مقالات مرتبط تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس زیر بغل؛ بهترین درمان تعریق شدید

راه حلی مطمئن برای از بین بردن تعریق زیاد و بوی بد

به طور قطع تاکنون کلمه بوتاکس به گوشتان خورده است و احتمالا با عملکرد‌، مزایا و معایب آن آشنا هستید. تزریق بوتاکس اغلب برای افزایش زیبایی پوست و جوان‌سازی بکار گرفته می‌شود؛ اما شاید ندانید بوتاکس فواید درمانی نیز دارد. بسیاری از افراد هستند که سیستم بدنی آن‌ها باعث شده در طول روز تعریق زیادی داشته باشند. این مسئله برای بسیاری از افراد مشکل ساز و ناخوشایند است.

برای حل مشکل تعریق شدید، پزشکان روش‌های مختلفی را پیشنهاد می‌کنند؛ مانند استفاده از دارو، مام و یا تزریق بوتاکس زیر بغل. تزریق بوتاکس یکی از روش‌های موثر است که کاربرد آن امروزه بیشتر شده است. ما قصد داریم در ادامه به توضیح و معرفی این روش بپردازیم.

بوتاکس زیر بغل چیست؟

تزریق بوتاکس زیر بغل یک نوع روش درمانی است. به طور معمول وقتی دمای بدن شخص افزایش پیدا می‌کند یا دچار هیجاناتی می‌شود میزان تعریق بدن او افزایش می‌یابد. این مسئله موجب می‌شود شخص حالش بدتر شده، احساسات بیشتر بر او غلبه کنند و بیشتر دچار خشم شود.

افرادی وجود دارند که میزان تعریق آن‌ها در طول روز و حتی در حالت عادی نیز به طور غیر معمول زیاد است. این افراد به اصطلاح دچار هایپرهیدروزیس شدید هستند. افراد مبتلا به این بیماری برای آنکه بتوانند از این وضعیت خلاص شوند می‌توانند از روش درمانی بوتاکس زیر بغل استفاده کنند. تزریق بوتاکس در قسمت‌هایی که تعریق بدن بیش از حد است می‌تواند موجب کاهش غدد تعریق شود. این روش درمانی با داشتن نتایج فوق‌العاده، توسط سازمان غذا و دارو آمریکا نیز مورد تایید قرار گرفته است.

رفع تعریق زیر بغل با تزریق بوتاکس
رفع تعریق زیر بغل با تزریق بوتاکس

چگونه تزریق بوتاکس در زیر بغل باعث کاهش تعریق می‌شود؟

وقتی بوتاکس به بخش‌هایی که تعریق زیادی دارند تزریق می‌شود می‌تواند سبب فلج شدن اعصاب آن قسمت‌ها شود؛ در نتیجه اعصاب دیگر توانایی رساندن پیام تعریق را به مغز ندارند. به همین دلیل است که تعریق در این قسمت‌ها می‌تواند تا ۸۰ درصد کاهش پیدا کند.

خوب است بدانید تزریق بوتاکس زیر بغل فقط از تعریق بخش‌هایی جلوگیری می‌کند که این ماده در آنجا تزریق شده است؛ در نتیجه سایر قسمت‌هایی که فرایند تزریق در آن، اتفاق نیفتاده تعریق به شکل قبل خواهد بود. شما می‌توانید حدود دو هفته پس از تزریق نتیجه آن را روی بدن خود مشاهده کنید.

به طور جد توصیه می‌شود قبل از آنکه به تزریق بوتاکس اقدام کنید با پزشک خود مشورت داشته باشید؛ چراکه برخی از افراد به صورت مادرزاد دارای هایپرهیدروزیس شدید هستند اما برخی به دلیل داشتن بیماری یا مصرف دارو تعریقشان زیاد است. پزشک شما را در انتخاب اینکه برای درمان از تزریق بوتاکس استفاده کنید یا روش درمانی دیگری را به کار بگیرید، راهنمایی خواهد کرد.

مزایای تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل مزایای زیادی دارد که موجب می‌شود بسیاری از پزشکان این روش را بهتر از سایر راه‌های درمانی بدانند. اصلی‌ترین مزایای این روش را می‌توان کاهش قابل توجه میزان تعریق بدن دانست. موارد زیر از دیگر مزایای تزریق بوتاکس به حساب می‌آید.

 • این نوع تزریق عوارض شدیدی ندارد.
 • بیمار در هنگام تزریق یا دردی احساس نمی‌کند یا درد او خیلی کم خواهد بود.
 • نیازی به مصرف دارو در هنگام تزریق نیست.
 • نیازی به بیهوشی نخواهد بود و با بی حسی موضعی این درمان انجام می‌شود.
 • عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل
مزایای تزریق بوتاکس زیربغل
مزایای تزریق بوتاکس زیربغل

همانند بسیاری از روش‌های درمانی که در کنار مزایا و آثار مثبت، عوارضی دارند، تزریق بوتاکس زیر بغل نیز می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. البته این موضوع برای همه به یک شکل نیست؛ برخی افراد با هیچ عارضه‌ای مواجه نمی‌شوند و برخی شاهد عوارض بسیار کمی هستند. به طور کلی موارد زیر جزو شایع‌ترین عوارض این روش درمانی به حساب می‌آیند.

 • تورم
 • سوزش
 • سردرد
 • گرگرفتگی
 • احساس درد در محل تزریق
 • تعریق در قسمت‌های دیگری از بدن که تزریق انجام نشده

البته مواردی که ذکر شد معمولا به طور جدی رخ نمی‌دهد و شدید نیستند. احتمال بروز پیامدهای ذکر شده چند ساعت، چند روز و یا چند هفته پس از انجام فرایند تزریق، وجود دارد. عوارض شدید و جدی از پیامدهای نادر بوتاکس است که احتمال آن زمانی وجود دارد که تمام بدن تحت تاثیر بوتاکس قرار گیرد. این نوع عوارض در صورت بروز نیز عبارت‌اند از:

 • خارش
 • حالت تهوع
 • مشکل بینایی
 • مشکل تنفس
 • سفتی مفاصل
 • درد در زیر بغل
 • احساس درد و ضعف موقتی در عضلانی

با اینکه این عوارض وجود دارند، نمی‌توان فواید و مزایای بوتاکس زیر بغل را به عنوان یک روش درمان موثر نادیده گرفت. این نوع بوتاکس توانسته مشکل تعریق شدید بسیاری از بیماران را بهبود بخشیده و تغییری مثبت در زندگی آن‌ها ایجاد کند. از طرفی کسانی که این تزریق بوتاکس زیر بغل را تجربه کرده‌اند، از این روش کاملا راضی و خوشنود هستند.

بیشتر بخوانید: موارد استفاده های درمانی و زیبایی بوتاکس

نحوه انجام تزریق بوتاکس زیر بغل

در اولین مرحله از تزریق بوتاکس، قسمت زیر بغل باید کاملا از هرگونه آلودگی پاک شود. در مرحله بعد چند نقطه بر روی پوست که میان آن‌ها یک سانتی متر فاصله وجود، مشخص می‌شود تا محل تزریق مشخص شود. سپس در بعضی مواقع این ناحیه را با بکارگیری مواد ضدعفونی کننده بی حس می‌کنند. گاهی نیز برای بی حس شدن زیر بغل، یخ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سرنگی که با استفاده از آن تزریق بوتاکس زیر بغل انجام می‌شود، بسیار نازک است. در نتیجه درد ناشی از تزریق بسیار کم خواهد بود. فرایند این روش درمانی زمان زیادی از شما نخواهد گرفت و سریع به پایان می‌رسد. پس از پایان تزریق نیز می‌توان به زندگی عادی خود ادامه داد.

نحوه انجام تزریق بوتاکس زیر بغل
نحوه انجام تزریق بوتاکس زیر بغل

بهترین مارک بوتاکس زیر بغل

انواع بوتاکس‌ها در برندهای مختلف آلمانی، کانادایی، ایرانی، انگلیسی، چینی و… را می‌توان در بازار مشاهده کرد. کیفیت هر یک از بوتاکس‌های این برندها تعیین می‌کند که چه میزان ماندگاری داشته باشند. تجربیات و تحقیقات نشان داده‌اند به ترتیب بوتاکس چینی، بعد ایرانی، و بعد کانادایی، آلمانی و در نهایت برند انگلیسی از نظر ماندگاری در سطح بهتری قرار دارند.

البته در حال حاضر متقاضیان بوتاکس دیسپورت (انگلیسی)، بوتاکس مسپورت (ایرانی) و بوتاکس نورونوکس (کره‌ای) بیشتر از دیگر برندها، هستند. انتخاب از میان این محصولات بر اساس سلیقه و رضایت هر فرد می‌تواند انجام شود. با این حال نظر پزشک نیز راهنمای خوبی برای افراد خواهد بود.

یکی از مجموعه‌هایی که در آن خدمات تزریق بوتاکس زیر بغل ارائه می‌شود، کلینیک دکتر خلیلی است. این مجموعه با به کارگیری بهترین برندهای بوتاکس توانسته در جلب رضایت مراجعان خود موفق عمل کند. اگر شما نیز به دنبال انجام این روش درمانی هستید، می‌توانید به این مجموعه که این خدمات را با کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌دهد، مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر : تزریق بهترین برند بوتاکس | دیسپورت

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس زیر بغل می‌باشند؟

به طور معمول همه کسانی که به سن ۱۸ سال رسیده باشند می‌توانند برای تزریق بوتاکس زیر بغل اقدام کنند؛ اما این روش درمانی برای کسانی پیشنهاد می‌شود که تعریق زیادی دارند و به بیماری هایپرهیدروزیس شدید مبتلا هستند.

از سوی متخصصان پیشنهاد می‌شود افرادی که میزان تعریق بسیار بالایی ندارند، قبل از اقدام به تزریق بوتاکس، روش‌هایی چون استفاده از مام، لباس ضد تعریق و دارو را امتحان کنند. همچنین به هیچ عنوان تزریق بوتاکس برای افرادی که دچار بیماری‌های خاص هستند توصیه نمی‌شود. بهتر است این افراد روش‌های درمانی دیگر را به کار بگیرند.

کاندیدای تزریق بوتاکس زیر بغل
مزایای تزریق بوتاکس زیربغل

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس زیر بغل، عمل سنگینی نیست و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود؛ اما این بدان معنا نیست که بدون رعایت نکات و مراقبت‌های خاص بتوان به سادگی فرایند تزریق را انجام داد و به نتیجه دلخواه رسید. دستورالعمل‌هایی وجود دارد که بیان می‌کند قبل و بعد از تزریق، چه مراقبت‌هایی ضروری هستند.

مراقبت‌های قبل از انجام بوتاکس

اگر قصد انجام فرایند تزریق بوتاکس زیر بغل را دارید، برای آنکه آماده این کار شوید باید رعایت چند نکته را مد نظر داشته باشید. مشورت با پزشک یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید پیش از تزریق انجام شود. اگر بیماری خاصی دارید یا در حال مصرف دارویی هستید، باید این موارد را به اطلاع پزشک برسانید. همچنین در صورت باردار بودن، پزشک باید از این موضوع اطلاع داشته باشد.

اصلاح زیر بغل نباید حدود 2 تا 4 روز قبل از تزریق صورت گیرد. موادی که خون را رقیق می‌کنند مانند برخی داروها و الکل، نباید تا یک روز پیش از این فرایند مصرف شوند. اگر این موضوع را رعایت نکنید، محل تزریق برای بهبود کامل به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

مراقبت‌های قبل از انجام بوتاکس
مراقبت‌های قبل از انجام بوتاکس

مراقبت‌های بعد از انجام بوتاکس زیر بغل

فعالیت روزانه پس از تزریق بوتاکس زیر بغل با قبل از آن تفاوت چندانی ندارد. البته برخی فعالیت‌های ورزشی که به توان جسمی بالایی نیاز دارند یا کارهای سنگین نباید تا چند روز انجام شوند. شست و شوی بدن به خصوص محل تزریق پس از پایان فرایند، برای چند روز ممنوع است. اگر پزشک برای تسکین درد یا موارد دیگر دارویی تجویز کرد، داروها باید دقیقا مطابق با دستور پزشک مصرف شوند.

ماندگاری بوتاکس زیر بغل

ماندگاری تزریق بوتاکس زیر بغل به عوامل متعددی بستگی دارد؛ اما می‌توان گفت به طور معمول ماندگاری این روش درمانی حدود چهار ماه تا یک سال است. موارد زیر از جمله عواملی هستند که در ماندگاری بوتاکس تاثیر گذارند.

ماندگاری بوتاکس زیربغل
ماندگاری بوتاکس زیربغل
 1. در صورتی که مراقبت‌های قبل و بعد از بوتاکس به درستی رعایت شود این روش درمانی ماندگاری خوبی خواهد داشت.
 2. هر چقدر پس از تزریق فعالیت بدن شخص بیشتر باشد ماندگاری بوتاکس کمتر خواهد بود.
 3. سعی کنید برای آنکه ماندگاری بوتاکس شما بیشتر شود تا یک هفته پس از تزریق از حمام رفتن خودداری کنید. در صورتی که به حمام رفتید، به هیچ عنوان از آب داغ استفاده نکنید و مواد شوینده‌ای که مناسب پوستتان است را برای شست و شوی خود به کار بگیرید.
 4. اگر بوتاکس تزریق شده از جنس خوبی برخوردار باشد و همچنین تمدید آن در زمان درستی صورت گیرد، این روش درمانی ماندگارتر خواهد بود.

هزینه بوتاکس زیر بغل

هر مجموعه‌ای ممکن است قیمت متفاوتی برای ارائه خدمات تزریق بوتاکس زیر بغل تعیین کند. این هزینه به عوامل مختلفی همچون نوع بوتاکس، برند آن، نوع مواد مصرفی، میزان بوتاکس استفاده شده و میزان دستمزد پزشک بستگی دارد. به هر حال اگر به دنبال رسیدن به بهترین نتیجه هستید، نباید کیفیت را فدای کمیت کنید و بر اساس قیمت این خدمات، مجموعه‌ای را برگزینید.

قیمت تزریق بوتاکس زیربغل
قیمت تزریق بوتاکس زیربغل

جمع بندي

ما در این مقاله به موضوع تزریق بوتاکس به زیر بغل پرداختیم و تمام اطلاعات مورد نیاز برای آشنایی با آن را ارائه کردیم. همان‌طور که بیان شد، تزریق بوتاکس به این نقطه از بدن یک روش درمانی برای کاهش شدت تعریق است. این روش برای بهبود بیماری هایپرهیدروزیس که مبتلایان به آن تعریق بسیار شدیدی دارند، موثر است. در بخشی از این مقاله به توضیح چیستی و چگونگی انجام فرایند تزریق بوتاکس زیر بغل پرداختیم. در ادامه مزایا و عوارضی که ممکن است پس از انجام آن، پدید آید را بیان کردیم. عوارض این تزریق شدید نیست و کم‌تر کسی با آن‌ها مواجه می‌شود. مراقبت‌هایی که باید قبل و بعد از تزریق بوتاکس صورت گیرد نیز بیان شد که می‌بایست حتما رعایت شوند.

سوالات متداول

آیا تزریق بوتاکس زیر بغل تاثیری در کاهش عرق دارد؟

بله؛ این روش درمانی برای بهبود بیماری هایپرهیدروزیس که همان تعریق شدید است کاربرد دارد. بیماران بسیاری از انجام این روش درمانی نتیجه مطلوبی گرفته‌اند.

آیا تزریق بوتاکس زیر بغل عوارض دارد؟

بله؛ اما عوارض این روش بسیار کم و نادر است. اگر هم عوارضی پدید آیند، در اکثر اوقات شدت کمی داشته و در مدت زمان کوتاهی از بین می‌روند.

 آیا تزریق بوتاکس زیر بغل تیرگی زیر بغل را رفع می کند؟

بله؛ تزریق بوتاکس در این نواحی سیاهی و تیرگی زیربغل را از بین می برد و  موجب روشن شدن پوست  در این ناحیه می شود.
هنوز امتیازی ثبت نشده

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا