مقالات مرتبط با تزریق ژل

ژل آیدیا (IDEA)؛ مزایا و معایب + ماندگاری

مناسب برای افزایش حجم به خصوص در ناحیه چانه و گونه

در طول سالیان بسیار، انسان همواره به زیبایی خود اهمیت داده و آنرا به عنوان جلوه ای از شخصیت خود، نمایش داده است. در این میان پوست و به ویژه صورت، همیشه به عنوان مهم ترین و شاخص ترین نقطه عرضه زیبایی در افراد مطرح بوده است. بدیهی است که با گذشت زمان و افزایش سن، شاهد ظهور چین وچروک و نیز خطوط اخم، خنده و … بر روی صورت خواهیم بود. اما پیشرفت تکنولوژی و توسعه امکانات در دنیای جدید کنونی، راهکارهای ساده ای برای رفع این مشکلات ارائه کرده است. یکی از متداول ترین راهکارهای بازگرداندن زیبایی و جوانی به چهره، تزریق ژل می باشد. تزریق ژل علاوه بر برطرف کردن چین و چروک، در حجم دهی و زاویه سازی صورت نیز نقش مهمی ایفا می کند. در میان انواع ژل های موجود در بازار، ژل آیدیا به دلیل کیفیت بالای خود، از محبوبیت بالایی در بین مصرف کنندگان برخوردار است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ژل IDEA و خواص و کاربردهای آن بپردازیم.

ژل آیدیا چیست؟

ژل آیدیا یک محصول جوان سازی و زیبایی است که جزء تولیدات برتر کمپانی Regenyal ایتالیا می باشد. با تزریق این ژل می توان تا حدود زیادی جوانی از دست رفته را به پوست بازگردانده و خطوط آن را ترمیم کرد. هدف اصلی مراجعه کنندگان از تزریق ژل آیدیا، افزایش حجم در ناحیه لب، گونه، زیر چشم و زاویه سازی فک و صورت است. ماده اصلی سازنده این ژل، اسید هیالورونیک است. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که به انعطاف پذیری پوست کمک کرده و تولید کلاژن را نیز افزایش می دهد. به این سبب است که تزریق ژل IDEA علاوه بر حجم دهی محل تزریق، به ترمیم بافت آسیب دیده و مشکل دار نیز کمک شایانی می کند. اسید هیالورونیک در حالت طبیعی در بدن انسان نیز تولید می شود؛ بنابراین با بدن سازگار بوده و مدتی پس از تزریق، بخشی از آن جذب می¬شود. لذا جهت دست یابی به بهترین نتایج بایستی تزریق ژل آیدیا را در فواصل زمانی منظم تجدید کرد.

کاربرد ژل آیدیا چیست؟

همان گونه که پیش تر نیز گفته شد، ژل آیدیا نوعی ژل طبیعی است که جهت رفع ایرادات پوستی به ویژه در ناحیه صورت مورد استفاده قرار می گیرد. تولید این ماده بر پایه اسید طبیعی هیالورونیک صورت می گیرد و محصول فاقد ناخالصی، پروتئین و نیز اسیدهای نوکلئیک است.

کاربرد های ژل آیدیا
کاربرد های ژل آیدیا

از جمله کاربردهای ژل IDEA می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود شرایط انعطاف پذیری پوست
 • کمک به هیدراته کردن و افزایش آب رسانی پوست صورت
 •  افزایش حجم در نواحی مختلف پوست و مخصوصاً در صورت
 •  حذف چین و چروک و خطوط عمیق
 •  افزایش استحکام پوست و کمک به ترمیم بخش های آسیب دیده
 • پرکردن بافت های مشکل دار
 • زاویه سازی در ناحیه فک و صورت
 • کمک به رفع ایرادات سطحی بینی و بهبود شکل ظاهری آن
 • افزایش حجم و تغییر شکل لب ها

انواع ژل IDEA

ژل آیدیا محصولی است که در راستای رفع عیوب پوستی و زیباسازی آن تولید شده است. در حال حاضر این محصول ایتالیایی در انواع مختلفی تولید و عرضه می شود. تمامی این گونه های ژل، از لحاظ زیستی با بدن سازگار بوده و فاقد مواد مضر و حساسیت زا هستند. در عین حال، دارای خاصیت ها و کاربردهای متفاوتی هستند. از مهم ترین انواع ژل IDEA می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ژل آیدیا لیپس

ژل آیدیا لیپس نوعی ژل IDEA است که اغلب برای مواردی همچون حجیم سازی و برجسته کردن لب و کانتورینگ آن مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، از ژل آیدیا لیپس جهت اصلاح زاویه های صورت و از بین بردن خطوط اخم و لبخند نیز استفاده می شود. این محصول در اثر تخمیر باکتریایی و طی فرایندهای پیوند متقاطع طولانی و تحت دماهای پایین تولید می گردد. محتوای آن عاری از هرگونه ترکیبات حساسیت زا بوده و به صورت تک فاز می باشد. این ماده به لایه میانی پوست تزریق شده و به حالت یکنواخت در محل تزریق پخش می شود. ماندگاری این محصول در حدود شش ماه است.

انواع ژل های idea
انواع فیلرهای idea

 

 ژل رژینال آیدیا

ژل رژینال آیدیا نیز یکی دیگر از محصولات معتبر و کاربردی برند آیدیا است. مبنای ساخت این محصول بر پایه هیالورونیک اسید می باشد. از این ژل جهت حذف خطوط ظریف یا عمیق اخم و لبخند و نیز جلوگیری از شل شدن و افتادگی پوست استفاده می شود. این محصول به علت دارا بودن مواد طبیعی به ترمیم بافت های آسیب دیده و بهبود استحکام آنها نیز کمک شایانی می کند. سوزن متداول جهت تزریق این نوع ژل اغلب از نوع 27G است.

 ژل سوپر آیدیا

ژل سوپر آیدیا محصولی دیگر از سری ژل های آیدیا است. این محصول اغلب جهت زاویه سازی فک و صورت، رفع خطوط اخم و پیشانی و نیز حجم دهی به گونه مورد استفاده قرار می گیرد. ویسکوزیته این نوع ژل نسبتاً زیاد بوده و لذا باید از سرنگ های 25 Gو کانولای سایز 13 میلی متر جهت تزریق آن استفاده شود. ژل سوپر آیدیا در عمق لایه درم تزریق شده و بنابراین کارایی زیادی در حجم دهی و برطرف کردن افتادگی پوست دارد. این محصول جهت اصلاح شکل بینی و ترمیم سطحی فرم آن نیز کاربرد دارد.

 ژل آیدیا بیو اکسپندر

ژل آیدیا بیو اکسپندر نیز محصول پرکاربرد دیگری از برند آیدیا است. این نوع ژل اغلب برای مواردی مانند حجم سازی در ناحیه چانه و گونه و نیز رفع خطوط خنده مورد استفاده قرار می گیرد. آیدیا بیو اکسپندر محصولی با منشأ طبیعی است که بایستی به عمق لایه زیر پوست تزریق شود. عملکرد اصلی این ژل در راستای افزایش آب رسانی و انعطاف پذیری پوست بوده و ماندگاری آن در حدود 8 الی 12 ماه متغیر است.

ژل آرمونیا آیدیا

آمونیا آیدیا دسته ای از محصولات برند آیدیا است که علاوه بر مصارف زیبایی، در حوزه درمانی نیز کاربرد دارد. مواردی همچون رفع مشکلات ظاهری دستگاه تناسلی بانوان و آقایان و کمک به درمان بی میلی جنسی، از کاربردهای مهم این ماده است. ژل آمونیا آیدیا پس از تزریق به دلیل داشتن ویسکوزیته مناسب، به خوبی در داخل بافت جای گرفته و ظاهری طبیعی به آن می بخشد.

مزایای استفاده از ژل IDEA

همان گونه که پیش تر نیز گفته شد، یکی از روش های آسان و کم عارضه جهت جوان سازی و زیبایی پوست به ویژه در ناحیه صورت، بهره گیری از روش تزریق ژل است. این روش اغلب درد زیادی را متوجه فرد نکرده و نتایجی طبیعی و ماندگار به دنبال خواهد داشت. علاوه بر این، تولید ماده بر پایه مواد طبیعی و مفیدی از قبیل هیالورونیک اسید، سبب کاهش عوارض و بهبود عملکرد این ماده در بدن می گردد. آثار و نتایج ناشی از تزریق این ژل در همان جلسات اول نیز قابل مشاهده بوده و ماندگاری آن می تواند تا 18 ماه نیز باشد. به دلیل سازگاری محتویات این ژل با بدن انسان، معمولاً قبل از تزریق نیازی به تست آلرژی ندارد.

مزایای استفاده از ژل IDEA
مزایای استفاده از ژل IDEA

عوارض تزریق ژل آیدیا

ژل آیدیا به علت بهره گیری از مواد طبیعی و سازگار با بدن، اغلب هیچ گونه عارضه و حساسیتی برای فرد ایجاد نمی کند. چرا که این مواد اغلب به طور طبیعی در داخل بدن یافت می شوند و لذا بدن مقاومتی در پذیرش آن ها از خود نشان نمی دهد. اهمیت این مسئله تا جایی است که گفته می شود تزریق این ژل برای افرادی با سابقه حساسیت به مواد غذایی نیز بی خطر است.

با این حال گاهی اوقات مواردی به عنوان عوارض جانبی ناشی از تزریق ژل مطرح می شوند. البته ظهور اغلب این موارد طبیعی است. این موارد عبارت اند از:

 •  ایجاد قرمزی در ناحیه تزریق ژل
 • مشاهده کبودی در محل تزریق؛ این مورد طبیعی است. هرچند با به کارگیری میکرو کانوله ها، بروز این نوع عارضه نیز بسیار کاهش یافته است.
 • نامتقارن بودن طرفین صورت
 • تجمع ژل تزریق شده در یک ناحیه زیر پوست و سفت شدن آن؛ این مسئله با انجام ماساژ قابل رفع است. در غیر این صورت می توان از آنزیم های خصوص جهت رفع گرفتگی ها استفاده کرد.
 • حرکت ژل در منطقه تزریق
 • آسیب جدی به بافت
عوارض تزریق ژل آیدیا
عوارض تزریق فیلر آیدیا

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل آیدیا

تزریق ژل جزء عمل های سرپایی محسوب می¬شود و مراقبت چندانی نیاز ندارد. با این حال جهت دست یابی به بهترین نتیجه و اجتناب از بروز هرگونه عوارض ناخواسته، رعایت چند نکته قبل و بعد از تزریق توصیه می شود. از جمله نکات مراقبتی که باید قبل از تزریق به آنها توجه داشت، می توان موارد زیر را نام برد:

• یک هفته قبل از تزریق از مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید.

• در صورتی که مستعد تبخال هستید، با مشورت پزشک از ده روز قبل از تزریق، مصرف داروهای ضد ویروس را آغاز کنید.

• قبل از تزریق تمامی مواد آرایشی را از پوست خود پاک کنید.

• جهت پیش گیری از ابتلا به هرگونه عفونتی، از شش روز قبل مصرف داروهای آنتی بیوتیک را آغاز کنید.

• از یک هفته قبل از تزریق مصرف مواد غذایی آلرژی زا را ترک کنید.

• مصرف داروهای خانواده پروفن را از ده روز قبل از تزریق متوقف کنید.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر آیدیا
مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر آیدیا

مراقبت های بعد از تزریق ژل آیدیا نیز به طور عمده شامل موارد زیر می باشند:

 • در صورت بروز هرگونه درد و ناراحتی، از داروهای مسکن سبک مانند استامینوفن استفاده کنید.
 • تورم و کبودی احتمالی را می توان با استفاده از کمپرس سرد برطرف کرد.
 • در صورت بروز هرگونه جوش یا زخم در محل تزریق، به پزشک خود مراجعه کنید.
 • مصرف نوشیدنی های الکلی تا دو هفته پس از تزریق ژل آیدیا ممنوع است.
 • ناحیه تزریق را ماساژ ندهید و دستکاری نکنید.
 • تا حدود 5 روز از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید اجتناب کنید.
 • مصرف مواد غذایی آلرژی زا را تا حدود ده روز پس از تزریق متوقف کنید.
 • تا مدت بیست و چهار ساعت پس از تزریق از استحمام اجتناب کنید.
 • استفاده از سونا و دوش آب خیلی گرم تا دو هفته پس از تزریق ممنوع است.

هزینه تزریق ژل آیدیا

با توجه به محبوبیت و اثرات مطلوب ژل آیدیا، در حال حاضر کلینیک های بسیاری اقدام به استفاده از این ماده می کنند. اما هزینه تزریق این ژل در همه جا یکسان نیست. این تفاوت در قیمت ها، عمدتاً به مواردی مانند نوع ژل، عمق تزریق، غلظت هیالورونیک اسید، میزان ژل مصرفی و محل مورد تزریق بستگی دارد. علاوه بر این به دلیل وارداتی بودن ژل آیدیا، نوسانات ارزی نیز بر روی قیمت این محصول تأثیرگذار خواهد بود.

قیمت تزریق فیلر آیدیا
قیمت تزریق فیلر آیدیا

جمع بندي

در این مقاله بر آن بودیم تا شما را با خواص و کاربردهای ژل آیدیا آشنا کنیم. این ژل محصول کشور ایتالیا و یکی از محبوب ترین و باکیفیت ترین محصولات در زمینه جوان سازی و زیبایی پوست است. موارد مصرف ژل آیدیا شامل رفع چین وچروک، حجم دهی، زاویه سازی فک و صورت و … است. در صورتی که به تزریق ژل علاقه مند هستید، توصیه می کنیم از خدمات کلینیک دکتر خلیلی استفاده کنید. این مرکز با بهره گیری از کادر متخصص و نیز استفاده از لوازم به  روز و بهداشتی، خدماتی مطمئن و ایمن را با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت به شما ارائه خواهد داد.

هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا