مقالات مرتبط با تزریق ژل

اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر

رینوپلاستی نرم به معنای پر کردن ناهنجاری بینی با چربی یا ژل هیالورونیک

این روش، یک روش غیر جراحی برای اصلاح فرم است. این روش، تزریق یک ماده پر کننده (فیلر) مانند اسید هیالورونیک در زیر پوست به منظور ایجاد تغییرات موقت در ساختار بینی است. یکی از اقداماتی که امروزه متقاضیان زیادی دارد،  تزریق فیلر بینی است. فیلرها از ماده های پرکننده هستندکه کاربردهای زیادی در جراحی زیبایی دارند

تزریق فیلر اغلب در عمل های برجسته کردن گونه و لب، رفع چروک صورت و مواردی ازین قبیل استفاده می شود. یکی از کاربردهای دیگر فیلر در زیبایی، استفاده از آن برای اصلاح کردن فرم بینی است، بدون اینکه به جراحی باز نیاز باشد. زیبایی چهره، تقریبا برای همه افراد بسیار مهم است و به طور ناخودآگاه در اندیشه زیبا شدن هستند. رینوپلاستی نرم می تواند تا حدی ناهنجاری های بینی را با فیلر و بوتاکس توسط رینوپلاستی نرم اصلاح کند. افتادگی بینی حدود 20 تا 30 درصد با تزریق بوتاکس اصلاح می شود.

بینی، یکی از اصلی ترین عضوهای صورت است و تاثیر بسیار در زیبایی دارد و پیدا کردن راه حل های مناسب برای به دست آوردن زیبایی مورد نظر نیازمند آگاهی لازم است. اگر در مورد تزریق فیلر به بینی اطلاعات کافی ندارید، شما را به خواندن ادامه مقاله دعوت می کنیم.

 

تزریق فیلر بینی

روش های بدون نیاز به جراحی برای زیبایی و جوانسازی مثل هایفوتراپی، تزریق ژل، بوتاکس و سایر آن ها بیشتر مورد استقبال هستند و طبیعتا در این روش ها دوران نقاهت بیمار کمتر بوده و روند بهبودی سرعت بیشتری خواهد داشت. از دیگر مزایای این روش ها می توان به ارزان بودن و داشتن حداقل عوارض جانبی اشاره کرد. یکی از این اقدامات تزریق فیلر، برای رفق نواقص و لیفت بینی می باشد. بسیاری از متخصصین، معتقدند که بسیاری از عمل های زیبایی غیرضروری هستند و به جای آن می توان از روش راحت تر و ارزانی مثل تزریق فیلر استفاده کرد.

از کاربردهای تزریق فیلر به بینی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • ترمیم قوز روی بینی

از تزریق فیلر به بینی می توان در درمان قوز و ناهمواری های روی بینی استفاده کرد.

 • طبیعی شدن فرم بینی

فیلر به بینی حالتی طبیعی می بخشد و نواقص آن را رفع می کند.

 • ترمیم نوک بینی

با استفاده از تزریق فیلر می توان نوک بینی افتاده و بدفرم را ترمیم نمود.

 • ترمیم بینی پس از عمل جراحی

این روش برای افرادی که دارای نواقص بعد از عمل جراحی بینی می باشند، مناسب است.

 

اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر
اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر

نکات مهم در تزریق فیلر بینی

با تزریق فیلر به بینی می توان آن را خوش فرم تر و صاف تر کرد. با تزریق دقیق فیلر به بالا و پایین برآمدگی های بینی، می توان ظاهر بینی را بهبود بخشید و بینی را کاملا صاف نمود. بعلاوه با تزریق فیلر در اطراف نوک بینی، می توان به نوک بینی ظاهری باریک تر و زاویه بهتری داد. با تزریق بوتاکس نیز می توان به ماهیچه پایین برنده تیغه بینی، نوک بینی را لیفت کرد. تزریق فیلر به بینی باعث کوچک شدن بینی نمی شود. فیلر و ژل تنها در قسمت بینی انجام نمی شود و کاربردهای دیگری نیز دارد. تزریق فیلر برای رفع خط خنده و تزریق ژل زیر چشم نمونه ای از تزریقات زیبایی می باشند.

 

مزایای تزریق ژل بینی

تزریق فیلر بینی به علت غیر جراحی بودن، روشی بی خطر با دوره نقاهت کوتاه، عوارض جانبی کم و همراه با نتایج بسیار مشابه است. این روش یک عمل سرپایی است و در پنج دقیقه و بدون درد انجام می شود و تاثیر زیادی در بهبود ظاهر بینی دارد. هزینه آن نسبت به جراحی، بسیار کمتر از هزینه عمل جراحی بینی می باشد. نیاز به استراحت و طی کردن دوران نقاهت بعد از عمل ندارد و فقط امکان دارد که تورم و کبودی مختصر ایجاد شود که بعد از طی 3 تا 4 روز از بین می رود.

در این روش درد بعد از عمل وجود ندارد یا بسیار اندک است و نیاز به بستن چسب روی بینی یا پانسمان ندارد. نتیجه این روش بلافاصله قابل رویت است و فرد همان موقع می تواند تغییر را در بینی خود مشاهده کند. در بعضی موارد در همان روز تزریق می توانید به محل کار خود بازگردید. از مزایای تزریق فیلر به بینی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • هزینه های کمتر نسبت به جراحی بینی
 • بدون نیاز به داشتن دوره ریکاوری و استراحت
 • روش غیر تهاجمی
 • مشاهده نتیحه بلافاصله بعد از تزریق
 • قوز بینی
 • تو رفتگی بینی
 • رفع تو رفتگی بینی
 • بالاکشیدن نوک بینی
 • رفع غیر قرینگی در بینی

اقدامات لازم قبل از تزریق فیلر

قبل از تزریق فیلر به بینی باید در جلسات مشاوره با پزشک خود شرکت کرده و نتیجه ای که مورد نظرتان هست را با او در میان بگذارید. همچنین دستورالعمل ها و مراقبت های لازم برای قبل و بعد این تزریق را از پزشک خود دریافت نمایید. چنانچه داروی خاصی استفاده می کنید یا بیماری خاصی دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

 

اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر و مزایای آن
اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر و مزایای آن

 

نحوه انجام این روش

برای انجام این روش، ابتدا سطح مورد نظر کاملا پاکسازی و تمیز می شود. سپس فیلر اسید هیالورونیک با استفاده از سوزن نازکی به مناطق مورد نظر تزریق می شود. در انجام تزریق فیلر، پزشک در قسمت انتهایی بینی با دو انگشت بافت را نگه داشته و تزریق را انجام می دهند و معمولا یک پنجم سی سی در آن ناحیه می گردد. پس از تزریق فیلر به بینی، پزشک آن ناحیه را ماساژ داده تا فیلر به خوبی در سر جای خود قرار بگیرد.

تزریق فیلر در نوک بینی، نیاز به تجربه و تخصص بیشتری دارد و معمولا با مقدار کمتری تزریق صورت می گیرد .برای تزریق از فیلرهای متفاوت مانند ژویدرم استفاده می شود. بعد از اتمام تزریق، ممکن است بینی قالب گیری شود. پس از تزریق باید دستورالعمل های مربوطه که توسط پزشک تجویز می شود را رعایت نمود، به طور مثال برای مدت کوتاهی نباید از عینک استفاده کرد. عمل غیر جراحی بینی با تزریق فیلرریال فقط 10 الی 15 دقیقه طول می کشد و نتایج آن بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است.

 

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

 • تا زمانی که تورم و قرمزی اولیه برطرف نشده است، ناحیه تحت درمان را در معرض گرمای شدید مانند زیر نور آفتاب یا سرمای شدید قرار ندهید.
 • فیلر بینی، مانند سایر فیلرهای پوستی به 3 الی 14 روز زمان نیاز دارد تا موقعیت و شکل ثابتی پیدا کند.
 • بعد از تزریق فیلر به بینی با استفاده از 2 بالش به مدت 3 شب حتما به پشت بخوابید. این کار باعث می شود که فیلر تازه تزریق شده در جای خود باقی بماند. گزینه دیگر، استفاده از بالش دور گردن برای تثبیت سر می باشد.
 • از لمس ناحیه درمان تا 6 ساعت بعد از تزریق فیلر خودداری کنید. بعد از آن می توان محل را به آرامی با آب و صابون شستشو داد و از آرایش سبک استفاده کرد.
 • در همان روز اول می توانید دوش بگیرید اما از فشار آوردن به بینی و ماساژ دادن آن خودداری کنید.
 • نوشیدن آب فراوان می تواند پوست شما را مرطوب نگه دارد و اثر پرکننده های اسید هیالورونیک را افزایش دهد.
 • حداقل یک هفته بعد از تزریق فیلر از مصرف الکل خودداری نمایید، زیرا الکل باعث گشاد شدن عروق می شود و در نتیجه سبب افزایش جریان خون در صورت شده و هر گونه کبودی را بدتر می نماید.

 

اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر جایگزین جراحی
اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر جایگزین جراحی

 

فواید این روش

با تزریق فیلر به عنوان جایگزینی برای جراحی بینی، می توان موارد زیر را در فرم بینی اصلاح کرد، بدون اینکه فرد دچار زحمت یا آسیب شود. از جمله مزیت های فیلر به بینی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

 • بالاتر کشیدن نوک بینی
 • رفع قوزهای متوسط بینی
 • برطرف کردن ناصافی ها و تورفتگی بینی
 • انجام اصلاحات بینی در کسانی که قبلا جراحی کرده اند.
 • کوچک تر کردن بینی با در گونه ها و اطراف آن
 • سهولت خارج کردن فیلر از بدن
 • ماندگاری 3-5 ساله فیلر در بدن، بدون درد و خونریزی

 

سخن آخر

این روش از روش های کاربردی برای افرادی است که می خواهند به بینی خود فرم دلخواه را بدهند و یا صاف و خوش حالت شود. زیرا با هزینه کمتر از جراحی و به دور از دوره های طولانی آن می توانند به هدف خود برسند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا