رفع گودی و تیرگی زیر چشم با تزریق فیلر

یکی از بزرگترین مواردی که باعث پیری صورت می شود، از دست دادن حجم چربی صورت است. یکی از مناطقی از صورت که در این روند بسیار تغییر می کند، اطراف چشم مخصوصا ناحیه زیر چشم است و به همین علت بسیاری از افراد با هدف بهبود گود رفتگی زیر چشم ها و سیاهی ناشی از آن به سراغ تزریق فیلر و ژل به زیر چشم می روند. ناحیه زیر چشم در طول روند پیری و یا لاغری به سرعت و به میزان زیاد تحت تأثیر قرار می ‌گیرد.

طی این روند پایین چشم ‌ها به دلیل از کاهش و یا از دست دادن چربی دچار گود رفتگی می‌ شوند. ایجاد یک فرو رفتگی در زیر چشم‌ ها باعث بروز کیسه یا حلقه ‌های تیره رنگ که اصطلاحا آن را را “تغییر شکل ناحیه اشک” می‌ نامند می شود. از دست دادن چربی اطراف ناحیه چشم (زیر چشم، شقیقه و گونه‌) باعث شدت گرفتن این مشکل شده و در افتادگی ابرو ها و گونه ‌ها نیز تاثیر زیادی دارد.

دلیل تفاوت تیرگی و گودی زیر چشم در افراد مختلف

در وهله اول باید این نکته را خاطر نشان شویم که: “تیرگی زیر چشم” یک اصطلاح کلی برای توصیف بسیاری از مشکلات در اطراف چشم است. برای کبودی زیر چشم علل بسیاری وجود دارد، که یکی از آن ها ژنتیک است. بسیاری از افراد وجود دارند که با چربی زیر چشم کمتری در نسبت به دیگران به دنیا می آیند و به همین دلیل، مشکلی مادرزادی دارند که به آن گودی زیر چشم گفته می گویند. همه افراد به صورت طبیعی دارای مقداری گودی زیر چشم هستند که در لبه استخوانی  که چشم را پوشانده است، قرار دارد. این گودی طبیعی بوده و حد فاصل طبیعی نیز دارد، اما بعضی افراد نسبت دیگران گودی بیشتری دارند.

محافظت از پوست در برابر عوامل مختلف
محافظت از پوست در برابر عوامل مختلف

تاثیر پیری در افزایش تیرگی زیر چشم

اگر یکی از سوالات شما این است که با طی شدن روند پیری، تیرگی زیر چشم افزایش پیدا می کند یا نه؟ باید به شما جواب مثبت بدهیم. در این روند، بافت های بدن وارد مرحله ای به نام پیری سلولی می شوند.

جایی که سرعت تقسیم سلول ها کاهش یافته و  با سرعت کمتری سلول های پیشین را جایگزین می کنند. در این دوران باید از پوست با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب، خوردن مواد غذایی متعادل، نوشیدن آب کافی و داشتن خواب کافی (یکی از موثرترین راه های طبیعی برای محافظت و حفظ شادابی پوست) مراقبت کنیم.

از علت هایی غیر از ژنتیک، می توان به مواردی مانند قرارگیری در معرض خورشید، حساسیت، از دست دادن آب بدن و خواب ناکافی اشاره کرد.

تزریق ژل به زیر چشم

در این روش می توان به چند هدف مهم اشاره کرد که از مهم‌ ترین آن ها زیباسازی و پرکردن ناحیه زیر چشم است.  این روش برای افراد 20 سال به بالا و همچنین افرادی که در زیر گفته شده می ‌توانند این تزریق را انجام شود:

افرادی که:

و برای افراد زیر نباید این تزریق را انجام شود:

افرادی که:

تزریق فیلر به زیر چشم برای رفع گودی و تیرگی
تزریق فیلر به زیر چشم برای رفع گودی و تیرگی

تزریق فیلر به گودی زیر چشم باعث می‌ شود که به راحتی و در زمانی کوتاه زیبایی و جوانی خود را دوباره به دست آورید. فیلر به زیر چشم تزریق شده و باعث می‌ شود حجم چربی ای که از دست رفته است جبران شود و گودی و تیرگی زیر چشم برطرف گردد.

بسیاری از افراد فکر می ‌کنند که دلیل گودی و تیرگی زیر چشم، کمبود خواب است. در حالی که کمبود خواب را فقط یکی از دلایل آن می توان دانست. همانطور که پیش تر در این مقاله گفته شد، تیرگی و گودی زیر چشم دلایل مختلفی دارد که می‌ توان به کمبود خواب یا عادت ‌های بد خواب، داشتن آلرژی، کاهش سطح چربی زیر چشم، کم خونی ناشی از کمبود آهن، قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید، مالش مدوام چشم، دخانیات، ژنتیک، مشکلات تیروئیدی، کم آبی بدن و شروع روند پیری اشاره کرد. همچنین در بعضی مواقع تیرگی زیر چشم می تواند تاثیر برخی از داروها نیز باشد.

نحوه انجام تزریق فیلر به زیر چشم

قبل از انجام، جلساتی بین پزشک و شما برگزار شده و یکسری مسائل مانند تست های سلامتی و سوابق بیماری‌ های احتمالی مورد بررسی قرار می‌ گیرد. به علاوه انتظارات شما از درمان و جوانسازی پوست نیز برای پزشک مشخص خواهد شد و در نهایت پزشک توصیه ها و مراقبت ‌های قبل از عمل را برای شما توضیح خواهد داد. در زمانی که برای انجام تزریق فیلر به زیر چشم اقدام می‌ کنید، ابتدا قسمت زیر چشم علامت‌ گذاری شده تا پزشک بتواند درک کند ژل به کدام نواحی وارد می‌ شود. سپس ناحیه‌ زیر چشم به صورت موضعی، بی‌حس و کاملاً استریل و پاکسازی خواهد شد.

سپس به مقدار مناسب از ژل به زیر چشم ‌ها تزریق می‌ شود. با توجه به اینکه فضای گودی یا عارضه اطراف چشم چه اندازه ای داشته باشد، ممکن است مقدار متفاوتی برای هر کس درنظر گرفته شود. فیلر تزریق شده در همان لحظه وارد بافت‌ های داخلی پوست می شود و شما می‌ توانید نتیجه‌ تزریق ژل به زیر چشم فورا مشاهده کنید. سوزنی که برای این کار مورد استفاده قرار می ‌گیرد بسیار ریز و نازک است به همین علت بعد از تزریق به سختی می شود اثری از آن را بر روی چهره‌ مشاهده کرد.

تزریق فیلر به زیر چشم برای رفع گودی
تزریق فیلر به زیر چشم برای رفع گودی

مزایای تزریق فیلر به زیر چشم

تزریق فیلر و ماندگاری آن

این روش، یک روش موقتی است و با گذشت زمان این ماده توسط بدن جذب می ‌شود. اما این موضوع که چه مدت طول می ‌کشد تا اثرات تزریق از بین برود، کاملاً به نوع ژل و خصوصیات پوستی فرد بستگی دارد. ممکن است خون رسانی به نواحی تزریق بیشتر باشد و در این صورت احتمال جذب سریع‌ تر این مواد افزایش پیدا می کند. به همین علت توصیه می‌ شود از ماساژ دادن یا دست کاری این نواحی تا جایی که مقدور است خودداری کنید.

البته قسمت زیر چشم دارای تحرک کمتری است و همین عامل باعث می‌ شود برخی از برند‌های ژل حتی تا دو سال نیز اثر خود را بر روی گودی چشم حفظ کنند. با توجه کردن به نکات و توصیه‌ های پزشکی، مراقبت از ناحیه‌ ای که ژل تزریق شده و با وارد نکردن فشار به این قسمت می ‌توان به ماندگاری بیشتر و همچنین دیرتر جذب شدن ژل به زیر پوست کمک کرد.

تزریق فیلر به زیر چشم و مدت ماندگاری آن
تزریق فیلر به زیر چشم و مدت ماندگاری آن

البته باید به یک نکته دقت داشته باشید که معمولاً پزشک، مقدار بیشتری از حد نیاز، ژل در زیر پوست تزریق می ‌کند. زیرا در روز‌های اول تزریق ژل، جذب این مواد بیشتر بوده و این عامل باعث می شود تا مقدار زیادی از ژل کم شود. از این رو اگر بعد از تزریق ژل به زیر چشم احساس کردید مقدار آن بیشتر از حد نیاز است نگران نباشید. زیرا هم مقداری از آن جذب شده و هم ورم زیر چشم وجود دارد. لذا تا حداکثر یک هفته‌ بعد می ‌توانید نتیجه‌ کامل تزریق فیلر یا ژل‌ های پرکننده را ببینید.

سخن آخر

اگر سابقه‌ انجام هر گونه عمل و یا مصرف هر نوع دارو و دخانیات را دارید، با پزشک خود در میان بگذارید تا انجام تزریق بدون مشکل صورت گیرد. تزریق ژل روش جدیدی است که با توجه به مزیت ‌های بسیاری که دارد، دارای طرفداران بسیاری است. تزریق ژل به زیبایی، فرم‌ دهی و شادابی صورت شما کمک می ‌کند و یک روش بسیار موثر است اما در صورت مراجعه به یک مرکز نامعتبر می ‌تواند عوارض بسیاری داشته باشد. با توجه به این که تزریق فیلر به زیر چشم علاوه بر زیبایی باعث جوان ‌تر شدن پوست نیز می ‌شود، افراد زیادی به آن علاقه دارند و به جز موارد بالا تمامی افراد می ‌توانند از آن بهره ببرند.

خروج از نسخه موبایل