مقالات مرتبط با تزریق ژل

ژل جالپرو (jalupro)؛ مزایا و معایب

Jalupro یک ژل تزریقی قابل جذب است که به عنوان ترمیم و احیا کننده پوست عمل می کند.

به روز رسانی شده در تاریخ  1401/08/25- 2022/11/16

افزایش سن به دلیل بروز برخی تغییرات در چهره و اندام، برای بسیاری از افراد امری ناخوشایند است. با گذشت زمان، ظهور خطوط مختلف بر چهره به ویژه در ناحیه پیشانی، اطراف چشم ها و دهان، اجتناب ناپذیر خواهد بود. اما آیا راهکاری برای کاهش این علایم وجود دارد؟ پاسخ مثبت است. در واقع امروزه پیشرفت تکنولوژی و تولد داروهای نوین به حدی است که شاید نام بردن از تمامی آن ها امکان پذیر نباشد. یکی از متداول ترین این روش ها، تزریق ژل می باشد. ژل ماده ای است دارویی که اغلب بر پایه مواد طبیعی ساخته می شود. وظیفه اصلی ژل و چربی، به حداقل رساندن میزان چین و چروک در پوست و بازگرداندن جوانی به آن است. از میان ژل های موجود در بازار، ژل جالپرو به دلیل کیفیت بالا و مزایای بسیار، جزء محبوب ترین های این عرصه می باشد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با مشخصات و کاربردهای این محصول بیشتر آشنا کنیم؛ پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ژل جالپرو چیست؟

ژل جالپرو نوعی مزوفیلر استریل است که محصول کشور سوئیس می باشد. تزریق ژل jalupro جهت دستیابی به اهدافی مانند کاهش چین و چروک و جوان سازی پوست، رفع جای جوش، درمان پوسته پوسته شدن پوست و … انجام می گیرد. این ماده رشد سلولی را تحریک کرده و فرایند آب رسانی را در پوست بهبود می بخشد. وجود دو ماده اساسی در ترکیب jalupro jel، یعنی هیالورونیک اسید و اسید آمینه های ضروری نظیر پرولین، نقش اصلی را در عملکرد این ژل ایفا می کنند. این محصول از طریق تزریق وارد ناحیه زیر پوستی شده و سبب افزایش کشسانی، صافی و شفافیت پوست می گردد. هیالورونیک اسید به کار رفته در ساخت این ژل، به آب رسانی پوست کمک می کند؛ حال آنکه اسیدهای آمینه به عنوان زیرساخت های پروتئین مطرح بوده و سبب ترمیم بافت های آسیب دیده در محل تزریق می شوند.

ژل jalupro چیست و چه ترکیباتی دارد؟
ژل جالپرو چیست و چه ترکیباتی دارد؟

ترکیبات ژل جالپرو چیست؟

ساختار اصلی ژل جالپرو بر اساس دو ماده بنیادین هیالورونیک اسید و اسیدهای آمینه بنیادی صورت می گیرد. هیالورونیک اسید ماده ای است که به طور طبیعی در بدن و به ویژه در پوست سنتز می شود. با این حال با افزایش سن، میزان تولید این ماده در بدن کاهش می یابد. نقش اصلی هیالورونیک اسید، تحریک فرایند کلاژن سازی، تأمین جریان آب رسانی و در نتیجه کمک به حالت ارتجاعی پوست است. لذا با کاهش تولید این ماده در بدن، پوست نیز مستعد چین و چروک و خشکی خواهد شد. اسیدهای آمینه نیز به عنوان واحدهای اصلی سازنده پروتئین ها، تأثیر بسیاری در ترمیم بافت های آسیب دیده دارند. در همین راستا تعدادی از اسید آمینه های ضروری در فرمولاسیون ژل جالپرو جای داده شده اند که از آن میان می توان به پرولین، لیزین، لوسین و گلایسین اشاره کرد. علاوه بر این مواد، برند jalupro از ترکیبات دیگری نیز در ساختار محصول خود استفاده می کند. وجود موادی نظیر آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و پروتئین‌ها سبب تقویت و روشن شدن هرچه بیشتر رنگ پوست می گردد.

کاربرد ژل JALUPRO

اولین و مهم ترین وظیفه ژل Jalupro را می توان آب رسانی و در نتیجه کاهش چین و چروک های پوستی عنوان کرد. به عبارتی دیگر، ژل جالپرو به عنوان یک ماده کلیدی و مهم در روش درمانی مزوژل محسوب می شود. این ماده تأثیر بسیاری در درمان بافت آسیب دیده، جای جوش و ترک های پوستی دارد. هنگام تزریق ژل در بدن، مواد مفیدی هم چون هیالورونیک اسید، اسید آمینه های پرولین، لیزین، گلایسین، آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و … وارد بافت پوستی می شوند. ورود این مجموعه از مواد مفید، سبب تأمین مواد لازم برای سلول های پوستی می گردد. در نتیجه بافت های آسیب دیده ترمیم شده و فیبروپلاست ها نیز تقویت می شوند. با ادامه این روند، طراوت و شادابی در پوست نمودار خواهد شد.

کاربرد های ژل jalupro
کاربرد های تزریق ژل jalupro

انواع ژل جالپرو

همان گونه که پیش تر نیز گفته شد، ژل jalupro یک محصول زیبایی و جوان سازی پوست است که تولید کشور سوئیس می باشد. این محصول در دو نوع جالپرو کلاسیک و جالپرو اچ ام دبلیو تولید و عرضه می شود. این دو نوع ژل با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در این جا به بیان ویژگی های هر یک می پردازیم.

انواع مدل های ژل jalupro
انواع مدل های ژل jalupro

 جالپرو اچ ام دبلیو

جالپرو اچ ام دبلیو، یکی از محصولات کمپانی Professional Derma SA است. کاربرد اصلی این مدل برای افراد میان سال یا مسن که خطوط نسبتاً عمیقی برچهره خود دارند، می باشد. این نوع از ژل جالپرو، به منزله نوعی احیاکننده پوست بوده و نقایص و شیارهای ناشی از زخم و بیماری ها را نیز بهبود می بخشد. این محصول حاوی هیالورونیک اسید بوده و زمان تزریق آن، دو جلسه با فاصله بیست روز است.

 جالپرو کلاسیک

جالپرو کلاسیک نیز محصولی دیگر از برند جالپرو است. این نوع ژل خواص ملایم تری داشته و بیشتر جهت پیشگیری از بروز چین و چروک کاربرد دارد. مخاطب اصلی این محصول، عمدتاً جوانان هستند و بایستی عمل تزریق را در سه جلسه و با اختلاف زمانی دو هفته انجام دهند.

بیشتر بخوانید: یکی از راه های جوانسازی پوست تزریق چربی به نواحی از بدن می باشد که بافت خود را از دست داده اند.

ماندگاری ژل JALUPRO

تزریق ژل جالپرو در زیر پوست، سبب افزایش فعالیت فیبروبلاست ها شده و درصد اسید هیالورونیک و الاستین را افزایش می دهد. در نتیجه پوست، شفاف و باطراوت شده و چین و چروک آن به حداقل می رسد. زمان ماندگاری نتایج تزریق ژل JALUPRO به شرایط جسمی فرد بستگی دارد. اما در حال کلی نتیجه تزریق را تقریباً ظرف مدت سه هفته می توان مشاهده کرد و ماندگاری آن نیز بین 6 ماه تا یک سال است.

ماندگاری ژل های jalupro
ماندگاری ژل های جالپرو

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل

تزریق ژل جالپرو جزء عمل های سرپایی محسوب می شود. با این حال برای اجتناب از هرگونه مشکل و کاهش عوارض جانبی نیازمند یک سری مراقبت های قبل و بعد از تزریق می باشد. از جمله مراقبت های قبل از تزریق ژل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• اجتناب از مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی به مدت یک هفته قبل از تزریق

• قطع مصرف داروهای ضد التهاب و رقیق کننده خون به مدت دو هفته قبل از تزریق

• پاک کردن کامل صورت از مواد آرایشی قبل از تزریق

مراقبت های لازم قبل و بعد از تزریق ژل
مراقبت های لازم قبل و بعد از تزریق ژل

از مراقبت های بعد از تزریق ژل جالپرو نیز می توان موارد زیر را برشمرد:

• اجتناب از انجام ورزش های سنگین به مدت 24 ساعت پس از تزریق

• پرهیز از قرارگیری در معرض تابش مستقیم نور خورشید به مدت 72 ساعت

• کاهش مصرف نمک و نوشیدنی های الکلی جهت به حداقل رساندن تورم در ناحیه تزریق

• استفاده از کمپرس یخ به صورت 15 دقیقه در هر ساعت، جهت کاهش تورم

• مصرف داروهای مسکن سبک جهت کاهش درد و ناراحتی

• اجتناب از مصرف لوازم آرایشی به مدت 6 ساعت پس از تزریق

• عدم ماساژ و دست کاری صورت پس از تزریق ژل

• خودداری از خوابیدن بر روی صورت جهت به حداقل رساندن تورم

مزایای تزریق ژل جالپرو

ژل جالپرو را می توان به صورت یک محصول چندکاره در راستای جوان سازی و بهبود وضعیت پوستی در نظر گرفت. تزریق این محصول دارای کمترین عوارض جانبی بوده و نتایج تزریق در بازه زمانی اندکی قابل مشاهده است. علاوه بر این، ماندگاری تأثیرات تزریق این محصول نیز، مزیت دیگری است که می توان برای آن برشمرد. از دیگر مزایای این ژل می توان موارد زیر را برشمرد:

• مشاهده تأثیرات مثبت حاصل از تزریق ژل بر روی پوست، در همان اولین جلسه بعد از استفاده این محصول

• ترمیم و بهبود وضعیت بافت زیر پوست

• به حداقل رساندن نشانه های پیری در پوست نظیر چین و چروک، خطوط اخم و لبخند و …

• افزایش سفتی پوست و برطرف کردن شلی و افتادگی آن

• رفع جای جوش و لکه های تیره پوست

• به حداقل رسانی احتمال تخریب الاستین

• درمان و پرکردن ترک های صورت و بدن

• فرم دهی به لب ها

• دارای کم ترین عوارض جانبی

مزایای تزریق ژل جالپرو
مزایای تزریق ژل جالپرو

عوارض تزریق ژل جالپرو

تزریق ژل جالپرو جزء مواردی است که در اغلب موارد عوارض جانبی چندانی ندارد. با این حال برای دست یابی به پوستی زیبا، شفاف و بدون ایراد، به استفاده از تجهیزات استریل، مواد اولیه مرغوب و نیز روش اصولی تزریق نیاز است. از جمله مواردی که ممکن است به صورت عوارض جانبی پس از تزریق ژل جالپرو بروز کنند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• بروز کبودی و تورم در ناحیه تزریق

• قرمز شدن پوست در محل ورود ژل

• خارش پوست

• ایجاد عفونت

• بروز آلرژی شدید نسبت مواد موجود در دارو

• آسیب دیدگی و تخریب شدید با فت در محل تزریق

شایان ذکر است که جهت اجتناب از هرگونه عارضه جانبی، بهتر است عمل تزریق ژل را در یک کلینیک معتبر و تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید.

عوارض تزریق jel jalupro
عوارض تزریق ژل جالپرو

هزینه تزریق ژل JALUPRO

ژل JALUPRO از جمله مواد باکیفیتی است که به طور گسترده ای در کلینیک ها و مراکز زیبایی پوست، مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، قیمت تزریق این محصول در همه جا یکسان نبوده و به عوامل مختلفی وابسته است. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• مقدار و نوع ژل مورد استفاده

• مساحت ناحیه مورد تزریق

• تعداد جلسات لازم برای تزریق ژل

• فواصل بین مراجعه به مطب

• مهارت و تخصص پزشک

• نوع تجهیزات مورد استفاده

• موقعیت جغرافیایی کلینیک

• عضو تحت تزریق

هزینه تزریق ژل جالپرو
قیمت تزریق ژل جالپرو

جمع بندي

در این مقاله بر آن بودیم تا شما را با خواص و کاربردهای ژل جالپرو آشنا کنیم. این محصول، ساخت کشور سوئیس بوده و بسیار باکیفیت و پرکاربرد است. ترکیبات اصلی موجود در فرمولاسیون این ژل شامل هیالورونیک اسید، اسید آمینه های ضروری مانند پرولین، لیزین، گلایسین و نیز ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها می باشند. وظیفه اصلی ژل JALUPRO کاهش چین و چروک، خطوط اخم و خنده، رفع شیارها و ترک های پوستی، برطرف کردن جای جوش و لکه های تیره و … است. با این حال برای حصول بهترین نتایج و اجتناب از هرگونه عارضه ناخواسته، انتخاب کلینیک مناسب، مهم ترین مسئله است. ما کلینیک دکتر خلیلی را به شما توصیه می کنیم. استفاده از روش های تزریق درست و اصولی، تجهیزات استریل و به روز، به کارگیری نیروهای متخصص و ماهر و نیز قیمت های مقرون به صرفه، از مزایای این مرکز تخصصی می باشد. پس در صورت تمایل به تزریق، با این مرکز تماس گرفته و ضمن برخورداری از مشاوره رایگان، از داشتن پوستی زیبا و شفاف لذت ببرید.

هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا