مقالات مرتبط با لیزر موهای زائد

کدام دستگاه لیزر درد و سوزش کمتری دارد؟

معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدون درد موجود در بازار که هیچ گونه درد یا سوزشی را احساس نخواهید کرد.

استفاده از روش‌های سنتی برای حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون، استفاده از تیغ و…، ممکن است برای پوست بسیار تحریک کننده و دردناک بوده و نتایج اثربخشی را در آن ایجاد نکند. بنابراین خوب است که روش‌های مؤثرتری را برای درمان و حذف موهای زائد، به کار گرفته شوند. امروزه لیزر موهای زائد، یکی از مؤثرترین روش‌های درمانی برای حذف موهای بدن محسوب می‌شود، اما برخی افراد تصور می‌کنند که استفاده از این روش ممکن است دردناک باشد. اگر شما نیز چنین تصوری دارید و می‌خواهید بدانید که کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد، در ادامه با ما همراه باشید.

آیا درد لیزر طبیعی است؟

درواقع لیزر با استفاده از پرتوهای پرانرژی، فولیکول مو را مورد هدف قرار داده و با گرمای ایجاد شده، آن‌ها را غیرفعال می‌کند. بنابراین احساس مقداری درد، قرمزی و سوزش جزئی مانند آفتاب سوختگی خفیف، در طول این فرآیند، امری طبیعی است. مقدار درد لیزر با توجه به ناحیه‌ای که مورد هدف قرار می‌گیرد و همچنین آستانه درد افراد، متفاوت است و با روش‌های مختلفی، کاهش می‌یابد. همچنین شما می‌توانید اطلاعاتی درباره اینکه کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد کسب کرده و از همان سیستم و روش درمانی برای تجربه درد کمتر استفاده کنید.

درد لیزر طبیعی است؟
درد لیزر طبیعی است؟

رابطه میزان اثربخشی و درد لیزر

درواقع لیزر، فولیکول‌های موجود در پوست را تخریب می‌کند؛ این در حالی است که سیستم بدن ما در برابر تخریب بافت‌ها، پیام‌های عصبی تولید می‌کند که درنهایت منجر به ارسال دستور درد، از سمت مغز خواهد شد. بنابراین با تخریب فولیکول‌های مو به طور طبیعی احساس درد ایجاد خواهد شد و این درد، نشان‌دهنده موفقیت‌آمیز بودن فرآیند آسیب به فولیکول‌ها است. البته این درد به میزان تحریک‌پذیری پوست و تحمل افراد نیز بستگی دارد و در صورتی که از میزان طبیعی فراتر برود، باید برای ادامه درمان با پزشک خود مشورت کنید.

عوامل موثر در میزان درد لیزر

طبیعت تمام افراد درد لیزر را به یک میزان تجربه نمی‌کنند و ممکن است با شدت‌های کمتر یا بیشتری درد را احساس کنند. با این حال با به کارگیری برخی روش‌ها، می‌تواند میزان درد را کاهش داده و آستانه تحمل خود را تا حدودی بالا ببرید. در ادامه می‌توانید با برخی عوامل تأثیرگذار بر تحمل درد  لیزر، آشنایی پیدا کنید:

 • خواب کافی

کمبود خواب می‌تواند میزان حساسیت به درد را افزایش داده و ناراحتی ناشی را از لیزر را برای بدن ایجاد کند. بنابراین سعی کنید قبل از جلسات لیزر، خوابی راحت و طولانی داشته باشید.

عوامل موثر در میزان درد لیزر
عوامل کاهش دهنده ی درد لیزر
 • هیدراته بودن بدن

همانند کم خوابی، کم آبی بدن نیز می‌تواند در افزایش میزان درد لیزر نقش داشته باشد، بنابراین لازم است که بدن خود را هیدراته نگه دارید و به اندازه کافی از مایعات در برنامه غذایی خود استفاده کنید.

 • قاعدگی

معمولاً در طول دوره قاعدگی، گیرنده‌های درد فعال‌تر هستند و ممکن است درد را با شدت بیشتری احساس کنید؛ بنابراین برای تجربه درد کمتر، بهتر است جلسات لیزر درمانی را پس از دوره قاعدگی شروع کنید.

 • ناحیه موردنظر برای لیزر

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر میزان درد لیزر، ناحیه تحت درمان است؛ درواقع برخی نواحی به اندازه سایر قسمت‌های بدن، دردناک نیستند، درحالی‌که قسمت‌هایی با پوست نازک تر، حساسیت بیشتری ایجاد می‌کنند. پاها، شکم و گونه‌ها، نمونه‌هایی از نواحی بدن هستند که درد کمتری با لیزر ایجاد می‌کنند، اما نواحی مانند کمر، زیر بغل، خط بکینی و…، ممکن است حساسیت بیشتری نشان دهند.

مقالات پیشنهادی: عوارض لیزر موهای زائد را پیش از انجام لیزر بدانید.

انواع روش‌های لیزر موهای زائد بدن

امروزه دستگاه‌های پیشرفته ساخته‌شده با فناوری‌های مدرن روز، برای انجام روش‌های مختلف لیزر درمانی در دسترس هستند که هرکدام از آن‌ها اثرات منحصربه‌فردی را در حذف موهای زائد ارائه می‌کنند. علاوه بر این روش‌های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد به وسیله لیزر وجود دارد که وجه اشتراک همه آن‌ها کاهش یا توقف رشد مو، در نواحی مختلف بدن است. بنابراین برای اینکه بدانید کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد، بهتر است در ابتدا با روش‌های مختلف لیزر موهای زائد آشنا شوید. در ادامه برخی از این روش‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

انواع روش های لیزر موهای زائد
انواع روش های لیزر موهای زائد
 • شات

این روش یکی از قدیمی‌ترین روش‌های لیزر درمانی است که به وسیله دستگاه‌های لیزر ماگما، کندلا و…، انجام می‌شود. در این روش، پرتو لیزر به محل موردنظر اعمال شده و دمای فولیکول آن ناحیه را تا حدود 50 درجه افزایش می‌دهد. این فرآیند به طور مکرر در ناحیه مورد نظر با حرکت‌های جزئی انجام شده و تا پوشش کامل آن ناحیه، ادامه خواهد داشت. این روش به دلیل اعمال مقادیر زیادی انرژی در یک زمان واحد، ممکن است کمی دردناک باشد، بنابراین با استفاده از خنک‌کننده‌ها و کرم‌های موضعی، می‌توانید اثرات سوختگی و درد لیزر را کاهش دهید.

 • دیود

پیش از این گفتیم که روش شات ممکن است درجاتی از درد را در نواحی موردنظر ایجاد کند، اما روش مؤثرتری به نام دیود نیز وجود دارد که می‌تواند فرآیند لیزر درمانی را با درد کمتری به انجام برساند. در این روش نیز همانند روش شات، از پالس‌های انرژی نور مادون قرمز برای تخریب فولیکول موها استفاده می‌شود، اما در روش دیود برخلاف شات، سطح پوست در طول درمان، دچار درد یا سوختگی نمی‌شود. درواقع در انتهای لیزرهای دیود، نوعی خنک‌کننده وجود دارد که اثرات و درد لیزر را کاهش می‌دهد.

 • الکساندریت

این روش برای مناطق گسترده بدن بسیار موثر است، چراکه امکان پوشش منطقه وسیع‌تری را با سرعت بالاتر، ایجاد می‌کند. در لیزر به روش الکساندریت، معمولاً ناراحتی و درد جزئی در منطقه اعمال شده به وجود خواهد آمد، با این حال روش الکساندریت همچنان یکی از پرطرفدارترین و رایج‌ترین روش‌های لیزر درمانی است. امروزه سیستم‌های لیزر به روش الکساندریت، دارای فناوری‌هایی برای کاهش درد هستند که می‌تواند تا حدودی اثرات نامطلوب را کاهش دهد، اما باید توجه داشته باشید که دستگاه مورد استفاده حتماً جدید باشد.

 • روبی

روبی یکی از قدیمی‌ترین و اولین فناوری‌های لیزر عرضه شده به بازار است که امروزه کمتر از سایر سیستم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش برای موهای تیره، اثربخشی بیشتری را ایجاد کرده و اثرات خود را با سرعت کمتری ارائه می‌دهد. درنتیجه برای لیزر درمانی به روش روبی، به تعداد جلسات بیشتر و دوره درمان طولانی‌تری نیاز دارید.

راهکارهایی برای کاهش درد لیزر

پیش از این عوامل موثر بر میزان درد لیزر را بیان کرده و راهکارهایی برای سازگاری آن‌ها و بهبود آمادگی بدن برای لیزر را مورد بررسی قرار دادیم. اما برای دریافت نتایج اثربخش با کمترین میزان ناراحتی، لازم است که راهکارهایی مؤثرتر برای کاهش درد لیزر به کار ببرید؛ در ادامه می‌توانید مواردی از این راهکارها را مشاهده کنید:

راهکار های کاهش درد لیزر
راهکار های کاهش درد
 • استفاده از کرم‌های بی حس کننده موضعی

اگر نگرانی شما نسبت به درد لیزر، نسبت زیاد است، با استفاده از کرم‌های بی حس کننده، می‌توانید نگرانی خود را رفع کنید. بهتر است قبل جلسات، از متخصص مرکز لیزر بخواهید که از کرم یا بی حس کننده مناسب برای تسکین پوست شما استفاده کند.

 • دوری از نور خورشید

معمولاً پس از لیزر درمانی، پوست شما حساسیت بیشتری نسبت به اشعه فرابنفش پیدا می‌کند، بنابراین دوری از نور خورشید بسیار ضروری است. در صورتیکه نمی‌توانید از نور خورشید اجتناب کنید، حتماً ناحیه موردنظر را با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب و لباس مناسب، پوشش دهید.

 • از مسکن ها استفاده کنید

استفاده از مسکن‌های ایمن، تا حدود زیادی می‌تواند درد ناشی از لیزر درمانی را کاهش دهد، بنابراین می‌توانید قبل از جلسات، میزان توصیه شده از مسکن مورد نظر را برای کاهش درد مصرف کنید. اگر درباره نوع و میزان مسکن مطمئن نیستید، حتماً با پزشک خود در این‌باره مشورت کنید.

 • شیو کنید

یکی از اصول لیزر درمانی، اصلاح موها پیش از شروع جلسات است؛ درواقع تراشیدن موها، روند لیزر درمانی را آسان‌تر کرده و تا حدود زیادی عوارض آن را کاهش می‌دهد.

کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد؟

در درمان لیزر برای حذف موهای زائد، سیستم‌های مختلفی برای به کارگیری در دسترس است که هرکدام از آن‌ها ساز و کاری منحصر به‌فرد دارد. اگر درد لیزر برای شما نگران‌کننده است و به دنبال این هستید که بدانید کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد، تا بتوانید اثرات و حساسیت لیزر را کاهش دهید، موارد ذکرشده در ادامه می‌توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند:

کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد؟
دستگاه لیزر با درد کمتر

Soprano ICE

دستگاه سوپرانو آیس به دلیل فناوری پیشرفته‌ای که در اپلیکاتورهای آن تعبیه شده است، تجربه لیزر بدون درد را برای شما به ارمغان می‌آورد. درواقع نوک اپلیکاتور در این دستگاه، همواره به میزان 3 درجه سانتی‌گراد است که سرمایی شدید را به عنوان عاملی بی حس کننده در برابر گرمای لیزر، اعمال می‌کند. این سازوکار درنهایت منجر به بی حسی در برابر درد لیزر شده و روند درمانی را برای شما آسان‌تر می‌کند.

LightSheer

این دستگاه نیز یکی از بهینه ترین دستگاه‌های لیزر است که از فناوری لیزر دیود برخوردار بوده و نور مادون قرمز را با طول موج بلند به پوست ساطع می‌کند. پرتوهای لیزر لایت شیر به عمق پوست نفوذ کرده و درمانی ایمن را به پوست ارائه می‌دهد. این دستگاه معمولاً برای حفظ موهای روشن‌تر و ظریف‌تر موثر بوده و برای ضخامت‌های بیشتر، بهتر است از سایر فناوری‌های لیزری استفاده شود.

Candela Gentlemax

این سیستم یکی از پرکاربردترین نمونه‌های مورد استفاده در کلینیک‌های زیبایی است که اثراتی سریع و موثر را برای حذف موهای زائد ایجاد می‌کند. لیزر کندلا جنتلمکس دارای سرعت تکرار پالس لیزری سریع و پوشش گسترده بوده و به عنوان یکی از مؤثرترین و ایمن‌ترین دستگاه‌های لیزر شناخته می‌شود.

دستگاه لیزر کندلا
دستگاه لیزر کندلا

LaserLite

این دستگاه نیز یکی از اثربخش‌ترین و جدیدترین نمونه‌های بازار است که با استفاده از فناوری دیود، اثربخشی طولانی مدتی را در حذف و کاهش موهای زائد ایجاد می‌کند. طول موج‌های تولیدشده توسط دستگاه لیزر لایت با به عمق پوست نفوذ کرده و با کمترین میزان درد، فولیکول‌های مو را مورد هدف قرار می‌دهد.

  Cynosure Elite

Cynosure Elite+ نسخه ارتقا یافته لیزر cynosure Elite است که هر دو دارای قدرت بالا و طول موج دوگانه است اما Elite+ برای نتایج سریع‌تر قدرتمندتر است. Cynosure elite و Elite+ هر دو طول موج‌های Nd:YAG و Alexandrite را به صورت متوالی و جداگانه ارائه می‌کنند، که آن‌ها را به پلتفرمی ایده‌آل برای رفع موهای زائد، ضایعات عروقی، ضایعات رنگدانه‌دار اپیدرمی و کاهش چین و چروک در انواع پوست تبدیل می‌کند. کلینیک دکتر خلیلی مفتخر است که ارائه دهنده ی خدمات لیزر با دستگاه سایناشور الیت می باشد تا مراجعین محترم بدون هیچ درد و سوزشی از شر موهای زائد خود خلاص شوند.

سخن پایانی

خوشحالیم که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید، امیدواریم اطلاعات مفیدی درباره اینکه کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد کسب کرده باشید. درنهایت باید بدانید که لیزر موهای زائد همواره با کمی درد و ناراحتی همراه است، اما در عین حال نسبت به سایر روش‌های حذف موهای زائد، به ویژه اپیلاسیون، درد و ناراحتی کمتری ایجاد می‌کند. اگر برای رفع موهای زائد بدن خود، مایل به انجام لیزر هستید، اما هنوز هم به دلیل تصور آسیب و درد آن دچار تردید هستید، می‌توانید از مشاوران متخصص کلینیک دکتر خلیلی راهنمایی‌های لازم را دریافت کرده و با اطمینان خاطر، جلسات درمانی خود را آغاز کنید.

سوالات متداول

بدون دردترین لیزر موهای زائد کدام است؟

 در حالی که روش سنتی شات می تواند باعث درد در درجات مختلف شود، روش های لیزر موهای زائد دیود و YAG به طور بالقوه موثرتر هستند و به طور همزمان از درد جلوگیری می کنند.

لیزر موهای زائد بدون درد چگونه کار می کند؟

در حالی که روش سنتی “شات” می تواند باعث درد در درجات مختلف شود، روش های لیزر موهای زائد “دیود” و “YAG” به طور بالقوه موثرتر هستند و به طور همزمان از درد جلوگیری می کنند

چگونه می توانم درد لیزر خود را کمتر کنم؟

رویه را در طول دوره خود برنامه ریزی کنید. …
هیدراته بمانید. …
قبل از قرار ملاقات درمان کنید. …
از قبل اصلاح کنید. …
از خراشیدن خودداری کنید. …
مسکن های مناسب را انتخاب کنید. …
لباس گشاد بپوشید …
از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

کدام ناحیه لیزر بیشتردرد دارد؟

بعد از بیکینی، بیماران زیر بغل را به عنوان دردناک ترین ناحیه بدن در مورد لیزر موهای زائد عنوان کرده اند.

اگر لیزر موهای زائد درد داشته باشد بهتر است؟

معمولاً در برخی از مناطق در شروع یک دوره کمی دردناک تر است. با این حال، با گذشت زمان، درمان در این مناطق آسان تر خواهد شد. در جاهایی که موها ضخیم و تیره رنگ هستند، لیزر کمی حساس تر خواهد بود
هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا