مقالات مرتبط با تزریق ژل

همه چیز درباره تزریق ژل لب مدل قلوه ای

لب های زیبا و قلوه ای شکل با تزریق ژل لب مدل قلوه ای و حجیم

به روز رسانی شده در تاریخ  1401/09/14- 2022/12/05

برای پیشگیری از بروز چین و چروک دور لب و دهان و یا زیبایی می توانید این مدل ژل را تزریق کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن اثر آن را ببینید. با این کار چین و چروک های اطراف دهان به صورت چشم گیری کاهش می یابد. تزریق ژل لب مدل قلوه ای یکی از پرطرفدارترین روش ها می باشد که طرفداران بسیاری دارد.

به وسیله این مدل تزریق به قسمت هایی از لب و اطراف آن، به منظور شکل دادن، افزایش حجم، متقارن کردن، لب های قلوه ای و جذابی پیدا می کند. نتیجه تزریق بسته به نوعی که صورت گرفته است؛ می تواند دایمی یا موقت باشد. در این مقاله در سایت کلینیک دکتر خلیلی ما سعی کرده ایم تا شما را با ترزیق ژل لب مدل قلوه ای، عوارض و ماندگاری آن آشنا کنیم.

تزریق ژل لب مدل قلوه ای چیست؟

برای تزریق ژل لب و یا تزریق ژل به هر نقطه دیگر از صورت، از فیلر موقت اسید هیالورونیک استفاده می شود. یکی از مهم ترین مزیت های فیلر هیالورونیک اسید این است که پس از انجام تزریق ژل لب مدل قلوه ای ، اگر از نتیجه کار برایتان رضایت بخش نباشد، پزشک شما می توانید با تزریق یک آنزیم حل کننده، فیلر تزریق شده را حل کند.
تزریق ژل لب مدل قلوه ای تنها چند دقیقه طول کشیده و نتیجه آن به سرعت قابل مشاهده است، اما ممکن است تا چند روز ورم و در برخی افراد، کبودی در مناطقی که فیلر در آن ها تزریق شده را به همراه داشته باشد. البته بعد از چند روز و نهایتاً یک هفته ورم و کبودی محو شده و لب ها ظاهری طبیعی به خود می گیرند.

تزریق ژل لب مدل قلوه ای به چه صورت است؟
تزریق ژل لب مدل قلوه ای به چه صورت است؟

در تزریق ژل لب قلوه ای ، پزشک متخصص با توجه به فرم و اندازه لب های شما، مقدار و اندازه فیلری که برای تزریق ژل لب قلوه ای کافی است را به شما پیشنهاد می دهد. بهتر است در این مورد به توصیه پزشک توجه کرده و بیشتر از مقداری که متخصص پیشنهاد می دهد تزریق ژل لب مدل قلوه ای انجام ندهید.
چرا که در این صورت ممکن است حالتی طبیعی لب ها از بین برود که این حالت نه تنها زیبایی به همراه ندارد بلکه باعث می شود چهره شما غیر عادی به نظر برسد.لازم به ذکر است طبیعی بودن لب ها پس از تزریق ژل، بیشتر به میزان فیلر و محلی که بر روی لب ها تزریق می شود بستگی دارد و کمتر به نوع و مارک فیلر. البته این نکتع که با کیفیت بودن فیلر تزریقی با ماندگاری ژل لب مدل قلوه ای رابطه مستقیم دارد غیر قابل انکار است.

عوارض تزریق ژل لب مدل قلوه ای

اگر تزریق ژل به درستی انجام نشود ، عوارض غیر قابل جبرانی به همراه خواهد داشت. برای تزریق ژل هرگز به سالن های زیبایی یا آرایشگاه زنانه مراجعه نکنید و حتما زیر نظر پزشک متخصص اقدام به پروتز کنید. عوارض جانبی ژل لب در کلینیک های معتبر زیبایی فقط محدود به تورم و کمی درد است که حداکثر تا یک هفته برطرف خواهند شد و جایی برای نگرانی نیست.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل

بعد از تزریق پرکننده یا ژل لب، تقریبا بدون هیچ وقفه ای فرم دلخواه شما در لب هایتان ایجاد می شود. پس از آن شما می توانید فعالیت های روزمره ی خود را بلافاصله از سر بگیرید. اگرچه باید به این نکته توجه کنید که بدن و به ویژه لب ها برای بهبودی کامل نیاز به زمان دارند، بنابراین مواردی برای مراقبت قبل و بعد از تزريق ژل لب وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید تا احتمال کبودی، تورم و التهاب را به حداقل برسانید.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل لب مدل قلوه ای
مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل لب مدل قلوه ای

مراقبت های قبل از تزریق

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از تزریق ژل انتخاب یک پزشک خوب و با تجربه می باشد، برای انتخاب پزشک می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید همچنین می توانید در گوگل نیز جستجو نمایید. پس از انتخاب پزشک مناسب برای مشاوره و بیان خواسته های خود از تزریق ژل به مطب او مراجعه کنید و نمونه کارهای پزشک مورد نظر را مشاهده نمایید.
در صورتی که بیماری خاصی دارید و دارو مصرف می کنید حتماً به اطلاع پزشک خود برسانید. همچنین به مدت دو هفته قبل از تزریق ژل از انجام کارهای دندانپزشکی بر روی دندان پرهیز کنید. همچنین به افراد متقاضی توصیه می شود که دو هفته قبل از تزريق ژل از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین ، ایپوپروفن و غیره خودداری کنند.
همچنین به مدت سه روز قبل از تزریق ژل از مصرف چای سبز اجتناب شود. و به مدت یک هفته قبل از تزريق ژل از مصرف الکل و دخانیات خودداری شود. به علاوه به مدت سه روز قبل از تزریق ژل فرد از مصرف محصولات موضعی مانند رتینال ها، اسید کلیکولیک ها، ترتیئوئین و اسیدهای آلفا هیدروکسی و غیره خودداری شود.

مراقبت های بعد از تزریق:

 • خودداری از انجام تمرینات یا ورزش های سنگین
 • ماساژ لب ها
 • مصرف دارو
 • انجام لیزر در محدوده صورت
 • آرایش کردن
 • نوشیدن الکل
 • اجتناب از گرمای زیاد
 • از نی برای نوشیدن استفاده نکنید
 • سفر با هواپیما
 • مصرف داروهای طبیعی
 • نوشیدن آب فراوان
 • مصرف غذای مناسب
 • تمیز نگه داشتن محل تزریق
 • مراقبت هنگام خوابیدن
میزان ماندگاری تزریق به ژل قلوه ای
میزان ماندگاری تزریق به ژل قلوه ای

ماندگاری تزریق ژل لب مدل قلوه ای چقدر است؟

پس از معرفی روش تزریق ژل لب به عنوان یک روش کلینیکال موثر برای رفع چین و چروک، بسیاری از محققان با تولید انواع مختلف ژل های تزریقی به پزشکان کمک کردند تا برای این کار با دستی باز دست به انتخاب بزنند. هر کدام از این ژل ها دارای مزایا و میزان ماندگاری متفاوتی هستند.
اولین فاکتور این است که نوع ژلی که برای تزریق ژل لب مدل قلوه ای استفاده شده از چه نوعی است؟ اگر ژل تزریقی از ژل های هیالورونیک اسیدی باشد، ماندگاری آن ها 6 تا 9 ماهه است ولی ژل های نیمه دائمی تا دو سال هم ماندگاری دارند.
دومین فاکتور برند ژلی است که متخصصان برای تزریق به لب استفاده می کنند که عاملی موثر در ماندگاری ژل است. متخصص باید با توجه به تمامی شرایط بیمار برند مناسب وی را انتخاب کرده و علت انتخاب خود را نیز به بیمار بگوید. در مرحله بعدی مواد تشکیل دهنده ژل لب بیشترین تاثیر را در ماندگاری آن دارند به عنوان مثال ژل آلیاکسین تا حداکثر 9 ماه ماندگاری دارد ولی اثرات ژل الانسه تا 2 سال نیز بر روی لب باقی می ماند.

تزریق ژل لب مدل قلوه ای برای چه کسانی ممنوع می باشد؟

با توجه به موارد مختلف تزریق ژل لب برای برخی افراد منع شده است. افراد زیر بهتر است از این کار پرهیز نمایند.

 • زنان باردار و شیرده
 • کسانی که انواع بیماری های پوستی دارند.
 • کسانی که بدنشان نسبت به انواع ترکیبات واکنش های آلرژیک نشان میدهد.
 • افراد دارای بیماری های خود ایمنی شدید مانند لوپوس و روماتیسم و سندرم نفروتیک
 • افرادی که سابقه بیماری های خود ایمنی همچون آسم و آلرژی دارند.
 • افرادی که از داروی آسپیرین یا وارفارین استفاده می کنند.
 • افرادی که به خاطر بیماری قلبی از دارو های مختلف استفاده می کنند.
 • قبل از تزریق ژل حتما با متخصص خود مشورت کنید.
 • افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند.
 • افراد مبتلا به عفونت های باکتریایی پوستی و تبخال نباید این روش درمانی را برای رفع چروک های پوستی خود انتخاب کنند.
 • نوجوانان زیر 18 سال از این روش درمانی استفاده نکنند و اجازه دهند تا کمی از سن رشد آن ها بگذرد.

قیمت تزریق ژل لب مدل قلوه ای

سوالات متداولی در خصوص تزریق ژل به صورت پرسیده می شود که یکی از آن ها هزینه تزریق است. عومل مختلفی در قیمت تزریق ژل وجود دارند که از میان آنها می توان به نوع ژل تزریقی، مقدار ژل تزریقی، ماندگاری، دستمزد پزشک و… اشاره کرد.

سخن آخر

تزریق ژل لب گزینه ی مناسبی برای افرادی است که میخواهد لب های جذابی داشته باشند و یا به صورت مادرزادی لب های نامتقارن دارند. از طرفی با افزایش سن، حجم لب های شما کوچکتر شده و جبران آن نیازمند تزریق فیلر و یا تکنیک های جراحی است. بسیاری از افراد فکر می کنند که هر چقدر لب های بزرگتر و یا به عبارتی قلوه ای تر داشته باشند، جذابیت چهره ی آنها چند برابر می شود. تزریق ژل لب مدل قلوه ای، به لب های برجسته و بزرگی گفته می شود که نیازمند تزریق ژل لب بیشتری نسبت به تزریق ژل نچرال و طبیعی هستند.که در این مقاله آن را بررسی نمودیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول

آیا تزریق ژل لب دردناک است؟

تعاز آن جایی که در هنگام تزریق ژل تنها از کرم های بی حس کننده موضعی استفاده می شود احتمالا درد را احساس می کنید زیرا بی حس کننده موضعی تاثیر چندانی در کاهش درد تزریق ژل برای لب را ندارد. البته برخیاز کلینیک ها از بی حس کردن عصب لب ها استفاده می کنند. چرا که در این صورت در هنگام تزریق ژل دردی را احساس نخواهید کرد.

آیا تزریق ژل لب سبب حجیم شدن و کشیده شدن دائمی لب های می شود؟

خیر. هر کدام از روش های تزریق ژل ماندگاری های متفاوتی دارند ولی هیچکدام دائمی نیستند. پیشتر به این مورد اشاره شد.

هزنیه تزریق ژل لب مدل قلوه ای چقدر است؟

عومل مختلفی در قیمت تزریق ژل وجود دارند که از میان آنها می توان به نوع ژل تزریقی، مقدار ژل تزریقی، ماندگاری، دستمزد پزشک و... اشاره کرد.

بعد از تزریق ژل چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

پس از تزریق ژل بهتر است برخی از امور مانند آرایش کردن، نوشیدن الکل، اجتناب از گرمای زیاد و... بپرهیزید.

هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا