مقالات مرتبط با تزریق ژل

نکاتی کاربردی در مورد فرم دهی لب با فیلر

ممکن است از فرم لب هایتان ناراضی باشید یا به هر دلیلی دوس دارید لب‌ هایی شاداب ‌تر داشته باشید. تزریق فیلر می تواند برای شما گزینه ای جالب و کاربردی باشد. البته با وجود آنکه تزریق ژل و فیلر راه حل مطلوبی برای فرم دهی لب‌ ها محسوب می‌ شود، اما چیزی که باعث بدست آمدن نتیجه عالی برای شما می شود، مراجعه به کلینیک و پزشک معتبر و رعایت نکات قبل و بعد از آن است. پس اگر تصمیم به فرم دهی لب با فیلر دارید اما از نتیجه‌ی آن نگرانید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

فرمدهی لب با فیلر برای چه هدفی صورت می گیرد؟

اهداف و نتیجه فرم دهی لب با فیلر، به سلیقه، خواسته و چهره بستگی دارد. ممکن است تزریق فیلر برای حجیم ‌تر شدن لب ‌های جوان و با هدف افزایش تناسب لب با سایر اجزای صورت انجام در نظر باشد. گاهی هم هدف از تزریق فیلر لب صرفا لیفت و بازگشت لب به حالت قبلی است.

نکته‌ ای که در فرمدهی لب با فیلر بسیار مهم است، رعایت تناسب و حفظ فرم طبیعی لب بدون ایجاد حالت لب اردکی یا لب‌ های زیادی برجسته است. اگر ایندکس اولیه درست اندازه ‌گیری و رعایت شود از به وجود آمدن حالت اردکی در لب جلوگیری شده و ایندکس دوم نشانه ‌ای از جوانی و شادابی لب و تناسب چهره است. آنچه که اهمیت دارد تناسب فرم نهایی با اجزای صورت، اردکی نبودن از نیمرخ و رعایت خواست و سلیقه‌ متقاضی است.

 

تزریق فیلر به منظور لیفت و فرم دهی دوباره

بسیاری از موارد تزریق فیلر در ناحیه لب و اطراف لب با هدف لیفت و فرم دهی دوباره انجام می شود. این موضوع خصوصا درباره افرادی صدق می کند که لاغر می شوند یا مشکلات دندان و فک مانند ایمپلنت گذاری و جراحی فک دارند.

 

آیا فرم دهی لب با فیلر با درد همراه است؟

پزشک، برای جلوگیری و به حداقل رساندن درد احتمالی از بی حس کننده های موضعی استفاده می کند. با این وجود برای بعضی افراد که حساسیت بیشتر نسبت به درد دارند، از بی  ‌حسی های قوی تری استفاده می‌ شود تا تزریق کاملا بدون درد باشد. ضمن اینکه در خود فیلر، رستیلین لیدوکائین وجود دارد که به خوبی درد را کنترل می‌ کند.

 

آیا فرم دهی لب با فیلر با درد همراه است؟
آیا فرم دهی لب با فیلر با درد همراه است؟

 

لب های باریک و فرمدهی با فیلر

برای لب ‌های باریک در جلسه اول، حداکثر یک سی سی فیلر کافی است. بعد از جا افتادن و ایجاد فضای مناسب می توان میزان فیلر بیشتری تزریق کرد. برای فرمدهی بهتر و کامل ‌تر لب‌ های باریک حتما نیاز است یک سی سی دیگر به فاصله 2 الی 3 تزریق شود.

 

لیفت لب بالا با تزریق فیلر

وقتی لیفت لب بالا با بوتاکس و فیلر انجام می‌ شود، بهتر است برای لب پایین به صورت همزمان تزریق صورت نگیرد، زیرا ممکن است باعث عدم تناسب شود. پیشنهاد پزشکان ما این است که 10 روز بعد از تزریق لب بالا، زمانی که ورم لب بالا از بین رفت و فیلر به خوبی جا افتاد، برای لب پایین تزریق انجام شود.

 

لیفت لب بالا با فیلر
لیفت لب بالا با استفاده از فیلر

 

نکاتی مهم در مورد فرم دهی لب با فیلر

 1. گاهی اوقات دلیل عدم قرینگی لب ‌ها، به فرم حرکت عضلات صورتمان مربوط است و نباید انتظار این را داشته باشیم که با تزریق فیلر این عدم قرینگی عضلانی اصلاح یا رفع شود.
 2. در یک جلسه، بهتر است بیش از یک سی سی فیلر تزریق نشود. تزریق بیش از یک سی سی، ریسک تورم روز بعد، کبودی، عدم قرینگی و عوارض خطرناک مثل انسداد عروق را افزایش می دهد.
 3. از فیلر های ارزان قیمت و بی کیفیت به هیچ عنوان استفاده نشود.
 4. تورم بعد از تزریق کاملا طبیعی است، پس در نظر داشته باشید که تا دو روز بعد از تزریق، مهمانی و جلسات مهمی در برنامه هایتان وجود نداشته باشد.
 5. ورزش سنگین در روز اول دوران نقاهت باعث افزایش تورم می شود اما ورزش سبک مشکلی به وجود نمی آورد.
 6. انتظارتان نباید با فرم اصلی لب هایتان فاصله زیادی داشته باشد. لب ‌هایی که کوچک، باریک و نازک هستند باید به مرور و در جلسات متوالی به اندازه و فرم دلخواه شما برسند. در واقع گاهی مجبور هستید هر جلسه نیم سی‌سی تزریق کنید و این کار را هر دو یا سه هفته یکبار تکرار کنید.
 7. اگر خط خنده یا ماریونت (خط بغض) شما حالت گود داشته باشد، فرم دهی لب با فیلر نه تنها باعث افزایش زیبایی شما نمی شود، بلکه باعث می ‌شود گودی آن نواحی بیشتر به چشم بیاید. پس حتما به فکر تزریق فیلر در نواحی اطراف دهان باشید.
 8. خطوط عمودی بالای لب که در اثر افزایش سن یا موارد دیگر ایجاد می‌ شوند را در نظر داشته باشید. این خطوط در قدم اول با تزریق بوتاکس پشت لب بالا و در قدم بعدی با فیلر بسیار لطیف و با غلظت پایین پر می شوند.

 

نکاتی مهم در مورد فرم دهی لب با فیلر
نکاتی مهم در مورد فرم دهی لب با فیلر

 

نکاتی کلی که باید قبل و بعد از تزریق ژل بدانید!

 1. در مورد پزشک معالج و کلینیک تحقیق کنید و دقت کنید که مجوزهای لازم از وزارت بهداشت را داشته باشند.
 2. ممکن است پزشک با مطالعه وضعیت بیولوژیکی، سوابق ارثی، مصرف دخانیات و … متقاضی او را از تزریق منع کند.
 3. ژل های دائمی جذب بدن نمی شوند و برای تخلیه آن نیاز به جراحی است.
 4. ژل های موقت مشابه پروتئین های بدن هستند و به طور طبیعی جذب پوست می شوند.
 5. مصرف داروهای حاوی استیل سالیسیلیک اسید از دو هفته پیش از تزریق ژل متوقف کنید.
 6. برای کاهش تورم بعد از تزریق ژل می توانید مایعات، میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید.
 7. با محافظت از پوست خود در مقابل اشعه های مضر خورشید و دوری از استرس می توانید مدت زمان ماندگاری ژل را افزایش دهید.
 8. حداقل تا 24 ساعت پس از تزریق از سیگار کشیدن و آرایش پرهیز کنید.
 9. 10 الی 2 هفته قبل از تزریق ژل از مصرف داروهایی که احتمال خونریزی را افزایش می دهد، پرهیز کنید.

سخن آخر

امیدواریم که این مقاله آگاهی و اطلاعات لازم برای تصمیم گیری شما، به منظور فرمدهی لب با فیلر را در اختیار شما قرار داده باشد. در صورت داشتن تجربه این فرآیند، آن را با ما و سایر خوانندگان مقاله در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا