مقالات مرتبط با خدمات مو و ابرو

میکروبلیدینگ ابرو | مزایا و معایب + عکس

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ، یکی از روش‌ های آرایش نیمه دائمی ابرو است. بسیاری از خانم ها برای پر کردن ابروهای خود همچنان از مداد یا ژل ابرو استفاده می کنند. اما این روش ها در طولانی مدت خسته کننده و مضر هستند. میکروبلیدینگ روشی است که برای مدت ۱ سال برای شما آرایش دائم ابروها را فراهم می کند. شما می توانید ابروهای کم حجم یا نازک خود را به کمک میکروبلیدینگ ابرو پر تر نشان دهید. در واقع با کمک میکروبلیدینگ می‌ توان فرم دلخواهی برای ابروهای خود ایجاد کرد.

میکروبلیدینگ ابرو طبیعی

متقاضیان مناسب برای میکروبلیدینگ چه کسانی هستند؟

این روش، یک روش ایمن و کم خطر است که معمولا برای تمامی افراد مناسب بوده و عوارضی در پی ندارد. مواردی که بهتر است میکروبلیدینگ انجام نشود و یا حداقل قبل از انجام با پزشک مشورت شود را در زیر برای شما آورده ایم:

 1. افراد مستعد کلوئید یا هیپوپیگمنتیشن بعد از التهاب
 2. افرادی که دچار بیماری ‌های منتقل‌ شونده از طریق خون هستند
 3. افرادی که ژودرم یا هر نوع فیلر دیگر در نواحی نزدیک ابرو دارند
 4. افرادی که شیمی ‌درمانی می‌ شوند
 5. افرادی که دچار بیماری‌ های پوستی هستند
 6. افرادی که پوست چرب دارند
 7. افرادی که تاتوی ابرو یا آرایش‌ های دائمی واضح از قبل دارند
 8. افرادی که به الکل و مواد بی ‌حس ‌کننده حساسیت دارند
 9. زنان باردار و شیرده
 10. مبتلایان به دیابت که انسولین تزریق می‌ کنند
میکروبلیدینگ ابرو یکی از راه های پرکردن ابرو

میکروبلیدینگ ابرو چگونه انجام می شود؟

 1. مرحله اول پاکسازی صورت ، تمیز کردن آن از هر مواد آرایشی
 2. مرحله دوم مشتری روبروی شما نشسته باشد جهت شناسایی صورت و انجام قرینه سازی( قرینه سازی مهمترین مرحله در انجام کار است).
 3. مرحله سوم طراحی ابروها متناسب با حالت چهره
 4. مرحله چهارم زدن بی حسی پمادی یا پد بسته به نوع انجام کار
 5. مرحله پنجم نقطه گذاری ها در نقاط مهم ابرو که تاج، آرک و دم ابرو را به هم متصل می کند.
 6. مرحله ششم انتخاب رنگ مناسب برای پوست و ابرو
 7. مرحله هفتم تنظیم زاویه درست تیغ بلید جهت کشیدن خطوط(بستگی به نوع کار زاویه متفاوت است.)
 8. مرحله هشتم جدا کردن خط وسط ابرو به وسیله مداد طراحی برای کشیدن خطوط با زاویه درست(به وسیله خط کش قرینه)
 9. مرحله نهم کشیدن خطوط با زاویه خاص در قسمت تاج ابرو و گذاشتن فاصله بین آن ها برای کشیدن خطوط کوچکتر(خطوط کوچکتر کار ریز موهای ابرو را انجام می دهد.)
 10. مرحله دهم بعد از تمام شدن تاج نوبت آرک است. ابتدا آرک پایین و همزمان آرک بالا را پر می کنیم.دقت داشته باشید که خط میان ابرو را با مداد طراحی برای خود رسم کنید تا زمان پر کردن آرک دقیق تر بتوانید آن را انجام دهید.
 11. مرحله یازدهم نوبت دم ابرو است که در بیشتر مواقع زمان کشیدن آرک در امتداد آن انجام می شود.
 12. مرحله دوازدهم مکث رنگ است منظور گذاشتن رنگ با میکروبراش روی ابروها و مالش آن و صبر کردن برای ۵ دقیقه تا رنگ به لایه زیر پوست بیشتر نفوذ کند.
 13. مرحله سیزدهم پاک کردن رنگ گذاشته شده
 14. مرحله چهاردهم چک کردن قسمت هایی که ممکن است رنگ نگرفته باشند با مجدد با تیغ قسمت های خالی را پر می کنیم.
روش میکروبلیدینگ ابرو

هزینه میکروبلیدنیگ چقدر است؟

هزینه این روش، به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال، به تعداد جلسات، میزان حساسیت و شدت فرآیند و بسیاری از علل دیگر وابسته است. برای مشاوره و اطلاع از قیمت میکروبلیدینگ ابرو در کلینیک دکتر سمانه خلیلی با ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان 09010960069 | 021-22212030

مقایسه میکروبلیدینگ ابرو با دیگر روش های پر کردن ابرو

مقایسه‌ میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ هر دو جزو روش‌ های هاشور ابرو طبقه ‌بندی می‌ شوند. با این حال در روش میکروپیگمنتیشن به جای ابزار چند تیغه از یک تیغه برای ایجاد برش‌ های ریز در ابرو استفاده می‌ شود.
رنگدانه‌ ها در زیر برش ‌های تیغه‌ ریز قرار می ‌گیرند تا ظاهری شبیه موهای طبیعی به خطوط ابرو بدهند. این نوع هاشور ابرو برای افرادی مناسب است که به طور طبیعی ابروهای پرتر یا پرپشت ‌تری دارند.
اما بخشی از ابروهایشان به شکل نقطه ‌ای خالی شده یا می ‌خواهند ابرویشان کمی تغییر شکل دهد. تیغه‌ تکی در ابزار میکروپیگمنتیشن به تکنسین اجازه می‌ دهد. تا دقت بیشتری در رسم خطوط روی ابرو داشته باشد.
در میکروبلیدینگ، رنگ بصورت خط به خط، شبیه به تار موهای ابرو و هم‌ جهت با آن ولی به شکل ریز و درشت کشیده می‌ شود. از این جهت نسبت به میکروپیگمنتیشن، جلوه‌ طبيعی‌ تری به ابروها می‌ بخشد. از طرفی عمق برش‌ ها در میکروپیگمنتیشن بیشتر است و ماندگاری طولانی ‌تری خواهد داشت.
میکروبلیدینگ ابرو نسبت به میکروپیگمنتیشن در زمان کوتاه ‌تری بهبود می ‌یابد. به علاوه‌ این که هزینه‌ کم‌ تر و دوام کوتاه‌ تری هم دارد. به همین علت میکروبلیدینگ به‌ عنوان روشی کمتر تهاجمی برای ایجاد طراحی طبيعی ابروها به شمار می‌ رود.

مقایسه میکروپیگمنتیشن با میکروبلیدینگ ابرو

مقایسه‌ تاتوی ابرو و میکروبلیدینگ ابرو

تاتوی ابرو بسیار شبیه تاتوی معمولی است چرا که جوهر با استفاده از اسلحه یا قلم، با ارتعاش زیاد در پوست قرار می‌ گیرد؛ تا با سوزن به پوست نفوذ کند. استفاده از جوهر به جای رنگدانه مهم ترین تفاوت بین تاتو و میکروبلیدینگ ابرو است. جوهر برای همیشه باقی می ‌ماند، در حالی که رنگدانه ‌ها با گذشت زمان محو می‌ شوند.
در حال حاضر تاتوی ابرو به دلیل رواج روش ‌های دیگر مانند هاشور ابرو کمتر محبوب است. ابروهای تاتو‌ شده ظاهرشان بسیار مصنوعی تر از ابروهای هاشور شده است. همچنین اغلب به مرور زمان، رنگشان تغییر می‌ کند و به قرمزی می ‌زنند.

با این حال برخی خانم‌ های مسن که دچار ریختگی ابرو شده‌اند، یا کسانی که ابروهایشان بسیار کم پشت و نازک است. اغلب از روش تاتو برای اصلاح شکل ابروهایشان استفاده می ‌کنند. به هر حال اگر می‌ خواهید ابروهایتان حالت طبیعی داشته باشد. به دلیل شکل غیرطبیعی ابرو‌ها در تاتو، به سراغ این روش نروید. روش ‌های دیگری را برای ترمیم ابروهایتان انتخاب کنید.

مقایسه‌ی کاشت ابرو و میکروبلیدینگ ابرو

کاشت ابرو به دو صورت کاشت موی طبیعی و کاشت موی مصنوعی انجام می‌ شود. در کاشت موی طبیعی، فولیکول ‌های سازنده‌ مو منتقل می‌ شوند. ولی در کاشت موی مصنوعی، از تارهای مصنوعی مو استفاده می‌ شود.
موهای کاشته شده در روش کاشت مصنوعی یا ترمیم مو، رشد نمی‌ کنند و زنده نیستند. ولی در کاشت موی طبیعی، موهای کاشته‌ شده رشد می‌ کنند، حالت می‌ گیرند. رنگ می ‌شوند و می‌ توانید با آن‌ ها مثل موهای طبیعی خودتان برخورد کنید.
ماندگاری کاشت ابروی طبیعی به صورت دائمی است. ابروهای کاشته شده بعد از ۶ ماه کاملا شکل ابروهای طبیعی شما می ‌شوند. بنابراین کاشت ابرو هم در فرایند انجام تکنیک، هم در ظاهری که به ابروهایتان می ‌دهد.
هم در هزینه با میکروبلیدینگ ابرو و دیگر روش‌ های هاشور ابرو متفاوت است. اگر ابروهایتان خیلی کم ‌پشت است؛ یا دچار ریختگی شدید ابرو هستید پیشنهاد می ‌کنیم با مراجعه به پزشکان متخصص عمل کاشت ابرو را انجام دهید.
اما اگر ابروهایتان بیش از حد کم ‌پشت نیستند و یا فقط می‌ خواهید ابروهای پهن ‌تر و پرپشت ‌تری داشته باشید؛ با توجه به هزینه و زمان روش میکروبلیدینگ ابرو یا میکروپیگمنتیشن برایتان اقتصادی‌ تر و بهتر است.

تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ ابرو

مراقبت های قبل و بعد از عمل میکروبلیدینگ ابرو

مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ ابرو

 1. حدوداً یک هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ از اصلاح ابروها خودداری کنید.
 2. هنگام مراجعه بدون آرایش و با پوست تمیز باشید.
 3. هنگام مراجعه از نوشیدن کافئین و مشروبات الکلی خودداری کنید.
 4. اگر بیماری خاصی دارید حتماً اطلاع دهید.
 5. حداقل یک هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ از مصرف رقیق کننده های خون خودداری کنید.
 6. قبل از مراجعه استحمام کرده زیرا حداقل یک هفته نباید با آب تماس داشته باشید.
روش میکروبلیدینگ ابرو

مراقبت های پس از میکروبلیدینگ

 1. مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ ابرو را با دقت انجام دهید.
 2. قسمت های اطراف ابرو با استفاده از سرم نمکی و پنبه تمیز کنید.
 3. از کرم های تجویز شده هر چهار ساعت یکبار حتماً استفاده کنید.
 4. به مدت یک هفته از انجام ورزش و فعالیت های سنگین خودداری کنید.

عوارض و خطرات میکروبلیدینگ

رعایت نکردن برخی از نکات قبل و بعد از میکروبلیدینگ موجب بروز عوارض میکروبلیدینگ خواهد شد. با این اوصاف، این مدل آرایش ابرو بنا به دوام یک تا دو ساله توجه بسیاری از خانم ها را جلب نموده است. تصور کنید که همیشه یک مداد یا سایه ابرو در دست دارید مشغول آرایش ابرو هستید، نامتوازن بودن ابروها، پاک شدن آرایش ابرو بعد چند ساعت و بسیاری عوامل دیگر موجب نارضایتی شما خواهد شد.
برخی از این عوارض میکروبلیدینگ عبارتند از:

 • آسیب به بافت صورت در صورت استفاده قلم و سوزن نامناسب و فرو بردن عمیق
 • کاشت نامناسب رنگدانه ها در خطوط ایجاد شده
 • ترمیم دیرهنگام پوست
 • برش های ایجاد شده ناهماهنگ در دو ابرو
 • جای زخم یا اسکار
 • باقی ماندن خط سفید برای جداسازی ناحیه آرایشی
عوارض میکروبلیدینگ ابرو

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو

خراش‌های ایجاد شده بر روی پوست در این شیوه سطحی ‌تر از خراش‌ های مدل میکروپیگمنتیشن می‌ باشد. هرچه خراش عمیق‌‌ تر باشد امکان بروز خونریزی بیشتر خواهد بود. به همین دلیل از ماندگاری کمتری نسبت به آن روش برخوردار می ‌باشد.
ولی می ‌تواند این مزیت را داشته باشد که رنگ و مدل میکروبلیدینگ انجام شده با توجه به خواست مشتری قابل تغییر باشد. معمولاً ماندگاری هاشور در این روش بین شش ماه تا دو سال متغیر است. مدل و نوع رنگ انتخابی تاثیر بسزایی در ماندگاری این شیوه دارد.

میکروبلیدینگ به روش فیبروز

میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز که چند سالی است طرفداران زیادی پیدا کرده است، هدف اصلی آن هاشور ابرو به طبیعی ترین روش ممکن است. فیبروز برای ایجاد خطوط در ابرو از زاویه های خاصی استفاده می کند.هر جایی که باید پر رنگ تر یا کم رنگ تر باشد را رعایت می کند.به همین دلیل تکنیک بسیار طبیعی به نظر می رسد.
ماندگاری این روش تا حد زیادی به جنس پوست و سبک زندگی دارد. برخی پوست ها رنگ پذیری سختی دارند. و کاشت باید عمیق ترانجام شود. مثلا در کشور آمریکا کاشت عمیق تر انجام می شود تا کشور اتریش. جنس پوست و سبک زندگی عامل مهمی برای ماندگاری رنگ است.
اما با فرض اینکه پوست یک رنگ پذیری تقریبی بین همه دارد میکروبلیدینگ ابرو بین 2 تا 3 سال ماندگاری دارد. در صورت ماندگاری بیشتر باید آن را ترمیم کرد.

نحوه انجام میکروبلیدینگ ابرو

سؤالات متداول

آیا بعد از میکروبلینگ ابرو، ابروها رشد می کنند؟

بله. سطح خراش‌ها در این عمل آن‌قدر زیاد نیست که آسیبی به فولیکول‌های طبیعی مو وارد کند؛ بنابراین نیازی نیست نگران آسیب دیدن موهای طبیعی ابروها یا از بین رفتن آن‌ها باشید.

آیا میکروبلدینیگ درد دارد؟

همانطور که از نامش پیداست ، میکروبلیدینگ در واقع داشتن صدها برش کوچک روی خط ابرو است. دقیقاً مانند خال کوبی، این برش های کوچک پوست را خراش می دهد، سپس با یک رنگدانه پر می شود. بیشتر آرایشگرها از یک بی حس کننده استفاده می کنند بنابر این، به جای احساس واقعی درد ناشی از برش تیغه، به احتمال زیاد فقط از طریق ابزار میکروبلیدینگ روی صورت خود احساس فشار خواهید کرد، یا ممکن است احساس خراش داشته باشید.

میزان ماندگاری میکروبلدینگ ابرو چقدر است؟

ماندگاری این روش تا حد زیادی به جنس پوست و سبک زندگی دارد. برخی پوست ها رنگ پذیری سختی دارند. معمولاً ماندگاری هاشور در این روش بین شش ماه تا دو سال متغیر است.

آیا نتایج هاشور ابرو به وسیله میکروبلیدینگ طبیعی است؟

این بستگی به جنس پوست و تخصص پیگمنتر در کاشت رنگ دارد. اگر در هنگام هاشور ابرو یا میکرو ابرو پوست کمتر اسیب ببیند در نتیجه پس از یک هفته تقریبا حالت طبیعی ابرو باز میگردد بدون اینکه ریزش رنگ صورت بگیرد.

قیمت میکروبلیدینگ ابرو چقدر است؟

به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، به تعداد جلسات، میزان حساسیت و شدت فرآیند و بسیاری از علل دیگر وابسته است.

هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا