لب هایی زیبا و جذاب با تزریق فیلر
لب هایی زیبا و جذاب با تزریق فیلر

شاید شما از فرم فعلی لب هایتان خوشتان نیاید یا به هر دلیلی دوس دارید لب ‌هایی جذاب تر داشته باشید. تزریق فیلر می تواند برای شما گزینه ای جالب، سریع، کم هزینه و کاربردی باشد. البته با وجود آنکه تزریق فیلر راه حل مطلوبی برای فرم دهی لب‌ ها محسوب می‌ شود، اما باید به یاد داشته باشید چیزی که باعث رقم خوردن نتیجه مطلوب و رضایت بخش برای شما می شود، مراجعه به کلینیک و پزشک معتبر و رعایت نکات قبل و بعد از آن است.

 

تفاوت تزریق فیلر لب با ژل لب

فیلر، یک لایه و یک بافت بسیار نرم است که به زیر پوست تزریق شده و به جهت پر کردن چین و چروک های صورت، بازگرداندن ظاهر و بافتی نرم تر به صورت، حجم دهی و جوانسازی انجام می شود. البته قابل ذکر است که: خانواده ژل‌ ها، خود، نوعی از انواع مختلف فیلرها هستند. تزریق ژل‌ های لب و به طور کلی، تزریق فیلرها، برای بر طرف کردن نقص ها و یا اصلاح فرم لب در افراد انجام می شود. برخی از افراد از لب های نازک، کوچک و یا بد شکل خود ناراضی هستند و از آنجا که فرم و حالت لب در میزان زیبایی افراد تأثیر بسیار زیادی دارد، تصمیم به تزریق مواد حجم دهنده به لب های خود می گیرند.

 

ژل‌ هایی که در لب تزریق می شوند

ژل‌ ها، حجم دهنده هایی هستند که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارند و تزریق ژل، به عنوان یکی از خدمات رایج در مراکز زیبایی مرسوم و شناخته شده است. ژل ‌ها علاوه بر قابلیت حجیم کردن قسمت هایی از پوست مانند لب و گونه، برای از بین بردن چین و چروک صورت و جوانسازی هم استفاده می شود.

 

فیلرهای تزریق شونده در لب ها

فیلرها، لایه هایی بسیار نرم هستند که به زیر پوست تزریق می شوند. با تزریق فیلر شما بافتی جدید به قسمت هایی از صورت خود اضافه می کنید. نواحی که این تزریق ها بیشتر انجام می شود در لب ها، پیشانی، چانه، بینی، گونه و زیر چشم است. جنس این فیلرها به گونه ای است که همخوانی کامل با بافت بدن افراد را داشته باشد.

اهداف تزریق فیلرها را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

 1. زیبایی
 2. جوانسازی

 

فیلر هایی که در لب تزریق می شوند
فیلر هایی که در لب تزریق می شوند

 

تزریق فیلر برای فرم دهی لب

افرادی که لب هایی کوچک و نازک دارند، معمولاً به دنبال روشی برای افزایش دادن به حجم لب ها  هستند، که فرم دهی لب با فيلر یکی از این روش های زیبايی غیرجراحی می باشد که توسط متخصين زیبایی انجام می شود و باعث برجستگی و زیبایی لب ها می شود.

 

فرم دهی لب با فیلر :

ژنتیک و بالا رفتن سن، از مهم ترین دلایل برای فرم دهی لب با فیلر است. چون با افزایش سن حجم لب ها کاهش پیدا کرده و یا بعضی افراد به طور ژنتیکی دارای لب های باریک و کوچک هستند که تأثیر زیادی در زیبایی چهره و اعتماد به نفس آن ها دارد.

 

نحوه فرم دهی لب با فیلر:

انواع متنوعی از فيلرها برای برجسته سازی لب ها مورد استفاده قرار می گیرند. همه این فیلرها حاوی اسید هیالورونیک هستند. مهم ترین ویژگی این ماده این است که حجم زیادی از آب را جذب می‌ کند و باعث برجسته سازی لب ها می شود. برای فرم دهی لب با فیلر ابتدا شما باید فرم دلخواه خود را به پزشکی که به او مراجعه کردید بگویید. پس از آن ژل هیالورونیک اسید با استفاده از سرنگ های بسیار ریز و نازک در زاویه های مناسب و به اندازه کافی و مشخص شده در لب ها تزریق می شود. پزشک با توجه به مهارت و تجربه خود فرم مدنؤ شما را به لب ها می دهد. در این روش درمانی از داروهای بی حسی برای کاهش و از بین بردن درد استفاده می شود.

 

مزایای فرم دهی لب با فیلر:

 • هیچگونه حساسیتی به دنبال نخواهد داشت.
 • از هیالورونیک اسید که یک ماده طبیعی می باشد تهیه شده است.
 • مدت زمان انجام آن بسیار کوتاه است.
 • تولید کلاژن در پوست را افزایش می دهد.

 

مزایای فرم دهی لب با فیلر
مزایای فرم دهی لب با فیلر

 

کاربردهای فیلر:

 • رفع چین و چروک ها و افتادگی های پوست لب
 • از بین رفتن افتادگی گوشه لب ها
 • برجسته شدن لب ها
 • فرم دهی لب

 

چه کسانی برای انجام تزریق واجد شرایط هستند

کسانی که:

 • به دلیل افزایش سن و دلایل مختلفی حجم لب های خود را از دست دادند.
 • به طور ژنتیکی لب های کوچک و باریک دارند.
 • لب های برجسته و حجیم دوست دارند.
 • به دنبال یک روش موقتی هستند.

 

تزریق فیلر و بروز عوارض

باید به شما بگوییم که فرم دهی لب با فیلر یکی از روش ‌هایی است که تاکنون عوارض خاصی را بدنبال نداشته است. البته در بعضی موارد، کمی تورم و قرمزی پس از تزریق مشاهده می شود که با استفاده از کمپرس یخ به مدت ۲۴ ساعت قابل برطرف شدن است. تا به امروز این روش، کمترین عوارض را به همراه داشته است. به همین دلیل، از دیگر روش ها پیشی گرفته و بسیار مورد استقبال افراد در سراسر جهان قرار گرفته است.

 

تزریق فیلر و بروز عوارض
تزریق فیلر و بروز عوارض

 

برخی از مدل های تزریق ژل لب

متقاضیان جوانی که لب‌ های نازک‌ تری دارند، ترجیح می‌ دهند حجم لب‌ های خود را بیشتر کنند یا نسبت لب بالا و پایین را با یکدیگر برابر کنند. افراد مسن‌ تر با توجه به مرز لب‌ هایی که با افزایش سن از بین می‌ روند، ظاهر طبیعی و جوان را ترجیح می ‌دهند. برای کسانی که تا به حال تجربه تزریق ژل لب را نداشته اند، بهتر است ابتدا با یک فرم طبیعی شروع کنند. ولی در زیر، چند مدل را برای شما نام برده ایم که می توانید در مقاله تخصصی در این مورد تمام اطلاعات را در مورد این مدل ها دریافت کنید.

 

تزریق ژل لب مدل:

 • عروسکی
 • طبیعی
 • قلبی
 • سه دکمه ای
 • باربی
 • قلوه ای

 

سخن آخر

در انتها باید به شما متذکر شوم که پزشک متخصص، بهترین کسی است که می‌ تواند به شما در خصوص نحوه‌ تزریق، و نوع تزریق مناسب راهکارهایی را ارائه دهد. در نتیجه پیشنهاد ما به شما این است که بعد از مطالعه‌ این مقاله به نتیجه گیری قطعی نرسیده و با مشاوران کلینیک ما تماس گرفته تا جای هیچ سوالی باقی نماند.