مقالات مرتبط با تزریق ژل

چگونه با تزریق فیلر فرم چانه را اصلاح کنیم؟

تزریق فیلر به چانه روشی غیرجراحی برای فرم دهی به چانه است. مناسب بودن فرم چانه تاثیر بسیار زیادی در جذابیت و گیرایی چهره ی فرد در حالت نیم رخ دارد.از نظر زیبایی شناختی ، قسمت برجسته چانه باید کمی عقب ‌تر از لب پایین باشد. همچنین شکل چانه باید گرد و غیر مسطح باشد.

اگر  بدنبال روشی کم خطر و غیر جراحی برای فرم دهی چانه خود هستید، تزریق فیلر به چانه بهترین گزینه موجود است. اما اگر در مورد این فرآیند آگاهی کافی را ندارید، شما را به خواندن ادامه این مقاله دعوت می کنیم.

درباره تزریق فیلر به چانه

یکی از روش های زیباسازی چهره که در این دوران بسیار پرطرفدار است، تزریق فیلر به چانه است که روشی کم خطر و کم هزینه برای دستیابی به یک چانه زیبا و برجسته در کوتاه ترین زمان می باشد. از آنجاییکه هیارولونیکد اسیدی که در این پرکننده ترکیبی موجود است، به طور طبیعی در مفاصل، چشم ها، پوست و قسمت‌ های مختلف بدن شما وجود دارد، بنابراین این یک روش کاملا ایمن و بدون عوارض است که می تواند به حالت اولیه بازگشته و در بدن به طور طبیعی تجزیه و جذب می شود.

این روش غیر جراحی به تغییر شکل، تغییر موقعیت و اصلاح فرم چانه کمک کرده تا باعث جذاب تر و طبیعی تر شدن چهره می شود.

 

اصلاح فرم چانه با تزریق فیلر
اصلاح فرم چانه با تزریق فیلر

 

مزایای تزریق فیلر به چانه

برجسته سازی چانه با استفاده از این روش دارای مزایای بسیاری است و نسبت به روش معمول حجیم کردن چانه با پروتزها مزیت ‌های مهم تری ارائه می دهد:

 1. ایمنی بالا و عوارض کم
 2. دارای دوره نقاهت بسیار کوتاه
 3. برگشت پذیر(در صورت عدم رضایت متقاضی می توان آن را به حالت اولیه برگرداند)
 4. کانتور چانه دقیق و قابل تنظیم
 5. ظاهر و نتایج طبیعی و زیبا
 6. هزینه کمتر

 

مناسب ترین افرا برای تزریق

افرادی که:

 • ظاهر چانه آن ها ظاهری نامناسب و نامتقارن دارد و بدنبال اصلاح فرم چانه خود هستند
 • دارای چین و چروک در اطراف چانه خود بوده و قصد از بین بردن آن ها را دارند
 • چانه ای کوچک و ضعیف دارند
 • از نظر سلامتی جسمی در وضعیت خوبی قرار داشته باشند
 • برای زیبایی خود اهمیت بسیار زیادی قائل باشند

اهداف مورد نظر برای تزریق فیر به چانه

ژل های پوستی باعث افزایش و بهبود موارد زیر می شوند:

 1. قرینگی چانه
 2. اندازه چانه
 3. طول چانه
 4. برجستگی چانه: برخی از متقاضیان دارای چانه ای با عقب رفتگی هستند. این عقب رفتگی در نمای جانبی صورت آن ها بهتر قابل مشاهده است. با استفاده از فیلرهای پوستی می توان چانه ای خوش فرم و برجسته برای متقاضی به وجود آورد.
 5. شکل چانه: ممکن است فرد متقاضی تمایل به داشتن چانه ای با عرض بیشتر، طول بیشتر، زاویه بیشتر یا کمتر باشد. یا از داشتن چانه ای تیز ناراضی است. تمامی این مشکلات با تزریق فیلر به چانه قابل رفع هستند.

 

تزریق فیلر به چانه به منظور اصلاح فرم
تزریق فیلر به چانه به منظور اصلاح فرم

 

نحوه تزریق فیلر به چانه

قبل از شروع تزریق، پزشک اجزای صورت بیمار را بررسی می کند تا بتواند هزینه و مقدار ژل مورد نیاز را به ‌صورت تقریبی تخمین بزند. قبل از تزریق برای کاهش درد احتمالی، از مواد بی‌ حس‌کننده موضعی استفاده می‌ شود. سپس پزشک نواحی مورد نیاز برای تزریق را مشخص کرده و با ضدعفونی و پاکسازی کردن آن نقاط توسط مواد آنتی ‌بیوتیک و ضدعفونی‌ کننده، فرآیند تزریق را آغاز می کند.

مواد فیلر با نوعی سوزن بسیار نازک، به داخل پوست تزریق می شوند. برای دستیابی به نتیجه بهتر و هماهنگی بیشتر، پزشک تزریق را با مقدار کم و به تعداد بسیار انجام داده تا بتواند نتایج را دقیقا کنترل کند و به فرم مورد نظر دست پیدا کند. در پایان برای کاهش درد و التهاب نواحی تزریق شده، کمپرس های یخ بر روی چانه گذاشته می ‌شود تا از کبودی و تورم در روزهای آتی کاسته شود.

 

مراقبت های بعد از تزریق

همانطور که پیش تر اشاره شد، تزریق فیلر به چانه بسیار ایمن و کم خطر است. با این وجود، بهتر است در مورد مراقبت های بعد از آن به طور دقیق آشنا شوید تا نتایج بهتری برای شما حاصل شده و ماندگاری طولانی تری داشته باشد. این مراقبت ها بسیار ساده بوده و تنها نیاز به آگاهی و شکیبایی دارند.

 

از کمپرس های یخ در منطقه ای که تزریق صورت گرفته استفاده کنید

توجه داشته باشید که تورم و قرمزی موقتی است و طی یک الی دو روز از بین خواهد رفت. ولی برای تسریع در روند بهبودی بهتر است از کمپرس یخ استفاده کنید.

 

از انجام فعالیت های سنگینخودداری کنید

فعالیت شدید سبب بالا رفتن دمای بدن و در نتیجه تعریق شده و باعث حساس شدن پوست و کند شدن روند درمان می شود.

 

مصرف داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید

داروهای رقیق کننده خون مثل ایبوپروفن و آسپرین رقیق شدن خون، کبودی محل تزریق و حتی خونریزی از محل ورود سوزن را به همراه خواهند داشت.

 

به پشت بخوابید

به پشت خود بخوابید و سر را رو به بالا قرار دهید تا از فشار آوردن وزن بدن به ناحیه چانه جلوگیری شود.

 

ماساژ دادن قسمت های نا هموار.

احتمال جمع شدن ژل هیالورونیک اسید زیر پوست بسیار کم و نادر است. با این حال، اگر احساس کردید قسمتی از چانه دارای برامدگی است به آرامی و با انگشتان تمیز آن قسمت را ماساژ دهید.

 

مصرف آب به اندازه کافی

نوشیدن آب کافی علاوه بر اینکه باعث تسریع روند بهبودی می شود، سبب حفظ نتایج تزریق ژل نیز خواهد شد.

 

کنترل عادت های غلط

از گذاشتن دست زیر چانه یا قرار دادن چانه روی سطوح مختلف خودداری کنید زیرا باعث وارد شدن وزن سر و فشار به منطقه ای که تزریق صورت گرفته می شود.

 

مصرف دخانیات را تا چند هفته بعد از تزریق در حد امکان کاهش داده یا قطع کنید.

 

آرایش نکنید

در  ۲۴ساعت اول از آرایش کردن محل درمان خودداری کنید  تا پوست فرصت بهبودی داشته باشد.

 

تزریق فیلر و اصلاح فرم چانه
تزریق فیلر و اصلاح فرم چانه

 

آیا تزریق ژل (فیلر) به چانه عوارضی به همراه دارد؟

ژل های موقتی، نوعی پروتئین هستند که با بدن انسان سازگاری بسیاری دارند. به همین خاطر عوارضی هم بجا نمی گذارند. با این وجود، استفاده از فیلرهای پوستی ممکن است برخی عوارض جانبی موقت به دنبال داشته باشد از جمله: تورم، قرمزی و حساسیت به لمس شدن آن ناحیه. بروز این عوارض جانبی  پس از انجام تزریق کاملا طبیعی است و جای هیچگونه نگرانی نیست..

این واکنش‌ ها معمولا به سرعت پس از تزریق بروز می‌ کنند و شامل درد، ورم، قرمزی، خارش، کبودی و حساسیت به لمس در ناحیه تزریق هستند. اما معمولا شدت آن ها خفیف تا متوسط بوده و مدت کوتاهی پس از تزریق از بین خواهند رفت.

 

مدت زمان ماندگاری

ماندگاری نتیجه تزریق به نوع فیلر، ناحیه ای که تزریق انجام می شود و ویژگی جسمی بیمار بستگی دارد. بطور کلی ماندگاری ژل های تزریق شده در چانه با توجه به نوع فیلر مورد استفاده از ۶ ماه تا ۲ سال است.

 

اصلاح و شکل دهی چانه با تزریق فیلر
اصلاح و شکل دهی چانه با تزریق فیلر

 

سخن آخر

در این مقاله، آگاهی لازم برای انجام فرآیند تزریق فیلر به چانه را در اختیار شما قرار دادیم. ولی با وجود همه این توضیحات نیاز است قبل از انجام تزریق، با مشاوران تماس گرفته و نتایج مورد انتظار خود را بیان کنید تا بهترین نتیجه برای شما رغم بخورد. از شما ممنونیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا