مقالات مرتبط با تزریق ژل

انواع مدل های تزریق ژل لب + مدل لب پرطرفدار 2023

تزریق ژل لب به شکل و مدل دلخواه شما در کلینیک دکتر خلیلی با مواد مرغوب و با کیفیت

به روز رسانی شده در تاریخ  1401/09/01- 2022/11/22

بزرگ کردن لب یک عمل زیبایی است که می تواند لب های پرتر و حجیم تر به شما بدهد. این روزها پرکننده پوستی تزریقی رایج ترین روش حجم دهی به لب ها هستند.

انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد که می توان آنها را در مدل های مختلف به لب ها تزریق کرد. اما رایج ترین فیلرهای امروزی محصولاتی هستند که حاوی موادی مشابه اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می شود و به افزایش حجم لب های شما کمک می کند.

تزریق چربی به لب  از روش های دیگر برای حجیم شدن لب ها می باشد اما امروزه چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد، زیرا نتایج متفاوت است و خطر عوارض جانبی بیشتری نسبت به تزریق فیلر دارد. برای آشنا شدن با مدل های مختلف تزریق ژل لب با ما همراه شوید.

آناتومی لب

شریان صورت از طریق شریان های لبی (بالایی و پایینی) خون را به لب می رساند، با تغییر در آناتومی و عمق این شریان های لبی. شریان اولیه به صورت عضلانی قرار دارد و سطحی تر می شود و آن را قادر می سازد تا بافت های پوشاننده را تامین کند.

تفاوت بافت شناسی در نواحی بافتی ممکن است باعث شود تغییرات متفاوتی به دلیل افزایش سن نشان دهند. این در اطراف ناحیه لب به عنوان علائم فیزیکی پیری نشان داده می شود. بنابراین، درمان جداگانه این بافت ها در طول فرآیند جوانسازی لب بسیار مهم است.

به طور کلی، درمان پرکننده لب شامل ارزیابی دقیق منطقه و ایجاد یک برنامه درمانی موثر است. همچنین شامل انتخاب تخصصی از پرکننده‌ها و روش‌های مناسب برای رسیدن به یک نتیجه عالی است. تکنیک های مختلفی برای پرکننده لب وجود دارد که در قسمت های بعدی به آنها خواهیم پرداخت.

آناتومی لب ها
آناتومی لب ها

انواع مدل تزریق ژل لب

انواع تزریق ژل لب به دلیل استقبال زیاد و افزایش تقاضا برای لب ‌های برجسته و خوش فرم، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. داشتن لب های برجسته و شاداب، جذابیت چهره را دوچندان می کند و به همین علت، ترزیق ژل لب، می تواند گزینه مناسبی برای متعادل کردن اجزای چهره باشد.

به عنوان یک فرآیند غیر جراحی، انواع مدل تزریق فیلر مزایای موقتی را به همراه دارد. برای حفظ بهبودهای مورد نظر، متقاضیان باید هر شش الی نه ماه یکبار تزریق بیشتری انجام دهند. از طرف دیگر تزریق های نیمه دائمی ممکن است حدودا تا دو سال طول بکشند. فرم لب، حالت های متنوعی دارد که با توجه به فاکتورهای مختلف مانند ژنتیک در هر فرد متفاوت است.

مهم ترین نکته قبل از تزریق فیلر انتخاب مدل و نوع آن است که انواع مدل های آن شامل: ژل لب روسی، ژل لب کلاسیک و… می باشد که در این مقاله به بررسی و معرفی انواع تزریق ژل لب پرداخته ایم.

روسی

مردمان روسیه دارای زیباترین چهره ها در جهان بشمار می روند. حتما به تصاویر زنان روسی دقت کرده اید و متوجه شده اید که فرم بینی و لبهای متفاوتی نسبت به مردمان سایر کشور ها دارند. آن ها همچنین در زمینه جراحی و اعمال زیبایی بسیار پیشرفته هستند. تزریق ژل لب روسی مثل سایر مدل های تزریق فیلر لب انجام می ‌شود، فقط تفاوت آن با بقیه سبک های تزریق ‌ژل این است که، تمرکز مدل ژل لب روسی، تزریق فیلر به ناحیه V شکل دهان که معروف به Cupid است.

هدف، افزایش نقطه اوج لب ها برای بهبود ظرافت و زیبایی آن ها است. تزریق لب روسی در اندازه لب بر روی کشیدگی و تیزی حاشیه لب ها تمرکز دارد. در واقع کاری که متخصصان زیبایی برای تزریق ژل لب مدل روسی انجام می‌ دهند تزریق مقادیر کمی از فیلر اسید هیالورونیک در امتداد خط لب برای برجسته کردن و لیفت در حدود ناحیه لب است.

انواع تزریق ژل لب
تزریق ژل به هر دو لب

در زمان تزریق ژل مدل روسی باید هم به لب بالایی و هم به لب پایینی توجه شود. در حالی که تمرکز اصلی اجرای فیلر بیشتر بر روی لب بالایی است، اما گاهی برای ایجاد یک حالت تقارن مناسب باید تزریق فیلر برای لب پایینی نیز انجام شود.

کلاسیک

مدل لب کلاسیک به همه افراد و با هر فرم صورت می آید. لب بالا و لب پایین در حالت کلاسیک نسبت به یکدیگر کاملا متعادل هستند و ظاهر طبیعی اولیه را حفظ می کنند. در تزریق ژل لب مدل کلاسیک یا طبیعی هدف، بازیابی شکل طبیعی لب ها است. تصحیح شکل طبیعی لب، افزایش حجم لب بالا یا پایین و خوش فرم کردن لب از جمله اقداماتی هست که در این مدل صورت می گیرد.

این مدل تزریق، معمولا دارای طبیعی ترین نتیجه است. در عین حال تغییرات قابل مشاهده، زیبایی را هم برای لب ها ایجاد می کند. این مدل از تزریق ژل لب، برای کسانی که می خواهند تغییرات جزئی بر روی شکل و ظاهر لب های خود ایجاد کنند، بسیار مناسب است.

کمان

در چنین فرمی تمرکز اصلی بر روی لب بالایی است که مانند کمان می باشد و لبه های آن ویژگی تمامی فرم های دیگر را دارد. برای کسانی که می خواهند نتیجه تزریق ژل لب کاملا طبیعی باشد انتخاب این حالت کمانی هم بسیار مناسب است. حالت کمانی لب ها احساس جوانی را به صورت منتقل می کند. افرادی که پا به سن گذاشته اند و کلاژن و طراوت لب هایشان کاهش پیدا کرده است می توانند با ژل لب جوانی را به چهره خود بازگردانند.

انواع تزریق ژل لب
تزریق فیلر یا ژل برای فرمدهی لب ها

هالیوودی

مدل لب هالیوودی را بیشتر در فیلم ها و تلویزیون می بینیم. این مدل هم لب بالا و هم لب پایین را تحت تاثیر قرار می دهد و در این مدل تقریبا هر دو لب به افزایش حجم نیاز دارند. فرم هالیوودی تمرکز را از روی بقیه اجزای صورت برمی دارد و بیشتر لب ها به چشم می آیند.

انواع تزریق ژل لب
تزریق ژل به لب

عروسکی

هدف از مدل عروسکی یا باربی، فرم دهی صورت به شکل عروسک ها و کارتون های پرطرفدار دخترانه است. در این مدل ، لب پایینی نسبت به لب بالایی حجیم تر شده و قسمت V شکل هم مقداری تقویت می شود. مدل عروسکی تا حدودی در پوشیده شدن لثه ها هنگام خندیدن (گامی اسمیل) تاثیر زیادی دارد. تزریق ژل به لب از نوع عروسکی یا همان باربی، حس جوانی و شیک بودن را به ظاهر خانم ها انتقال می دهد.

ژل لب
تزریق ژل لب مدل عروسکی

صدفی

در مدل صدفی، تمرکز بیشتر بر لب پایین است و از این نظر، برخلاف حالت کمانی، حجم دهی لب پایین به شکل دو قطره اشک در مرکز لب اضافه می شود. این کار باعث می شود که شکل اولیه لب پایینی که به صدف شباهت دارد بیشتر نمایان شود. شکل صدفی لب پایین را می توان با مدل های دیگر برای لب بالا ترکیب کرد که باعث بدست آمدن یک فرم جدید و منحصر بفرد می شود.

تزریق ژل لب مدل صدفی
تزریق ژل لب مدل صدفی

سه دکمه ای

از پرطرفدارترین مدل های تزریق ژل، تزریق ژل مدل سه دکمه ‌ای  است. مدل سه دکمه ای بخاطر اینکه لب بالا دارای سه قسمت مهم میانه‌ لب بالا (V شکل) و دو سمت آن می‌ باشد. در این روش، ناحیه میانی لب بالا و دو قسمت راست و چپ لب پایین بیشتر از نقاط دیگر با ژل حجیم می شوند. به این ترتیب حالتی خوشایند به لب‌ ها داده می شود. یعنی لب ‌ها علاوه بر حجیم شدن، یک شکل جدید و منحصر بفرد به خود می ‌گیرند.

قلوه ای

در تزریق ژل لب مدل قلوه ای، مقدار مشخصی از ژل به تمام قسمت‌ های لب تزریق می شود. لب ها پس از تزریق تا حد زیادی برجسته و حجیم و به نظر می آیند. با توجه به حجیم شدن لب در این روش، کسانی که می خواهند این نوع مدل را انجام دهند باید دارای صورتی گرد باشند. همچنین برای افرادی که چشم های ریزی دارند و اجزای صورتشان متراکم است روش قلوه ای به هیچ عنوان مناسب نیست. در مجموع، تناسب این مدل با سایر اجزای صورت بسیار اهمیت دارد.

تزریق ژل به لب ها مدل قلوه ای
تزریق ژل لب مدل قلوه ای

قلبی

تمرکز تزریق ژل در مدل قلبی، نقطه V شکل لب بالا و امتداد لب پایین است. هدف همانند اسم این مدل، فرم آن شکل قلب انسان است. با توجه به همرنگ بودن لب و قلب ها در داستان های عاشقانه، شبیه کردن لب ها به قلب می تواند جذابیت بیشتری برای افراد داشته باشد. خیلی از پزشکان برای دستیابی به نتیجه ‌ای جذاب و کامل ‌تر از مدل قلبی استفاده می‌ کنند. لب ‌های قلبی شکل بسیار زیبا و زنانه هستند و در بین افراد طرفداران بسیاری دارند.

انواع تزریق ژل لب برای برجسته کردن لب ها
تزریق ژل لب مدل قلبی

تزریق بوتاکس به لب و نتیجه ی طبیعی تر

در حالی که بیشتر مردم بزرگ کردن لب را با فیلر مرتبط می دانند، تزریق بوتاکس (همچنین به عنوان سم بوتولینوم نوع A شناخته می شود) نیز می تواند مفید باشد. بوتاکس همچنین می‌تواند به تنهایی یا در ترکیب با پرکننده‌ها برای بزرگ‌نمایی ظریف با برگرداندن خط لب (جایی که خط لب را اعمال می‌کنید)، به آرامی لب را به سمت بیرون بچرخانید و ظاهر لب پرتر را بچرخانید، استفاده شود. فیلر حجم می دهد و با بزرگتر کردن لب به معنای واقعی کلمه بزرگتر می کند. بوتاکس متفاوت عمل می کند، ماهیچه‌ها را شل می‌کند و با شل کردن عضله اطراف دهان، لب را به سمت بیرون میکشد و این توهم را ایجاد می‌کند که لب بزرگ‌تر است بدون اینکه در واقع حجمی به آن اضافه کند.

سخن آخر

تزریق ژل را حتما در مراکز درمانی معتبر و توسط پزشک انجام دهید. حتما مشخصات برند ژل را بپرسید. تمامی سوالات و ابهاماتی که در ذهن خود دارید قبل از انجام کار بپرسید تا با خیال راحت و بدون نگرانی تزریق انجام شود.

جهت رفع سوالات خود به صفحه ی سوالات متداول مراجعه فرمایید.

سوالات متداول

بهترین مدل ژل لب سال کدام است؟

با توجه به بررسی های انجام شده مدل لب روسی و مدل لب طبیعی در سال 1401 از مدل های پرطرفداری تزریق ژل در کلینک ها بوده است.

ماندگاری تزریق ژل لب چقدر است؟

میزان ماندگاری ژل ها در لب به نوع برند فیلر، نوع پوست، برند، میزان ژل مصرفی و سرعت جذب بستگی دارد. اما در کل ماندگاری ژل لب از 3 الی 6 ماه است.
هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا