مقالات مرتبط با تزریق ژل

ژل پرفکتا (Perfectha)؛ مزایا و معایب

برطف کردن چین و چروک های متوسط تا شدید صورت مانند چین های بینی، گونه ها و حجم دهی به لب ها برای بدست آوردن زیبایی بیشتر

امروزه جوان سازی پوست و تلاش برای از بین رفتن چین و چروک‌ها بسیار در روحیه افراد و همچنین زیباتر جلوه دادن آن‌ها موثر است. اغلب افراد وقتی پوستی جوان و شاداب دادند اعتماد به نفسشان بالا رفته و احساس بهتری درونشان شکل می‌گیرد؛ از این رو راه‌هایی پیشنهاد شده که افراد بتوانند با استفاده از آن‌ها به داشتن پوست دلخواه خود برسند. یکی از بهترین و موثرترین روش‌ها برای افزایش شادابی و جوانی پوست، تزریق ژل است که این کار اغلب از طرف بسیاری از پزشکان و متخصصان پیشنهاد می‌شود. اگر بخواهیم به یکی از ژل‌های تزریقی اشاره کنیم می‌توان Perfectha jel را نام برد. در ادامه بیشتر به خصوصیات این نوع ژل اشاره خواهیم کرد.

 ژل پرفکتا چیست؟

یکی از بهترین ژل‌ها در زمینه از بین بردن چین و چروک، پف‌دهی به قسمت مورد نظر، آبرسانی و… ژل پرفکتا است. این ژل با استفاده از اسید هیالورونیک و پیوند عرضی  به تولید رسیده و با داشتن غلظت 20 میلی گرمی به فروش می‌رسد. اگر می‌خواهید درباره جنس این محصولات چیزی بدانید خوب است گفته شود در صورتی که محلول پلیمری هیالورونیک اسید و میکروژل با یکدیگر مخلوط شوند این ژل تشکیل خواهد شد‌. جالب است از این مطلب نیز اطلاع داشته باشید که این نوع ژل‌ با داشتن خاصیت بافری با بدن انسان سازگاری دارند.

ژل پرفکتا چیست؟
ژل پرفکتا چیست؟

این ژل اغلب در دست و صورت تزریق می‌شود و از آنجایی که در بیشتر کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد افراد زیادی آن را می‌شناسند و از این رو بسیار پرطرفدار است. ثابت شده اغلب افرادی که از این ژل استفاده کرده‌اند از تزریق آن رضایت داشته‌اند. رضایت شما از تزریق این محصول به عواملی چون تزریق درست آن و مراقب‌های توصیه شده، وابسته است.

کاربرد ژل پرفکتا

کاربرد ژل Perfectha بسیار گسترده است و اغلب صورت و دست تزریق می‌شود. کاربرد ژل مذکور فقط به از بین بردن چین و چروک و شادابی پوست محدود نمی‌شود بلکه برای آبرسانی به پوست نیز می‌توانید از این نوع ژل استفاده کرد. از دیگر کاربرد‌های ژل‌های مذکور می‌توان به پف‌دهی گونه، لیفت ابرو، لیفت شقیقه، تنظیم زاویه فک و بینی و… اشاره کرد.

کاربرد ژل پرفکتا
کاربرد Perfecta gel

انواع ژل Perfectha

همه فیلرهای موجود در بازار دارای انواع خاصی هستند. Perfecta gel نیز دارای ۵ مدل مختلف است که همه آن‌ها توسط FDA به تایید رسیده‌اند. در ابتدا به اطلاعات و خصوصیات خاصی از این مدل‌ها اشاره خواهیم کرد.

Perfectha Derm

اغلب از این نوع ژل برای تزریق در قسمت میانی پوست استفاده می‌شود که تا ۱۲ ماه ماندگاری خواهد داشت. کلینیک‌ها اصولاً از ژل پرفکتا درم برای از بین بردن چین و چروک دور چشم، کانتور گونه و لب و همچنین خطوط اخم و خنده استفاده می‌کنند.

Perfectha Complement

تزریق این نوع ژل بسیار راحت است و اغلب برای از بین بردن چین و چروک زیر چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این ژل به لایه برداری صورت و دست نیز کمک بسیار زیادی خواهد کرد. متخصصان معتقدند ماندگاری این ژل بین ۴ تا ۶ ماه است.

انواع ژل های پرفکتا
انواع ژل های پرفکتا

Perfectha FineLines

اگر دارای چین و چروک‌های سطحی و ریز بر روی پوستتان هستید اغلب از سوی پزشکان و متخصصان پیشنهاد می‌شود از ژل Perfectha برای رفع چین‌های ریز استفاده کنید. این نوع ژل می‌تواند نرمی و شادابی را نیز حداقل تا ۶ ماه به پوستتان بازگرداند.

Perfectha Deep

ژل پرفکتا دیپ ‌می‌تواند به شما در از بین بردن چین و چروک‌های عمیق پوست بسیار کمک کند؛ چراکه این نوع ژل اغلب در عمیق‌ترین لایه‌های پوست تزریق می‌شود. علاوه بر آن فرم‌دهی لب و حجم دهی گونه‌هایتان را نیز می‌‌توانید به این ژل‌ بسپارید. اغلب این ژل‌ها یک سال دوام و ماندگاری دارند.

Perfectha SubSkin

با تزریق این نوع ژل در پوست دست، چانه، گونه، فک و… می‌توان موجب جوان سازی، از بین رفتن چین و چروک و فرو رفتگی‌های پوست شد. اغلب متخصصان معتقدند ماندگاری ژل Perfectha مدل ساب اسکین بین ۱۲ تا ۱۶ ماه است.

ماندگاری ژل پرفکتا

به طور کلی نمی‌توان دقیق گفت ماندگاری این نوع ژل چقدر است؛ چراکه دوام آن به عوامل مختلفی چون مهارت و نحوه تزریق، محل تزریق و مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق ژل بستگی دارد. طبیعتا هر چقدر به توصیه‌های پزشک بهتر عمل شود طبیعت ماندگاری ژل نیز بیشتر خواهد بود. به طور معمول اما در صورتی که در قسمت پیشانی، گونه، چانه، اطراف ابرو و… تزریق شود ماندگاری آن حدود یک تا یک و نیم سال خواهد بود. همچنین اگر ژل Perfectha در نقاطی تزریق شود که تحرک زیادی دارند احتمالا ماندگاری ژل ۶ تا ۹ ماه خواهد بود.

ماندگاری ژل های پرفکتا
ماندگاری ژل های پرفکتا

مراقبت‌ها قبل و بعد از تزریق ژل Perfectha

هر عمل زیبایی و یا تزریق ژل و بوتاکسی که انجام می‌شود لازم است فرد به یک سری نکات در قبل و بعد از تزریق ژل دقت کند. هرچقدر این نکات با دقت بیشتری رعایت شود و به توصیه‌ها بهتر عمل شود نتیجه تزریق ژل برای فرد مراجعه کننده بهتر خواهد بود. در ادامه به نکاتی که باید به آن‌ها دقت کنید اشاره خواهیم کرد.

مراقبت‌ها قبل و بعد از تزریق ژل Perfectha
مراقبت‌ها قبل و بعد
 • اگر بیماری خاصی دارید حتما قبل از تزریق با پزشک، بیماری خود را مطرح کنید.
 • از یک هفته قبل از تزریق این ژل‌ها، در صورت لزوم باید از داروهایی استفاده کنید که موجب رقیق شدن خون نمی‌شوند.
 • ۱ ساعت قبل از تزریق ژل گونه مواد آرایشی و غیره را از روی پوست خود پاک کنید.
 • تا یک روز پس از تزریق فیلر محل تزریق شده را در محل‌های گرم و مقابل اشعه خورشید قرار ندهید.
 • فشار وارد کردن به محل تزریق به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
 • دقت کنید تا یک هفته پس از تزریق ژل Perfectha از فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.
 • استفاده از کمپرس سرد به کاهش تورم و کبودی محل تزریق کمک خواهد کرد.

مزایای تزریق ژل پرفکتا

از مزایای این محصول می‌توان به موارد زیادی اشاره کرد. از آنجایی که این ژل بسیار راحت تزریق می‌شود و بسیار راحت نیز تجزیه یا تخلیه می‌شود طرف‌داران بسیاری دارد. همچنین مزایای زیر نیز در افزایش طرف‌داران این نوع ژل بسیار موثر است.

 • به‌راحتی تاثیر تزریق ژل را می‌توان بر روی بدن مشاهده کرد اما این تأثیر بسیار طبیعی جلوه داده می‌شود.
 • برای تجزیه بهتر و ماندگاری بیشتر این نو ژل، ‌ در ساخت آن از محلول پلیمری هیالورونیک اسید استفاده شده است.
 • این نوع ژل با استفاده از روش‌های ساده و غیرتهاجمی تزریق می‌شود.
 • دوره استراحت و نقاهت پس از تزریق ژل بسیار کوتاه خواهد بود.
 • این محصول توسط اتحادیه اروپا و سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است.
 • ژل Perfectha حساسیت ایجاد نمی‌کند و لازم نیست پزشک برای مراجعه کننده آزمایش حساسیت در نظر بگیرد.
 • فیلر باز دارا از عوارض کمی برخوردار است.
مزایای تزریق ژل پرفکتا
مزایای ژل پرفکتا

عوارض تزریق  ژل پرفکتا

همان‌طور که گفته شد تزریق ژل‌های پرفکتا عوارض کمی دارند و مراجعه کنندگان می‌توانند پس از تزریق ژل مذکور از بابت تاثیر و ماندگاری آن مطمئن باشند. دریافت نتیجه مطلوب در صورتی است که تمام نکات و توصیه‌های پیشنهادی پزشکان به طور احسن توسط شما به کار گرفته شود. خوب است بدانید افرادی کمی دچار عوارض تزریق ژل Perfectha می‌شوند.

اگر شما جزء این افراد بودید می‌توانید مطمئن باشید این عوارض بعد از ۳ تا ۵ روز از بین خواهد رفت. در صورتی که می‌خواهید عوارض کمتری را تحمل کنید بهتر است در مراکز معتبر و زیر نظر پزشک‌های با مهارت تزریق ژل انجام دهید. رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک نیز در داشتن عوارض کمتر بسیار موثر است. عوارضی که ممکن است با آن‌ها دچار شوید به عبارت زیر است.

 • عدم تقارن بین مناطق تزریق ژل
 • قرمز شدن پوست
 • کبود شدن
 • عفونت محل تزریق

هزینه تزریق ژل Perfectha

هزینه‌های تزریق ژل در مناطق مختلف و با توجه به مدل ژل مورد نظر متفاوت خواهد بود و نمی‌توان میزان هزینه خاصی برای آن در نظر گرفت؛ اما به طور دقیق می‌توان گفت قیمت ژل‌های برند پرفکتا بسیار مقرون به صرفه‌تر و اقتصادی‌تر از برخی ژل‌های موجود در بازار است. به طور کلی قیمت تزریق ژل Perfectha به عواملی چون محل تزریق ژل بر روی بدن، تخصص و مهارت پزشک، منطقه‌ای که کلینیک، بیمارستان یا … در آن جا بنا شده و عوامل دیگری بستگی دارد. پیشنهاد می‌شود حتما برای تزریق ژل به پزشکان و متخصصان با مهارت مراجعه کنید تا پس از تزریق دچار مشکل نشوید.

هزینه تزریق ژل Perfectha
هزینه تزریق gel injection

مهارت پزشک اهمیت زیادی در ماندگاری ژل تزریقی دارد؛ از این رو بهتر است کار تزریق را به دست پزشکان با مهارت بسپارید. یکی از کلینیک‌هایی که می‌توانید برای تزریق ژل به آن مراجعه کنید کلینیک دکتر خلیلی است که با مراجعه به آن خیالتان از لحاظ قیمت و کیفیت تزریق ژل راحت خواهد بود. برای اطلاع بیشتر می‌توانید به سایت دکتر خلیلی مراجعه کنید.

جمع بندي

در این مقاله سعی کردیم با ارائه اطلاعات مفیدی درباره چیستی ژل پرفکتا و عملکرد آن، شما را با این نوع ژل آشنا کنیم. گفتیم ژل Perfectha دارای مدل‌های مختلفی است که انواع آن‌ها توانایی آبرسانی، از بین بردن چین و چروک،‌ لیفت ابرو و شقیقه و… را دارند. شما با خواندن این مقاله با مزایا، عوارض، نکات و مراقبت‌های قبل و بعد، ماندگاری و همچنین میزان هزینه‌ تزریق ژل پرفکتا آشنا شدید. امیدواریم این مطالب توانسته باشد به شما در زمینه تزریق ژل پرفکتا کمک شایانی بکند.

هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا