مقالات مرتبط با تزریق ژل

تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای | هرآنچه که لازم است از آن بدانید

ژل لب مدل سه دکمه چیست

به طور کلی لبها از سه قسمت مهم و برجسته تشکیل شده اند. این سه قسمت عبارتند از قسمت میانی لب بالایی و دو قسمت چپ و راست لب پایینی. یکی از رایج ترین مدلهای تزریق ژل لب، در نظر گرفتن این سه نقطه اصلی روی لب هاست که به آن مدل سه دکمه می گویند.
ژل لب مدل سه دکمه نوعی از تزریق ژل لب است که در آن سه قسمت اصلی لبها، بیشتر از سایر قسمت ها حجیم می شوند. این مدل از تزریق ژل لب، شکلی زیبا و طبیعی به لبها می بخشد.
مراحل تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای :
تزریق ژل به لب ها برای مدل های مختلف باید به آرامی و با دقت بالا انجام شود زیرا، بافت لب بسیار حساس است و نباید تزریق ژل آسیبی به آن وارد کند . میزان تزریق ژل به مدل لب و سلیقه متقاضیان و همچنین صلاحدید پزشک و بستگی دارد . معمولاً تزریق ژل برای خانم ها و آقایان در سنین بالای ۲۱ سال توصیه می شود که البته برای تزریق ژل باید مراحل زیر را پشت سر گذاشت.
ابتدا متخصصین با استفاده از مارکر یا مداد نقاطی کوچک برای تزریق ژل به لب انتخاب خواهند کرد. این نقطه ها معمولاً یک قسمت در لب بالا و دو قسمت در لبه پایین خواهد بود. متخصصین برای پیشگیری از ورود میکروب به لب و ایجاد عفونت پوست لب را به طور کامل ضد عفونی می کنند.
سپس برای کاهش و کنترل درد در حین تزریق از مواد بی حسی استفاده می کنند زیرا، لب یکی از اجزاء حساس بدن محسوب می شود . پس از مرحله پاک سازی و بی حسی لب، ژل ها توسط سرنگ های بسیار ظریفی به لب تزریق خواهد شد. تزریق ژل به لب در حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد.
مدت زمان تزریق ژل به میزان تزریق و مهارت پزشک بستگی دارد . پس از پایان جلسه درمان متقاضیان می توانند کلینیک را ترک کنند و فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند.

بهترین برند ژل لب مدل سه دکمه ای کدام است؟

بهترین برند و مارک های فیلر های مصنوعی برای تزریق به بخش های مختلف بدن و صورت ژل هایی هستند که بر پایه هیالورونیک اسید ساخته شده اند زیرا، میزان عوارض جانبی با تزریق و انتخاب این ژل ها به کمترین میزان خود خواهد رسید. اسید هیالورونیک ماده پر کننده است که می تواند در زمان کوتاهی چین و چروک های سطح پوست را بر طرف کند .
همچنین با افزایش حجم لب ها چهره را جذاب و دوست داشتنی خواهد کرد . برند هایی از قبیل رستیلین (Restylane ) و ژوویدرم (Juvederm) ژل های مطرح و بی ضرر حاوی هیالورونیک اسید می باشند که معمولاً ترکیب اصلی این دو ژل با یکدیگر همسان است اما این برند ها از نظر هزینه ها، عوارض جانبی و میزان استفاده با یکدیگر متفاوت خواهند بود.

مزایای تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای چیست؟

 • زاویه دهی و فرم‎دهی به لب به صورت نیمه دائم
 • ایجاد تعادل بین اعضای صورت در افرادی که صورت درشت و لب های ریز دارند.
 • در برخی موارد باعث کاهش فضای مابین بینی و لب بالا می شود.
 • احتمال آسیب به بافت لب بسیار کمتر می شود.
 • حفظ زیبایی لب ها
 • ضخیم تر کردن لب های نازک
 • ایجاد هماهنگی بین لبهای نامنظم
 • کاهش چین و چروک ایجاد شده بر روی لب ها
 • بالا رفتن گوشه های دهان
 • کم بودن دوره بهبودی و استراحت
 • اثربخشی سریع بعد از تزریق
 • دوام و ماندگاری نسبتا طولانی
 • حداقل عوارض جانبی
 • مقرون به صرفه بودن
تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای

عوارض تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای

درست مثل هر روش زیبایی دیگری، تزریق ژل لب نیز ممکن است عوارضی (Side effects of the gel) را به دنبال خود داشته باشد. عوارض تزریق ژل لب سه دکمه ای که ممکن است در مراکز معتبر رخ دهد، شامل موارد زیر باشند:
تورم در ناحیه تزریق که موقتی است و حداکثر ۲ روز طول می کشد.
قرمزی و التهاب خفیف که در چند ساعت اولیه از بین خواهند رفت.
خونریزی در محل وارد کردن سوزن در حد یک الی دو قطره که احتمال بروز آن برای همه یکسان نیست.
اگر که فردی به علت کم کاری در تحقیقات و به علت تمایل به پرداخت هزینه مختصرتر، اماکن غیر پزشکی مانند آرایشگاه ها و یا کلینیک های غیر معتبر را برای تزریق انتخاب کند، احتمال اینکه عوارض جدی تری را مانند موارد زیر، تجربه کند:

 • آسیب جدی به بافت لب
 • آسیب عصبی
 • خونریزی شدید تر
 • کبودی و یا التهاب شدید لب و دور دهان
 • گوله ای شدن ژل در لب ها
 • عدم توازن حجمی بین دو لب نسبت بهم در نتیجه عدم مهارت اپراتور یا پزشک
 • حاصل نشدن نتیجه دلخواه شخص
 • ماندگاری خیلی کم ژل در لب ها
 • درد زیاد در ناحیه تزریق
 • حرکت کردن ژل و عدم ثبات آن در لب که منجر به عدم تقارن یک یا هر دو لب خواهدشد
 • عفونی شدن شدید محل تزریق
 • مجبور شدن به استخراج ژل از لب برای جلوگیری از صدمات بیشتر

بعد از تزریق ژل لب چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

توجه به مراقبت های پس از تزریق فیلر لب سه دکمه ای یکی از نکات مهمی است که به منظور دریافت نتیجه دلخواه و مطلوب حتماً بایستی به آن دقت شود. از جمله اقداماتی که پس از تزریق ژل لب بایستی از انجام آنها خودداری نمایید می توان موارد زیر را نام برد:

ضربه به لب ها:

بلافاصله پس از درمان از هر نوع ضربه به لب ها و یا گاز زدن آن خودداری کنید.

خوردن غذاهای خیلی گرم یا خیلی سرد:

ممکن است در صورت مصرف اقلام خیلی سرد یا گرم باعث سردی یا سوختگی لب ها شوید مخصوصاً که پس از تزریق به دلیل حساسیت بالای محل تزریق این حس ها دوبرابر احساس خواهند شد.

مصرف الکل:

برای به حداقل رساندن احتمال کبودی، باید از مصرف الکل در 24 تا 48 ساعت اول پس از درمان خودداری کنید زیرا الکل خون را رقیق می کند و می تواند کبودی را بدتر کند.

استفاده از نی:

توصیه می شود در 24 تا 48 ساعت بلافاصله پس از تزریق فیلر لب سه دکمه ای، بهتر است از استفاده نی برای نوشیدن خودداری کنید چرا که ممکن است فشار و حرکت مورد نیاز برای استفاده از نی باعث جابجایی ماده پرکننده شود.

تمرین های ورزشی شدید:

بهتر است بلافاصله پس از عمل از ورزش یا فعالیت شدید خودداری کنید چون افزایش ضربان قلب و فشار خون ناشی از ورزش ممکن است تورم و کبودی محل تزریق را افزایش دهد.

رژ لب یا بالم لب:

برای حداقل هشت ساعت پس از استفاده از فیلر لب سه دکمه ای، استفاده از رژ لب یا بالم لب روی لب را منع کنید تا احتمال بروز عفونت را کاهش دهید.

خوابیدن روی صورت:

پس از درمان از هر گونه فعالیتی که مستقیماً به صورت شما فشار وارد می کند، مانند خوابیدن رو به پایین روی بالش خودداری کنید تا از حرکت ژل جلوگیری کنید.

بوس کردن:

بوسیدن، مانند خوابیدن روی صورت، ممکن است در نحوه ته نشین شدن فیلر لب در لب های شما اختلال ایجاد کند و طبق نظر کارشناسان باید حداقل 24 ساعت پس از درمان از آن اجتناب شود. برای کمک به کاهش تورم استفاده از کمپرس یخ به مدت 24 ساعت پس از دریافت پرکننده لب توصیه می شود حتی می توانید اینکار را به مدت 7 روز پس از تزریق فیلر لب سه دکمه ای که امکان تورم وجود دارد ادامه دهید.

سیگار کشیدن:

برای یک هفته پس از درمان از کشیدن سیگار خودداری کنید چون اینکار می تواند باعث انقباض عروق شده و جریان خون به محل تزریق را کاهش دهد.

پرواز کردن:

همچنین ممکن است لازم باشد برای جلوگیری از کبودی اضافی از انجام سفرهای هوایی پس به مدت یک هفته پس از تزریق ژل لب خودداری کنید زیرا تغییرات فشار در هواپیما ممکن است کبودی را بدتر کند.

مدت زمان ماندگاری ژل لب سه دکمه ای

طول مدت ماندگاری ژل لب سه دکمه ای از فردی به فرد دیگر بسته به شرایط بدنی و مراقبت هایی که شخص انجام می دهد متغیر است ولی در حالت کلی تزریق فیلر لب مدل سه دکمه ای 6 ماه تا 2 سال ماندگاری دارد. برخی افراد ممکن است پس از 6 ماه نیاز به تجدید تزریق داشته باشند و برخی افراد نیز بعد از دو سال اقدام به تزریق مجدد ژل به لب های خود می نمایند.

ماندگاری تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای

هزینه تزریق ژل لب مدل سه دکمه در کلینیک رز چقدر است؟

قیمت و هزینه تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای بستگی به مرکزی دارد که این روش را انجام می دهد. علاوه بر آن، نوع برند ژل، میزان حجمی که برای رسیدن به مدل دلخواه لازم است تزریق شود و هزینه مواد مصرفی جانبی نیز محاسبه خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه این روش در کلینیک زیبایی دکتر خلیلی با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید.

سخن پایانی

تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای یکی از رایج ترین و در عین حال مقروم به صرفه ترین روش های تزریق می باشد ولی مانند هر روش دیگری اگر نکات مهم و مراقبت های لازم را انجام ندهید و از برند های معتبر استفاده نشود طول عمر آن کمتر و حتی عوارض می تواند در پی داشته باشد. اگر نکات لازم رعایت شود ماندگاری آن نسبتا طولانی است

سوالات متداول

آیا تزریق ژل لب با درد همراه است؟

مقدار فیلر تزریق شده نیز می‌تواند بر میزان درد شما تأثیر بگذارد. ولی اگر شما نگران درد ناشی از تزریق فیلر لب مدل سه دکمه ای هستید، می‌توان قبل از انجام عمل، از مواد بی‌حس‌کننده روی لب بالا و پایین استفاده کرد.

آیا میتوان بعد از تزریق ژل اقدام به تخلیه آن کرد؟

امکان تخلیه ژل بعد از تزریق وجود دارد و بسته به نوع ماده‌ای که برای تزریق استفاده شده است روش‌های متنوعی برای تخلیه و یا حذف فیلر لب سه دکمه ای وجود دارد. بسته به نوع ژل تزریقی می‌توان از روش‌هایی مثل سوزن‌های بسیار ریز برای تخلیه ژل که بیشتر در مواردی که ژل تزریقی رقیق بوده و از غلظت کمی برخوردار است کاربرد دارد استفاده کرد.

دوام تزریق مدل سه دکمه چقدر است؟

به طور میانگین بین ۶ ماه تا ۲ سال دوام دارد. مدت زمان پایداری ژل برای افراد مختلف متفاوت است. برخی افراد ممکن است پس از گذشت ۶ ماه نیاز به تزریق مجدد داشته باشند و برای برخی امکان دارد دوام بیشتری داشته باشد.

هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا