مقالات مرتبط با تزریق چربی

حجم دهی و کانتورینگ صورت لاغر با تزریق چربی

صورت جوان به چربی وابسته است، روشی کم تهاجم با زمان کم

داشتن صورتی توپر با گونه­ های برجسته بر روی زیبایی چهره شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. چاقی رابطه مستقیمی با تغذیه دارد اما عوامل ژنتیکی هم در آن دخیل هستند. برخی افراد استعداد چاقی ندارند و هرچقدر هم که بخورند چاق نمی­ شوند. بیشتر آن ­ها آرزوی صورتی چاق و تپل را بر دل دارند. تزریق چربی به صورت لاغر می ­تواند رنگ حقیقت به این آرزو بزند. افرادی که علاقه­ مند به صورت توپر هستند اما نمی­ خواهند اندام چاقی هم داشته باشند، می­ توانند از این شیوه استفاده کنند. این یک روش ساده و آسان برای درمان لاغری صورت می­باشد که تاثیر آن را در لحظه خواهید دید و دیگر برای دست یابی به خواسته خود انتظار نخواهید کشید.

آیا امکان تزریق چربی به صورت لاغر وجود دارد؟

تزریق چربی این امکان را برای شما فراهم می­کند که به چهره و بدن ایده ­آل خود برسید و اعتماد به نفس و عزت نفس بالایی داشته باشید. اشخاصی که صورت لاغری دارند با این شیوه درمانی می­ توانند صورت تپل و گردی داشته باشند. این روش تنها برای صورت لاغر نیست. بدن شما با گذشت زمان انعطاف پذیری خود را از دست می­ دهد. ممکن است بعد از مدتی زمانی که پا در میانسالی می­ گذارید، صورت شما دچار چروک شود. در این زمان هم می­ توانید با تزریق کردن چربی به صورتتان و پر کردن بخش زیری پوست باعث کشیده شدن پوست و صافی آن شوید. به عبارتی امکان تزریق چربی به صورت­ های لاغر و همچنین صورت­ هایی با پوست­ های چروکیده وجود دارد و می ­تواند ظاهری شاداب و جذاب را برایتان به ارمغان آورد.

تزریق چربی برای پر کردن صورت
تزریق چربی برای پر کردن صورت

 

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به صورت لاغر چه کسانی هستند؟

خبر خوب این است که هر فردی بدون محدودیت جنسی ( هم با نوان و هم آقایان ) می ­توانند از این شیوه درمانی برای زیباتر کردن صورت خود استفاده کنند. اما در این میان افرادی که صورت لاغر دارند و به خاطر برخی بیماری ­ها همچون دیابت و…  نمی­ توانند چاق شوند، کاندید مناسبی برای تزریق چربی به صورت لاغر محسوب می­شوند. زیباجویانی که اندام خوش فرم و ایده­ علی دارند و می ­ترسند با چاقی صورت، بدن آن­ ها هم چاق شود جز کاندید های اول به حساب می ­آیند. عزیزانی که دچار چین و چروک در صورت هستند یا می ­خواهند از روش­ های جوانسازی پوست صورت استفاده کنند، تزریق چربی بهترین گزینه برای آن ­ها خواهد بود. توجه داشته باشید که این درمان برای افرادی که دائما با نوسان وزنی مواجه هستند توصیه نمی ­شود.

پیامدهای مثبت تزریق چربی برای افراد لاغر

تزریق چربی یک روش موثر است که لبخند رضایت را بر لبانتان می ­آورد. از پیامدهای مثبت این تزریق برای افراد لاغر یا به عبارتی مزایای تزریق چربی به صورت لاغر می ­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با این روش می ­توانید عیب­ها و نقص ­های صورتتان را برطرف کنید.
 • فرم گرد و جذابی به صورت شما می­ بخشد. این فرم را بسته به نظر خود و مشورت با پزشک می ­توانید تغییر دهید.
 • تمامی چین و چروک ­های سطحی و عمقی در بخش­ های مختلف صورت همچون خط لبخند، چروک اطراف چشم و… از بین خواهد رفت.
 • یک روش نیمه تهاجمی است و احساس درد زیادی نخواهید داشت.
 • دوره نقاهت و عوارض بسیار کمی داشته و بسیار راحت خواهید بود.
 • نتیجه آن را بلافاصله بعد از عمل می­ توانید روی صورت خود مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:  تزریق ژل یک راه سریع و راحت جهت برگرداندن حجم از دست رفته

تخلیه چربی از افراد لاغر

احتمالا این سوال هم برای شما پیش آمده است که چربی تزریق شده از کجا می ­آید؟ این چربی از بدن خود فرد گرفته می ­شود. به عبارتی می ­توان آن را یک پیوند چربی دانست که از یک بخش بدن جدا شده و به صورت تزریق می­ شود. تخلیه چربی از افراد لاغر با شیوه­ های جدید انجام می ­شود که هیچگونه خونریزی و دردی نخواهد داشت. یک خراش ساده در بخشی از بدن، ترجیحا قسمتی که در دید نیست ایجاد شده و چربی برداشته می ­شود. دلیل آن این است که بعد از خراش باید بخیه زده شود و در صورتی که رد بخیه باقی بماند در دید نباشد. البته امروزه با پیشرفت صنعت پزشکی، از بخیه ­های جذبی استفاده می ­شود که رد آن­ ها به ندرت باقی می ماند. اما کار از محکم کاری عیب نمی­ کند. نگران نباشید، تخلیه چربی به اندازه­ای نخواهد بود که فرم بدن شما را به هم بریزد. شما می ­توانید اگر در قسمت شکم، پهلو و… که حس می-کنید چربی اضافه دارید استفاده کنید تا با یک تیر دو نشان بزنید و ضمن پیکر تراشی و تخلیه چربی، صورتی تپل و جذاب هم داشته باشید و از زندگی لذت ببرید.

عوارض های ناشی از تزریق پرکننده های چربی به صورت
عوارض های ناشی از تزریق پرکننده های چربی به صورت

عوارض تزریق چربی به صورت لاغر

همانطور که گفتیم این یک روش نیمه تهاجمی است. درست است که به صورت سرپایی در مطب انجام نمی ­شود و نیاز به حضور در اتاق عمل دارد، اما جراحی سختی پیش رو نخواهید داشت. عوارض این عمل هم بسیار کم بوده و تا حدی می ­توان آن را نادیده گرفت. البته بسته به نوع پوست، مهارت پزشک و مراقبت­ های پس از عمل ممکن است عوارض متفاوت باشد. از شایع­ ترین عوارض تزریق چربی به صورت لاغر می ­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرخی و قرمزی پوست
 • تورم و درد خفیف
 • ایجاد عفونت با علائمی همچون تب

مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی در افراد لاغر

این یک جراحی مدرن و امروزی است که در دسته بندی عمل ­های سخت قرار نمی ­گیرد. نیاز به مراقبت ­های خاصی هم ندارد. اما به صورت کلی بهتر است پیش از عمل هیچگونه دارویی بدون مشورت پزشک مصرف نکنید. در زمان عمل بدون هرگونه آرایش در صورتتان باشید و فرم دلخواه خود را پیش از عمل به پزشک و جراح خود یادآوری کنید. بعد از عمل هم بهتر است چند روزی استراحت کنید و از فضاهایی که دارای گرد و غبار، دود و هرگونه آلودگی دیگر دارند به دور باشید. در صورتی که درد زیادی داشتید با مشورت پزشک می­توانید از مسکن هم استفاده کنید.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی در افراد لاغر
مراقبت های قبل و بعد تزریق چربی افراد لاغر

تزریق چربی به صورت لاغر مردان

تنها بانوان نیستند که زیبایی را دوست دارند. داشتن چهره ­ای بشاش و زیبا برای آقایان هم بسیار اهمیت دارد. اگر دوست دارید ظاهری متفاوت به خود ببخشید و از صورت استخوانی و لاغر خلاص شوید، تزریق چربی به صورت لاغر را امتحان کنید. در این روش می­ توانید با تزریق چربی صورتی گرد داشته باشید. نگران رویش ریش ­ها و سیبیل هم نباشید چرا که هیچ تاثیری بر آن ­ها نخواهد داشت.

تزریق چربی به صورت لاغر مردان
تزریق چربی به صورت لاغر مردان

ماندگاری تزریق چربی به صورت لاغر

چربی بافت نرم و شکننده ­ای است که ممکن است بعد از مدتی توسط پوست جذب شود. شما نمی­ توانید انتظار حفظ ابدی آن را داشته باشید. البته هیچ چیز غیر ممکن نیست. ماندگاری تزریق چربی برای صورت لاغر تا حدی به نوع چربی بدن شما، جنس پوست و تغذیه ­تان بستگی خواهد داشت.

ماندگاری تزریق چربی به صورت لاغر
ماندگاری تزریق چربی به صورت لاغر

هزینه تزریق چربی به صورت لاغر

هزینه این روش زیبایی به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارت اند از:

 • جنس پوست
 • جنس چربی
 • ناحیه تخلیه چربی
 • مهارت و سابقه پزشک
 • میزان حجم دهی به صورت
 • و…

جمع بندی 

اگر علاقه­ مند به صورت گرد و گونه ­های برجسته هستید، این فرصت را از دست ندهید. برای این کار حتما به یک کلینیک و پزشک مطمئن مراجعه کنید. کلینیک دکتر خلیلی با سال ها سابقه درخشان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان و زیباجویان می ­باشد که در صورت تمایل می ­توانید با هزینه بسیار مناسب از خدمات ما بهر­مند شوید.

سوالات متداول

دوام تزریق چربی چقدر است؟

دوام و ماندگاری تزریق چربی برای صورت لاغر می ­تواند از چند ماه تا چند سال بسته به جنس پوست، تغذیه فرد، محیط زندگی و… متفاوت باشد. در برخی مواقع ممکن است دوام آن دائمی باشد. در این خصوص بهتر است با پزشک مشورت کنید.

تزریق چربی در چند جلسه انجام می شود؟

تزریق چربی به صورت و فرم دهی آن در یک جلسه یک ساعته ( به طور میانگین ) انجام می ­شود.

iv>

هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا