مقالات مرتبط تزریق بوتاکس

تزریق بهترین برند بوتاکس | دیسپورت

بوتاکس دیسپورت چیست؟

دیسپورت یکی از معروف ترین و محبوب ترین برندهای سازنده این ماده است که در شرکت گالدرما انگلستان ساخته می شود. در واقع این بوتاکس نوروتوکسینی است که با استفاده از مولکول‌ های پروتئین احاطه شده ‌است.
این فرمول می ‌تواند پیام‌ های ارسالی از سوی مغز را به یکسری از عضله‌ های خاص مسدود کند و به این صورت مانع از ایجاد چین و چروک می شود. این محصول به طور تخصصی برای از بین بردن چین و چروک ‌ها در ناحیه صورت تولید شده است و این قدرت را دارد که چین و چروک ‌های عمیق را هم از بین ببرد.

بوتاکس دیسپورت چیست؟

بهترین برند بوتاکس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مارک های بوتاکس به طور کلی دارای ویژگی های زیادی هستند که بنا به موارد استفاده که دارد از هر کدام استفاده خاصی می شود و مسئله ماندگاری و کیفیت یکی از مسائل مهمی است که باید بسیار به آن توجه شود.
بسیاری از افراد به کیفیت کار و میزان ماندگاری محصول بر روی پوست نسبت به قیمت ارزش بیشتری قائل می شوند و هر چند که اگر یک برند خاص دارای ماندگاری بیشتری باشد نمی‌ توان آن را برتر از دیگر برندها در نظر گرفت اما می‌ توان از آن به عنوان یک مزیت بسیار مهم نام برد.
از دیگر ویژگی ‌های مهم بوتاکس میزان ماندگاری آن است.
میزان ماندگاری در درجه اول به شرایط بدنی فرد بستگی دارد و به طور معمول میزان ماندگاری تعدادی از برند ها بین ۳ الی ۴ ماه و در برخی دیگر بین ۴ الی ۸ ماه می باشد و برای آنکه بدانید از کدام نوع برند و استفاده کنید در این زمینه حتما باید با یک پزشک متخصص مشورت نمایید.
در غیر اینصورت باید منتظر عوارض احتمالی استفاده از بوتاکس باشید، در خصوص عوارض احتمالی برند بوتاکس و عنوان کرد که افرادی که سابقه حساسیت و هرگونه مواد غذایی را داشته باشند باید به طور حتم آن را با پزشک خود در میان بگذارند چرا که مواد تشکیل دهنده ژل های تزریقی معمولا از مواد پروتئینی می باشد که امکان دارد در بدن برخی افراد به این پروتئین ها حساسیت وجود داشته باشد.

بوتاکس دیسپورت و انواع بوتاکس

انواع بوتاکس

برند بوتاکس (BOTOX)

بوتاکس، اولین مارک سم Botulinum موجود بود، اما BOTOX یک برند از انواع بوتاکس Botulinum Toxin نیز هست .دقیقاً همانند اینکه چگونه Colgate یک مارک خمیردندان است موجود هستند، ماندگاری بوتاکس بین 3 تا 4 ماه است.
قبل از استفاده از این دارو، در صورت حساسیت یا هر مدل آلرژی دیگر مانند تبخال حتما پزشک خود را در جریان بگذارید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد (مانند پروتئین شیر گاو موجود در برخی محصولات)، که باعث واکنش های آلرژیک یا مشکلات دیگر شود.

برند دیسپورت (Dysport)

این برند، یکی از محبوب ترین های بوتاکس است. دیسپورت (Dysport) ساخت شرکت گالدرما است. این برند در کشور سازنده آن یعنی انگلستان بسیار محبوب است.
این نوع بوتاکس ظاهر خطوطی مانند گلابلار را در ناحیه بین ابروهای شما تحت تأثیر قرار می دهد. این خطوط به سمت بالا یا عمودی به سمت پیشانی امتداد دارند. وقتی فرد اخم می کند، این خطوط کاملا مشهود هستند. خطوط گابلار با افزایش سن، افزایش می یابد با این حال با تغییرات چهره نیز می تواند در چهره ظاهر شوند.
در حالی که دیسپورت می‌تواند به درمان چین و چروک‌های گلابلار کمک کند، استفاده از آن فقط برای افرادی که خطوط گابلار شدید یا معمولی دارند نیز مناسب است.

زئومین (Xeomin)

زئومین یک داروی تأیید شده توسط سازمان مدیریت غذا و دارو است که برای بی حس کردن عضلات صورت و زیبایی پوست تزریق می شود. این دارو یکی از انواع بوتاکس است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.
از آن جایی که آلمان قطب تولید دارو در اروپا است، بدون شک این محصول یکی از بهترین برندهای بوتاکس در سراسر جهان به حساب می آید. زئومین به طور موقت خطوط اخم متوسط تا شدید بین ابرو و خطوط گلابلار را صاف می کند و حاوی نوروتوکسین است.

برند ایرانی مصپورت (مسپورت)

شرکت های دارویی ایرانی نیز محصولاتی دارند که می توانند با محصولات خارجی رقابت کنند. این محصولات از نظر قیمت نسبت به محصولات خارجی ارزانتر هستند. یکی از انواع بوتاکس که ساخت شرکت های تولیدی دارویی ایران است، مسپورت است.
این محصول به صورت متوسط تا شدید خط اخم بین ابروها را به طور موقت رفع می کند. مسپورت تاییدیه سازمان سلامت و دارو را دارا می‌باشد و می­ توانید با خیال راحت از آن برای حفظ خطوط چهره خود استفاده کنید.

نورونوکس (Neuronox)

نورونوکس سم بوتولینوم نوع A کمپلکس (۱۰۰ واحدی) است که توسط شرکت Medy-Tox ساخته شده است. چند تن از دانشمندان کره‌ ای در سال‌ های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ روی این سم تحقیقاتی انجام داده اند. سرانجام در سال ۲۰۰۰ نورونوکس به عنوان یک محصول بیو دارو تولید شد.
نتایج مطالعات زیبایی روی نورونوکس بسیار مورد قبول بود؛ به ‌طوری که بیش از ۵۰ کشور جهان مشتری و شریک این محصول شدند. نورونوکس سال ‌های سال از نظر کارایی، ایمنی و قیمت بوتاکس در مقایسه با محصولات مشابه، پرطرفدارترین و بهترین مارک بوتاکس برای پزشکان و بیماران شناخته می ‌شد.
اثر درمانی نورونوکس معمولا سه تا چهار ماه بعد از انجام تزریق ماندگار است.

نکات قابل توجه قبل از تزریق

 1. از مصرف آسپرین یا سایر دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن، ادویل، مورتین، نوپرین، الیو، سلبرکس، روغن ماهی و دوزهای بالای ویتامین E به مدت 7الی10 روز قبل از عمل خودداری کنید، این ها ممکن است باعث افزایش خطر خونریزی و کبودی در محل تحت عمل شود. مصرف ویتامین ‌های معمولی و تیلنون مجاز است (در صورت عدم منع مصرف).
 2. از اپیلاسیون، سفید کننده، موخوره و یا کرم ‌های موبر در ناحیه (های) درمانی خودداری کنید.
 3. در صورتی که می ‌ترسید در طول تزریق احساس درد داشته باشید می ‌توانید 1 ساعت قبل از نوبت خود از تیلنون (در صورت عدم منع مصرف) استفاده کنید تا در مورد دردی که ممکن است وجود داشته باشد، نگرانی نداشته باشید.
 4. اگر سابقه تبخال هرپس سمپلکس در چهره خود دارید، حتماً یک هفته قبل از نوبت خود به پزشک اطلاع دهید. این امر به پزشكان فرصت می‌ دهد كه برای جلوگیری از بروز این بیماری، دارویی را برای شما تجویز كنند.
 5. درمان آفتاب سوختگی دشوار است بنابر این از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.
 6. قبل از نوبت خود، یک وعده غذایی کوچک یا میان وعده میل کنید.
 7. همیشه پزشک خود را از تمام داروها، از جمله مکمل ‌هایی که ممکن است مصرف کنید و همچنین تاریخچه پزشکی خود آگاه کنید.
مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس دیسپورت

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس دیسپورت

 • حتی‌ الامکان در چند ساعت ابتدایی بعد از تزریق در معرض نور مستقیم خورشید یا حرارت قرار نگیرید. بعد از آن هم در زمان خروج از خانه حتما از کرم ضد آفتاب SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید.
 • انجام فعالیت‌ های معمولی بعد از تزریق بوتاکس مانعی ندارد و حتی بلافاصله بعد از اتمام جلسه تزریق می ‌توانید سر کار بروید.
 • ۴ ساعت بعد از تزریق ورزش سبک مانند پیاده ‌روی یا نرم دوی مشکلی ایجاد نمی‌ کند.
 • بلافاصله بعد از تزریق استفاده از مواد آرایشی مختلف مانعی ندارد.
 • نتایج واقعی تزریق بوتاکس ۱۴ روز بعد از تزریق خود را نشان می ‌دهند. البته بلافاصله بعد از عمل و تا ۴ یا ۵ روز بعد از آن می ‌توانید تاثیر بوتاکس را احساس کنید؛ اما برای اینکه عضلات سر جای خود قرار بگیرند و بتوانید راحت ‌تر آن‌ ها را حرکت دهید و چهره‌ ای زیباتر داشته باشید باید کمی صبور باشید.
 • برای از بین بردن تورم و کبودی‌ های موجود در ناحیه تزریق می‌ توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • بعد از گذشت ۴ ساعت از تزریق می‌ توانید به‌صورت طاق‌ باز و بدون اینکه فشاری به صورتتان وارد شود بخوابید.

عوارض احتمالی بوتاکس دیسپورت

از جمله مزایای دیسپورت این است که این نوع بوتاکس دارای عوارض جانبی کم است. آزمایش ‌های انجام ‌شده در کلینیک ‌ها نشان می‌ دهد که فرآیند تزریق دیسپورت در مقایسه با بوتاکس عوارض جانبی بسیار کمتری دارد اما این نوع بوتاکس هم در صورت عدم رعایت نکات لازم ممکن است عوارض جانبی کمی داشته باشد. برای جلوگیری از این عوارض بهتر است نکات و مراقبت های لازم را انجام دهید.

ماندگاری بوتاکس دیسپورت چقدر است؟

ماندگاری بوتاکس دیسپورت چقدر است؟

علاوه بر مزایایی که تزریق بوتاکس دیسپورت دارد، برخورداری از ماندگاری بالای آن از جمله دلایلی است که سبب افزایش محبوبیت این ماده بوتاکس شده است. با توجه به گزارش ‌های به دست آمده، کسانی که اقدام به تزریق بوتاکس دیسپورت کرده ‌اند می‌ توانند بین ۶ ماه تا ۱ سال شاهد ماندگاری نتایج بر روی صورت خود باشند.

فرق بین بوتاکس دیسپورت و مصپورت در چیست؟

از جمله اصلی‌ ترین تفاوت های دیسپورت و مسپورت عبارتند از:

 • کشور‌های سازنده این دو بوتاکس با یکدیگر متفاوت هستند. دیسپورت ساخت کشور انگلیس بوده در حالی که مسپورت کاملاً ایرانی است.
 •  سرعت عملکرد این دو برند بوتاکس با هم تفاوت دارند. به این صورت که بوتاکس دیسپورت بعد از ۲۴ ساعت اما بوتاکس مسپورت بعد از ۳ تا ۱۰ روز نتایج نهایی خود را نشان می‌ دهد.
 • معمولاً از بوتاکس دیسپورت برای تزریق در نواحی مثل پیشانی، میان ابرو‌ها و کنار چشم‌ ها استفاده می ‌کنند در حالی که از بوتاکس مسپورت می‌ توان در تمامی نواحی صورت کمک گرفت.
 • به دلیل تفاوت در نواحی تزریق، عوارض جانبی ایجاد شده نیز در دو برند مسپورت و دیسپورت متفاوت خواهد بود چرا که دیسپورت اغلب در نواحی پیشانی و ابرو تزریق می ‌شود. در نتیجه عوارض آن شامل سردرد و تورم در این ناحیه خواهد بود در حالی که بوتاکس مسپورت در نواحی لب و چانه استفاده شده و با کبودی و ورم همراه است. البته عوارض جانبی ناشی از هر دو مورد، کاملاً جزئی بوده و نهایتاً بعد از دو روز از بین ‌می‌ روند.

قیمت بوتاکس دیسپورت

با توجه به اینکه دیسپورت یک برند خارجی است، با نوسانات قیمت ارز، قیمت آن نیز تغییر می ‌کند. البته علاوه بر این موضوع، قیمت بوتاکس دیسپورت با توجه به دوز مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه مطلوب و ناحیه تزریق نیز متفاوت خواهد بود.

کلام آخر

با تزریق دیسپورت می‌ توان خطوط متوسط تا عمیق پوست را بدون این که بقیه اجزای صورت جابجا شده یا از نظر ظاهری تغییرشکل یابد را کاهش داد. عضلاتی که مورد تزریق قرار نگرفته‌ اند به کار خود ادامه داده تا شما بتوانید احساسات خود را به طور طبیعی با صورت خود نشان دهید. در واقع خطوط و چین و چروک‌ های صورت شما از بین می ‌رود و به بیان احساسات شما توسط صورت خدشه ‌ای وارد نمی ‌شود.

سوالات متداول

آیا بوتاکس دیسپورت سبب لیفت ابرو می شود؟

بله. برای بالا بردن گوشه لب، ابرو و نوک بینی و داشتن چهره ‌ای شاداب ‌تر می‌ توان از تزریق بوتاکس به عضلات کمک گرفت.

اثر بخشی بوتاکس دیسپورت چه زمانی مشخص می شود؟

معمولا نتیجه تزریق بوتاکس دیسپورت از روز دوم بعد از تزریق قابل رویت است.

آیا تزریق دیسپورت با درد همراه است؟

ممکن است در برخی مواقع به خاطر نوع سوزن، افراد در هنگام تزریق بوتاکس درد احساس کنند که این درد طبیعی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا