تواند منجر به ایجاد چین و چروک شود. اسید هیالورونیک می تواند به طور قابل توجهی از عمق چین و چروک ها کاسته و سفتی و کشسانی پوست را افزایش دهد.

در یک مطالعه در سال 2014 بر روی زنان، هیالورونیک اسید به صورت موضعی، دوبار در روز، به مدت 8 هفته استفاده گردید . این مطالعه در مقایسه با شرکت کنندگانی که از این اسید استفاده نکرده اند، کاهش 40 درصدی در عمق چین و چروک ها و افزایش تا 55٪ در سفتی و کشش پوست را گزارش کرده است.

تسکین دهنده در مفاصل

فرد می تواند برای کمک به روان شدن مفاصل، آمپول اسید هیالورونیک بزند. این ماده درمانی ترکیبی برای افراد مبتلا به آرتروز است که درد و التهاب مفصلی را تجربه می کنند. این مطالعه نشان داد که ترکیب اسید هیالورونیک با داروهایی که برای درمان این علائم استفاده می شود، مانند داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی یا کورتیکواستروئیدها، می تواند تأثیر موثر این روش های درمانی را افزایش دهد.

کاهش درماتیت

اسید هیالورونیک می تواند به بهبود علائم اگزما کمک کند. شرکت کنندگان در یک مطالعه در سال 2011 دریافتند که استفاده از اسید هیالورونیک به شکل کرم خوشایندتر است و اگزمای بیماران را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

مقابله با بیماری لثه

یکی از بررسی های سیستماتیک در سال 2016 نشان داد که اسید هیالورونیک موضعی ممکن است نقشی محوری در مراقبت های بعد از عمل برای افرادی که تحت عمل دندانپزشکی قرار دارند، داشته باشد. اسید هیالورونیک می تواند به بهبود زخم کمک کند. همچنین می تواند تأثیرات مثبتی بر روی افراد مبتلا به بیماری های لثه و زخم های دهان بگذارد.

کاهش ریفلاکس معده

ریفلاکس معده GERD یک بیماری شایع است که علائمی مانند ریفلاکس اسید و سوزش معده را ایجاد می کند. یک منبع معتبر در سال 2017 دریافت که مکمل های اسید هیالورونیک همراه با سرکوب اسید به بهبود علائم افراد مبتلا به رفلاکس غیر فرسایشی، نوعی GERD کمک می کند.

تسکین خشکی چشم

چشم ها حاوی غلظت بالایی از اسید هیالورونیک هستند. بنابراین، قطره های چشمی حاوی اسید هیالورونیک می تواند به درمان علائم خشکی چشم کمک کند. یک مطالعه نشان داد که مصرف ترکیبی از اسید هیالورونیک خوراکی و موضعی علائم خشکی چشم را در شرکت کنندگان کاهش می دهد.

درمان خشکی واژن

خشکی واژن اغلب زنان بعد از یائسگی را تحت تأثیر قرار می دهد. این شرایط می تواند کیفیت زندگی فرد را تحت تأثیر خود قرار دهد. یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که ترکیبی از کرم هیالورونیک اسید و یک کرم استروژن به کاهش علائم خشکی واژن کمک می کند.

محققان همچنین متذکر شدند که اسید هیالورونیک موثر تر از کرم استروژن میباشد. بنابراین افرادی که نمی توانند از درمان هورمونی مانند کرم استروژن استفاده کنند، می توانند از اسید هیالورونیک به تنهایی برای تسکین علائم استفاده کنند.

جلوگیری از درد مثانه

برخی شواهد نشان می دهد که ورود اسید هیالورونیک به مثانه از طریق لوله ممکن است به تخفیف برخی از علائم سندرم مثانه دردناک کمک کند. با این حال، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد آیا مکمل های خوراکی به اندازه کافی اسید هیالورونیک در مثانه تولید می کنند تا بر آنها تأثیر بگذارد.

کپسول هیالورونیک اسید و اثر ضد پیری
اثر ضد پیری پوست کپسول هیالورونیک اسید

سخن آخر

استفاده از مکمل های اسید هیالورونیک یا محصولات موضعی می تواند به افراد در حفظ ظاهر جوان کمک کرده و بسیاری از علائم پیری را برطرف کند. با این حال، می تواند به درمان برخی از شرایط پزشکی مانند خشکی واژن یا درد مفاصل نیز کمک کند.

افراد باید قبل از مصرف مکمل ها با یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنند. آنها باید اطمینان حاصل کنند که هر تأمین کننده هیالورونیک اسید تزریقی در ارگانهای حاکم مناسب ثبت نام کرده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا