مقالات مرتبط با تزریق چربی

حجم دهی و زیبایی دو چندان با تزریق چربی به لب

لب ها عنصری حیاتی برای یک چهره جوان، جذاب و سالم هستند.

داشتن لب هایی خوش فرم، حجیم و به اصطلاح گوشتی در بین دختران و حتی پسران جوان بسیار محبوب و پرطرفدار شده است. لب های پر، چهره را بسیار جذاب تر جلوه می دهد. از آنجایی که خیلی از افراد لب هایی پر و یا شاید خوش فرم ندارند به دنبال راهی هستند تا بتوانند چهره خود را زیباتر نمایند. تزریق چربی به لب از جمله راهکاری است که افراد خیلی سریع می توانند به خواسته خود دست پیدا نمایند.

افردی که به طور مادرزادی لب هایی نازک دارند و یا بر اثر بالا رفتن سن، شکل و فرم خود را از دست داده، با کمک تزریق چربی می توانند صاحب لب هایی پر و خوش فرم شوند و از نتیجه به دست آمده نهایت لذت را ببرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه انجام، ماندگاری، مزایا و معایب حجیم سازی لب با چربی پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطلب ما را همراهی بفرمایید.

شیوه انجام پیوند چربی به لب

برجسته سازی لب با کمک چربی از دسته عمل های زییایی به حساب می آید از این رو بایستی در کلینیک ها و توسط دکتر متخصص انجام بگیرد. در این روش با استفاده از بی حسی موضعی مقداری از چربی بدن متقاضی در ناحیه باسن، ران، پهلو و یا شکم به صورت ساکشن برداشته می شود. سپس بر روی آن فرایند سانتریفیوژ اعمال می گردد تا چربی خارج شده تصفیه شود و به حالت قابل استفاده درآید.

در نهایت و پس از تصفیه سازی، لب ها را بی حس می کنند و بر اساس صلاحدید پزشک و همچنین درخواست متقاضی، میزان مشخصی از چربی را با استفاده از سوزن های نازک به لب تزریق می کنند. استفاده از سوزن های نازک خطر کبودی و خونریزی را به مراتب بسیار کمتر می‌ کند.

مراحل تزریق چربی به لب
شیوه ی انجام تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل؟

باید بگوییم که تزریق چربی و یا تزریق ژل به لب امری کاملا سلیقه ای است و در نهایت این خود متقاضی است که باید تصمیم بگیرد که کدام روش را برای ترزیق کردن انتخاب نماید.

فردی که قصد حجیم کردن لب را دارد باید کاندیدای مناسبی برای انتقال چربی باشد. یعنی متخصص باید وضعیت چربی بدن وی را مورد ارزیابی قرار دهد تا مطمئن شود که آیا امکان استخراج چربی وجود دارد یا خیر. اگر از نظر بانک چربی وضعیت مناسبی نداشته باشد، می تواند از تزریق فیلر بهره ببرد. به طور کلی چه تزریق چربی و یا ژل فرد درخواست کننده باید سالم باشد و از بیماری زمینه ای خاصی رنج نبرد.

آیا تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل
آیا تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل؟

ماندگاری تزریق چربی به لب

میزان ماندگاری تزریق چربی به لب مادام العمر نیست و پس از چند ماه تا حداکثر دو سال می تواند دوام بیاورد. سلول های چربی در بدن همه افراد تحت تاثیر تغذیه، متابولیسم، نوع فعالیت و حتی سرما و گرما همواره در حال آب شدن هستند. از این رو چربی دوام چندانی ندارد. در مورد انتقال چربی به سایر نقاط بدن نیز به همین صورت می باشد و همواره تحت تاثیر آیتم های مختلفی ماندگاری خود را از دست می دهد.

به همین دلیل پزشک در ابتدا مقدار بیشتری از چربی را تزریق می کند تا پس از ریزش سلول‌ ها مقدار قابل توجهی از آن باقی بماند که به مرور زمان حدود 30 درصد از چربی باقی می ماند. حجم دادن به لب با چربی با توجه به مهارت و تخصص پزشک، نحوه مراقبت فرد، نحوه تصفیه چربی و … می تواند بین 10 ماه تا 2 سال دوام بیاورد.

مزایا تزریق چربی به لب

برجسته کردن لب با تزریق چربی یکی از بهترین راهکارها به حساب می آید. در این روش پزشک با کمک بافت چربی بدن فرد، فرایند حجیم کردن را انجام می دهد. از آنجایی که پیوند از بدن فرد صورت می گیرد پس زدن و واکنش های حساسیتی نیز خیلی کم به وجود می آید. به طور کلی بزرگ کردن لب با تزریق چربی دارای مزایای زیر می باشد:

مزایای تزریق چربی به لب
مزایا و فواید پیوند چربی به لب
  • میزان ماندگاری بالاتر در مقایسه با سایر روش ها
  • سازگاری بالا
  • پایین بودن واکنش های ایمنی
  • ایجاد ظاهری بسیار طبیعی تر
  • کم عارضه بودن
  • عدم جا به جایی و یا حرکت در زیر پوست لب

معایب تزریق چربی به لب

در کنار این مزایا، تزریق چربی با یکسری معایب نیز می تواند همراه باشد. از این رو افراد در هنگام عمل باید جوانب کار را بسنجد و با آگاهی بیشتری در این راستا قدم بردارند. عمل برداشت چربی، فرایندی بی خطر است اما اگر پزشک از مهارت و تخصص لازم برخوردار نباشد می تواند در ناحیه برداشت و یا پیوند چربی عوارضی همانند خونریزی، عفونت، تورم و … به دنبال داشته باشد. از معایب این روش می توان اشاره ای به موارد زیر نمود:

  • دوره نقاهت طولانی تر و دردناک تر
  • احتمال ایجاد عفونت و خونریزی
  • احتمال عدم تقارن در لب به دلیل چگالی بالای بافت چربی
  • نکروز بافت چربی

مراقبت های قبل و بعد از حجیم سازی لب با چربی

فرد 6 هفته قبل از تزریق چربی باید استعمال دخانیات را کنار بگذارد. همچنین از مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و آسپرین حداقل از 10 رو قبل پرهیز کند. در ناحیه که چربی برداشت شده تا چند روز درد خفیفی دارد که طبیعی می باشد و بهتر است از گن استفاده شود تا میزان تورم و احیانا خونریزی آن به حداقل برسد. در این این مدت از انجام ورزش های سنگین هم خودداری گردد.

مراقبت های قبل و بعد از حجیم سازی با چربی
مراقبت های قبل و بعد

تزریق چربی به لب در کلینیک زیبایی دکتر خلیلی

اگر مایل به تزریق چربی به لب هستید می توانید با کلینیک زیبایی دکتر خلیلی تماس برقرار نمایید. این کلینیک که در شهر تهران واقع شده با برخورداری از تیمی مجرب و کاربلد، عمل های زیبایی به خصوص تزریق چربی را به صورت کاملا تخصصی و ماهرانه انجام می دهد. برای مشاوره اولیه و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی تزریق توسط دکتر خلیلی و همچنین هزینه آن می توانید از طریق اطلاعاتی که در همین سایت درج شده با مشاوران و کارشناسان کلینیک تماس برقرار نمایید.

هزنیه تزریق چربی به لب

مانند سایر عمل های زیبایی نمی توان هزینه مشخص و دقیقی را ارائه داد. اما به طور کلی قیمت بزرگ کردن لب با تزریق چربی بستگی به فاکتورهایی همچون میزان چربی تزریق شده، سلامتی فرد، وسعت کار و فرم ایده آل دارد. هر چه که میزان چربی بیشتری از بدن برداشته شود و به لب تزریق گردد، قطعا هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

قیمت تزریق چربی به لب
قیمت و هزینه

سخن پایانی

این روزها معیار زیبایی و داشتن چهره ای جذاب با لب هایی خوش فرم و پر عجین شده است. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند صاحب چهره ای زیبا و جذاب شوند. تزریق چربی به لب یکی از موثرترین راهکارها جهت حجیم کردن و فرم دادن به لب های نازک است. این روش سن و سال و یا جنسیت نمی شناسد. به همان اندازه که دختران مشتاق این امر هستند پسرها و افراد مسنی که از لب های خود راضی نیستند مایل اند که این عمل زیبایی را انجام دهند.

سوالات متداول

آیا تزریق چربی به لب دائمی است؟

حجیم سازی لب با چربی مانند سایر فیلرهای پر کننده، موقتی است. اما با این حال دوام آن در بدن افراد فرق می کند و تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. میزان ماندگاری چربی در لب می تواند 10 ماه تا 2 سال متغیر باشد.

چه افرادی برای حجم دهی لب با تزریق چربی مناسب هستند؟

افرادی که به طور مادرزادی لب هایی نازک دارند یا بر اثر افزایش سن نافرم شده اند و یا به طور کلی کسانی که از فرم لب های خود راضی نیستند، می توانند با تزریق چربی صاحب لب هایی زیبا شوند.

نتایج فرم دهی به لب با تزریق چربی بعد از چه مدتی نمایان می شود؟

تزریق چربی یکی از سریع ترین راهکارها جهت داشتن لب هایی خوش فرم است. در این روش گرچه فرد تا چند روزی با ورم مواجه می گردد اما نتایج آن را بلافاصله پس از تزریق می تواند مشاهده نماید.
هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا