مقالات مرتبط با تزریق ژل

8 کاری که نباید بعد از تزریق ژل لب انجام داد!

8 مراقبت مهم بعد از تزریق ژل لب برای داشتن لب های زیباتر

همه با یک جفت لب پر و گوشتی به دنیا نیامده اند، اما این نباید مانع از ناامیدی شما برای داشتن ال های خوش فرم شود. امروزه به لطف پرکننده های مدرن لب که می توانند با خیال راحت به هر لب حجم دهند، تزریق فیلر لب بسیار رایج است.
برای دستیابی به بهترین نتایج با پرکننده های پوستی و تزریق لب، توجه به مراقبت های بعد از ژل لب نیز بسیار مهم است. مراقبت نادرست از فیلر ممکن است منجر به کبودی یا تورم شدید پس از درمان پرکننده لب شود. در اینجا هشت کاری وجود دارد که نباید بعد از تزریق ژل لب انجام دهید:

1) ورزش های سنگین انجام ندهید.

تناسب اندام اغلب چیز خوبی برای دنبال کردن است، اما بهتر است بلافاصله پس از تزریق فیلر لب به باشگاه نروید. 24 ساعت تا 48 ساعت پس از درمان باید از ورزش شدید اجتناب شود، زیرا فشار خون بالا و ضربان قلب می تواند تورم یا کبودی را بدتر کند.
عرق کردن نیز چیزی است که پس از درمان باید از آن اجتناب کنید، زیرا باعث کم آبی بدن شما می شود. بیشتر فیلرهای پوستی از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند که با جذب آب باعث حجیم نگه داشتن لب‌ها می‌شود. اگر کم آب هستید، ممکن است فیلر لب شما را به ظاهری که می خواهید نرساند.
برای حفظ تناسب اندام، پیاده روی سبک بهترین گزینه بعد از تزریق فیلر لب است.
بعد از تزریق ژل لب از ورزش های سنگین دوری کنید.
بعد از تزریق ژل لب از ورزش های سنگین دوری کنید.

2) از اتاق هایی با دمای بالا خودداری کنید.

گرمای زیاد باعث گشاد شدن رگ‌های خونی می‌شود که می‌تواند تورم ناشی از پرکننده‌ها را طولانی‌تر کند.از اتاق‌های بخار، سونا و دوش آب گرم پس از تزریق پرهیز کنید. بهتر است از اتاق هایی با دمای بالا تا 24 الی 48 ساعت پس از تزریق فیلر پوستی خودداری کنید. اگر قصد دارید بلافاصله پس از درمان دوش بگیرید، آب باید ولرم باشد.
پس از مصرف حجم دهنده های لب، حتما ناحیه را خنک نگه دارید. در واقع، شما باید یک تکه یخ پوشیده از پارچه بردارید و آن را به دور لب های خود بمالید. این به کاهش تورم، خارش یا کبودی در ناحیه درمان تزریق کمک می کند.

3) الکل ننوشید.

الکل یک رقیق کننده خون است که باعث گشاد شدن عروق خونی و ایجاد کبودی یا تورم در ناحیه درمان می شود. هنگام تزریق فیلر پوستی، باید از سایر مواد رقیق کننده خون مانند:
 • ایبوپروفن
 • مکمل های ویتامین E
 • پاراستامول
 • مخمر سنت جان
 • آسپرین
 • موترین
 • جینکو بیلوبا
 • روغن کتان
 • روغن کبد ماهی کاد
 • سیر
 • کافئین
دوری کنید و بدن را پس از درمان با آب ساده هیدراته کنید. از آنجایی که پرکننده‌های پوستی هیالورونیک اسید برای حجیم نگه داشتن لب‌هایتان به آب متکی هستند، باید هیدراته بمانید تا اثرات کامل پرکننده‌های لب‌تان را به‌دست آورید.
دوری از تزریق الکل بعد از تزریق ژل لب
دوری از تزریق الکل بعد از تزریق ژل لب

4) از طریق نی ننوشید.

ممکن است پس از انجام تزریق فیلر لب وسوسه شوید که از نی بنوشید، اما تا حد امکان از این کار اجتناب کنید. استفاده از نی به پرکننده لب جدید شما فشار وارد می کند و ممکن است کمی ناراحتی ایجاد کند، زیرا بعد از تزریق لب، تورم ایجاد می شود. مکیدن نی نیز ممکن است برای درمان لب های متورم سخت باشد. در مجموع، بهتر است بعد از درمان آب را بدون نی بنوشید.

4) سیگار و قلیان را ترک کنید.

در حالی که برخی از متخصصان ممکن است بگویند که سیگار کشیدن پس از درمان اشکالی ندارد، مطالعات نشان می دهد که سیگار کشیدن می تواند خطر عفونت را در بیماران پس از درمان با پرکننده های پوستی افزایش دهد. در هر صورت، بلافاصله پس از درمان باید از سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در اطراف افراد سیگاری خودداری کنید. نه تنها ممکن است اثرات نامطلوبی بر روی فیلرهای پوستی داشته باشد، بلکه قطعاً به پوست شما آسیب خواهد رساند.
بعد از تزریق،سیگار و قلیان نکشید
بعد از تزریق،سیگار و قلیان نکشید

6) حداقل یک هفته مسافرت هوایی نروید.

حداقل یک هفته پس از تزریق لب باید از پرواز اجتناب شود. این به این دلیل است که فشار هوا در هواپیما می تواند تورم و کبودی ناشی از پرکننده های لب جدید را بدتر کند.
فشار هوا همچنین بدن شما را کم آب می کند، که اگر به دنبال افزایش حجم لب های خود هستید، خوب نیست. یک فیلر پوستی اسید هیالورونیک آب بدن شما را جذب می کند تا به ادغام خود در بافت های لب شما کمک کند، بنابراین مهم است که مقدار زیادی آب بنوشید و فعلا روی زمین بمانید.

7) از آرایش کردن خودداری کنید.

بالم لب، برق لب یا رژ لب خود را تا 24 ساعت آینده پس از تزریق لب خود کنار بگذارید، محصولات لب ممکن است با ژل ها واکنش منفی نشان دهند، به خصوص اگر لب های شما متورم یا کبود شده باشد. اگر واقعاً مجبور هستید بعد از تزریق فیلر پوستی آرایش کنید، پزشک ممکن است بتواند محصولی ملایم و حاوی SPF را توصیه کند.
همچنین باید از محصولات پاک کننده خشن و معطر روی لب یا اطراف لب خودداری کنید. برای پاک کردن کثیفی از صورت و دهان خود، سعی کنید یک پاک کننده ملایم یا دستمال الکلی استریل پیدا کنید. اما هنگام استفاده از آن مراقب باشید، زیرا ممکن است کمی احساس سوزش کنید.
به غیر از آرایش، حداقل تا دو هفته پس از تزریق ژل از لیزر درمانی صورت خودداری کنید. گرمای لیزر می‌تواند پرکننده‌های پوستی را بشکند و باعث شود که آنها خیلی سریع‌تر از آنچه که تصور می‌شود از بین بروند.
عدم استفاده از لوازم آرایشی بعد از تزریق فیلر
عدم استفاده از لوازم آرایشی بعد از تزریق فیلر

8) از خوردن غذاهای تند و نوشیدنی های گرم خودداری کنید.

هنگامی که لب های شما پس از تزریق فیلر متورم می شوند، بهتر است از مصرف غذاهای تند یا نوشیدنی های گرم به مدت 24 الی 48 ساعت خودداری کنید. غذاهای تند و اسیدی ممکن است باعث سوزش شوند، به خصوص زمانی که لب ها هنوز در مراحل اولیه بهبودی خود هستند.
نوشیدنی‌های گرم یا داغ معمولاً مشکلی ایجاد نمی‌کنند، اما لب‌های شما پس از درمان همچنان بی‌حس هستند و ممکن است خود را بسوزانید. نوشیدنی‌های گرم نیز ممکن است تورم را پس از درمان پرکننده لب بدتر کنند، بنابراین از آب با دمای اتاق و یک کمپرس سرد استفاده کنید تا تورم ناشی از تزریق زودتر از بین برود.
توصیه های دیگر ما این است که غذایی داشته باشید که خوردن و جویدن آن آسان باشد، زیرا کمتر احتمال دارد لب های خود را پاک کنید. علاوه بر این، مهم است که از خوردن غذاهایی با کربوهیدرات های تصفیه شده، سدیم یا قند بالا اجتناب کنید، زیرا ممکن است پس از دریافت پرکننده لب، خطر کبودی و تورم را افزایش دهند.

دکتر سمانه خلیلی: درمان های با کیفیت تزریق لب و مراقبت های پس از آن

با سالها تجربه، دکتر خلیلی ارائه دهنده برتر درمان های زیبایی در تهران است. ما درمان بزرگ کردن لب را تنها با استفاده از پرکننده های پوستی با بهترین کیفیت ارائه می دهیم.
قبل از درمان، شما تحت یک مشاوره کامل و رایگان قرار می گیرید تا پزشک ما دقیقا متوجه شوند که می خواهید با لب های خود چه کاری انجام دهید. ما همچنین توصیه هایی را ارائه خواهیم داد که کدام پرکننده های لب بهتر به ظاهر دلخواه شما می رسند. در نهایت، ما مراقبت های پس از پرکننده لب را تضمین می کنیم که بهترین نتیجه را به شما می دهد.
می‌توانید مطمئن باشید که درمان بزرگ‌کردن لب و مراقبت‌های پس از پرکننده لب‌تان در کلینیک دکتر خلیلی در دستان یک متخصص است. همین امروز یک مشاوره رایگان با ما رزرو کنید.
مراقبت های بعد از تزریق فیلرلب
مراقبت های بعد از تزریق فیلرلب

مراقبت های بعد از تزریق فیلر لب

در حالی که ما چندین چیز را ذکر کرده‌ایم که پس از دریافت پرکننده‌های لب باید از آنها اجتناب کنید، در اینجا چند دستورالعمل مراقبت پس از پرکننده لب وجود دارد که باید برای بهبود سریع و حفظ نتایج رضایت‌بخش دنبال کنید:
دستورالعمل‌های ماساژ لب‌ دنبال کنید: هر پزشکی ماساژ لب را توصیه نمی‌کند، زیرا بسته به نوع پرکننده لب، برند پرکننده لب و حتی آناتومی خودتان متفاوت است. با این حال، اگر پزشک دستورالعمل‌هایی در این مورد به شما می‌دهد، باید به طور کامل از آنها پیروی کنید.
میوه ها و سبزیجات آبرسان بخورید: جدا از نوشیدن آب فراوان، آبرسانی میوه ها و سبزیجات به بهبود بهتر پرکننده های لب کمک می کند. برخی از غذاهای غنی از آب عبارتند از: خیار، گوجه فرنگی، اسفناج، خربزه، کلم بروکلی، پرتقال، سیب و زغال اخته.
روی بالش های بلند بخوابید: خوابیدن روی بالش های بلند باعث کاهش تورم بعد از تزریق فیلر لب می شود. بهتر است حداقل 24 ساعت پس از درمان پرکننده لب از خوابیدن روی صورت خودداری کنید، زیرا ممکن است به طور تصادفی باعث کبودی بیشتر روی لب های خود شوید.
یخ را روی ناحیه درمان قرار دهید: در هر مرحله از بهبودی پس از درمان پرکننده لب، هر زمان که احساس ناراحتی یا خارش کردید از یخ استفاده کنید. از یخ نیز برای کاهش تورم استفاده می شود. برخی از پزشکان نیز آرنیکا “یک گیاه هومیوپاتی که به شکل قرص یا کرم عرضه می شود” را برای کمک به کبودی توصیه می کنند.
داروهای ضد تبخال مصرف کنید: پرکننده های لب می توانند باعث ایجاد تبخال شوند. اگر شما یک بیمار مستعد ابتلا به تبخال هستید، باید حداقل سه روز قبل از دریافت فیلر لب خود، برای آن دارو مصرف کنید.

سوالات متداول

آیا می توانم بعد از فیلر لب بستنی بخورم؟

هیچ محدودیتی برای خوردن، پس از تزریق لب وجود ندارد. تنها چیزی که باید در نظر داشت این است که بیشتر پرکننده‌ها حاوی داروهای بی‌حس‌کننده برای ایجاد یک روش بدون درد هستند. بیماران باید منتظر بمانند تا ماده بی‌حس‌کننده از بین برود و بعد از پرکننده لب، غذا بخورند.

آیا می توانم بعد از فیلر لب ببوسم؟

این به این دلیل است که بوسیدن می تواند فشار زیادی به لب ها وارد کند و خطر عفونت را به دلیل تعداد باکتری های روی لب افزایش دهد. بنابراین، بهتر است تا 48 ساعت از بوسیدن خودداری کنید؛ اما این بدان معنا نیست که بوسه ی نرم مجاز نیست!

آیا می توانم بعد از فیلر لب مسواک بزنم؟

مسواک زدن بعد از پرکننده های لب اشکالی ندارد اما ممکن است کمی حساسیت داشته باشید. هنگام مسواک زدن دندان ها و شستن صورت خود بعد از ژلها دقت کنید.
هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا